Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Pagaj

Majstersztyki wystawiennicze w Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Za 6 dni

 

Jeżeli chodzi Tobie o to, że po zakupie to za 7 dni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszacie do allegro podróbę (link - zgłoś naruszenie zasad), czy tylko się tutaj nabijacie?

 

:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nabijamy się ile wejdzie :):rolleyes::):rolleyes::) ... w końcu śmiech to zdrowie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzostwo opisu https://ssl.allegro.pl/item1171401889_zenith_gigant_51_mm_srebro_0_800_tarcza_porcelanka.html

Cytat: "Na powstawanie tego typu zegarków olbrzymi wpływ miała moda z lat 30. i 40. ubiegłego wieku i wówczas z podzespołów zegarków kieszonkowych - po przeróbce koperty - wykonywano zegarki naręczne" by potem napisać, cytuje: "Stan zegarka jak na wiek (ok. 110 lat) bdb;"

No i dla mnie bomba: "obiektywnie stan tarczy: db+ (zob. foto; widoczne szlachetne spękania włosowate, moim zdaniem dodające uroku, z drugiej strony - zdjęcia je znacznie wyolbrzymiają"

Pomijając że raczej bardzo subiektywnie a nie obiektywnie, to zrobić szlachetność z defektu to już sztuka sama w sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej samej aukcji: "Proszę zważyć, że na aukcji prezentowany jest zegarek, którego wszystkie elementy są oryginalne firmy Zenith, podówczas jeszcze bardziej górnej półki niż współcześnie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzostwo opisu https://ssl.allegro.pl/item1171401889_zenith_gigant_51_mm_srebro_0_800_tarcza_porcelanka.html

Cytat: "Na powstawanie tego typu zegarków olbrzymi wpływ miała moda z lat 30. i 40. ubiegłego wieku i wówczas z podzespołów zegarków kieszonkowych - po przeróbce koperty - wykonywano zegarki naręczne" by potem napisać, cytuje: "Stan zegarka jak na wiek (ok. 110 lat) bdb;"

No i dla mnie bomba: "obiektywnie stan tarczy: db+ (zob. foto; widoczne szlachetne spękania włosowate, moim zdaniem dodające uroku, z drugiej strony - zdjęcia je znacznie wyolbrzymiają"

Pomijając że raczej bardzo subiektywnie a nie obiektywnie, to zrobić szlachetność z defektu to już sztuka sama w sobie.

 

Może opis chaotyczny, ale nie bardzo łapię o co chodzi. Zegarek przerobiony z kieszonki na naręczny, przerobiony w latach 30/40, jego wiek (110 lat)jest prawdopodobny. Oczywiście ocena sprzedawcy może być tylko subiektywna ale nie każdemu pęknięcia przeszkadzają.

 

Z tej samej aukcji: "Proszę zważyć, że na aukcji prezentowany jest zegarek, którego wszystkie elementy są oryginalne firmy Zenith, podówczas jeszcze bardziej górnej półki niż współcześnie"

 

A tutaj to o literówkę chodzi, czy raczej o to, że sprzedawca uważa współczesne wyroby Zenith za gorsze, niż onegdaj.

 

Nie mam nic wspólnego z tym sprzedawcą i nie kupiłbym takiej pasówki ale prócz składni i literówek wtopy nie widzę.

Edytowane przez retrowatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tłumaczę o co mi chodzi. Opis zegarka na Allegro jest ofertą handlowa i nie powinien nikogo wprowadzać w błąd. Lata 30-40 ubiegłego wieku to tzw art deco i na pewno nie były wtedy modne zegarki ani tak duże ani o takiej formie. Wiec nie można napisac ze na powstanie jego miała wpływ moda tych lat. Trudno powiedzieć też że on ?powstał? wtedy, skoro jak sam piszesz to przeróbka z kieszonki z przełomu XIX i XXw Jestem przekonany że na decyzje o przerobieniu go miała raczej wpływ chudość portfela lub związek emocjonalny z tym zegarkiem jego właściciela. Poza tym jako niezgodne z prawdą uważam napisanie że;? wówczas z podzespołów zegarków kieszonkowych - po przeróbce koperty - wykonywano zegarki naręczne? Podzespoły do jakieś części zmontowane razem i tworzące część większej całości mechanizmu czy wyrobu. Ciężko pod to? podczepić? dolutowanie uszu do kieszonki. Uważam też że nie można pisać ?obiektywnie? gdy ocena ta nie ma nic wspólnego z obiektywnością. Jak pewnie wiesz istnieją dosyć precyzyjne kryteria oceniania stanu zegarka. Może faktycznie sprzedawca lubi zniszczone zegarki ale nie powinien pisać własnych subiektywnych ocen jako obiektywne. Sugeruje to że przy ocenie stanu posługiwał się jakmis powszechnie uznanym kluczem oceny. Oczywiście jest to moja subiektywna ocena i nie musisz się z nią zgadzać, że zamiast napisać że jest to przeróbka ktoś ?zacwaniakował? opis. Tak jak i w tym zdaniu: Tarcza sygnowana Zenith; rzadka i ciekawa ze względu na specyficzny, dawny typ napisu; nie mówiąc o owych szlachetnych spękaniach

