Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Pagaj

Majstersztyki wystawiennicze w Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Poprawiłem opis. A koledze AAK życzę więcej wiary w innych ludzi. Zwykła uwaga lub prywatna wiadomość w normalnym tonie(bez obrażania i straszenia) załatwiłaby wszystko.

 

Teraz jest "w porządku" i uczciwie.

 

I z całego zamieszania wyszedłeś z honorem i "twarzą".

 

PS - Rafał, jak dla mnie to nawet trochę przesadziłeś pisząc, że powłoka AR jest porysowana, ze zdjęć wynika, że jest miejscowo zarysowana.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem opis. A koledze AAK życzę więcej wiary w innych ludzi. Zwykła uwaga lub prywatna wiadomość w normalnym tonie(bez obrażania i straszenia) załatwiłaby wszystko.

 

RUSKI zrozum że ja nie mam personalnych uprzedzeń, jedynie zirytowało mnie pewne ukrycie w opisie wady która mogła przy oglądaniu zdjęć umknąć odbiorcy.

Zamieszczając wpis o majstersztyku wystawienniczym wcale nie wiedziałem, że to aukcja kolegi RUSKI. Fakt że poprawiłeś opis aukcji świadczy o Tobie. Swój błąd naprawiłeś tym samym chciałbym przypomnieć że można być uczciwym i przy tym zarabiać.

 

Temat uważam za zamknięty i życzę sukcesów na drodze sprzedaży Ruskiemu. Pozdrawiam.

 

Natomiast jestem zdumiony wypowiedziami niektórych użytkowników niniejszego forum.

 

Moje sugestie nie były zastraszaniem (pomijając ciekawe definicje tworzone przez użytkowników zwłaszcza ta mnie rozbawiła: "czy nie wyczerpują one znamion zastraszenia i szantażu mającego na celu dysponowania mieniem niezgodnie z własną wolą" - przypomnę że wpis dokonał RETROWATCH - co należy odnotować, aby cnota nie pozostała bez nagrody) tylko obowiązkiem wynikającym z art. 304 parag. 1 kodeksu postępowania karnego (dla nie wtajemniczonych - społeczny obowiązek zawiadamiania o możliwości popełnienia przestępstwa).

 

 

Zastraszania i obrażania - to co niektórym wydaje się być zastraszaniem to już wyjaśniłem że nie jest, ponieważ jest zgodne z prawem. Obrażanie - proszę o zacytowanie, gdzie kogoś obraziłem.

 

Obrazą są słowa członka szanownego stowarzyszenia, który w dość oględny sposób przypisuje mi pewne epitety:

RETROWATCH napisał: "Absurdalnym jest także stwierdzenie sankcjonujące brak umiejętności czytania i obserwowania ze zrozumieniem. Zasada jest prosta, jesteś ślepy nie licytuj,jesteś ubezwłasnowolniony, nie licytuj, jesteś analfabetą,nie licytuj, jesteś debilem, imbecylem, idiotą (określenia medyczne), nie licytuj."

 

Najbardziej przerażająca jest myśl o mentalności niektórych użytkowników tego forum.

 

Mentalność ta objawia się brakiem zdolności do samonaprawy i brakiem zdolności do wewnętrznej krytyki.

 

Sam fakt że z mojego wpisu wynikło że aukcja należy do zasłużonego dla tego forum użytkownika postawiło na nogi użytkowników, którzy zaklinali rzeczywistość że przecież o żadnym braku dobrej woli nie można mówić, tłumacząc to zabrudzeniem, słabą techniką fotografii, albo odbiorcą debilem (cyt. za RETROWATCH) etc.

 

Przeraża mnie również brak kultury ze strony członka "elitarnego" stowarzyszenia RETROWATCH. Przypomnieć należy chyba cele statutowe tej organizacji: "krzewienie zasad ogólnie pojętego savoir-vivre, w zakresie dobrego wychowania,

stylu i Dobrego smaku" (parag. 6 ust. 8). Szkoda że w imieniu stowarzyszenia wypowiadają się tacy przedstawiciele - szkodzi to samemu stowarzyszeniu i świadczy to tylko o osobie która taki wpis zamieściła (no cóż emocje czasami biorą górą nad zdrowym rozsądkiem).

