Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Gadu gadu o nurkowaniu a na ręce pilot.

Ciekaw jestem ile pilotów nosi piloty. :D

WP_20150529_003.jpg
upload png


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapsel, czym Ty się wogóle przejmujesz? Masz gwarancję przecież więc śmiało nurkuj, na jaką tam sobie chcesz głębokość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyższe stwierdzenie nijak ma się do roszczeń gwarancyjnych.

 

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem? Czyli że jeśli zegarek okaże się nieszczelnych to nie podlega to gwarancji? Żartujesz prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zapisac w karcie gwaancyjnej, ze nie zaleca sie moczenie zegarka i lipa z gwarancji nawet jesli to diver z normami iso itp.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma karty gwarancyjnej, jest tylko instrukcja, i nigdzie nie znalazłem takiej adnotacji. Więc rozumiem że obowiązuje dwuletnia gwarancja zgodnie z przepisami UE.

Poza tym nie chce mi się wierzyć aby firma sobie na takie cuda pozwalała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapsel, czym Ty się wogóle przejmujesz? Masz gwarancję przecież więc śmiało nurkuj, na jaką tam sobie chcesz głębokość.

Bez przesady. Nie na jaką chcesz. Do pewnej głębokości można.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie zawsze i w pierwszej kolejnosci obowiazuje gwarancja "zgodnie z przepisami UE" pozniej zgodnie z Polskimi, a na samym koncu z tym co tam sobie ktos w karcie powypisywal. Tyle teorii bo w praktyce jest dokladnie na odwrot.

Wracajac do tematu szczelnosci. Firma ze swiss made na tarczy nie pozwolilaby sobie i chyba nie moze sciemniac z zadeklarowana szczelnoscia.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorian, oczywiście że tak. Tylko że tak naprawdę kto zejdzie na te deklarowane 300m? Pokaż mi choć jednego na tym forum :) A kapsel sam pisał o 30m, więc moim zdaniem jest to zdecydowanie bezpieczna głębokość nawet uwzględniając ze będzie to ciśnienie dynamiczne nie statyczne które zegarek powinien ze sporym zapasem wytrzymać.

Odnośnie jeszcze gwarancji to co prawda nie miałem okazji sprawdzić jak się ma z tym sprawa u Steinharta, ale z tego co czytałem to akurat ta firma ma bardzo dobre podejście do klienta. Dlatego też zdziwiła mnie wypowiedź Łukasza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w Steinharcie Ocean One z wodoszczelnością 30 ATM ciśnienia statycznego można śmiało nurkować na głębokości 30 metrów, nie wiem skąd Wam się biorą w głowie różne teorie spisku, że podawane przez producenta parametry są brane "z czapy", bo i tak "nikt tego nie sprawdza" itp. Czy jest tutaj na forum choć jedna osoba, która zanurkowała w tym zegarku na taką głębokość i coś się jej popsuło, rozszczelniło? Skoro nie, to po co tworzyć te wszystkie teorie spisku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie rozwialiście moje wszelkie wątpliwości co do szczelności stenka i myślę że nie ma co już knuć teorii spiskowej co do marki tego modelu, dziękuję bardzo za wyczerpujące odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bez nerwów... proponuje analizę budowy koperty - diver'y są tak zbudowane żeby ciśnienie dociskało wszelkie elementy do siebie, a tym samym "sprężało" uszczelki w nich zamontowane - relatywnie możliwości zegarka w którego przypadku producent twierdzi że "można z nim nurkować" (o ile ten jest właściwie poskładany) jest uzależnione od wytrzymałości szkła które jest tutaj najsłabszym elementem.

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najsłabszym elementem jest koronka i sposób jej uszczelnienia. Gwint nie jest zabezpieczeniem przed przeciekaniem. W rurach instalacji wodnej budynku panuje ciśnienie 4-6ATM. Kto nie wierzy niech puści wodę w rurach czy nawet wężu ogrodowym skręconym bez zastosowania uszczelek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najsłabszym elementem jest koronka i sposób jej uszczelnienia. Gwint nie jest zabezpieczeniem przed przeciekaniem.

No oczywiście gwint nie jest absolutnie żadnym uszczelnieniem, ale czy aby tam nie ma uszczelki którą "zakręcenie koronki" ma "docisnąć"??


