Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Encanto

Klub Miłośników Zegarków DOXA

Rekomendowane odpowiedzi

Rychu następny w nałogu...łączę się w bólu ;):)

 

 

Co do książki to zdecydowanie polecam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam wszystkich miłośników Doxy Sub i chętnie przyłączę się (jeśli można) do szanownego grona.

Mój nowy nabytek to 1200t Prof. na nadgarstku 18,5cm - powiem krótko "esencja nurka".

zdjecie1.jpg

zdjecie2.jpg

zdjecie3.jpg

zdjecie.jpg

Edytowane przez Norbert G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękna Dosia, moje gratulacje :)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również przyłączam się do gratulacji :).

To nówka?

Gdzie wyrwałeś jeśli to nie tajemnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również przyłączam się do gratulacji :).

To nówka?

Gdzie wyrwałeś jeśli to nie tajemnica.

Waldek, kolega pisał, że kupił w Szczecinie ;)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziękuje wszystkim - waldii zakupu dokonałem w Szczecinie w sklepie Zegger - oczywiście nówka.

Pochodzę z Łodzi więc wszystko załatwiałem na telefon i się nie zawiodłem - także Polecam.

Edytowane przez Norbert G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Klubowiczów. Właśnie skończyłem przeglądanie forum Doxy. Jestem "porażony" w sensie pozytywnym, zobaczyłem mnóstwo pięknych subów, bo do nich nawiązuję, co jeden to ładniejszy. Gratulacje dla wszystkich posiadaczy tych pięknych egzemplarzy. Ja sam nie jestem kolekcjonerem, a tylko właścicielem jedynej Doxy sub 300 searambler, którą przez przypadek nabyłem w roku 78 lub 79 będąc na kontrakcie w Czechosłowacji od Kolegi, którego siostra na stałe mieszka w Szwajcarii. Odwiedzała kraj średnio raz na 2 lata i za każdym razem przywoziła mu jakiś bardziej ciekawy egzemplarz pojawiający się na tamtym rynku. Mam go od prawie 35 lat i przyznam szczerze, że te "dosie" mają jakąś magię w sobie. Musiałem napisać kilka zdań, ponieważ już wcześniej przez myśl przechodziło mi, ze ten mój zegarek ma jakby "duszę". W Waszych wypowiedziach znalazłem na to niejako potwierdzenie. Mam do Was Panowie pytanie: w moim subie , a dokładnie w łyżce bransolety poszła sprężyna i brak jednego elementu. Czy jest to do zrobienia-czy raczej trzeba szukać w orginalach? Będę bardzo wdzięczny za info. Pozdrawiam Wszystkich. P.S. Jak tylko zrobię solidne zdjęcia mojego sub-a, to dołączę do Klubu Doxy. Prezes0951.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie to wszystko jest do zrobienia, jednak czasem łatwiej jest poszukać na zagranicznych portalach i kupić kompletną bransoletę.

Czekamy na zdjęcia zegarka ;)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol niby racja ale raz ,że ciężko dostać a dwa ,że cena też niska nie będzie.

Można by także zapiąć ją na bransoletę od 600 lub 1000 ;)

Ja mimo wszystko bym coś kombinował z naprawą.

 

No i najważniejsza sprawa.

Gratuluję pięknego unikatu B) .Rambler 300 to bardzo poszukiwany sub.

Wyżej stoi już tylko divingstar.

Jeszcze jedno - masz 300 z T czy bez?

 

Z niecierpliwością czekam na foty :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no racja to racja, jednak ja widziałem parę razy za około 200-300 $ ;)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kolego poczuj się jakbyś trafił dzisiaj małą 6 w totka :)

Raz jeszcze gratuluję :) .

