Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krystian

KALENDARZ KLUBOWY 2011

KALENDARZ KLUBOWY 2011  

67 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

No wszystkich praw to wiadomo, że się nie da bo pewne prawa są niezbywalne. Papierkiem jest najlepiej i to jest prawda, jednak myślę, że zapis w regulaminie, że wysyłając zgadzamy się na wykorzystanie w kalendarzu, który jest komercyjny też załatwi sprawę - czyli jak się nie zgadzamy to nie wysyłamy.

 

Zapis w regulaminie chyba wyraźnie zaznaczyłem. Czy Ty na prawdę przeczytałeś ten wątek cały?

 

Jeszcze taka mała kwestia, która chyba nigdzie nie była poruszona - kto będzie się zajmował dystrybucją (zbieranie pieniędzy/ wysyłki) i na jaki cel pójdzie kasa? To są kolejne rzeczy do ustalenia - może zrobimy to tak, że kasa z kalendarza pójdzie na jakiś szczytny cel? :rolleyes:

 

Tzn. o jaką kasę Tobie chodzi? Tutaj nikt nie zarobi ani grosza. Koszty, które podawałem są kosztami druku i przygotowania kalendarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z kalendarzami jest świetny, ale wszystko zaczyna rozwalać się o szczegóły i działanie pod presją czasu. Pierwsza najistotniejsza sprawa: zabieramy się do tego o jakieś dwa trzy miesiące za późno, by móc dopieścić wszystkie sprawy organizacyjne, a te co rusz wyłaniają się jak diabeł z pudełka.

Organizatorom przedsięwzięcia życzę wytrwałości w osiągnięciu celu. Chętnie kupiłbym kalendarz tradycyjny (ścienny) w formacie A2 (po rozłożeniu, ze zdjęciami A3 tylko w poziomie), ale cena 100 złotych/szt. jest powalająca. Robiłem niedawno dla swojej firmy kalendarze trójdzielne w nakładzie 1000 egz. i ich cena finalna wyniosła 7 zł + VAT, i zawierała zakup praw autorskich do zdjęcia. W poligrafii relacja nakład - cena zawsze była, jest i będzie jedną z najistotniejszych. Przeprowadzenia akcji np. we wrześniu sprawiłoby, że chętnych na kalendarze mielibyśmy nie kilkudziesięciu, lecz kilkuset, zatem cena mogłaby być kilkakrotnie niższa.

Na pewno w połowie 2011 trzeba będzie rozpocząć przygotowania do edycji kalendarza na rok 2012.

Idea - powtarzam - świetna, ale dom buduje się od fundamentów, a nie od dachu jak w tym przypadku.

PS. Zdjęcia wyszparowane to wyjęte z tła lub eksponowanie obiektu na jednolitym tle. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapis w regulaminie chyba wyraźnie zaznaczyłem. Czy Ty na prawdę przeczytałeś ten wątek cały?

 

 

Taki zapis, to wiesz... Nie wyklucza odwołania licencji.

Rób jak chcesz. Ja bym wolał mieć papierek. (Znam sytuację, w której znacznie bardzie trywialna sprawa (bez druku-prosta prezentacja na www, na którą sam powód zdjęcie przesłał!) skończyła się przegraną w sądzie.)

 

 

Z innej beczki - 100zł za kalendarz, to jakiś kosmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zdroker zgadzam się z Tobą co do czasu, ale o tym już pisałem w pierwszym wątku. Pomysł wpadł do głowy i ruszamy. Co z tego będzie zobaczymy. Za rok na pewno będzie to dopieszczone, ale nie żartujmy sobie porównując kalendarz trójdzielny (z jednym obrazkiem może kartki A4) w nakładzie 1000 szt. do kalendarza formatu A2, w nakładzie może 30 szt., w którym jest 13 kartek do wydruku bo to się mija z celem. To tak jakby porównać Swatcha z J. Droz

 

Z innej beczki - 100zł za kalendarz, to jakiś kosmos.

