Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie Panowie, ja tylko zapytałem o zdanie na temat zegarka, a tu burza się zrobiła Kupiłem dwa stenki u kolegi Łukasza, więc ewentualnie po kolejny również się do niego zgłoszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kowal_86

Oferta z Niemiec nigdy nie będzie tak dobra jak u Łukasza... i koniec pieśni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oferta z Niemiec nigdy nie będzie tak dobra jak u Łukasza... i koniec pieśni :)

W pełni popieram... świetny kontakt i bezproblemowy serwis, jakby co...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko

Chciałem zakupić zegarek military ale w automacie ale w polskiej dystrybucji jest tylko na unitasie. Czy mam rozumieć że u nas nie da się zamówić automatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej. Kontakt do Łukasza i po problemie. Na polskiej stronie jest numer telefonu oraz adres poczty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kowal_86

Nieźle, ale myślałeś może by wrzucić go na NATO? O ile lubisz takie paski to według mnie mocno zyskuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czy są wsród Was użytkownicy tych dwóch modeli, Aviation Dual Time i Military 47. Chodzi mi o wrażenia "artystyczne" tj. jakość wykonania, precyzję mechanizmu? Jak wychodzi porównanie Unitas vs Soprod? Nie jestem znawcą, dlatego ucieszą mnie wszystkie opinie ludzi, mających te czasomierze. Najchętniej kupiłbym dwa te modele, ale budżet nie jest z gumy, a pewne, nowe zakupy już poczyniłem ;)

Zdjęcia poglądowe ze strony oficjalnego dystrybutora Czasuprzestrzeń.pl

1.

2FM9Sw.jpg

 

2.

sBEaH1.jpg

Edytowane przez hagrzesiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steinhart w O1 Titanium, O1 blue Soproda zastąpiła ETĄ.  Mając do wyboru i patrząc perspektywicznie, wybrałbym mech ETA (łatwość serwisu, dostępu części).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może mi ktoś powiedzieć czym różni się ETA 6497 od ulepszonej wersji premium st.1 poza różnica w cenie, warto dopłacać za łabędzia szyje, jaką dokładność itp, ma ktoś tego Stenka na st1. I jeszcze jedno nie wiem czemu ale umknęło mi że przy valjoux 7750 nie ma centralnej sekundy co przy zegarkach mechanicznych daje wrażenie że się coś dzieje jak wyregulować takiego golasa np. valjoux 7750 w marine chrono bronzer i jak ma się ten st.1 premium do ETA 7750. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam. Może mi ktoś powiedzieć czym różni się ETA 6497 od ulepszonej wersji premium st.1 poza różnica w cenie, warto dopłacać za łabędzia szyje, jaką dokładność itp, ma ktoś tego Stenka na st1.

I chyba jeszcze ma wyważone ciężarkami koło balansowe. Powinno to wpłynąć na dokładność chodu, ale to niech się wypowiedzą właściciele.

 

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

St.1 eta 6497 w cenie valjoux 7750 Top w marine bronze - nie jest to przesada. I jeszcze raz takie może dziwne pytanie jak ustawić dokładny czas w Valjoux 7750 gdy nie ma sekundnika , na czuja. Czekam na ciekawe uwagi właścicieli St.1 premium , o ile są. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o 12:15 ustawiasz 12:15 i gotowe ;):D


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak sobie myślałem o Marine Chrono Broznze na tej dlc bransolecie ciekawe jak by wyglądała w realu :rolleyes:

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślałem o Marine Chrono Broznze na tej dlc bransolecie ciekawe jak by wyglądała w realu :rolleyes:

 

Wiesz co...? To chyba inna koperta, więc nic z tego...

Świetny ten zegarek jest. 

