Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MacieK_K

Pierwszy zegarek mechaniczny

Mój pierwszy zegarek mechaniczny  

36 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ogromny ból głowy, im dłużej siedzę na forum tym gorzej... . Pożądanych zegarków przybywa a budżet ciągle rośnie. Czas powiedzieć stop i coś wybrać bo może się to źle skończyć :P

 

Ogólny profil - mechanik z ciemną, ewentualnie jasną tarczą, na pasku, o wyglądzie garniturowo/casualowym. Mile widziane wypukłe szkło.

 

Rozstrzał cenowy również jest spory (za Hamiltona OH mogę mieć 2x Archimede). Aczkolwiek cena nie jest aż tak istotna bo mam zamiar mieć go bardzo długo w swojej skromnej kolekcji. Bardziej mi pasuje manual niż automat (niestety tylko Davosa jest manualna w tym zestawieniu)

 

Proszę o krótkie uzasadnienie swoich głosów - pomoże mi to w wyborze.

post-31647-0-58898100-1290982644_thumb.jpg

post-31647-0-16935400-1290982652_thumb.jpg

post-31647-0-80361000-1290982658_thumb.jpg

post-31647-0-32973400-1290982670_thumb.jpg

post-31647-0-79140000-1290982678_thumb.jpg

post-31647-0-63298300-1290982688_thumb.jpg

post-31647-0-52045300-1290982696_thumb.jpg

post-31647-0-09088200-1290982703_thumb.jpg

post-31647-0-86954100-1290982708_thumb.jpg


[Tissot Couturier Chrono / Seiko FFF / Kentex Skyman Pilot]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DS1 bo kiedys mialem i bylem cholernie zadowolony. Ewentualnie visodate ale tylko na jasnej tarczy.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem pierwszego Hamiltona, bo z podanych tutaj podoba mi się najbardziej. Certiny i Tissoty bym sobie odpuścił. Zegarek z brązową tarczą za mało uniwersalny jak na ten pierwszy jedyny. Lotniki Eposa i Archimede podobają mi się, ale wybrałbym w takiej sytuacji lotnika od Stowy. Open Heart szczerze odradzam - na początku bardzo się podoba, ale z czasem się nudzi i wygląda odpustowo.


Keep flying and stay shiny ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certina DS1 - to w ogole jedyna certina, ktora mi sie podoba. Do garnituru/casuala - prawie idealny.


Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez odradzam open-heart.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie Open Heart na dłuższą metę się nie sprawdzi - ale po prostu jeszcze nie miałem automata i chciałem się napatrzeć.

Pamiętajcie że to nie jest jedyny zegarek, w sumie nawet nie codzienny. Ot, taki kaprys aby mieć pierwszego mechanika :P

 

Dzięki za głosy/opinie i czekam na więcej


[Tissot Couturier Chrono / Seiko FFF / Kentex Skyman Pilot]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o wypukłe szkło to polecam Hamiltona Khaki King. Ma datę, dzień tygodnia i jest bardzo wygodny.Powinieneś być zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych co zaproponowałeś, to wziąłbym Arcadię, ale to bardziej z ciekawości bo tak naprawdę do wybrałbym pokazanego powyżej Hamiltona Slima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi z tego zestawienia najbardziej podoba się visodate ale z jasną tarczą w srebrze. Sam niedługo pewnie nabędę. Polecam obejrzeć dokładnie na żywo - am coś w sobie.

 

Pozostałe zegarki też fajne. DS1 jako jedyny/podstawowy zegarek - podobieństwo do TH Carrery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot Visodate ale z jasną tarczą,jest piękny i niedrogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po głębszym namyśle i paru przymiarkach podjąłem decyzję o zakupie.

 

Stwierdziłem że zegarek garniturowy z białą tarczą (Le Locle, Visodate) nie jest mi potrzebny bo w garniaku chodzę może 10 razy w roku. Idąc dalej tym tropem stwierdziłem że zegarek casualowy (typu DS1 czy Hamilton) na pasku już mam i jego rolę pełni Tissot Couturier Chrono.

 

Tak więc potrzebuję coś innego niż mam - czas na Pilota B) Eposa mierzyłem i niestety jest za duży jak na moją rękę/gust (głównie przez uszy ;) )

 

Zostało Archimede

 

Dziękuje za uwagę ;)


[Tissot Couturier Chrono / Seiko FFF / Kentex Skyman Pilot]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certina DS1 lub Archimede Arcadia - to tak wg mnie <_< powiem że Arcadia wizualnie nawet bardziej mi się podoba :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na Twoim miejscu żadnego bym nie kupił, tylko zainwestował kasę w taki kurs pod tytułem: "jak mieć własne zdanie"? <_<


Demokracja - ustrój w którym dwóch meneli spod budki z piwem ma 2 głosy, a profesor uniwersytetu ma 1 głos...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem stosunkowo świeży w tematach zegarków więc chętnie słucham opinii innych. A i tak ostatecznie wybrałem co innego niż większość.

 

Tak więc Twoja nadinterpretacja jest pozbawiona sensu <_<


[Tissot Couturier Chrono / Seiko FFF / Kentex Skyman Pilot]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z lotników wziąłbym Stowę.

Miałem w ręku Archimede 42mm wersję std. i H i wydawał mi się jakiś martwy w środku. Może to matowe wykończenie? Byłem nim znudzony po półgodzinie. Stowa Marina, nawet w automacie też jest fajna i - inna. Paradoksalnie - strasznie dużo zależy np. od szkiełka. Świetnie prezentuje się Seiko SARB030 albo Mido Commander -jeden ma wypukłe szkiełko drugi - hesalitowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jeszcze aktualne ale po mojemu to lotnik od Eposa. Reszta taka jakas nudna. Ale to po mojemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek już zamówiony tak więc po rybkach :)

 

Co do Eposa - jest świetny ale niestety jest dla mnie za duży. Z resztą gdyby ten Epos był dla mnie dobry to wtedy poszedłbym jeszcze krok dalej i kupił Eposa Passion na Unitasie <_<


[Tissot Couturier Chrono / Seiko FFF / Kentex Skyman Pilot]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.