Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Encanto

Klub Miłośników Zegarków DOXA

Rekomendowane odpowiedzi

Niekoniecznie :-)

Ja nie lubię patelni na nadgarstku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie :-)

Ja nie lubię patelni na nadgarstku.

Do patelni to mu daleko.. Lepsza większa tarcza niż śmiesznie wyglądający ,,zegareczek'' u mężczyzny, który wygląda jakby zabrał go żonie :P

 

Pozdrawiam,

Agnieszka

 

PS: Oczywiście po to jest taki duży wybór żeby każdy znalazł coś dla siebie, ponieważ nie wszystkim podoba się to samo.

Osobiście nie podoba mi się tarcza 37mm na męskim nadgarstku wolę już 44mm.

Edytowane przez odCzasu doCzasu

Więcej ciekawostek zegarkowych na naszym facebook_grafika_01.jpg i stronie odCzasu doCzasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

PS: Oczywiście po to jest taki duży wybór żeby każdy znalazł coś dla siebie, ponieważ nie wszystkim podoba się to samo.

Osobiście nie podoba mi się tarcza 37mm na męskim nadgarstku wolę już 44mm.

 

Średnica tarczy, a koperty to dwie różne sprawy - tarcza 37mm może być w zegarku, którego średnica bez koronki to np 41mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Smyczek

Gratuluję zakupu niech się nosi.

Ja mam 329/1200 od roku. Bransoleta załapała rys, ale zegar czysty.

Dodałem mojego żarłacza w raz z obstawą.

Jak widać to on tu dowodzi (wykonaniem i rozmiarem) :)

post-48879-0-85956200-1426499269_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do patelni to mu daleko.. Lepsza większa tarcza niż śmiesznie wyglądający ,,zegareczek'' u mężczyzny, który wygląda jakby zabrał go żonie :P

 

Pozdrawiam,

Agnieszka

 

PS: Oczywiście po to jest taki duży wybór żeby każdy znalazł coś dla siebie, ponieważ nie wszystkim podoba się to samo.

Osobiście nie podoba mi się tarcza 37mm na męskim nadgarstku wolę już 44mm.

 

Hmmm... proporcje powinny być zachowane - a "uszy" zegarka nie powinny "wychodzić" poza nadgarstek - na pokazanych zdjęciach wydają się "wychodzić" - poza tym średnica nie koniecznie ma znaczenie przy doborze zegarka - bardziej liczy się budowa koperty a dokładniej jej szerokość "od ucha do ucha" oraz budowa nadgarstka - no i nie bardzo chce mi się wierzyć że kolega ma nadgarstek 19,5cm... gdyż sam posiadam tylko nieco grubszy i na moim ten zegarek "był dużo mniejszy"...

 

Zegarek nie jest brzydki - ale jego jakość wykonania, moim zdaniem, pozostawia wiele do życzenia... tak jak pisałem sporo niżej niż Sumo czy M-force... no ale to nie moja sprawa - niech się nosi dobrze...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czy mógłbyś wymienić miejsca w których ten zegarek pozostawia wiele do życzenia np w porównaniu do certiny action diver czy longines hydroconquest? Zastanawiam się nad kupnem m.in. doxy, ale nie mam za dużego doświadczenia. Dzięki

Edytowane przez acidlight

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś wymienić miejsca w których ten zegarek pozostawia wiele do życzenia np w porównaniu do certiny action diver czy longines hydroconquest? Zastanawiam się nad kupnem m.in. doxy, ale nie mam za dużego doświadczenia. Dzięki

wątpię ;)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sharka XL od roku i jedyne do czego mogę się czepić w porównaniu do Longinesa, Orisa to luma.

Zabrakło mi jej może z 3 razy na rok użytkowania

 

post-48879-0-52901300-1426664536_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś wymienić miejsca w których ten zegarek pozostawia wiele do życzenia np w porównaniu do certiny action diver czy longines hydroconquest? Zastanawiam się nad kupnem m.in. doxy, ale nie mam za dużego doświadczenia. Dzięki

 

Każdy zwraca uwagę na coś innego a jego odczucia są subiektywne, najlepiej jakbyś sam porównał te zegarki i zadecydował bo to Ty będziesz go nosił.

 

Ja osobiście nie przepadam za zegarkami na ETA 2824 i pochodnymi tego mechanizmu, oraz zupełnie obcą mi politykę cenową producentów zegarków opartych o ten mechanizm.