Edytowane przez jacek62

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...widziałem tą ofertę wczoraj :lol::o:lol: ....normalnie szoooooooooooook :P:P:D ...brać ,kupować pieniędzy nie żałować !!!!!!!!!... :D:P:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item1195746035_glashutte_jak_nowy_szwajcar.html

 

Witam serdecznie,polecam elegancki męski zegarek na orginalnym skorzanym pasku marki - GLASHUTTE .Zegarek jak nowy załozony na kilka okazji . /Na pasku takze logo marki /Szczeze polecam jesli cenisz orginalnosc oraz marke.Zegarek oczywiscie pełen automat/Co do tego jakie zegarek posiada własciwosci to zupełnie sie nie znam,dlatego osoba znająca sie na tej marce zapewne bedzie wiedziala.Pozdrawiam oraz zachecam do licytacji iz zegarki tej marki to ELSKLUZYWNA MARKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Russian Military Watch -Jedyny na swiecie!!

 

Opis

 

Witam ,przedmiotem tej niecodziennej aukcji w moim serwisie jest zegarek naręczny dla King Konga. Na wstępie podam kilka parametrów ,by sie zapoznać z wielkością. Wymiary: Szkło wewnątrz korony 48 mm , razem z korona 58 mm ,wysokość 21mm ,szerokość paska 24 mm. Wymiar z głowica to 76 mm( po odkręceniu kopuły mamy nakręcacz) . Waga : 270 gramów!!!!!!!!!! :) .Mechanizm jaki jest w środku to ruska MOŁNIA sprzed kilkudziesięciu lat, stosowana w zegarkach kieszonkowych . Zresztą co tu dużo pisać ,wykonałem kilka dobrej jakości zdjęć na których przedstawiam porównanie z monetą co powinno przybliżyć wyobrażenie o wielkości . Ponieważ zegareczek:) pochodzi minimum z przed 25 lat, jest używany i przeze mnie i z pewnością przez gościa z KGB ,który to kulom się nie kłaniał, widać na nim ducha czasu. Obudowa pozbawiona miejscami niklu . Szkło ma grubość ok.3 mm i w najmniejszym stopniu nie jest porysowane . Odpowiem Państwu dlaczego ten zegarek jest jedyny na świecie( patrz tytuł) . Ponieważ zamówiłem do niego nowy cyferblat . Stary był pordzewiały i wyklepany jak tarcza Juranda ze Spychowa. Mina i juz. Nowy to nic innego jak polaczenie Schaffhausen?a z pomysłowym Dobromirem . Na tarczy widnieje napis NAUTISCHE INSTRUMENTE MUHLE GLASHUETTE/SA , MILITARE DIVER 1000M . Dla niewtajemniczonych pod tą nazwą kryją sie zegarki Schaffhausen?a produkowane li tylko i wyłącznie dla profesjonalnych nurków(patrz logo) co to jako ocieplinę skafandrów używają banknotów o dużym nominale :) . Całość proszę mi wierzyć robi pieronujące wrażenie. Proszę nie wchodzić z nim do łóżka ,bo z upojnej nocy będą nici :) . Nic, tylko koncentracja nad zegarkiem. Dodatkowej atmosfery dostarczy fluorescencja dająca poświatę wniebowstąpienia. Teraz trochę o możliwościach. Pod względem technicznym zegarek nie potrafi nic poza odmierzaniem czasu. Posiada wbudowany sekundnik. I z możliwości technicznych to tyle. Wodoszczelność mimo ,iż na tarczy widnieje dumny napis 1000m ,jest na poziomie okrętu atomowego KURSK . Napełnia się wodą w mgnieniu ,ale proszę mi wierzyć ,że wciąż będzie chodził. Może tu o to właśnie chodzi???i tak ma być??? . A co potrafi uf eksponat. Wyglądem i rozmiarami potrafi zszokować, rzucić na kolana tak, że na imprezie o niczym innym nie usłyszysz jak o swoim naręcznym przyjacielu . Szok, szok i jeszcze raz szok!!! ORIS czy BREITLING w najbardziej wypasionej wersji przy moim cudeńku wyglądają jak miniaturki z odpustu w Albanii . Do zegarka jest oryginalne pudełko Ministerstwa Obrony Narodowej ZSRR. Cóż mogę dodać ,szpan to mało powiedziane ,bo to jedyny na świecie zegarek ,który swoim rozmiarem może służyć za narzędzie obrony np. przed Chuckiem Norrisem:). Aaaa i jeszcze jedno . Pisząc ,ze jest jedyny na świecie ,wiem co pisze i za drugi taki sam egzemplarz zapłacę 100.000 złotych . Tak wiec do dzieła. Serwisy aukcyjne tego świata czekają na podbój. Pozdrawiam i zapraszam do tej jedynej w swoim rodzaju licytacji.

