Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Encanto

Klub Miłośników Zegarków DOXA

Rekomendowane odpowiedzi

Lukas- bardzo ladny ten kwarc, idealny nad wodę w wakacje. Chronofil- krabik extra , lubię doxy w retro-klimacie ;)

 

Skoro lubisz, to tu taka automatyczna z bumperem w srodku:

post-23302-0-65953100-1311890437_thumb.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna i taka dość masywna. A co to takiego ten bumper w środku?? bo mi to się kojarzy tylko ze zderzakami :/


"Musisz zaakceptować ewentualność, że Bóg cię nie lubi, nigdy cię nie chciał i prawdopodobnie cię nienawidzi" Tyler Durden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna i taka dość masywna. A co to takiego ten bumper w środku?? bo mi to się kojarzy tylko ze zderzakami :/

 

Nawet bardzo masywna - sam byłem zaskoczony ;)

A bumper słusznie kojarzy Ci się ze zderzakami, bo to jest automat odbojowy. Wahnik nie obraca się naokoło, tylko wykonuje ruch, hmmmm.... obrotowo-zwrotny, czyli w skrajnym połozeniu odbija się od sprężynki i kręci się o jakieś 180 stopni w druga stronę. Uderza w drugą sprężynkę i dawaj z powrotem. No i w czasie tych ruchów zupełnie dobrze udaje mu się nakręcac sprężynę. Na ręce czujesz, jakbys miał młoteczek w srodku zegarka :D

A wygląda to tak - sorry, zdjęcie fatalne:

post-23302-0-43120300-1311925637_thumb.jpg

Edytowane przez chronofil

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie Subik dotarł, więc nie wypada się nie pochwalić i nie dopisać do klubu ;)

post-27284-0-50595200-1331855140.jpg

 

post-27284-0-67938000-1331855141.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet bardzo masywna - sam byłem zaskoczony :)

A bumper słusznie kojarzy Ci się ze zderzakami, bo to jest automat odbojowy. Wahnik nie obraca się naokoło, tylko wykonuje ruch, hmmmm.... obrotowo-zwrotny, czyli w skrajnym połozeniu odbija się od sprężynki i kręci się o jakieś 180 stopni w druga stronę. Uderza w drugą sprężynkę i dawaj z powrotem. No i w czasie tych ruchów zupełnie dobrze udaje mu się nakręcac sprężynę. Na ręce czujesz, jakbys miał młoteczek w srodku zegarka ;)

A wygląda to tak - sorry, zdjęcie fatalne:

Dzięki bardzo za wyjaśnienie, nigdy wcześniej nie miałem okazji widzieć takiego sprytnego rozwiązania :) Skoro Doxa masywna i w dodatku czuć specyficzną pracę wahnika to pewnie przyjemnie się nosi taki zegarek.

 

ricardo216 - gratulacje i niech się nosi, suby Doxy są świetne!


"Musisz zaakceptować ewentualność, że Bóg cię nie lubi, nigdy cię nie chciał i prawdopodobnie cię nienawidzi" Tyler Durden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1200!!!!! byłem nieomalże pewien, że zamówiłeś 5000t ;) rewelacyjny zegar, jesli Ci się znudzi dawaj znać :) jednak, pisząc tak całkiem szczerze to myślę, że SUBik przypadnie Ci do gustu i nie oddasz go w obieg.

Pisz szybko jak wrażenia.

:) :) :) :) :) :)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślę, że zostanie, ale pożyjemy/zobaczymy. Nad 5000 się na razie zastanawiam- 1200 lekko maława się mi wydaje, choć fakt, że po kilku godzinach noszenia nawet się chyba przyzwyczaiłem, a i nieźle na ręce się układa. Wrażenia- bardzo pozytywne, choć nie ma co ukrywać, że do mojego oczka w głowie daleko jej- oj bardzo daleko, ale z czasem różnie to może być- może po kilku dniach/tygodniach/miesiącach to ona stanie się moim number 1 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karol1302 gratuluję osiemsetki napisz parę słów o niej.

Jak się ma do innych modeli.

 

Rychu kupowałeś ze strony?Nie było problemów?Jak policzyli?

 

5000 nie ma duszy wintydżu no i za co pewnie mnie Michał zbluzga ;) bransoleta jest lekko mówiąc nie taka jaka być powinna :).

Poczekaj trochę może Doxa wpadnie na pomysł wypuszczenia czegoś na wzór 750.

Edytowane przez waldii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rychu kupowałeś ze strony?Nie było problemów?Jak policzyli?

Nie, kupiłem od kolesia ze Stanów używaną, ale w całkiem fajnym stanie.

Miałem zamówić na stronie, ale pisałem do nich maile ile w tej chwili trzeba zapłacić itp itd,

a było to ze 2 miechy temu i do tej pory nie odpisali- dziecinada jak dla mnie,

dlatego(jak również z innych znanych Ci powodów)) mam duże opory z zamawianiem u nich

 

 

5000 nie ma duszy wintydżu no i za co pewnie mnie Michał zbluzga :) bransoleta jest lekko mówiąc nie taka jaka być powinna :).

Poczekaj trochę może Doxa wpadnie na pomysł wypuszczenia czegoś na wzór 750.

Właśnie ta bransoleta w 5000 też mi się średnio widzi- ale ma normalne/fajne zapięcie,

bo to w 1200 jest delikatnie mówiąc kiepskie- w zegarku za tą kasę, to wręcz wstydziliby się coś takiego wsadzać ;)

Zobaczymy- co będzie, to będzie, może w międzyczasie coś fajnego wypuszczą, nie spieszy się.