 

Ten kosmos jak to nazwałeś to tzw. realia. Zadzwoń do drukarni i poproś o wycenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapis w regulaminie chyba wyraźnie zaznaczyłem. Czy Ty na prawdę przeczytałeś ten wątek cały?

Przeczytałem - ale WSZYSTKIE ISTOTNE informacje powinny być w 1 wpisie, żeby nie trzeba było wertować całości... inna sprawa, że na razie wątek ma 3 strony - przy większej ilości będzie kosmos i nikt nie będzie za każdym razem przeglądał od 0... :lol:

Tzn. o jaką kasę Tobie chodzi? Tutaj nikt nie zarobi ani grosza. Koszty, które podawałem są kosztami druku i przygotowania kalendarza.

To całość to jest koszt wykonania w sensie druk? :rolleyes: :rolleyes: bo jak tak to powiem szczerze, że co najmniej kosmos... dla przykładu powiem, że jeden z kalendarzy o których wcześniej wspomniałem jest w formacie 40x60cm w pionie co oznacza że fory są co najmniej formatu A3 (który ma 297x420) i kosztował końcowego odbiorcę 33zł/ sztuka + jeszcze z tego kasa była na zarobek która poszła na np utrzymanie forum.

Taki zapis, to wiesz... Nie wyklucza odwołania licencji.

Rób jak chcesz. Ja bym wolał mieć papierek. (Znam sytuację, w której znacznie bardzie trywialna sprawa (bez druku-prosta prezentacja na www, na którą sam powód zdjęcie przesłał!) skończyła się przegraną w sądzie.)

 

 

Z innej beczki - 100zł za kalendarz, to jakiś kosmos.

Dokładnie - cieszę się, że jest przynajmniej jedna osoba, która mnie rozumie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem - ale WSZYSTKIE ISTOTNE informacje powinny być w 1 wpisie, żeby nie trzeba było wertować całości... inna sprawa, że na razie wątek ma 3 strony - przy większej ilości będzie kosmos i nikt nie będzie za każdym razem przeglądał od 0... :)

Czego się nie doszukałeś w tym pierwszym wątku?

 

To całość to jest koszt wykonania w sensie druk? ;) ;) bo jak tak to powiem szczerze, że co najmniej kosmos... dla przykładu powiem, że jeden z kalendarzy o których wcześniej wspomniałem jest w formacie 40x60cm w pionie co oznacza że fory są co najmniej formatu A3 (który ma 297x420) i kosztował końcowego odbiorcę 33zł/ sztuka + jeszcze z tego kasa była na zarobek która poszła na np utrzymanie forum.

 

Ok. W takim razie proszę bardzo o lepszą ofertę cenową. Skoro jesteś taki przekonany, że to bardzo drogo to poleć nam drukarnię, która zrobi taniej.

Widzisz, rzucasz tu mądrościami o rozdzielczościach itd., a nie wiesz, że na cenę ma wpływ wiele rzeczy w tym jakość papieru do druku, wielkość druku, ilość sztuk itd.

Czekam na namiar na drukarnię, która zrobi taniej w tej samej jakości i tym samym formacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krystekomega

Skoro jesteś taki przekonany, że to bardzo drogo to poleć nam drukarnię, która zrobi taniej

Ale dlaczego "pijesz" do mnie skoro ja nie byłem nawet pierwszy ani też dziesiątym który narzekał na cenę? Przecież z góry na dół masz głosy od innych że te 100zł to jest drogo... niektórzy nawet stwierdzili że przy takiej cenie zmieniają preferowaną formę kalendarza na tańszą, a piszesz jakbym to tylko ja narzekał...

a nie wiesz, że na cenę ma wpływ wiele rzeczy w tym jakość papieru do druku, wielkość druku, ilość sztuk itd.

Akurat bardzo dobrze wiem - i powiem więcej - ten za 33zł jest wydrukowany w pełni profesjonalnie - wystarczy powiedzieć że grupa która trzymała organizację tego kalendarza składała się z 5 profesjonalnych fotografów robiących foty z tzw. "wysokiej półki" - udało im się znaleźć drukarnię i przygotować to tak, że rezultat końcowy jest świetny...

