Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bis24

ceny zegarków na KMZiZ

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Temption

Lubimy, oj, kochamy "kopać po piszczelach". Maile, PW, telefony służą do komunikacji międzyludzkiej. Na forach ta komunikacja powinna być jeszcze lepsza. "Ktuś, cuś" zobaczył, tu i tam, dostrzegł "spisek"... zniechęcił się. Teraz wszyscy piszą co im do głowy przyjdzie - jest temat, jest "impreza". Blablać będą, do bólu trzewi, rozprawiać o etyce, stanowiskach, namaszczaniu dotykiem. Wystarczyło - zapytać, kiedy sprawa była aktualna i nie doszukiwać się "drugiego dna". Przykre i niestety - rodzime. Czytanie takich postów zniechęcić może wielu (normalnych ludzi) do zaglądania na fora. Inni wręcz przeciwnie, szukają takich tematów i "namaszczają własnym dotykiem" klawiatury komputerów.

 

Pożytek z tego żaden, ale można "zaistnieć"! Panowie - proszę o umiar w ferowaniu własnych opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu wszystkich wypowiedzi doszedlem do wniosku,ze w zlosliwosciach i niepotrzebnym biciu piany jestesmy forum nie do pobicia.Mysle,ze powinnismy sie troche opamietac co naprawde wyjdzie nam na dobre. ;)


leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Po przeczytaniu wszystkich wypowiedzi doszedlem do wniosku,ze w zlosliwosciach i niepotrzebnym biciu piany jestesmy forum nie do pobicia.

Spokojnie, wejdź na audiostereo.pl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu wszystkich wypowiedzi doszedlem do wniosku,ze w zlosliwosciach i niepotrzebnym biciu piany jestesmy forum nie do pobicia.Mysle,ze powinnismy sie troche opamietac co naprawde wyjdzie nam na dobre. ;)

 

Może jednak jest jeszcze dla nas nadzieja, bo jak napisał niedawno jeden z nowych Kolegów witając się z nami:

 

Na forum spodobała mi się przede wszystkim kultura wypowiedzi, brak wszechobecnego obrażania się, merytoryczne rozmowy. Stąd też moja decyzja (w końcu) o rejestracji.

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, spójrzmy na ten temat przez pryzmat SPRZEDAJĄCEGO i KUPUJĄCEGO.

 

Jako KUPUJĄCY chcę kupić najtaniej. Szukam więc ofert we wszelakich możliwych źródłach. Wybieram ofertę najbardziej korzystną. KORZYSTNĄ nie znaczy najtańszą.

Dochodzą inne aspekty zakupu takie jak :pewność ,że to co na zdjęciu /w ofercie/trafi do mnie ,a nie kilka ziemniaków ,czas realizacji,stały kontakt mailowy i telefoniczny i tego typu podobne.

Jako SPRZEDAJĄCY. Moje motto w handlu jest -tanio kupić, drogo sprzedać.

Nie zamierzam być filantropem, nie stać mnie na to.

Czasami sam jako sprzedający umieszczam towar, przedmiot w kilku źródłach.

I tu się praktykuje rożne zasady. Np.na Ebay umieszczam przedmiot x za 100zł +30zł ,a na Allegro za 140zł i piszę ,że przesyłka priorytetowa, ubezpieczona za 1 zł.

Aukcji jest kilkanaście na innych są ceny za wysyłkę 20-30 zł.

Działa to trochę na podświadomość potencjalnego kupującego, ponieważ myśli ,że się pomyliłem i podświadomie kliknie czym prędzej ofertę z Allegro,tam gdzie wysyłka jest za jeden Złoty.

Taki odruch bezwarunkowy.

Dodajmy do tego jeszcze dwa źródła zbytu i efekt mamy murowany. Sprzedamy towar za cenę taką jak chcieliśmy ,lub wyższą w przypadku licytacji.

Metod perswazji i funkcji reklamy jest bardzo wiele. A obecny e-handel wymaga ciągłego udoskonalania skutecznej sztuki sprzedaży.

 

Dlatego też uważam ,że w tym przypadku nie ma nic złego. Rynek by i tak zweryfikował cenę.

 

Zastanówmy się czy by była jakakolwiek dyskusja ,gdyby było odwrotnie?

Staszek by wystawił drożej, Darek taniej. Ciekawy jestem ile PW by zostało do Staniego? Obawiam się ,że żaden.

Tak jak w przypadku telewizora, który ten sam model w jednym sklepie jest droższy o np.500zł niż w drugim.

