Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kiniol

Zegary z monarchii austro-węgierskiej

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki , bezbarwnego. Wsadziłem mechanizm, okazało się dziś że muszę jeszcze przewiercić otwór na osi minutowej , bo ktoś złamał i zeszlifował bolec blokujący wskazówki. No jedno wiertło kobaltowe złamałem , ale jakoś poszło. Została tylko tarcza ... Mechanizm  chodzi i bije, jak na "wiednia" przystało delikatnie i cichutko... ;)

:rolleyes:

Ps. kiepskie zdjęcie bo przy lampce ... :unsure:

post-92919-0-09723200-1561926620_thumb.jpg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie zrobiona skrzynia. W tym świetle "maszkaron" wygląda na uśmiechniętego jakby się cieszył z odnowy.


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D  ;)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forma tzn. kształt skrzyni robi wrażenie.

Wymuskany tylko cały taki.

Po dwudziestu latach wyszlachetnieje na pewno.

Edytowane przez DEMEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Proszę się nie strzyc, golić albo co gorsza pachnić jakimś Brutalem. Każde odbiegniecie od idealnego oryginału czyli wymuskanie będzie potraktowane z bezwzględnym ostracyzmem. :P

Niedomyty, z zarostem do pasa i cmentarnymi paznokciami osobnik płci męskiej jest wysoko ceniony jako okaz wśród pań :D:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ koleżanko, proszę nie zniechęcać do mycia, golenia, etc..

Nie wróżę sukcesu.

Próbowałem tylko nieśmiało zaznaczyć, że 100 letni zegar nie musi się świecić jak psu ..

Serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poswiata po woskowaniu zniknie w try miga. Les wie co robi. Przywrócił stan pierwotny. Stan pomaziania jakąś politurą raczej nie przystoi temu zegarowi.

A poza tym nie wiem co za problem że ma satynowy połysk. Chyba taki był zamiar producentów zegarów. Każdy średnio ogarnięty zjadacz kartofli wie, że wiek zegara nie jest wypadkową połyskiwania ;)

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy średnio ogarnięty zjadacz kartofli wie, że wiek zegara nie jest wypadkową połyskiwania ;)

 

Oczywiście, wiek zegara zależy bardziej ... od jego wieku. Dobrze kombinuję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, wiek zegara zależy bardziej ... od jego wieku. Dobrze kombinuję?

Wiek zegara najbardziej zależy od daty jego produkcji :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kobiet o wiek się nie pyta a im bardziej się ŚWIECI tym piękniejsza.

Zegary też :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często jest tak, że podczas działań ratunkowych na ponad stuletniej skrzyni, po usunięciu wszystkich przeróbek, "napraw", gwoździ, połamań, ubytków etc, w finale dostaje się gołą, łaciatą konstrukcję. Nie ma innego wyjścia, niż ujednolicenie barwy i przywrócenie stanu pierwotnego powłok. Oczywiście, gdy ma się szczęście zdobyć zegar z XIXw. w stanie muzealnym, to można całość delikatnie odkurzyć miotełką z piórek i gotowe, ale ja takich cudów w handlu nie spotykałem  :(.

Dobrze naprawiona skrzynia przeżyje w chwale kolejną stówę, pozostawiona w stanie agonalnym- po prostu się rozpadnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje św. pamięci cztery linkowce i obecne linkowce - żaden nie ma politury w oryginale. Stara sparciała została "wzmocniona" nową warstwą, pędzlem w poprzek słojów często. Ze szpar i spod tralek wyziera zaschnięty a'la wikol.

Nie mam dylematów więc.

Kolekcjonerzy starych samochodów stają na głowie żeby odrestaurować na blysk swoje wehikuły. Lakierują, chromują I obszywają na potęgę. Jakoś na zlotach nie widziałam oryginalnych okazów prosto ze stodoły pięknie pokrytych patyną rdzy i ptasich kup. :D

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Zegar Leskosa , to CUDO .... 

Wziąłbym go , nawet w ,, worku ,,  , ale wiem .... że marne szanse . ;)

Więc , wyglądam za czymś .... a tu nic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje św. pamięci cztery linkowce i obecne linkowce - żaden nie ma politury w oryginale. Stara sparciała została "wzmocniona" nową warstwą, pędzlem w poprzek słojów często. Ze szpar i spod trakek wyziera zaschnięty a'-la wikol.

Nie mam dylematów więc.

Kolekcjonerzy starych samochodów stają na głowie żeby odrestaurować na blysk swoje wehikuły. Lakierują, chromują I obszywają na potęgę. Jakoś na zlotach nie widziałam oryginalnych okazów prosto ze stodoły pięknie pokrytych patyną rdzy i ptasich kup. :D

Mało widziałaś... takie są własnie najcenniejsze... W sobotę na zloce ACM w Oleśnicy był samochód pożarniczy z lat 20-tych XX wieku w stanie "barn find", marki American La France... Po prostu cudo i poezja...nikt przy nim od nowości nie grzebał... rewelacja...

Tu w roku 2015...

https://www.youtube.com/watch?v=ZhmuCLNEfi8

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra   :D , wy tu Gadu GAdu , a ja skończyłem...  :ph34r:  Tarcza/pierścień z cyframi jest (starego nie wyrzucam ;) ),  troszkę pokręciłem śrubokrętem i cążkami i jest . ;)

Źle nie wyszło, tak sądzę ... :huh: . A miał pójść na części ...

:rolleyes:

post-92919-0-78807500-1562007677_thumb.jpg

post-92919-0-56613200-1562007906_thumb.jpeg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierścień z cyframi jest srebrzony? Nie przyjrzałem się wcześniej dokładnie i myślałem, że też trawiony.

Przepraszam ale co miało pójść na części, mechanizm?

Zegar wyszedł bajecznie.

Kupa dobrej roboty za Tobą.

LESKOS JESTEŚ WIELKI.


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak srebrzony, podobnie jak i pierwowzór, który ktoś pociągnął politurą po czyszczeniu, co nadało efekt  koloru jak mosiądz. 

Zegar kupiłem w kawałkach (skrzynia dosłownie rozparcelowana ) i mechanizm osobno, po "rozmowie" okazało się że to komplet. W Niemczech nie opłacało się go naprawiać... 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No , to prawdziwe szczęście , że trafił w Twoje ręce :)  .... było chyba , ciut , ciut od ,, złomowania ,,

Dobrze , że ktoś pomyślał o sprzedaży , a nie o wyrzuceniu na śmietnik !

Takie cudo ... to grzech !

Nie dziwię się , że tam się nie opłacało , bo fachowców brak , więc koszta są duże !

Tu też , widzę czasami ogłoszenia , ,, Sprzedam zegar ,, i dołączony , z przed kilku lat , rachunek za przegląd .

Proponowana cena sprzedaży , jest taka sama , lub niższa , niż ten rachunek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grawer mechaniczny czy druk? OK, widzę, są wgłębienia... Estetycznie wyszło... Zabezpieczyłeś srebro paraloidem?

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;) , trawienie, oczywiście, że zabezpieczone  :D


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz teraz dać warstwę ocieplającą z szelaku. nie będzie efektu "metrona"...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie tak zrobię  :D  :D  ;)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepięknie wyszło, Leskos, podziw i gratulacje :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki  ;) .

Osobiście bardzo mnie cieszy każdy taki "uratowany" zegar  ^_^  . Muszę Wam powiedzieć, że rzeczywiście ładnie wyszedł i nawet moja żona zaakceptowała  :huh:  "kolejnego klamota" i znalazła dla niego miejsce  w "zakazanej"  :blink: strefie.  :P

:rolleyes:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.