Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Zegarek bez datownika to nie zegarek ;):P

 

No przestań... są zegarki do których data pasuje i są takie w których wizerunek psuje... ;)  Kolor tarczy na wizualizacji wygląda na ecru a okienko daty jest śnieżno białe... biorąc pod uwagę cenę zegarka, chyba nie problem było dopasować kolor ringu z datą do koloru tarczy, po pierwsze lepiej by to wyglądało a po drugie świadczyło by o tym że firma dba o szczegóły... ;) Kolor dopasowany do tarczy można znaleźć w dużo tańszych zegarkach, potrafi to Invicta, Margrette, Sea gull, a Steinharta przerosło... :P

No chyba że tarcza jest śnieżno biała a efekt ecru to tylko złudzenie - wtedy nie ma tematu...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie, co do koloru tarczy daty, to przyznam Ci rację.

Jak się przyjrzeć, to faktycznie mogli dać kolor bardziej spójny z tarczą. Jednak biały nieco odstaje.

Bo vintage, vintagem, ale jednak data potrzebna jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO - bardzo fajny projekt. Za jakiś czas będzie można zobaczyć zdjęcia użytkowników - wtedy ocena będzie pełniejsza.

 

Jak dla mnie tylko ta wskazówka GMT jakaś nie ten teges...

Edytowane przez Tomaszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GMT to wymysł diabła, mały odsetek użytkowników z tego korzysta chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GMT to wymysł diabła, mały odsetek użytkowników z tego korzysta chyba...

Podobnie  Tachymeter. Zaczynając od 400 km/h haha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie tam białe datowniki:

 

IMG_0239.jpg

 

06091305[0].jpg

 

Patek-Philippe.jpg

 

PortofinoFW3.jpg

 

:P:D

 

Nie żebym się czepiał.

 

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GMT to wymysł diabła, mały odsetek użytkowników z tego korzysta chyba...

 

Podobnie jak "diverów" do nurkowania :D

 

 

Takie tam białe datowniki:

[...]

 

:P:D

 

Nie żebym się czepiał.

 

Łukasz

 

Uwielbiam takie argumentowanie :D :D :D to mniej więcej tak jakby 12-to letnia córka przyszła Ci do domu i powiedziała że chce zrobić tatuaż na czole bo Zuzia, Krysia i Sebastian też mają... obstawiam że taka argumentacja by Cię raczej nie przekonała ;)

 

Nie chodzi o to w jakich zegarkach z kremową/ecru/srebrną tarczą jest biały datownik tylko o to że CIULATO to wygląda i jak zmienisz napis na tarczy na Rolex czy IWC to to nadal będzie ciulato wyglądało.

Moim zdaniem jak się robi zegarek w stylu vintage i tarcza, wskazówki, czy indeksy "robi się na stare" to okienko datownika też by wypadało bo inaczej można zepsuć efekt naprawdę fajnej koncepcji... ot-co...

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie akurat ten datownik nie razi a wręcz fajnie się odróżnia od tarczy. Bardziej cena daje po oczach. I ciekawe jaki WR będzie bo na tarczy oznaczenia nie widzę, oby tylko nie 30 czy 50 bo jak na nurka to byłaby lekka porażka. Na szczęście zegar akurat nie z mojej bajki.

Ale takie mi się nasuwa pytanie: czy firma powoli wycofuje się z mechanizmów ETA i czy będzie się to wiązało z podwyżkami i innych modeli? No i co w takim razie z serwisem tych na Etach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest nawiązanie do Rolkowego GMT MASTERA które nigdy nie był diverem.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Vintage Dual Time bardzo mi się podoba. Stylowy do bólu. Piękny projekt.

Specjalnie bym się nie czepiał też że tarcza ecru (cokolwiek to oznacza ;) ) a okno daty białe. Fajny kontrast i wcale mnie nie razi.

Wskazówki natomiast dałbym złote i indeksy na bezelu też złote. Lepsza by była czytelność i lepszy bajer, może nawet jeszcze bardziej vintage look.

Ale - w kontekście ceny - to są dla mnie rozważania czysto teoretyczne.

Nie zapłacę 800€ za Steinharta.

Ostatnio u jubilera widziałem używanego Seamastera z papierami i pudełkiem za 1200€.