A jeśli chodzi o Doxe shark to głównym powodem dla którego ten zegarek uważam za przeszacowany jest kiepska kultura pracy bezela (w oglądalnym przeze mnie egzemplażu można ją było porównać do pracy bezela w Seiko SKX 007 który gości od pięciu lat na ręce mojego znajomego), "taka se" bransoleta - której w zasadzie nie można porównać w żaden sposób z bransoletą posiadanego kiedyś przeze mnie Seiko SRP 313, czy Seiko Stargate oraz koperta i jej ogólny profil który również nie ma nic wspólnego z dopracowaną kopertą np Seiko SKZ 323 czy Sumo, czy też M-force.

Z początku myślałem że trafił mi się jakiś "wybrakowany" model Shark'a ale w tym samym salonie były jeszcze dwa modele Into the ocean i odczucia odnośnie ich wykonania miałem dokładni takie same...

 

Niemniej jak pisałem wyżej najlepiej jest samemu ocenić własnymi zmysłami zegarek który chcesz kupić i porównać go do "konkurentów", bo cudza opinia jest tylko cudza opinią. ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tego sharka jak robię wypady na nury. Oczywiście komputer nurkowy to podstawa. Jednak miło jest mieć także na ręce normalnego nurka. Jeżeli chodzi o bezel to nie zauważyłem dyskomfortu pracy. Ostatnie nurkowanie było na 35m i shark przeżył. U mnie shark xl przeznaczony jest na wypady na wakacje i nury. Do garnituru oczywiście także może być chociaż uważam ze nie należy on do zegarka pierwszego wyboru pod takie przeznaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam co powiecie o tym modelu, 

Doxa Trofeo D128RWH Limited Edition,

wart jest swojej ceny 10500 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba Ci się i możesz sobie pozwolić to kupuj.

Ja nie mogę sobie pozwolić na taki koszt, bo inaczej już rok temu by u mnie zagościł.

Wydaje mi się, ze przy koszcie powyżej 3-5k to już płacimy za ..... wiadomo co. :ph34r:

Zresztą dopisek Limited zobowiązuje do podniesienia ceny minimum x1,5. :angry:

 

Ja kupuję zegarki które mnie cieszą i z każdego jestem zadowolony. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam do Was pytanie.

Jestem posiadaczem takiej oto Doxy antimagnetique

828b98e311.jpg

 

Niestety nie mam do niej koronki (wałek czy tulejka jest) i chciałbym zapytać czy znacie kogoś, orientujecie się do jakiego użytkownika albo gdziekolwiek mogę się zwrócić o pomoc w kwestii zakupu pasującej do tego zegarka koronki?

Żaden zegarmistrz nie chce się tego podjąć ze względu na nietypowe wymiary (chyba) tulejek tego modelu.

Jeden zegarmistrz się chciał tego podjąć ale powiedział, że taka usługa to będzie minimum 150zł, co uważam za mocną przesadę.

Czy macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na kawał porządnego zegarka.

 

--

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rojas.

 

Szukaj u kolegi @ulan-a on  moze Ci dobierze?

Jednakże musisz poszukać także wskazówek,

bo te, to całkiem inna bajka!


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio po poszukiwaniach u babci znalazłem starą Doxę Anti-magnetic. Czy po zdjęciach ktoś byłby w stanie określić cokolwiek na temat tego zegarka? Rok produkcji, konkretny model itp? Zegarek według babci należał do mojego pradziadka. post-83507-1439025868,478_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek, oczywiście ten większy.

Chciałem podrażnić teściunia, ta mniejsza Doxa to jego ;)

 

1ea876b8e45ade86gen.jpg

 

bc68b2c7ebd5dfe0gen.jpg

 

477c5c22f839747fgen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z klubowiczów połasił się już na nowego, prawdziwego BOR-a do suba 1200t i 1000t?

Znasz może cenę?

wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Szukałem tego linka jakiś czas temu.

Jest fajna - dodatkowo wrócili do polerowanych centralnych ogniw jak w oryginale i 600T.

 

Na minus cena, dlatego, że nie zmienili zapięcia i jest zwykła wytłaczanka :(

 

Ale warto się zastanowić.

 

8e71649e8e3efd6ceff3e3f8d9146180.jpg


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam też swoją doxę którą dostałem od cioci gdy się dowiedziała że zbieram stare graty;) to po jej mężu. Musiałem ją niestety poddać renowacji. Poler takich staroci zawsze robię sam (pracuję w zakładzie jubilerskim) więc omija mnie problematyka okrągłości i gadania głupot że były wżery itd. sami wiecie;), chrom i malowanko inne firmy. Jak oceniacie efekt ,dodam że koszt z moją robotą w sumie to 100 zł. Chyba nieźle;)

med_gallery_77725_2518_48983.jpg

 

med_gallery_77725_2518_741024.jpg

 

med_gallery_77725_2518_221683.jpg

Edytowane przez As82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszła całkiem dobrze  - ważne że teraz można ją nosić  będzie się podobał a najważniejsze że podoba się tobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.