Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
miromat

Renowacje tarcz - przed i po.

Rekomendowane odpowiedzi

Ten Atlantic to dość rzadki okaz modelu Special. Brakuje oczywiście czerwonego oznaczenia modelu. Wskazówka sekundowa jest nie od tego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak... zostaw jak jest. Nie psuj ładnego zegarka.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ciezko mi namierzyc cokolwiek o tej wersji? Po czym poznales ze special? Napis pod logiem jest starty. Jest sznasa dostac oryginalna wskazowke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale że jak? Skądinąd  oryginalna "warszawska" tarcza została przemalowana na nową, udającą styl Milano? Bes sęsu.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczemu wskazówek nie zrobiłeś?


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecz gustu i upodobań. Dla miłośników starych zegarków, to malowanka bez historii. Stworzyłeś coś podobnego, ale pytanie brzmi ,podobne do czego? Oczywiście to tylko moja subiektywna ocena. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zamówiłem w Warszawie u Głowackich.Warszawska została wyjęta.

 

Chodzi mi o tę starą tarczę. Jak wiesz, powszechnie zwano je "warszawskimi" lub "rzemieślniczymi". Wtedy, w latach 70 był to jedyny dostępny, tani "ersatz". Ale teraz wygląda bardziej autentycznie, choćby ze względu na miniony czas,  od "nówki malowanki". 

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do loutima wskazówek nie zrobiłem bo zegarmistrz odradził bo jest niezadowolony z renowacji wskazówek ale będe robił sekundnik i wymieniał wskazówki takie same jak te,ale nie teraz od pewnej osoby kupie bo ma takie.

Edytowane przez Miłosz Pakulski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem u innego zegarmistrza bo zegarek spieszył okazało się że dekiel był niedokręcony a jak przykręcił jak powinien być zegarek nie chodził.Poszłem do tego gdzie dawałem koperte do renowacji powiedział że to wina koperty jest,bo stara i coś jescze.Niemożliwe żeby po renowacji tak było .Miał ktoś z was z tym problem.na 100 procent zegarmistrz nie przyznał sie że podmienił koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A uszczelka jest na miejscu?


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszłem

:wacko:

 

Powinna być uszczelka między deklem a kopertą.

Jeśli jej nie ma, może dojść do sytuacji (choć to rzadkość), że dekiel oprze się o któryś z mostków i zatrzyma mechanizm.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wacko:

 

Powinna być uszczelka między deklem a kopertą.

Jeśli jej nie ma, może dojść do sytuacji (choć to rzadkość), że dekiel oprze się o któryś z mostków i zatrzyma mechanizm.

To nie taka rzadkość, dość często się to zdarza przy mocno zniszczonej kopercie. Trzeba ją mocno spolerować a wtedy koperta się obniża i dekiel dociska do mostka. Najprościej dopasować inny dekiel. Wymiana uszczelki na grubszą może nie dać efektu bo dekiel się nie dokręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie taka rzadkość, dość często się to zdarza przy mocno zniszczonej kopercie. Trzeba ją mocno spolerować a wtedy koperta się obniża i dekiel dociska do mostka. Najprościej dopasować inny dekiel. Wymiana uszczelki na grubszą może nie dać efektu bo dekiel się nie dokręci.

Założmy że tak było ale skasowanie za  poprawke  50zł to chyba przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założmy że tak było ale skasowanie za poprawke 50zł to chyba przesada.

A to już zależy co robił.

Ale bardziej niewybaczalne dla mnie jest to, że nie chciał powiedzieć co. Takich majstrów to raczej omijam szerokim łukiem. Cóż to w końcu za tajemnica...


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle wiem że przerabiał coś i musi coś jeszcze zrobić .Tezż nie wiem czemu nie chciał powiedzieć.Wydaje mi sie że dekiel koperty może zmienił.Ale przy dokręconym deklu chodzi teraz.Tamtemu by dał to jescze bardziej mi go by schrzanił.

Edytowane przez Miłosz Pakulski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego lepiej nic nie ruszać


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możnaby delikatnie wyczyścić tarcze odtluszczaczem z Lidla lub biedronki rdza i kamień uzupełnić lume i kropki z sekundy te czarne. Wskazówki - nic z nimi nie zrobisz, chyba że nowe, lub złocenie. Mam gdzieś nowe nie używane trochę lepsze tak mi się wydaje , ale tylko minuta i godzina w patynie. Albo nic nie robić bo i tak jest bardzo przyzwoicie.

Ratować?
Jak?
Gdzie?
Ile?

Wystukane na kolanie


Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możnaby delikatnie wyczyścić tarcze odtluszczaczem z Lidla lub biedronki rdza i kamień uzupełnić lume i kropki z sekundy te czarne. Wskazówki - nic z nimi nie zrobisz, chyba że nowe, lub złocenie. Mam gdzieś nowe nie używane trochę lepsze tak mi się wydaje , ale tylko minuta i godzina w patynie. Albo nic nie robić bo i tak jest bardzo przyzwoicie.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Tyle, że to nie luma, a wytłoczenia tarczy, z których ktoś starł ten miedziany proszek :-/

 

Wystukane na kolanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że to nie luma, a wytłoczenia tarczy, z których ktoś starł ten miedziany proszek :-/

 

Wystukane na kolanie

To ja bym po pomalował delikatnie mocno rozrzedzoną farba złotą albo luma tylko te wytłoczenia - kropki i tak zostawił. Miękki i cieniutki pędzelek.

 

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.