Edytowane przez il Dottore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eta nie chce sprzedawać mechanizmów dlatego zmiana.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek ma napisane na deklu, że mechanizm został zapakowany w kopertę WR300,

dla mnie GMT rozwiązane na bezelu nurkowym to pójście po bandzie - odnosi się to rownież do Rolexa,

 

to co zrobił Steinchart wprowadzając ten zegarek do produkcji, pozostawię bez większego komentarza bo zemdliło mnie obojętnie jakiego koloru data byłaby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś z posiadaczy Ocean One Blue Premium mieszka w Krakowie i byłby skłonny pochwalić się tym zegarkiem na żywo?

 

Z góry dziękuję za informację


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest nawiązanie do Rolkowego GMT MASTERA które nigdy nie był diverem.

Ja to rozumiem, tylko jak przejrzysz ofertę Steinharta to zauważysz że GMT Ocean 1 ma w opisie WR300 i pełny dekiel. Ten nowy ma przeszklony. Poza tym, poza serią Ocean 1 chyba wszystkie pozostałe Steinharty mają WR 30 lub 50. Stąd moje wątpliwości i pytanie.

 

Eta nie chce sprzedawać mechanizmów dlatego zmiana.

O tym też czytałem w tym temacie, dlatego pytam jak to dalej będzie wyglądać, czy całkowita zmiana mechanizmów we wszystkich modelach i metodycznie ceny pozostałych rownież w górę. Bo poza innym mechanizmem, i oczywiście stylistyką, ja zasadniczych zmian nie widzę pomiędzy nowym a całą serią Ocean 1, czy to black, czy GMT czy vintage które mogłyby mieć wpływ na o tyle wyższą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym też czytałem w tym temacie, dlatego pytam jak to dalej będzie wyglądać, czy całkowita zmiana mechanizmów we wszystkich modelach i metodycznie ceny pozostałych rownież w górę. Bo poza innym mechanizmem, i oczywiście stylistyką, ja zasadniczych zmian nie widzę pomiędzy nowym a całą serią Ocean 1, czy to black, czy GMT czy vintage które mogłyby mieć wpływ na o tyle wyższą cenę.

 

Mam Soproda w Blue Premium. Jak go kupowałem, to studiowałem nieco opinie o tym mechanizmie i wyszło, że jest pozycjonowany na równi z etą  289x, więc jest to jakieś uzasadnienie wyższej, względem reszty zegarków z serii Ocean.

Niemniej taki Blue Premium, gdzie jest Soprod, ale bez funkcji GMT kosztuje ponad 1000 zł mniej, więc również uważam, że cena tego nowego projektu, gdzie pozmieniane są tylko kolory + GMT, jest mocno przesadzona.

Zwłaszcza, że dla wielu (w tym dla mnie) funkcja GMT jest kompletnie zbyteczna w zegarku. Kolejna wskazówka wręcz przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak "diverów" do nurkowania :D

 

 

 

Uwielbiam takie argumentowanie :D :D :D to mniej więcej tak jakby 12-to letnia córka przyszła Ci do domu i powiedziała że chce zrobić tatuaż na czole bo Zuzia, Krysia i Sebastian też mają... obstawiam że taka argumentacja by Cię raczej nie przekonała ;)

 

Nie chodzi o to w jakich zegarkach z kremową/ecru/srebrną tarczą jest biały datownik tylko o to że CIULATO to wygląda i jak zmienisz napis na tarczy na Rolex czy IWC to to nadal będzie ciulato wyglądało.

Moim zdaniem jak się robi zegarek w stylu vintage i tarcza, wskazówki, czy indeksy "robi się na stare" to okienko datownika też by wypadało bo inaczej można zepsuć efekt naprawdę fajnej koncepcji... ot-co...

 

Daito, przecież ja to potraktowałem w formie żartu ;)

 

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladny model :)

Cena faktycznie troche razi, widać, że Soprod wysoko ceni swoje mechanizmy.


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zdjęcie Dual Time'a na nadgarstku, jakie znalazłem w sieci:

 

18431157775_ff5d7874d8_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razi mnie jakoś połączenie tych kolorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lubię Steinharta i podobają mi się jego zegarki (aktualnie trzy na stanie i jeden kiedyś) tak ten w ogóle do mnie nie trafia.

Ani wyglądem ani ceną.

Ale ja pewnie się nie znam...


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zdjęcie Dual Time'a na nadgarstku, jakie znalazłem w sieci:

 

18431157775_ff5d7874d8_o.jpg

 

No i czar prysł... w/g mnie na łapie wygląda nijako...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile Steinhart ma porządną i poprawnie narysowaną bransoletę to endlinki mi się nie podobają.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocean One Vintage wyglada wg. mnie lepiej.

Tylko tutaj dodałbym datę.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.