Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
miromat

Renowacje tarcz - przed i po.

Rekomendowane odpowiedzi

Z całym szacunkiem, ale tutaj nie ma co ratować. To jest czyjaś prywatna, radosna twórczość. Starte to co powinno być, domalowane to czego nie powinno być. Zostaw jak jest albo pełna renowacja.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglądał oryginał?

Z całym szacunkiem, ale tutaj nie ma co ratować. To jest czyjaś prywatna, radosna twórczość. Starte to co powinno być, domalowane to czego nie powinno być. Zostaw jak jest albo pełna renowacja.

Wystukane na kolanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej tak

 

2af47796da56f3d1962836481534bf53.jpg

 

Jeśli ma zwykły mechanizm a nie automat, to zamiast napisu automatic miał napis antymagnetic.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej tak

 

 

 

Jeśli ma zwykły mechanizm a nie automat, to zamiast napisu automatic miał napis antymagnetic.

Czyli moja mogła być nie tyle zmyta, co pomalowana na złoto?

 

Wystukane na kolanie

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka właśnie jest...

Ktoś mocno ją przekombinował ;)

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze zamiast lumy na godzinach mogą być zwykłe oznaczenia jak na centralna sekunde 5,10, 15... 55, 60.

Podejrzewam tak dlatego, ze wskazówki nie maja wypelnienia z lumy. No... ale wskazoweczki tez moga byc z innej parafii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat wskazówki widziałem we współczesnych tej doxach.

 

Wystukane na kolanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem tylko pewien przykład oryginalnej tarczy. Chciałem przez to pokazać jak bardzo jest wypacykowana pędzelkiem w garażu ta pokazana wyżej ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odrestaurować tarcze w takim zegarku: 

<a href=https://zapodaj.net/cb1631fee668d.jpg.html>deblana.jpg</a>

Przewałkowalem mocno ten temat i mam mieszane opinie na temat zakładu w Łodzi, niby jest okej, zadowalająco, ale tarcze mają brokat, czasami jakiś bubel w napisie etc. 

Drugie pytanie to jak podejść do tego tematu? Jak wyszukać jak wyglądała tarcza w oryginale? niestety tym egzemplarzem ktoś się mocno "zajął" już wcześniej i kolor/wygląd malowania zniknął :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia finansowego operacja bardzo nieopłacalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż resztę tej Delbany (dekiel, mechanizm). Wygląda mi to na późne lata 70, ewentualnie jakiś nieszczęśliwy składak.

Wskazówki raczej od czapy, brak sekundnika.

Jeśli chodzi o samo malowanie tarczy, to było jasne tło i proste napisy, coś w stylu:

 

post-75614-0-35422800-1533293294_thumb.jpg

 

 


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli taki , to akurat w tym modelu był wek bardzo rzadki Felsa 466

 

 

Jeśli chodzi o zakład ( Chronostar ) t masz 50%/50% że zrobi dobrze . Mnie spieprzył kiedyś pamiątkowa Delbanę . Miał wyczyścić plaster miodu a przemalował na zielono 

post-38106-0-38218700-1533329879.jpg

 

 

post-38106-0-30779900-1533329918_thumb.jpg

post-38106-0-22463200-1533329555.jpeg


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pokazałem Sławek tylko przykład malowania tego typu tarcz. Kolega pokazał wcześniej troszkę inną tarczę, ale malowanie było prawdopodobnie takie samo. Mechanizm już raczej inny ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławku, pamiętamy pamiętamy ten zielony wynalazek. Ostatnio przeglądałem oferty na portalach aukcyjnych i nie wiem czy się cieszyć czy nie. Delbany które kiedyś kupowałem do 100 teraz wyceniono na 200-300. Inna sprawa czy ktoś je kupuje czy wiszą miesiącami czekając na napaleńca.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż resztę tej Delbany (dekiel, mechanizm). Wygląda mi to na późne lata 70, ewentualnie jakiś nieszczęśliwy składak.

Wskazówki raczej od czapy, brak sekundnika.

