Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Dascola

Galeria Gustava Beckera

Rekomendowane odpowiedzi

Tu na przedniej i tylnej płycie też są otwory techniczne, tylko, że na tylnej są zatkane, ale przy powiększeniu widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu na przedniej i tylnej płycie też są otwory techniczne, tylko, że na tylnej są zatkane, ale przy powiększeniu widać

Widać na zdjęciach. Na wieszaku otwory służyły zapewne do wywiercenia otworów pod bagnetowe zawieszenie mechanizmu.

Pięknie inkrustowana obudowa a zegar może być ozdobą każdej kolekcji miłośnika zegarów Gustava Beckera na świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Identyczne, produkcji GB, sprzedawał Furderer Jaegler. Brakuje korony.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też go dzisiaj widziałem, przymierzałem się do kupna, ale jakoś tak w końcu dałem sobie spokój, bo wydaje mi się że cena za wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był też ładny liściarz Beckera dwuwagowy, ale poszedł szybciutko. Cena była bardzo dobra. Trafiłem Rescha w dobrej cenie z numerem 4983. Komplet numeracji na wieszaku tarczy i werku. Wszystko pasuje, wskazówki wahadło i waga oryginalne. Mam wątpliwości co do skrzyni, choć niezaprzeczalnie stara... przynajmniej jej główna część ;).  Pokażę w wątku Reschowym .Poza tym specjalnie sensacji/rewelacji chyba nie było ... 

:rolleyes:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lisciarz juz wisi na ścianie z tym, że kupowanie po ciemku pokaralo niestety Kornik w drzwiach poza tym fajny i oryginał. Byk drugi typu lira tez wisi i juz pięknie tyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kornik, to znaczy że kupiłeś falsyfikat skrzyni :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Kornik to do szyszki...ile można piłować temat owadzich szkodników drewna...????

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój, musi  było Zenek Kornik się włamał do mieszkania  Stasia Kołatka i mieszka puki co... bez meldunku. Wiesz ile teraz jest bezdomnych korników z powodu eksmisji jakie zrobił Szyszka. Wszystkie na zbity pysk poleciały na mech ...

Pomieszka trochę i pójdzie bo na drewnie to on się nie wyżywi i zdechnie ...na razie będzie siedział cicho, bez kołatania bo nie umi. No, ale jest niebezpieczeństwo żę może zacząć wyć ... z głodu. :D

:rolleyes:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ponoć mamy przyjąć jeszcze narzuconą liczbę termitów.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale mamy trochę, w zanadrzu i odwodzie, pospolitych spuszczeli. Trochę przerośniętych (na karku) , zrobią z tym porządek! Nie będzie nam termit tu wprowadzał "zamieszania" w gatunkach.   


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzik GB pod dyskusje-wygląda na jedną z pierwszych sygnatur 47729 :):rolleyes::D

 

 

 

post-103662-0-23735500-1521379865_thumb.jpg

post-103662-0-23038800-1521379917_thumb.jpg

post-103662-0-24026500-1521379927_thumb.jpg

post-103662-0-29406500-1521379974_thumb.jpg

post-103662-0-91018700-1521379985_thumb.jpg

post-103662-0-21270200-1521379993_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No  taki  numerek  to  juz  mozna  trzymac ,nie  wiedzialem  z e tak  wczesnie  sie  zmienil  wyglad  palca  regulatora ale  .Jeszce  w  1 400 xxx  z napisem  na tarczy Freiburg  /Schlesien  jest  palec  stopki regulatora wahadla   z  walcowym koncem ,tutaj  widze jakas  blaszke ?Mi sie  podoba.Skrzynia  jakos  tak  niezniszczona ?

Edytowane przez janekp

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No  taki  numerek  to  juz  mozna  trzymac ,nie  wiedzialem  z e tak  wczesnie  sie  zmienil  wyglad  palca  regulatora ale  .Jeszce  w  1 400 xxx  z napisem  na tarczy Freiburg  /Schlesien  jest  palec  stopki regulatora wahadla   z  walcowym koncem ,tutaj  widze jakas  blaszke ?Mi sie  podoba.Skrzynia  jakos  tak  niezniszczona ?

tak,skrzynia bardzo ładnie trzyma się kupy.Posiada drobne pęknięcia na łączeniach,ale to tylko dodaje uroku całości,jak na "egzemplarz kolekcjonerski" przystało. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygnatura na sankach jest?

..pamiętam że kiedyś szukałem i nic nie znalazłem. Raczej nie przywiązuje do sygnatur wagi.Np. mam w kolekcji nie sygnowane zegary lenza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.