 

W imieniu stowarzyszenia winny raczej przemówić osoby które obiektywnie zainteresowały się aukcją i przeanalizowały problem (w ten sposób dokonały by prawidłowych wniosków, że w aukcji pominięto istotne elementy ze szkodą dla potencjalnego klienta - co niektórzy zainteresowani na tym forum dostrzegli), tak w prosty sposób RETROWATCH doszedł do wniosku że forumowy młodzik (jedynie 137 postów), krytykuje doświadczonego użytkownika (1087 postów) - "naszego". Tak po prostu tłumaczę histeryczną wręcz reakcję RETROWATCH. Ale chyba niektórzy nigdy nie zrozumieją, że pewne grupy które nakładają na siebie obowiązki kultywowania, krzewienia wiedzy z pewnego zakresu (bez względu na to jaki to zakres -medycyna, prawo, koleje, zegarki itp.), dbania o poszerzanie własnych horyzontów, rozwijanie pasji etc. jednocześnie biorą odpowiedzialność nie tylko za siebie ale również za innych członków grupy z którą się utożsamiają a tym samym powinny więcej od siebie wymagać niż od innych (nie bez przyczyny dzieli się użytkowników forum posiadaniem albo nie niebieskiej ikonki - "stowarzyszenie").

 

No ale cóż tu się rozpisałem - już pewnych osób się nie wychowa.

 

Zakończę słowami Davida Hilbert'a:

 

- Każdy człowiek ma pewien określony horyzont myślowy. Kiedy ten się zwęża i staje się nieskończenie mały, zamienia się w punkt. Wtedy człowiek mówi: "To jest mój punkt widzenia".

Edytowane przez Adam Adamandy Kochański

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego AAK ile zgłosiłeś podrób sprzedawanych na alle? Bo to nie jest,możliwość popełnienia przestępstwa, tylko jest przestępstwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Kolego Adamie,

 

słowa o idiotach nie były skierowane do Ciebie, tylko do osób, które z medycznego punku widzenia, na takie nazewnictwo zasługują i co jest zrozumiałym, nie powinny brać udziału w licytacjach. Jeżeli poczułeś się obrażony pragnę przeprosić.

 

 

Zarzuciłeś komuś, że nie jest uczciwy i przyzwoity, zarzuciłeś broniącym go osobom, że to towarzystwo wzajemnej adoracji. Ja tutaj widzę obrażanie innych i widział to zaatakowany sprzedawca. Ty widzisz znamiona przestępstwa i zastanawiasz się czy nie skorzystać z obywatelskiego obowiązku i nie zgłosić do prokuratury sprzedawcy. A ja się zastanawiam, czy nie jest to próba zastraszenia, i zdyskredytowania w oczach innych sprzedawcy i mam takie samo prawo do zastanawiania się jak i Ty. Cała sytuacja kojarzy mi się z słynną sprawą kopniętego wiadra. Proszę nie mieszać w moje wypowiedzi Stowarzyszenia, bo fakt przynależenia do niego nie czyni mnie jego głosem. W imieniu Stowarzyszenia wypowiada się tylko i wyłącznie Zarząd. Ja jestem tylko jednym z ponad 14 tysięcy klubowiczów, a fakt bycia w Stowarzyszeniu nie czyni mnie lepszym/gorszym od innych (co chcesz zasugerować)i nie nakłada na mnie także zakazu wypowiedzi jako klubowicza. Na forum nie ma podziału na klubowiczów lepszych i gorszych, wszyscy mają takie sama prawa a dzielenie po kolorach, ilości postów, czy dacie przystąpienia do Klubu jest niezrozumiałe. Na jakiej podstawie uzurpujesz sobie prawo wychowywania, obcych sobie ludzi.Piszesz o mentalności, histerycznych wypowiedziach, braku kultury i w ten sam sposób i ja mogę odbijać piłeczkę, ale nie ma to najmniejszego sensu. O poziom kultury, ocenę własnych zachowań i samokrytkę, w swoim przypadku jestem spokojny. Jest to moja ostatnia wypowiedź na ten temat,

a za wszelkie sformułowania, które mogły Ciebie urazić ponownie przepraszam.

Edytowane przez retrowatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale osssooo chooziii?

 

http://allegro.pl/zegarek-zwyklej-kobiety-i1299216028.html

 

Opis:

Zegarek zwykłej Kobiety - szwajcarski Chronoswiss, o numerach seryjnych CH 7323, 05084 - na pasku z imitacji aligatora, bardziej zepsuty, niż do właściwego wskazywania czasu. :-)))

 

Nie tylko dla konesera gatunku. :-)))

 

Po raz kolejny wystawiam - dziwiąc się z jakiego powodu wcześniej aukcje o tej treści były usuwane przez "administratorów" "Allegro" bez podawania przyczyny, szkodząc jednocześnie dochodowości firmy - zarówno w zakresie wystawienia, jak i potencjalnej prowizji.