 

 

:) :) :):):):)

 

--to jeszcze nr aukcj: 1188214838

Edytowane przez jaccarta

Tempus fugit - ... zegarek manet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Russian Military Watch -Jedyny na swiecie!!

 

Opis

 

Witam ,przedmiotem tej niecodziennej aukcji w moim serwisie jest zegarek naręczny dla King Konga. Na wstępie podam kilka parametrów ,by sie zapoznać z wielkością. Wymiary: Szkło wewnątrz korony 48 mm , razem z korona 58 mm ,wysokość 21mm ,szerokość paska 24 mm. Wymiar z głowica to 76 mm( po odkręceniu kopuły mamy nakręcacz) . Waga : 270 gramów!!!!!!!!!! :) .Mechanizm jaki jest w środku to ruska MOŁNIA sprzed kilkudziesięciu lat, stosowana w zegarkach kieszonkowych . Zresztą co tu dużo pisać ,wykonałem kilka dobrej jakości zdjęć na których przedstawiam porównanie z monetą co powinno przybliżyć wyobrażenie o wielkości . Ponieważ zegareczek:) pochodzi minimum z przed 25 lat, jest używany i przeze mnie i z pewnością przez gościa z KGB ,który to kulom się nie kłaniał, widać na nim ducha czasu. Obudowa pozbawiona miejscami niklu . Szkło ma grubość ok.3 mm i w najmniejszym stopniu nie jest porysowane . Odpowiem Państwu dlaczego ten zegarek jest jedyny na świecie( patrz tytuł) . Ponieważ zamówiłem do niego nowy cyferblat . Stary był pordzewiały i wyklepany jak tarcza Juranda ze Spychowa. Mina i juz. Nowy to nic innego jak polaczenie Schaffhausen?a z pomysłowym Dobromirem . Na tarczy widnieje napis NAUTISCHE INSTRUMENTE MUHLE GLASHUETTE/SA , MILITARE DIVER 1000M . Dla niewtajemniczonych pod tą nazwą kryją sie zegarki Schaffhausen?a produkowane li tylko i wyłącznie dla profesjonalnych nurków(patrz logo) co to jako ocieplinę skafandrów używają banknotów o dużym nominale :) . Całość proszę mi wierzyć robi pieronujące wrażenie. Proszę nie wchodzić z nim do łóżka ,bo z upojnej nocy będą nici :) . Nic, tylko koncentracja nad zegarkiem. Dodatkowej atmosfery dostarczy fluorescencja dająca poświatę wniebowstąpienia. Teraz trochę o możliwościach. Pod względem technicznym zegarek nie potrafi nic poza odmierzaniem czasu. Posiada wbudowany sekundnik. I z możliwości technicznych to tyle. Wodoszczelność mimo ,iż na tarczy widnieje dumny napis 1000m ,jest na poziomie okrętu atomowego KURSK . Napełnia się wodą w mgnieniu ,ale proszę mi wierzyć ,że wciąż będzie chodził. Może tu o to właśnie chodzi???i tak ma być??? . A co potrafi uf eksponat. Wyglądem i rozmiarami potrafi zszokować, rzucić na kolana tak, że na imprezie o niczym innym nie usłyszysz jak o swoim naręcznym przyjacielu . Szok, szok i jeszcze raz szok!!! ORIS czy BREITLING w najbardziej wypasionej wersji przy moim cudeńku wyglądają jak miniaturki z odpustu w Albanii . Do zegarka jest oryginalne pudełko Ministerstwa Obrony Narodowej ZSRR. Cóż mogę dodać ,szpan to mało powiedziane ,bo to jedyny na świecie zegarek ,który swoim rozmiarem może służyć za narzędzie obrony np. przed Chuckiem Norrisem:). Aaaa i jeszcze jedno . Pisząc ,ze jest jedyny na świecie ,wiem co pisze i za drugi taki sam egzemplarz zapłacę 100.000 złotych . Tak wiec do dzieła. Serwisy aukcyjne tego świata czekają na podbój. Pozdrawiam i zapraszam do tej jedynej w swoim rodzaju licytacji.

