Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Dascola

Galeria Gustava Beckera

Rekomendowane odpowiedzi

Samego katalogu nie mam. Spore fragmenty są w książce "Gustav Becker clocks" Tran Duy Ly, Arlington Book Company, 1997. Ostatnio wyprzedaje z powodu wieku swoje publikacje na eBayu.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudny - gratuluję i jak zwykle zazdroszczę :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudny - gratuluję i jak zwykle zazdroszczę :o

Dziekuje  :P

 

Piękna bestyjka. Gratulacje. Czy obudowa jest z mahoniu ?

Mysle ze tak , ze obudowa jest w mahoniu. Ma taki czerwonawy kolor. Obie z reszta sa tego samego koloru.

 

Zabawna historyjka sie z nimi laczy. Ten pierwszy z kulowym kiedy do mnie przyjechal pokazywal ta wlasnie godzine co jest na zdjeciu. To moge uduwodnic. Kiedy przyjechal ten drugi z wypuklym wahadlem pokazywal dokladnie taka sama godzine na tarczy. 

Niegdy ich nie uruchamialam tylko postawilam na polce i tak zostalo.

Moze G Beckery staja wlasnie na takiej godzinie :)

post-26878-0-26329800-1422569704_thumb.jpg

Edytowane przez Dascola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, piękne są te zegary. Problem zdobyć nawet takiego jednego, a Tobie udało się aż dwa skompletować. Zauważyłem, że ten po lewej się spóźnia o minutkę. Może dlatego, że jest mniejszy. Jednak nie zmieniaj tego, niech je łączy ta historyjka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, piękne są te zegary. Problem zdobyć nawet takiego jednego, a Tobie udało się aż dwa skompletować. Zauważyłem, że ten po lewej się spóźnia o minutkę. Może dlatego, że jest mniejszy. Jednak nie zmieniaj tego, niech je łączy ta historyjka.

Dziekuje, poluje na takowego z dyskiem o ile zostal wyprodukowany :)

 

Jeszcze jedna parka  skrzynkowa  :) Trzeci z klubu szescianow :)

post-26878-0-34478600-1422607411_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Opowiem Wam co przytrafiło się mi i mojej koleżance. Miała ona oryginalny post-77792-0-29274000-1423350553_thumb.jpgzegar w spadku po babci. Skrzynia została dawno zjedzona, a mechanizm miała przymocowany do szafy - niestety mocno zaniedbany. Na cyferblacie poniżej otworów na klucz miał napis "Gustav Becker". Ponieważ poznałem zegarmistrza od zegarów antycznych, zaproponowałem jej renowację. I przyjechał ten zegarmistrz do niej i zabrał ów zegar. Nie oddawał go przez 8 miesięcy. W międzyczasie prosiłem go, żeby zrobił mu zdjęcia, w tym oznaczeń i sygnatur, ale nie zrobił tego. I po tych 8 miesiącach poinformował, że można go odebrać. I wyobraźcie sobie, że oddaje mi ten zegar, a na nim nie ma napisu "Gustav Becker". Ta różnica była od razu zauważalna i rzucała się w oczy. Ale on zaczął przekonywać, że napisu nie było, a innego takiego zegara w tym czasie nie miał.

Dlatego zastanawiam się o co może chodzić. Czy on mógł mieć interes, żeby podmienić ten zegar? Może macie sugestie.

Na szczeście mam jego zdjęcie, ale nie wiem ile ono mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż to zdjęcie nic nie mówi. Widać jedynie że to mechanizm wagowy i tyle. A jaki mechanizm dostałeś z powrotem ?? wagowy czy zwykły ? Może zegarmistrz zmył napis przy czyszczeniu tarczy i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiesc zdjecie mechanizmu ktory wrocil do Ciebie. Popatrzymy uwaznie i moze bedzie wiadomo czy to ten sam :) 