 

Tym bardziej czekam na zdjęcia B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam. Zapomniałem podziękować za wszystkie rady i sugestie. Juz mam jako taki przegląd sytuacji w temacie bransolety. Dzięki wielkie. Co do zdjęć, jeśli nie stanie sie cos nieprzewidzianego to zdjęcia powinienem zamieścić w najblizszy czwartek ok. południa. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldii. Możesz ,mi przybliżyć wartościowo te małą szóstkę w totolotku? Przyznam , że nie jestem w temacie. Chociaż na eBayu widziałem cos podobnego do mojego sub, ale bez ringu oraz wskazówka sekundowa była jakaś nie do końca taka jak w moim sub.No i jeszcze jedno cena: wystawiony egzemplarz z Hamburga , jeśli się nie myle 25euro + koszty przesyłki ok. 100 pln. Jesli macie Panowie , a myślę, że macie większą wiedzę ode mnie to spójrzcie na ten "sub" - niby ten sam , a jednak nasuwa wątpliwość, chyba, że wskazówka sekundowa była dorabiana i przez to myli w ocenie. Pozdrawiam.Prezes0951.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Model bez litery T to pierwszy wypust Doxy sub i chyba najbardziej na dzień dzisiejszy poszukiwany przez kolekcjonerów.

A searambler to już w ogóle czad :)

 

W jakim stanie jest zegarek?

 

Edit:

 

Wszystko zależy od stanu.

Myślę że ok 3k USD.

Tak jak np tutaj

 

http://forums.watchuseek.com/f29/rare-vintage-doxa-sub-300-searambler-no-t-695163.html

 

Edit2:

 

Oczywiście ten z ebaya ma inną sekundę.

Edytowane przez waldii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czy inaczej wszystko zależy od stanu, od tego czy masz komplet pudełko tekturowe instrukcja zawieszki itp.., Ludzie w takich przypadkach cenią oryginalny zestaw ;)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie posiadam , żadnych dodatków z tych wymienionych, kupiłem ją w formie "golasa", wtedy nawet o tym nie myślałem, że kiedyś może być mi to przydatne. Dołączę jeszcze raz krótką charakterystykę jej wyglądu: "szkło" porysowane przez normalne użytkowanie, ale chyba nie da sie tego do końca wypolerować, dekiel wygląda jeszcze gorzej , /ale to nie moja zasługa, a pierwszego właściciela, używał do otwarcia dekla nieodpowiedniego narzędzia, poza tym wszystko działa bez zarzutu,za wyjątkiem "łyzki" w bransolecie/ generalnie stan jej jest dobry, zresztą niedługo można będzie ją zobaczyć na zdjęciach. W innym czasie opiszę Wam Panowie pojedynek mojego sub z "cesarzem" Orientem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiążę jeszcze do tego sub, który mi przysłaleś linkiem - moje "szkło" jest w podobnym stanie jak ta na aukcji watchuska, dekiel ma zarysowania u mnie nie na żaglówce , a w miejscach , które są przygotowane dla chwytaków prasy do otwierania dekli, są to rysy w łukach. Dodam ,że swojego czasu mój sub dawał mi bład -4,5 sek/dobę, t.j. 30 sek. na tydzień. Myślę, że stan jej można ocenić na dobry. technicznie jest O.K. Wczoraj odebrałem ją z konserwacji.Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiążę jeszcze do tego sub, który mi przysłaleś linkiem - moje "szkło" jest w podobnym stanie jak ta na aukcji watchuska, dekiel ma zarysowania u mnie nie na żaglówce , a w miejscach , które są przygotowane dla chwytaków prasy do otwierania dekli, są to rysy w łukach. Dodam ,że swojego czasu mój sub dawał mi bład -4,5 sek/dobę, t.j. 30 sek. na tydzień. Myślę, że stan jej można ocenić na dobry. technicznie jest O.K. Wczoraj odebrałem ją z konserwacji.Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem i dłuzej przyjrzałem się temu sub300 z Ebaj-a i muszę powiedziec, że mój sub 300 jest jednak w duzo lepszym stanie wizualnym, a i sadzę, że w technicznym też. Poza tym bransoleta w tamtym na 99% jest nieorginalna oraz w moim sub tarcza jest w każdym fragmencie czytelna - nie jak w tamtym. Musze powiedzieć, że sie trochę podbudowałem. Pozdrowionka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek, wklej zdjęcia ... ;)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

nooo!

moje gratulacje :P

piękna sztuka z rocznika 68, ref chyba 7270-00

Edytowane przez karol1302

kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.