Widzisz, rzucasz tu mądrościami o rozdzielczościach itd

Po takich stwierdzeniach zaczynam wątpić czy dobrym pomysłem było odzywanie się w tym temacie... staram się pomóc i wyjaśnić, że do tego trzeba podejść odpowiednio i wtedy pójdzie sprawnie, a słyszę tylko że się wymądrzam - skoro tak to ja odpuszczam bo mi szukanie zaczepki niepotrzebne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz bo chyba zginęło - 100 pln za drogo - zróbcie ankietę kto kupi - tańsze wersje na szybko - zakład fotograficzny,allegro


Są ludzie, którzy przez całe życie spoglądają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 za kalendarz? Chyba kogoś poje...!!!


Demokracja - ustrój w którym dwóch meneli spod budki z piwem ma 2 głosy, a profesor uniwersytetu ma 1 głos...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ,że się wtrące , ale po tym ostatnim komentarzu Krystian , to już bym dał sobie spokój z kalendarzem .

Nie ma sensu , a co się nasłuchasz , na koniec ktoś Ci policzy ,że dom zbudowałeś z zysku na kalendarzu ;)

 

Na marginesie , robiłem go kiedyś nie na sprzedaż tylko w wersji finansowanej prywatnie i porzadny w dużym formacie ( 13 stron , tytułowa i miesięczna , każda z jednym dużym zdjęciem i jednym miesiącem , wieszany na ścianę etc ) wyszedł w całości kosztów około 96 pln za sztukę ( przy ilości 100 sztuk) .

 

Może więc niech ktoś inny zajmie się tym przedsięwzięciem , robienie CZEGOKOLWIEK za co potem trzeba zapłacić lub się dołożyć w naszych realiach nie ma sensu.

 

odpuśćmy temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ,że się wtrące , ale po tym ostatnim komentarzu Krystian , to już bym dał sobie spokój z kalendarzem .

Nie ma sensu , a co się nasłuchasz , na koniec ktoś Ci policzy ,że dom zbudowałeś z zysku na kalendarzu ;)

 

Na marginesie , robiłem go kiedyś nie na sprzedaż tylko w wersji finansowanej prywatnie i porzadny w dużym formacie ( 13 stron , tytułowa i miesięczna , każda z jednym dużym zdjęciem i jednym miesiącem , wieszany na ścianę etc ) wyszedł w całości kosztów około 96 pln za sztukę ( przy ilości 100 sztuk) .

 

Może więc niech ktoś inny zajmie się tym przedsięwzięciem , robienie CZEGOKOLWIEK za co potem trzeba zapłacić lub się dołożyć w naszych realiach nie ma sensu.

 

odpuśćmy temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krystian, wyslesz mi do Irlandii ?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krystekomega

 

Ale dlaczego "pijesz" do mnie skoro ja nie byłem nawet pierwszy ani też dziesiątym który narzekał na cenę....

 

Nie obraź się, ale każdemu kto pisał o cenie proponowałem, aby zadzwonił do drukarni i zapytał się o koszt, a Ty ciągle nawijasz o cenie.

Ta kwota to nie jest mój wymysł. Też chciałbym kupić taki kalendarz za połowę tej ceny lub 1/3 jak piszesz, ale to jest nierealne.

 

100 za kalendarz? Chyba kogoś poje...!!!

 

Bez komentarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. W takim razie czekam na zdjęcia do soboty (18.12.2010) jeżeli do tej pory nie nadejdzie odpowiednia liczba zdjęć (przynajmniej 30) będę zmuszony odpuścić temat kalendarza na 2011 rok (a już myślałem, że sobie z zarobku jakiegoś PP kupię ;):);))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co wogóle cała ta wymiana zdan? Ktoś chce to kupuje, ktoś nie chce to sie nie odzywa.