Roberto moze miec racje, zmyl sie napis i juz. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że to nie takie oczywiste, że takie oryginalne napisy można ot tak zmyć. Jeszcze ten zegarmistrz specjalizuje się w zegarach antycznych. Ja nie przyjąłem zegara, ale na oko to był taki sam, tylko tarcza inna. Nadruk sekundnika też był jakby starty. Chodzi mi też o to, że nie wiem, czy Beckery z takim napisem w takim miejscu nie są np. więcej warte bo rzadsze. No czy nie wyróżniają się spośród innych takich zegarów i są przez to kolekcjonersko bardziej wyjątkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz zdjęć mechanizmu tyłu z numerami do porównania a to podstawa to możesz tylko gdybać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja zauważyłem podczas mojego zbieractwa, a trwa ono już dokładnie 33 lata, to napisy GUSTAV BECKER na tarczach wszystkich zegarów (wyłączając te z tarczami z celuloidu), czy to sprężynowych, czy linkowych są niezmywalne, gdyż są tak samo wypalane w emalii jak indeksy godzinowe. A ich (indeksów) przecież zmyć nie sposób. Natomiast same sygnatury, te z kotwicą i GB, często (choć nie zawsze, bo niektóre były również wypalane) były tylko stemplowane i można je z łatwością usunąć pocierając o nie kilkakrotnie chociażby samym palcem. Krótko mówiąc nie spotkałem się z stemplowanymi napisami na tarczach GUSTAW BECKER, tylko wyłącznie z wypalanymi. Dlatego uważam, że zegarmistrz zamienił albo cały mechanizm lub samą tarczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla kasy. Skoro tarcze sygnowane sa drozsze to juz jest powodem. Kolekcjonerski przedmiot. Tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając wątek uczciwości zegarmistrza ( wszystkie sygnowane tarcze są zawsze droższe i bardziej cenione przez zbieraczy), być może przydarzył mu się wypadek podczas tak długiego przetrzymywania werku (jak sam piszesz - 8 miesięcy)w naprawie. Jest prawdopodobne, że tarcza podczas manipulacji przy niej upadła zegarmistrzowi i zwyczajnie się rozprysła. Chcąc oddać zegar w stanie pierwotnym, po prostu wymienił tarczę. Być może musiał nawet ją gdzieś kupić. Ale to są tylko moje hipotezy.

Ciekawe co na temat sygnatur i ich trwałości na tarczach emaliowanych w zegarach GB powiedziałby nasz ekspert - Adam M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ta sygnowana tarcza jest o tyle droższa, żeby zegarmistrz takie "numery" robił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że zegarmistrz chciał zarobić 5 dych.

Jednak patrząc na tą fotkę widzę, że nie jest to żaden "skarb" kolekcjonerski.

Gdybyś zaprosił swoją koleżankę do porządnej restauracji np. na obiad z butelką wina i do tego espresso z szarlotką, to prawdopodobnie zapłacił byś więcej niż dziś wart ten mechanizm. Oczywiście to nie usprawiedliwia postępku tego zegarmistrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma kumpla z takim zegarem i potrzebowali ładny środek tarczy lub całą tarczę. Jeśli można wiedzieć to skąd kolega pisze?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden GB z poza polki.

Ciekawa ,drewniana ,machobiowa podstawa. 

post-26878-0-31486700-1423493461_thumb.jpg

post-26878-0-31683100-1423493465_thumb.jpg

post-26878-0-04312000-1423493468_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma kumpla z takim zegarem i potrzebowali ładny środek tarczy lub całą tarczę. Jeśli można wiedzieć to skąd kolega pisze?

Kraków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa niedobitki Beckera. Czy ma ktos jeszcze takowego ??? z szesciocyfrowym numerem ???

post-26878-0-19328500-1424162254_thumb.jpg

post-26878-0-84117200-1424162257_thumb.jpg

post-26878-0-00921600-1424162298_thumb.jpg

post-26878-0-23484000-1424162310_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdemontuj sprężynkę i dokładnie obejrzyj używając szkiełka to miejsce które zaznaczyłem czarnym kółeczkiem.

Bo może to jest właśnie ta brakująca jedynka, tylko słabo dobita? 

 

post-28411-0-85337900-1424169795.jpg

 

Tylko wcześniej "na wszelki wypadek" zwolnij sprężynę w bębnie. 

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.