Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
miromat

Renowacje tarcz - przed i po.

Rekomendowane odpowiedzi

Jubiler to tak nie działa. Projekt zawsze rozkłada się w czasie. Loituma ma racje przeglądaj OLX i allegro od czasu do casu poszukując tarczy bądź całego zegarka na części. One naprawdę trafiają się w okazyjnych cenach. Zaletą Twojego jest fakt, że to model Jumbo czyli największa linia z tego okresu. Jest dużo takich po renowacji ale czasami widuje egzemplarze godne uwagi. Mój ostatni projekt Omega chronograph Jedi trwał 8 miesięcy. Części ściągałem z Anglii , koszt samych części wynosił 1200zł( szkło, koronka, tubus, i przycisk chrono) serwis wymiana części i przegląd kosztowały 1500zł u zegarmistrza a serwisie pewnie zapłacił bym tyle co za cały zegarek. Więc na wszystko trzeba cierpliwości. Teraz rozpocząłem projekt Heuer Carrera Automatic. Zamówiłem przycisk chronografu (pusher), który będzie leciał ze stanów. Pewnie potrwa to z kilka tygodni, może dwa może trzy. Potem musze uskładać na zegarmistrza, bo serwis takiego zegarka to nie przegląd Atlantica za 100zł :). Więc znów pęknie koło 1500zł. A ja drobny kolekcjoner jestem na skromnej pensyjce z kredytem mieszkaniowym w obcej walucie :D  :D :D . Więc sam rozumiesz ,cierpliwość ,rozwaga i wytrwałość a satysfakcja będzie ogromna sam zobaczysz. Dziś może nie być Twojej tarczy ale może być jutro albo za tydzień. Powodzenia ;)  

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mądre słowa. Początkowo się zapalilem z tą Dosią ale jak do wszystkiego, trzeba mieć zimną głowę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylo tak:

post-43196-0-60088000-1473268000.jpg

Zdjecie sprzedajacego.

 

Jest tak:

OMEGA-_101.jpg

 

Nie jestem fanem renowacji, ale taki zegarek nosił w latach 30 mój dziadek i chcialem by był jak nowy...

Zakladany jest na szczegolne okazje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie - tarcza odnawiana czy w oryginalnym stanie? Omega bumper cal. 342.

 

Chodzi mi głównie o napis Seamaster który w tych Bumperach widziałem raczej pisany pochyłą czcionką. Wydaje mi się też że linie OMEGA i AUTOMATIC powinny być nieco wyżej, bliżej logo?

 

PS: Tak, koronka nieoryginalna.

 

ff1d902a7877739b.jpg

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza wyszła bardzo ładnie tylko wskazówki - i koperta bardzo z haratana, czy ta sekundowa to oryginał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem tarcza wygląda teraz o niebo lepiej niż na pierwszym zdjęciu. Gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem tarcza wygląda teraz o niebo lepiej niż na pierwszym zdjęciu. Gratuluję.

Sekundnik nieoryginalny , jak go znajdę, to położę lumę na wskazówki


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek. Ten sekundnik może być oryginalny. Mam taki sam w tym modelu. Tylko jakiś fircyk pociągnął go lakierem do paznokci babci Józi. :)

Spróbuj zdjąć tą warstwę i delikatnie polernąć wskazówkę

 

Wyszło bardzo dobrze :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super tarcza. Nie wiem dlaczego, ale bardziej pasował by mi tu normalny sekundnik, a nie fasolka.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super tarcza.

A masz już taką czarną?? ;)

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tarczę czarną i srebrną o podobnej strukturze gilosza, ale z innymi indeksami. Właściwie to są inne tarcze. Ta jest po czyszczenie śnieżna biała.

 

Wysłane z mojego HTC One A9 przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj całego zegarka trupka. Będzie łatwiej.

Koledzy, znalazłem Dosię w stanie jak na załączonych zdjęciach. Tarcza analogiczna do mojej ze złotym napisem DOXA. Pytanie do Was doświadczonych: czy tą tarczę da się doprowadzić do super stanu ??

 

doxa1

doxa2

Edytowane przez jubiler1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywo wygląda lepiej. Wydaje mi się, że nie jest źle... (Wszystkie przebarwienia to albo cienie albo zarysowanie szkiełka)

post-93939-0-44250900-1498677618.jpg

Edytowane przez Kossutiusz99

Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, znalazłem Dosię w stanie jak na załączonych zdjęciach. Tarcza analogiczna do mojej ze złotym napisem DOXA. Pytanie do Was doświadczonych: czy tą tarczę da się doprowadzić do super stanu ??

 

Na tych zdjęciach prawie nic nie widać.

Do super stanu napewno nie.

Nie doczyścisz tego ciemnego nalotu w okolicy koronki. To pozostałość po wilgoci.

Reszty nie widać.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Na żywo wygląda lepiej. Wydaje mi się, że nie jest źle... (Wszystkie przebarwienia to albo cienie albo zarysowanie szkiełka)

Z daleka widac, ze malowanka i to kiepska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z daleka widac, ze malowanka

No ale taki właśnie jest temat "Renowacje tarcz..."

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

No ale taki właśnie jest temat "Renowacje tarcz..."

Wiem, sa lepsze i gorsze, do oceny tez jest ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę zrobić lepsze zdjecia. Na tym masz racje mygląda kiepsko. Czy jest na forum wątek jak dobrze fotografować zegarki?


Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem takie, lekkie odświeżenie, na tarczy zostało pięć oryginalnych kropek lumy z dwunastu, więc wymieniłem całość. Zazwyczaj tego nie robię, ale wydaje mi się, że tu nie mogłem nic pogorszyć, jak myślicie?

 

Przed (niestety brak lepszej fotki)

 

post-68064-0-50943000-1499006949_thumb.jpg

 

Po.

 

post-68064-0-50438800-1499007235_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  :)

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.