No, nie da się ukryć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są jacyś szczęśliwi posiadacze st.1 premium żeby coś powiedzieć o tym mechanizmie zmodyfikowanym przez Steinhart. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są jacyś szczęśliwi posiadacze st.1 premium żeby coś powiedzieć o tym mechanizmie zmodyfikowanym przez Steinhart. Pozdrawiam

 

Ale co dokładnie chcesz wiedzieć? Mechanizm jak mechanizm - działa i da się go dokładnie wyregulować, jak każdy inny począwszy od chińskiego ST a na calibrach w Rolex'ach i PP kończąc - nie pierze dywanów i nie wiesza firanek, ot zwykły mechanizm. Problem może być jak trzeba będzie jakąś część wymienić albo finalnie naprawić i tyle...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm jak mechanizm- podoba mi się to sformułowanie równie dobrze można powiedzieć samochód jak samochod, a jakoś nikt nie wybrałby fiata 126p przy BMW x5 no chyba że jest Hanksem, który już ma obydwa. Ok czyli st.1 nic nadzwyczajnego mechanizm dla snobów i jeszcze może drożej wyjść jego napraw..mhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm jak mechanizm- podoba mi się to sformułowanie równie dobrze można powiedzieć samochód jak samochod, a jakoś nikt nie wybrałby fiata 126p przy BMW x5 no chyba że jest Hanksem, który już ma obydwa. Ok czyli st.1 nic nadzwyczajnego mechanizm dla snobów i jeszcze może drożej wyjść jego napraw..mhy

 

Samochód to zdecydowanie bardziej skomplikowane zespół mechanizmów i podzespołów elektornicznych niż mechanizm zegarkowy - nie rozmawiamy tutaj o Patek Philippe Calibre 89 tylko o zwykłym zegarku z mechanizmem posiadającym bardzo podstawowe komplikacje, oparty o mechanizm którego pierwowzór został opatentowany na początku wieku poprzedniego i od tego czasu wiele się nie zmienił, bez cudów i wodotrysków. Ma pokazywać godziny i minuty, oraz sekundy na sub tarczy, oraz "ładnie tykać" i to wszystko st.1 spełnia.

Nie jest to mechanizm który ma 100 lat wiec jakiekolwiek doświadczenia typu; "pięćdziesiąt lat bez serwisu", nie można tutaj mówić. ETA niechętnie sprzedaje swoje produkty wiec trzeba było coś wymyślić żeby to jakoś obejść no i wymyślono. Czy i w jakim stopniu różni się od Unitasa tego nikt Ci nie powie, może być tak jak w ST.5 który jakiś czas temu był instalowany w miejsce ETA-2824-2 przez Steinharta, który nie różnił się na pierwszy rzut oka od ETA, ale części nie były zamienne https://www.steinhartwatches.de/en/st5?___from_store=de

 

Każdy mechanizm da się wyregulować i z tego co wiem, a miałem trzy zegarki Steinharta, ten producent potrafi to robić - więc nie bardzo wiem czego jeszcze oczekujesz...

 Ok czyli st.1 nic nadzwyczajnego mechanizm dla snobów i jeszcze może drożej wyjść jego napraw..mhy

 

Czy "mechanizm dla snobów"??? O każdym mechanizmie można tak powiedzieć - skoro można kupić zegarek pokazujący godziny, minuty i sekundy, a to tego jeszcze datę i czasem inne mniej bądź bardziej przydatne rzeczy jak stoper, timer, alarmów kilka itd itp za 100 PLN to o każdym droższym można powiedzieć że jest dla snobów.

Zegarki kupujemy bo nam się podobają i jeśli jest nas na nie stać - czy to snobizm? Pewnie w jakimś stopniu tak, ale co to kogo obchodzi co robimy ze swoją kasą? ;):D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są jacyś szczęśliwi posiadacze st.1 premium żeby coś powiedzieć o tym mechanizmie zmodyfikowanym przez Steinhart. Pozdrawiam

Tego konkretnego nie miałem, ale opierając się na moich doświadczeniach z ETA i Soprod nie powinien mieć odchyleń większej niż 5s/24h. Póki co to nie natrafiłem też na informacje o jakichkolwiek awariach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.