 

 

:) :) :D:D:):D

 

--to jeszcze nr aukcj: 1188214838

...niech ten człowiek (od tej aukcji)odstawi narkotyki :) ...bo inaczej stanie się tragedia !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Russian Military Watch -Jedyny na swiecie!!

 

Opis

 

Witam ,przedmiotem tej niecodziennej aukcji w moim serwisie jest zegarek naręczny dla King Konga. Na wstępie podam kilka parametrów ,by sie zapoznać z wielkością. Wymiary: Szkło wewnątrz korony 48 mm , razem z korona 58 mm ,wysokość 21mm ,szerokość paska 24 mm. Wymiar z głowica to 76 mm( po odkręceniu kopuły mamy nakręcacz) . Waga : 270 gramów!!!!!!!!!! :D .Mechanizm jaki jest w środku to ruska MOŁNIA sprzed kilkudziesięciu lat, stosowana w zegarkach kieszonkowych . Zresztą co tu dużo pisać ,wykonałem kilka dobrej jakości zdjęć na których przedstawiam porównanie z monetą co powinno przybliżyć wyobrażenie o wielkości . Ponieważ zegareczek:) pochodzi minimum z przed 25 lat, jest używany i przeze mnie i z pewnością przez gościa z KGB ,który to kulom się nie kłaniał, widać na nim ducha czasu. Obudowa pozbawiona miejscami niklu . Szkło ma grubość ok.3 mm i w najmniejszym stopniu nie jest porysowane . Odpowiem Państwu dlaczego ten zegarek jest jedyny na świecie( patrz tytuł) . Ponieważ zamówiłem do niego nowy cyferblat . Stary był pordzewiały i wyklepany jak tarcza Juranda ze Spychowa. Mina i juz. Nowy to nic innego jak polaczenie Schaffhausen?a z pomysłowym Dobromirem . Na tarczy widnieje napis NAUTISCHE INSTRUMENTE MUHLE GLASHUETTE/SA , MILITARE DIVER 1000M . Dla niewtajemniczonych pod tą nazwą kryją sie zegarki Schaffhausen?a produkowane li tylko i wyłącznie dla profesjonalnych nurków(patrz logo) co to jako ocieplinę skafandrów używają banknotów o dużym nominale :) . Całość proszę mi wierzyć robi pieronujące wrażenie. Proszę nie wchodzić z nim do łóżka ,bo z upojnej nocy będą nici :) . Nic, tylko koncentracja nad zegarkiem. Dodatkowej atmosfery dostarczy fluorescencja dająca poświatę wniebowstąpienia. Teraz trochę o możliwościach. Pod względem technicznym zegarek nie potrafi nic poza odmierzaniem czasu. Posiada wbudowany sekundnik. I z możliwości technicznych to tyle. Wodoszczelność mimo ,iż na tarczy widnieje dumny napis 1000m ,jest na poziomie okrętu atomowego KURSK . Napełnia się wodą w mgnieniu ,ale proszę mi wierzyć ,że wciąż będzie chodził. Może tu o to właśnie chodzi???i tak ma być??? . A co potrafi uf eksponat. Wyglądem i rozmiarami potrafi zszokować, rzucić na kolana tak, że na imprezie o niczym innym nie usłyszysz jak o swoim naręcznym przyjacielu . Szok, szok i jeszcze raz szok!!! ORIS czy BREITLING w najbardziej wypasionej wersji przy moim cudeńku wyglądają jak miniaturki z odpustu w Albanii . Do zegarka jest oryginalne pudełko Ministerstwa Obrony Narodowej ZSRR. Cóż mogę dodać ,szpan to mało powiedziane ,bo to jedyny na świecie zegarek ,który swoim rozmiarem może służyć za narzędzie obrony np. przed Chuckiem Norrisem:). Aaaa i jeszcze jedno . Pisząc ,ze jest jedyny na świecie ,wiem co pisze i za drugi taki sam egzemplarz zapłacę 100.000 złotych . Tak wiec do dzieła. Serwisy aukcyjne tego świata czekają na podbój. Pozdrawiam i zapraszam do tej jedynej w swoim rodzaju licytacji.