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, ale ta uszczelka pracuje właśnie z powodu zakręcania i nie daj "boże" dokręcania (ręcznego nakręcenia) wyciera się. Problem stwierdzony i potwierdzony w Seiko, który klepie divery już od 50 lat. Pewnie przywołany wyżej Rolex też opatentowł swój system budowy koronki. Do tego testy ISO na 300 są czasochłonne co bardzo mocno podnosi cenę zegarka (Seiko Marine Master, Orient Saturation Diver). Z podobnych powodów Steinhart jest mocno podejrzany w tej kwestii. Wymienione wcześniej koncerny mogą z założenia więcej. Piszę trochę skrótowo i czytać trzeba między wersami ponieważ piszę z telefonu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, ale ta uszczelka pracuje właśnie z powodu zakręcania i nie daj "boże" dokręcania (ręcznego nakręcenia) wyciera się[...] Wymienione wcześniej koncerny mogą z założenia więcej

Wszystko co piszesz to 100% racji - ale zakładam że uszczelka nie jest "zajechana" i że zegarek jest właściwie poskładany - wtedy budowa koperty z zasady zapewnia wodoszczelność.

No i zawsze uważałem że "dokręcanie" mechanizmu to z naciągiem automatycznym to niezbyt trafiony pomysł szczególnie w zegarkach z dużym WR - podobnie zresztą jak szkło szafirowe, które jest kruche i przez to bardziej wrażliwe na naprężenie spowodowane różnicami ciśnień niż np mineralne...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy z tą kruchością szafiru. To takie "urban legend" w zawiązku z brakiem takowych w tańszych diverach. 

Zaręczam, że jeśli przywalimy o coś tak, że szafir strzeli, to z pewnością w takiej samej sytuacji mineralne również.

Pracuję w branży i strzelonych szkieł mineralnych widziałem bardzo dużo przez sześć lat. Szafirów może dwa...


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Gadu gadu o nurkowaniu a na ręce pilot.Ciekaw jestem ile pilotów nosi piloty. :DWP_20150529_003.jpgupload png

Ja mam loty co piatek i nosze pilota :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że trudno jest stwierdzić, tak naprawdę na jaką głębokość zszedł nurek z zegarkiem na ręku. Myślę, że wskazane 300 m jest w praktyce nie wykorzystywane.

 

Miałem już przypadek "rozszczelnienia" O1B na nie dużej głębokości w słonej wodzie i zegarek został naprawiony w ramach gwarancji, nie było z tym problemu. Miałem też przypadek, gdzie ewidentnie Klient nie dokręcił koronki i poszedł pływać, tu zastosowaliśmy tak zwaną dobrą wolę. Zresztą u nas w zasadzie nie ma problemu z gwarancjami ;)

 

Łukasz

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocean One Vintage Dual Time

 

Kolejny z rodziny Vintage

 

208621432stein_start_02-15.jpg

 

Myślę, że się będzie podobał.

 

Baza to : Soprod (9384) A10/24

 

Cena 840,00 euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę tak dużo ludzi używa funkcji Dual Time?

Ten zegarek, dla mnie super by wyglądał, gdyby wywalić tę trzecią wskazówkę i zrobić czerwony sekundnik.

Wtedy chętnie bym go wymienił z obecnym One Blue Premium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy z tą kruchością szafiru. To takie "urban legend" w zawiązku z brakiem takowych w tańszych diverach. 

Zaręczam, że jeśli przywalimy o coś tak, że szafir strzeli, to z pewnością w takiej samej sytuacji mineralne również.

Pracuję w branży i strzelonych szkieł mineralnych widziałem bardzo dużo przez sześć lat. Szafirów może dwa...

 

A zwróć uwagę na to jaka ilość "na ulicy" jest zegarków ze szkłami mineralnymi a jaka z szafirowymi... ;) Jeżdżę samochodem od 20 lat i widziałem sporo stłuczek z udziałem mercedesów, ale rozwalonego  classe s 500 widziałem tylko kilka (może trzy)  czy to znaczy że, statystycznie, kierowcy takich samochodów nie rozbijają swoich aut??? ;)

 

208621432stein_start_02-15.jpg

 

Bardzo mi się podoba - ale ma jedną wadę... po co mu datownik??? :huh:


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.