W sumie niby chętnie bym coś nowego znów kupił, ale ostatnio sporo nowych zegarków mi przybyło,

więc w międzyczasie się nimi nacieszę, może sam pomysł zegarkowy wpadnie na coś, co nie będzie dawało mi spokoju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karol1302 gratuluję osiemsetki napisz parę słów o niej.Jak się ma do innych modeli.

kurcze soorki, ale odpaliłem na chwilke kompa bo zaraz wyruszam na urlop.

Coś więcej napisze po powrocie, a teraz na szybko powiem tak - nigdy tak sie nie bałem Suba jak tej 800 ti, głównie ze względu na tytan. Nosze ją jednak od jakiegoś czasu i wszystkie obawy prysnęły. Śmiało mogę powiedzieć, że jest rewelacyjna :) ale szczegóły po powrocie B)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie doxy 1200, w środku cyka eta 2824-2, tak? czy ten mechanizm jest w jakiś sposób modyfikowany? w jakiej wersji ten werk występuje w zegarku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojj, widzę, że klub miłośników doxy raczej życiem nie tętni.

żeby ożywić atmosferę wrzucę coś od siebie - rodzeństwo spod znaku DOXA :) z którym wczoraj spędziłem wieczór :):P:)

ale do rzeczy, sa to dwa zegarki datowane na przełom lat 60/70 zachowane w stanie idealnym. Zegarek z czarną tarcza jest moim pierwszym "prawdziwym" i "dorosłym" zegarkiem. Dostałem go kilkanaście lat temu od taty, a On z kolei dostał go w prezencie ślubnym w roku 1969. Mogę spokojnie powiedzieć, że od niego zaczęła się moja przygoda z zegarkami i to on jest i będzie moim numerem jeden w kolekcji :) (to własnie do niej poszukuje tego hirscha rally)

Jego srebrną siostrę, po wielu latach poszukiwań, udało mi się kupić od pewnego Anglika w stanie idealnym - nigdy nie noszoną. Oczywiście wylądowała szybko u zegarmistrza na SPA i tyka jak marzenie :lol:

Ja i dwie dosie spędziliśmy wczorajszy wieczór patrząc sobie głęboko w oczy ustalając wspólnie, że po weekendzie trzeba zrobić kilka fotek i powiesić w galerii.

Tym czasem jedno zdjęcie z wczorajszego wieczoru - niestety wykonane telefonem

 

65487132.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna parka, gratulacje !!! Wcześniej nie widziałem nawet tego modelu. Jaki tam siedzi mechanizm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję, co do werku to nie pamiętam (synchron 56 albo 58 albo....) wieczorem sprawdzę


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy :) właśnie zakupiłem taki model

 

DOXA 203.30.303.02

 

http://www.minuta.pl/Zegarek+Zegarek+meski+Doxa+California++2033030302+2033030302,7523465,1,i2.html

 

to mój drugi automat, mam SEIKO 5 jeszcze.

 

co sądzicie o tym modelu, ja bynajmniej jestem zachwycony tym, jaki Doxa posiada design,

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką californie, tylko że z czarną tarczą i jest to mój ulubiony zegarek. Świetny klasyczny design, sprawdza się jako zegarek praktycznie na każdą okazję.


"Musisz zaakceptować ewentualność, że Bóg cię nie lubi, nigdy cię nie chciał i prawdopodobnie cię nienawidzi" Tyler Durden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie nowe :)

 

1500T w skrócie można napisać - na prośbę użytkowników/fanów Doxa w model 5000T wkłada klasyczną tarczę i wskazówki.

Póki co limitacja 100 sztuk podzieli się na dwa modele profesional w stali i PVD.

Jeśli zegar się przyjmie to wejdzie do produkcji w 2013r.

 

Podoba się?

 

doxasub1500torangestimm.jpg

 

Osobiście wolałbym coś na wzór 750 czyli trochę niższy niż 5000 i na ryżu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobać sie podoba, jednak nie wiem jaki sens w tym jest? jeśli model wyprze/zamieni na rynku 1200t to jak najbardziej, ale jeżeli maja funkcjonować równolegle to nie wiem po co. Co do ryżu to 100% racji Waldii


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karol1302 1200 i 1500 to dwa różne zegarki (chodzi o wieklość,wysokość,rozmiar tarczy).

1000 i 1200 funkcjonowały(różniące się praktycznie zaworem hrv i grubością bransolety) to dlaczego nie :).

 

Ale wydaje mi się ,że 1200 do roku pańskiego 2013 będzie tylko wspomnieniem :) :)

Edytowane przez waldii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie .... to masz racje Waldii :)

jednak powiem szczerze, że oczekuję powoli jakiejś spektakularnej nowości w SUBie i pewnie dlatego tak pomarudziłem.

Oczywiście jest 800ti i 4000t ale powiedz sam, czy mając 750t i 5000t kupiłbyś sobie jeszcze takie "nowe" 1500t?

Ja osobiście czekam na jakiś udamy mariaż tradycji i nowoczesności.

ps. twoim zdaniem 1500t będzie następcą 5000t?


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie .... to masz racje Waldii :)

jednak powiem szczerze, że oczekuję powoli jakiejś spektakularnej nowości w SUBie i pewnie dlatego tak pomarudziłem.

Oczywiście jest 800ti i 4000t ale powiedz sam, czy mając 750t i 5000t kupiłbyś sobie jeszcze takie "nowe" 1500t?

Ja osobiście czekam na jakiś udamy mariaż tradycji i nowoczesności.

ps. twoim zdaniem 1500t będzie następcą 5000t?

 

Czy 4000 nie jest właśnie czymś nowym?


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 4000 nie jest właśnie czymś nowym?

bez wątpienia tak, jednak w moim odczuciu za mało nawiązuje do tradycyjnych SUBów :)

jest zbyt duża a bransoleta to już pomyłka na całej linii.

800ti co innego, wiele nowości w zgodzie z tradycją


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.