 

Krystian, jakby co to czekam na pw.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tak bardziej na spokojnie chłopaki,

skoro pojawia się problem to tylko znak, że trzeba się wziąć za jego rozwiązanie,

a nie odpuszczać bo kłopot jakis nieprzewidziany wylazł


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tak bardziej na spokojnie chłopaki,

skoro pojawia się problem to tylko znak, że trzeba się wziąć za jego rozwiązanie,

a nie odpuszczać bo kłopot jakis nieprzewidziany wylazł

 

Łukasz, ja się krytyki nie boję i i tak będę robił swoje jeżeli będzie taka możliwość. Na razie nie ma możliwości zrobienia tego kalendarza bo zostało nadesłane tylko jedno zdjęcie (troszkę co prawda za małe ;)), za które dziękuję. Jeżeli do soboty będą zdjęcia to kalendarz powstanie dla osób zainteresowanych, choćby z szacunku dla nich, że wyrazili chęć udziału w tym projekcie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, napisałem sie jak głupi

a tu pierwsze zdanie tylko wskoczyło,

cos się popsuło.

 

Więc w skrucie napiszę com napisał ale co gały nie widzą.

 

Moja propozycja: ;)

 

do soboty każdy kto może zbiera oferty pytając jednocześnie o razdzielczości i te piony,

jeśli znajdzie sie tańsza oferta, będzie można słać foty.

 

Nawet do końca roku, a co...

Jeśli kalendarz trafi do nas w połowie stycznia to chyba apokalisy nie bedzie ;) .


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krystku i Dariuszu trzymam kciuki za projekt kalendarza :)

 

Fajnie, że komuś się chce, chcieć ;)

 

Jutro pogadam z moim Klientem, który ma drukarnie ... zresztą ostatnio zaprosiłem go na to forum ... Panie Erneście może Pan to czyta ;):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK ze świeższych rzeczy to mogę wspomóc kalendarz takimi oto swoimi zdjęciami, które znajdziecie w tej kategorii:

Foty zegarków na moim blogu

Nie przesyłam ich na email bo te 31 zdjęć które tam mam zajmują mi na dysku 1,95GB w oryginale więc jakości im nie brakuje hehe :rolleyes: Natomiast jak już ew. któreś foto się Wam spodoba i będzie taka potrzeba to wtedy oczywiście podeślę dużą wersję :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo.

Zdjęcia rzeczywiście przepiękne. Gratuluję zdolności :P

Jak na razie zdjęć nadesłanych jest bardzo mało (dokładnie 5), a żeby trzymać się regulaminu to jedna osoba może przesłać maksymalnie 5 zdjęć.

Zapraszam do przesyłania. Jest jeszcze szansa, że coś z tego wyjdzie.

Koledzy, którzy mają zdolności fotograficzne przesyłajcie swoje foty.

Liczę szczególnie na y60, zetore, Carlito1 (tzn. na jego żonę :)), Darek-zegarek, zerojedynkowy :rolleyes:, cytochrom (bardzo klimatyczne zdjęcia JLC), rip (oj ta PO w deszczu :)), Yaro, Maro66 (świetne zdjęcia seikacza), piotrkrakow (base 22 świetne zdjęcia) i wielu innych

Ps. RUSKI na Ciebie też liczę oczywiście ze zdjęciami Droza i Parmigiani

Panowie ślijcie zdjęcia :) Damy radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że do dnia dzisiejszego, do północy można nadsyłać zdjęcia do kalendarza. Jeżeli do tej godziny nie będzie odpowiedniej ilości to kalendarz niestety nie powstanie :)

Na chwilę obecną, mamy tylko 10 szt.co jest wręcz tragicznym wynikiem biorąc pod uwagę ilości fotek wstawianych każdego dnia na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK moje foty się właśnie wysyłają, a to trochę potrwa (5 fotek w JPG to jest 26,7MB) dlatego gdyby nie doszło albo coś Ci się nie chciało odebrać to napisz mi na PW to poślę jeszcze raz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.