 

 

--to jeszcze nr aukcj: 1188214838

 

 

BUHAHAHAHAHAHAH !!!!!!!!!!!!!! ojezusicku :D

BAUAUAUAUUAUAUAUUAUAUAUUA !!!!!!! :) :)

 

to pogrubione mnie rozj.bało ... e tam cały opis jest jest kochany :) SZOK SZOK SZOK !!!!

od dziś śledzę aukcje tego klienta może pokaże coś nowego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że podróbka Seamastera była używana jako pierwsza przez NASA. Człowiek całe życie się uczy :)

LINK DO AUKCJI

...była,była-tylko podobno zsunęła się Armstrongowi podczas misji na księżyc... :):):):) ...gościu musiał ją znaleźć i dlatego pewnie liczy teraz na wysokie znaleźne :):):D:)

Edytowane przez snake_08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...była,była-tylko podobno zsunęła się Amstrongowi podczas misji na księżyc... :):D:):) ...gościu musiał ją znaleźć i dlatego pewnie liczy teraz na wysokie znaleźne :):):):)

 

Może Armstrong liczył na to, że będzie mógł sobie ponurkować na księżycu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i już wiadomo co nosili carowie na nadgarstku - zegarki z manufaktury Poliot.

https://ssl.allegro.pl/poliot-de-luxe-carska-szlachetnosc-i1208250971.html

Poliot de luxe carska szlachetność

(numer 1208250971)

Złoty poljot złoto o grubości 20au

 

Zegarek pochodzi z prywatnej kolekcji starych zegarków,jest w bardzo dobrym stanie i na bardzo dobrym chodzie.

Poljot jest złocony starym najlepszym rosyjskim złotem nie ma mowy o jakich kolwiek przetarciach tak jak w tereźniejszych zegarkach w których złoto ściera się po 2 latach od normalnego noszenia.

Jest to dobra inwestycja bo jak widzimy zegarki rosyjskie robią się coraz to bardziej popularne i można je już zobaczyć na wystawach razem ze szwajcarskimi manufakturami a sama nazwa POLJOT robi sie bardzo poszukiwaną manufakturą właśnie za dobre złocenia i carską szlachetność tej marki.

Jak wiadomo rosja lubi miec wszystko ze złota i wszystko to co najlepsze,taki właśnie jest poljol na tej aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie AT

6063286df313d6f3.jpg

e85ee991e5f4a24b.jpg

[2e4186031c8096ec.jpg

 

A ja głupi wydałem tyle kasy na swoją jak mogłem mieć tak tanio :)

 

O a tutaj PO chrono za jedyne 549zł

PO chrono

Edytowane przez maxwell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, foto sezonu. Proponuję tytuł "Cztery gó..a na misiu". Opis też niczego sobie.

 

Twój podpis do zdjęcia rządzi :) Normalnie można byłoby to przenieść do "żarty żartami" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[2e4186031c8096ec.jpg

 

...numery bite jak za dawnych czasów na składakach z Niemiec :):):):) ....ten gość co je nabijał(szczególnie te na dole) to musiał być nieźle naj...bany :):D:D:D

Edytowane przez snake_08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.