Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość 00110010000010011001

Podrobki Casio

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak pisze Waldzior zgłoś do allegro, swoją drogą na pierwszym zdjęciu widać że to chamska podróba.


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jak tamto jest chamską podróbą, to jak nazwać to:

http://allegro.pl/zegarek-g-shock-8200-frogman-i5191104810.html

Chociaż tutaj gość przynajmniej sam przyznaje że "chińska podróbka".

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w licytacji od osoby prywatnej nie obowiązują takie same prawa jak przy zakupie od sklepu. nie wiem czy można go bez problemów zwrócić, czy to tylko dobra wola sprzedawcy. tym niemniej napisz mu, że idziesz na policję zgłosić sprzedaż podróbek, powinien od razu inaczej rozmawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak, jak napisał sokolow. Przyjęcie zwrotu w tym wypadku to jedynie dobra wola sprzedającego. Postraszenie policją to dobry pomysł. Powiem wiecej. Przeszedlbym się na policję i zapytał co w tej sprawie moge zrobic. Jesli moge złożyć doniesienie, to od ręki bym to zrobił. Sprawa zakończyłyby sie natychmiast.

 

Edyta:

Widzę jeszcze, że wystawił Ci już odwetowego negatywa. W takiej sytuacji nie odpuszczaj dziadowi aż do końca.

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś sobie z czapki strzelił ze 0,5 kg i od razu podróba.. bez komentarza. To jest oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś sobie z czapki strzelił ze 0,5 kg i od razu podróba.. bez komentarza. To jest oryginał.

Spoko bez nerwów :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Proszę o poradę. Naprawdę bardzo ważne.

Interesowały mnie dotychczas tylko zegarki mechaniczne, ale ostatnio nabrała mnie ochota na zakup dobrego elektronika. Kupiłem nieopatrznie na Allegro zegarek Casio Frogman, za wylicytowaną kwotę 72 PLN. Wiem, jaka jest cena tych zegarków, liczyłem, że cena pójdzie dużo w górę, jednak inni chyba wyczuli sprzedającego. Wygrałem aukcje i zegarek otrzymałem. Okazał się zwykłym odpustowym szmelcem; koperta wykonana z metalizowanego plastiku, dekiel wciskany na wcisk, o jakiejkolwiek klasie wodoszczelności nie ma mowy, uchyb czasowy pół minuty na dobę. Nieuczciwość wielu kupujących jest powalająca. Na mojego maila sprzedający odpisał, że towar świadomie kupiłem, a zakup na aukcji jest wiążący itd. Opadły mi ręce i sam nie wiem co robić. Proszę o poradę, proszę też, nie śmiejcie się z mojej głupoty i naiwności.

Oto ta aukcja: http://allegro.pl/casio-g-shock-frogman-i5173991494.html

Dziękuję Kolegom za porady. Miałem mu odpuścić, ale chyba posłucham rad. Prawdopodobnie zdecyduję się na założenie sporu na Allegro, chociaż rozważam też możliwość zawiadomienie Policji. Cóż, przez moją nieuwagę straciłem 72 zł. Może niedużo, jednak tej kwoty na ulicy nie znajdzie. Zegarek naprawdę do niczego się nie nadaje, jedynie można wykorzystać pasek i baterię, reszta nadaje się na śmietnik. Ktoś inny może by próbował go odsprzedać na aukcji, ale mi na to sumienie nie pozwala.

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co się zastanawiać kolego. Zakładaj spór i idź na policję.

Nie ma co pobłażać, bo koleś nie przestanie oszukiwać jak zobaczy, że mu się udaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 straciłem 72 zł. Może niedużo, jednak tej kwoty na ulicy nie znajdzie.

 

ja raz znalazłem 50zł :D

 

a tak poważnie to nie myśl o sprzedaży go. jak Ci się trafi bardziej uparty kupujący i zgłosi to na policję to naprawdę możesz mieć problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą tu nie chodzi o te siedem dych, tylko jak słusznie zauważył Waldzior nie można odpuszczać złodziejom.

Zakładając spór na Allegro i występując o zwrot, przysługuje Ci max 50% kwoty, z powodu niezgodności przedmiotu z opisem. Ja bym zaczął od policji. Jak gościu dostanie zaproszenie od prokuratora, to inaczej zacznie gadać.

Przećwiczone i sprawdzone.

 

Powodzenia


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od prokuratora, za 70 pln? No nie żartujcie. Sprzedający łatwo się wyłga. Nie musi się znać, nie ma obowiązku weryfikowania oryginalności towaru a zegarek był dość dokładnie pokazany na zdjęciach... Kupowanie na allegro wiąże się z ryzykiem większym niż w sklepie, to oczywiste. Szkoda, że kupujący nie zainteresował się wcześniej tematem, nie zadał sobie trudu obejrzenia zdjęć prawdziwych Frogmanów, no i zasięgnął języka na forum po fakcie. Reasumując powiedziałbym że nauka kosztuje, w tym przypadku nawet nie tak drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W bardzo podobnej sytuacji odzyskałem szybko pieniądze, dzięki interwencji policji i właśnie prokuratora, który zaprosił sprzedającego do złożenia wyjaśnień. Sprzedający bez dyskusji zwrócił kasę w rybie natychmiastowym.

Nie pisałbym, gdybym nie wiedział, że jest taka możliwość.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomasz Nowak

Pisałem ostatnio do gościa na Allegro w sprawie sprzedaży podrabianego zegarka. Nie dość, że sprzedaje podróbki to jeszcze się stawiał jak mu to zarzuciłem i groził mi, że za zniesławienie poda mnie do sądu. Pisałem mu że chętnie się spotkam z nim w sądzie, ale już nic nie odpisał. Takich gnojków to trzeba tępić, bo potem takiego syfu na Allegro jest coraz więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o kwotę, wprowadzanie do sprzedaży podróbek jest karalne, nie ma tłumaczenia że on nie wiedział. To jest tak samo jak ze sprzedażą kradzionych rzeczy, jak kupisz kradziony telefon nie wiedząc że jest kradziony i go sprzedaż a kupującego drapnie policja to nie będzie tłumaczenia że nie wiedziałeś że jest kradziony. Dostaniesz pajdę za paserkę.


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się wypowie czy oryginalny Gulfman wersja limitowana model G-9100r. Mój pierwszy Casio przez przypadek więc nie mam pojęcia. Wygląda na ori moim zdaniem, całkiem dobrze wykonany jest sygnatura na klamrze na pasku na deblu model i ref. Jakiś sposób jak rozpoznać tytan ?

 

1f98d6746a946e5bec75ab31485c613a.jpg278a2016e542b060976be3f75b569531.jpg8b46bb443b30f34143e4c14ef26f2e9e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.