Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Encanto

Klub Miłośników Zegarków DOXA

Rekomendowane odpowiedzi

 Przeczytałem w wątku wszystkie posty, a nie znalazłem nic o paskach, klamerkach, opakowaniach zegarków z lat pięćdziesiątych, sześćdziesiątych -całej tej galanterii dodawanej przez Doxę, a potem najczęściej wymienianą, którą chyba warto dziś dobrać tak aby jak najlepiej pasowała do tych jakby nie było już zabytków.

 Nie wierzę że stare paseczki i zapięcia się nie zachowały, a chętnie bym widział swoją dosię tak jak ją oglądał mój ojciec więc szukam takich informacji.

Swoją drogą, macie piękne sztuki, często szczęka opada!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tu pasek z lat 60-tych do starej Doxy, która dał mi tata. Ale jest on tak zniszczony, że raczej nie da się go reanimować... nawet zdjęcia nie wklejam, naprawdę, słabo to wygląda. Kiedyś, gdy naprawię ten zegarek, spróbuję odtworzyć także pasek. Musi jednak poczekać w kolejce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tu pasek z lat 60-tych do starej Doxy, która dał mi tata. Ale jest on tak zniszczony, że raczej nie da się go reanimować... nawet zdjęcia nie wklejam, naprawdę, słabo to wygląda. Kiedyś, gdy naprawię ten zegarek, spróbuję odtworzyć także pasek. Musi jednak poczekać w kolejce...

Dzięki, już myślałem, że nikt nie ma  :huh:  (albo olewają temat  ;)  ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te stare paski były 1-warstwowe, z podkładką pod kopertą, z drucianymi klamrami. Ogólnie to taka raczej rachityczna konstrukcja, więc przy codziennym noszeniu, paski mocno się fatygowały. Za to ten mój pasek ma bardzo fajne zapięcie koperty na zatrzaski, i gdy kiedyś będę pracował nad tą Doxą, nowy pasek będzie miał podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie wiem w jakim temacie zapytać to spróbuje tu (jak coś proszę przenieść do innego/właściwszego wątku)

Moja Doxa (automatyczna) chodziła nad wyraz dobrze jak na automat, ostatnio trzeba ją było korygować (lekkie opóźnienia) natomiast już drugi raz zdarzyło się opóźnienie ponad 20 minutowe na dobę. Co mogło się stać?

 Z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już po gwarancji, to przegląd, czyszczenie i smarowanie.  :)  Trudno wróżyć bez zajrzenia do środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od miejsca. Raczej powyżej stówy. W stolicy może być nawet około trzystu.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Zastanawiam się nad uzupełnieniem kolekcji o divera i wpadła mi ta doca w oko. Widziałem, że któryś z forumowiczów ma taką pomarańczową. Jak wrażenia i jak jest wykonany zegarek ? Macie namiary gdzie najtaniej można kupić, albo na ile % rabatu można liczyć w Kruku ? Dzięki i pozdrawiam.

 

df638604c26086a43f121914f35914e2.jpg

 

983b807be41a82df2d7d44ecdfa58389.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez a_team

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum są chyba dwie.

 

Ja swojej używam od niemal 3 lat - codziennie. Zegarek nie ma u mnie lekkiego życia, bo oprócz pracy biurowej często jestem w terenie. Czasami muszę popracować łopatą, często zaczepię o jakieś kamienie, czy krzaki. W zimie musi znosić duże zmiany temperatury, w lecie, jak to w lecie - gorąco, upał i też daje radę.

post-87540-0-92941900-1540843663_thumb.jpgpost-87540-0-18051600-1540843727_thumb.jpg

 

Pływałem w niej nie raz w morzu, także sól też jej nie straszna.

post-87540-0-17702300-1540843752_thumb.jpg

 

Przez te trzy lata: nic się nie stało z mechanizmem (odpukać), pojawiły się ryski na bransolecie i samym zegarku (to przez sposób użytkowania), kropka z lumy zrobiła się lekko ciemna (kwestia porządnego wyszorowania), bezel chodzi jak pierwszego dnia.

 

Jeżeli Ci się podoba z wyglądu, to ja mogę z czystym sumieniem polecić. Dobrze wygląda na bransolecie, skórzanym pasku i na NATO.

post-87540-0-24292800-1540843818_thumb.jpgpost-87540-0-57849300-1540843898_thumb.jpgpost-87540-0-33760100-1540843921_thumb.jpg

 

Co do wykonania nie mogę się do niczego doczepić...mam nawet jakieś makro:

post-87540-0-77817000-1540843984_thumb.jpgpost-87540-0-01494500-1540844035_thumb.jpgpost-87540-0-46394600-1540844063_thumb.jpg

 

Jak masz jeszcze jakieś pytania, to wal śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kończe urlop i trochę bolało mnie to, że nie mogę sobie z zegarkiem popływqć, bo strach, że mam tylko WR 50m Chętnie zaopatrzyłbym się właśnie w coś do wszystkiego i na wakacje i na codzień A jak tam z lumą ? Fajnie świeci ?

 

Pytanie jeszcze gdzie szukać najtaniej ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez a_team

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za kolegą Wacor polecam. Mam i jestem z niego bardzo zadowolony. Właśnie mi o nim przypomnieliscie. Jutro wleci na łapę. Swoją drogą ten pomarańcz miał być u mnie wakacyjnoe i wypoczynkowo a noszę go na codzień. Ma swój urok, zresztą zaczepiany byłem o niego kilka razy.

Edytowane przez Picy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za kolegą Wacar polecam....

Za kolegą Wacor, kolego Picy. :angry:

 

Co do lumy, to nie jest oszałamiająca. Zresztą, wystarczy spojrzeć jak małe są punkciki lumy...No ale jak się naświetli, to coś tam świecą...nie długo i nie mocno, ale świecą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Za kolegą Wacor, kolego Picy. :angry:

 

Wybacz korekta zadziałała.

 

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Nie mam jeszcze zegarka tej marki, a lubię urozmaicenia Muszę znaleźć czas i pojechać zobaczyć czy jest dostępny i pomierzyć jak to będzie wyglądać

 

Pytałem odnośnie zakupu, macie jakieś dobre i tanie źródło ? Może ktoś ma dojście do fajnych rabatów ? Może być na priv

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Jestem w trakcie uruchamiania mojej Doxy - szukam wałka naciągu ( oznaczenia na werku 11 1/2   103 ) oraz koronki  ( nalepiej złotej  - czy to utopia ?? )   :unsure:  . Z góry dziękuję za pomoc i ewenualne odpowiedzi . Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Nie mam jeszcze zegarka tej marki, a lubię urozmaicenia Muszę znaleźć czas i pojechać zobaczyć czy jest dostępny i pomierzyć jak to będzie wyglądać

 

Pytałem odnośnie zakupu, macie jakieś dobre i tanie źródło ? Może ktoś ma dojście do fajnych rabatów ? Może być na priv

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Cóż, akurat ja sprzedaję jeden: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/168045-doxa-california-automat-giloszowana-tarcza/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch tygodni noszę nigdy nie używanego "Jumbo" na Schildzie po serwisie, i jestem zaskoczony precyzją chodu, (+/- 2 sek od średniej na dobę).. Byłem przygotowany psychicznie na jakieś +/- 20 sek. a tu niespodzianka  :)

 

PS zegarek sądząc z nr. na deklu pochodzi z 1956 roku

Edytowane przez android

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.