 

Kwotę zakupu proszę wpłacić na moje konto:

 

Katarzyna Świątkowska

 

59 1140 2004 0000 3102 3399 2255

 

Cena buy_now_ico.gif777 777 780,00 zł


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale osssooo chooziii?

 

http://allegro.pl/zegarek-zwyklej-kobiety-i1299216028.html

 

Opis:

Zegarek zwykłej Kobiety - szwajcarski Chronoswiss, o numerach seryjnych CH 7323, 05084 - na pasku z imitacji aligatora, bardziej zepsuty, niż do właściwego wskazywania czasu. :-)))

 

Nie tylko dla konesera gatunku. :-)))

 

Po raz kolejny wystawiam - dziwiąc się z jakiego powodu wcześniej aukcje o tej treści były usuwane przez "administratorów" "Allegro" bez podawania przyczyny, szkodząc jednocześnie dochodowości firmy - zarówno w zakresie wystawienia, jak i potencjalnej prowizji.

 

Kwotę zakupu proszę wpłacić na moje konto:

 

Katarzyna Świątkowska

 

59 1140 2004 0000 3102 3399 2255

 

Cena buy_now_ico.gif777 777 780,00 zł

...cóż usuwają pewnie dlatego że za mało sobie życzy sprzedający w opcji KUP TERAZ ... ;):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) ceny na pozostałych aukcjach też niczego sobie poniżej scren bo pewno zaraz w kosmos polecą

 

 

post-28643-0-45875700-1331632534.jpg

 

:) :) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

Kwotę zakupu proszę wpłacić na moje konto:

 

Katarzyna Świątkowska

 

59 1140 2004 0000 3102 3399 2255

 

[/b]Cena buy_now_ico.gif777 777 780,00 zł

 

Ewidentnie ktoś włamał się na dane konto i szaleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sam Sully calkiem ladny, chociaz tarcza bardzo wybrudzona. W srodku mozliwe, ze AS 1700.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poczytajcie to!!!!!!!!!!!!!!

http://allegro.pl/junghans-piekny-dla-niej-bc-i1305422894.html

Mam nadzieję, że licytujący gdzieś tutaj jakimś fartem wejdzie i poczyta. Ten zegarek przez ostatnie pół roku krążył po necie za cenę 50zł!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rozmawiałem z panią, która była jego właścicielem. A tu proszę, naciągacz kupił, napisał kilka zdań w formie gramatycznej do opanowania przez inteligentnego orangutana plus stek bzdur z przeglądem zegarmistrzowskim na czele i 300zł oferta. Ludzie nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/omega-geneve-1974r-i1300001250.html

 

"Mechanizm typy - Automatic Caliber mechanizm - 1012 jeden z najlepszych w Omegach"

 

Fantazja ludzka nie zna granic :) A i ta instrukcja obsługi na dole :)

 

"po otrzymaniu zegarka wystarczy nastawić date i godzine za pomocą pokętła z boku. Poruszać zegarkiem i chodzi jak Szwajcarski zegarek"

 

:)

 

 

Chociaż sam zegarek niczego sobie :)


Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wysmarowałem do pana maila, oczywiście poprzez pytanie do allegrowicza i napisałem co o nim sądzę i całym oszustwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) ceny na pozostałych aukcjach też niczego sobie poniżej scren bo pewno zaraz w kosmos polecą

 

 

post-22889-0-28241800-1331633537.jpg

 

:):D:)

...chciałbym wiedzieć tylko ile ta zwykła kobieta musi zarabiać żeby było ją stać na takie rzeczy :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...chciałbym wiedzieć tylko ile ta zwykła kobieta musi zarabiać żeby było ją stać na takie rzeczy :):):D

 

Zgodnie z lansowaną na tym forum regułą na zegarek powinno się przeznaczać trzykrotność miesięcznych zarobków :)

 

dalsze obliczenia już proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/zegarek-szwajcarski-geneva-swastyka-iii-rzesza-i1297924694.html

Zegarek z lat +/-60-tych do kupienia zazwyczaj za kilkadziesiąt złotych osiąga cenę 1200 PLN, chyba tylko dzięki domalowanym dwóm swastykom. Dodatkowo wg opisu spieszy 2,5h na 12 h - najprawdopodobniej zlepiony lub pogięty włos...

 

PS. Zegarek to... Geneva Sport i poszedł za ponad 1600 PLN :)

Edytowane przez mw75

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-32649-0-99297400-1331635065.jpg

post-32649-0-48993600-1331635061.jpg

post-32649-0-11546900-1331635063.jpg

post-32649-0-44593600-1331635064.jpg


Time is tickin away, youve gotta - live your life - day by day

happy or sad, good or bad, life is too short youve gotta - keep your head

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.