Jeśli chodzi o samo malowanie tarczy, to było jasne tło i proste napisy, coś w stylu:

 

attachicon.gifs-l1600.jpg

https://zapodaj.net/1da8c2351e8c6.jpg.html

https://zapodaj.net/23268c61b056c.jpg.html

Zrobiłem lepsze zdjęcia. 

Zegarek kupił mój ojciec od jakiegoś "szamana" zegarkowego w małym miasteczku za śmieszne pieniądze. Oczywiście "szaman" twierdził, że wszystko z mechanizmem jest okej, ale ni jestem w stanie tego ocenić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się troszkę wyjaśnia.

Jest to prawdopodobnie model produkowany na rynek argentyński lub izraelski.

 

Trudno będzie w związku z tym znaleźć taką samą tarczę i podejrzeć jej malowanie. Może być też problem z matrycą/tamponem u renowatora.

Mechanizm z twojego zegarka, zakładany był w Delbanach "środkowoeuropejskich" do modelu Supr De Luxe. Jednak u nas zegarki te miały inne logo.

 

Tu jest przykład mojego egzemplarza:

 

post-75614-0-67860900-1533546114_thumb.jpg

 

Z tymże pod napisem "21 Jewels" powinien być jeszcze napis "SUPER DE LUXE"

Niestety wyblakł ;)

 

Tu przykład z sieci:

 

post-75614-0-16532600-1533546200_thumb.jpg

 

Napis ok, tylko sekundnik podmieniony.

 

Jak powinno wyglądać malowanie u Ciebie i czy tam te Delbany również nazywały się Super De Lux, niestety nie wiem. Trzeba szukać w sieci. Może na coś trafisz.

 

Weź też mocną lupę i spójrz na tarczę pod światło. Czasem wytarte napisy zostawiają po sobie ślad. Mam wrażenie, że nad i pod "12" są resztki pionowej kreski. Więc może malowanie było podobne. A może to tylko złudzenie.

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, na chwile obecną powstrzymam się od renowacji w Łodzi. 

Pod światło na pewno widzę poziomą linię, a raczej jaśniejsze pole po niej, od 9 do 3, od środka do 6 też ślad po linii jest, ale już bardzo niewyraźny. Zgadza się to ze zdjęciami, które pokazałeś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ze sporym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że było to takie samo malowanie tylko z innym logiem.

Taką matrycę mają Głowaccy w Warszawie. Można się do nich odezwać, pokazać im zdjęcia i dopytać o szczegóły i ceny. Ale tanio nie będzie. ;)

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary Tissot przed i po renowacji, z której jestem niezadowolona, bo "fachowiec" całkowicie zmienił kolorystykę tarczy, o czym pisałam wczesniej w innej podgrupie. Odebrałam to co zrobił, a dzięki pomocy kolegi z forum dałam do ponownej renowacji innemu, poleconemu tutaj specjaliście, który obiecał, ze przywróci 2 kolory tarczy! Jak zakończy pracę , to pokarzę. Na razie przedstawiam to:

post-106939-0-48167900-1541696374_thumb.jpgpost-106939-0-61595800-1541696387_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary Tissot przed i po renowacji, z której jestem niezadowolona, bo "fachowiec" całkowicie zmienił kolorystykę tarczy, o czym pisałam wczesniej w innej podgrupie. Odebrałam to co zrobił, a dzięki pomocy kolegi z forum dałam do ponownej renowacji innemu, poleconemu tutaj specjaliście, który obiecał, ze przywróci 2 kolory tarczy! Jak zakończy pracę , to pokarzę. Na razie przedstawiam to:

attachicon.giftissot-przed.jpgattachicon.giftissot-po1.jpg

A kto robił renowację koperty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też straciła swój pierwotny kształt. Smutna ta renowacja, bo stworzyła coś, co nie istniało.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak patrze na ten napis swiss made i indeksy to smiem podejrzewac, ze to pociagniecia pedzla arcymistrza Glowackiego :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.