Nie idziemy do sprzedawcy i nie mówimy,/nie roszczymy pretensji /dlaczego sprzedaje drożej o 500zł.Po prostu kupujemy tam gdzie taniej.

 

 

Co do wypowiedzi niektórych osób-cóż ,są ludzie i ludziska, ile osób tyle charakterów. Zawsze coś komuś nie będzie pasowało.

Natomiast użycie terminu ?"POLACTWO" uważam za niestosowne.

Wszakoż KMZiZ jest po Polsku ,to przeglądający to forum i zarejestrowani użytkownicy są różnych narodowości, posiadają różne obywatelstwo .O religii nie będę pisał.

 

Równie dobrze można było by użyć terminu ?ŻYDOSTWO, ARABSTWO, SOWIECTWO, GERMAŃSTWO.

Co by było gdybym użył słów wobec innych osób, takich jak -ARABSTWO lub ŻYDOSTWO ?

Pewnie natychmiast bym został zlinczowany.

Nie dajmy się zwariować.

 

 

Tylko czekać jak sie niektorzy zaczna brac do sadu , bo wlasciciel zdecydowal sie wystawic swoj zegarek za jakolwiek chcial cene " a za rogiem mozna kupic tanij panie sedzio" ;)

Albo ,że wczoraj kupiłem IWC za 1500 zł ,a dziś chcę zań 1800zł ;)


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtekimarco-nie rozumiem jednego, jesli faktycznie zainteresował Cię ten UN, to rozumiem że proponowana cena na forum była dla Ciebie ok, jesli trafiłes na ten sam egzemplarz na Chrono24 tylko znacznie taniej to w zasadzie nie powinieneś nawet chwili zastanawiac się nad zakupem, cóż ja bym tak zrobił, jak rozumiem Ty jedynie upatrzyłes w tym świetny argument do zrobienia fermentu na forum, hmmmm dziwne....

 

Co do samego tematu to uważam że jest idiotyczny i nie powinien zaistniec na forum dłużej niż 30 minut, takie tematy prowadzą tylko i wyłącznie do jałowych pyskówek i przykre jest to ze moderator nie wykonał swojej pracy, to także jest dziwne....

 

Pozwolę sobie jeszcze wyrazic swoje zdanie n/t BAZARU, wg mnie nie jest on tutaj nikomu potrzebny i powinien zostac zlikwidowany, i wcale nie skłania mnie do takich wniosków sprawa Dariusza Chlastawy, dla mnie bardziej bulwersująca jest np sprawa jeszcze obecnej w tym dziale Omegi Pie Pan, za którą jeszcze niedawno ustawiał się wianuszek chętnych do zakupu, potem nastały wątpliwości a w ostatnich postach wyszło na jaw że sprzedawca mówiąc wprost kłamie. Bulwersuje także wystawianie paseczków przez podstawiona osobę, których właścicielowi często zdarza sie opluwac nasze forum ale sprzedawac tutaj swoje paseczki nie przeszkadza. Sorry ale nie widze powodu Szanowni Państwo aby tolerowac takie historie, dlatego własnie, i mimo tego że sam coś ostatnio w bazaze wystawiłem, uważam że ten dział powinien zostac zlikwidowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze po prostu zakonczmy ten watek i bicie piany. Kazdy moze sobie to przemyslec i wyciagnac swoje wnioski.

Generalnie nie ma co rozstrzac sprawy - skupmy sie moze na rozmowach nt. zegarkow.


Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie jeszcze wyrazic swoje zdanie n/t BAZARU, wg mnie nie jest on tutaj nikomu potrzebny i powinien zostac zlikwidowany

 

Absolutnie się z tym nie zgodzę. Nie popadajmy w skrajności. Myślę, że wielu Kolegów kupiło jednak na Bazarze fajne zegarki, w dobrych cenach i co chyba najważniejsze - z pewnego źródła. Jakieś pojedyncze incydenty zdarzały się, zdarzają i pewnie zdarzać będą.

 

Zamiast likwidować Bazar, trzeba pomyśleć, jak usprawnić jego działanie. Bazar jest potrzebny i jego likwidacja to chybiony pomysł.

 

Moze po prostu zakonczmy ten watek i bicie piany. Kazdy moze sobie to przemyslec i wyciagnac swoje wnioski.

Generalnie nie ma co rozstrzac sprawy - skupmy sie moze na rozmowach nt. zegarkow.

 

Jestem tego samego zdania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janusz, to dopiero offtop Ci wyszedł... ;)

 

To chyba tak na rozładowanie atmosfery rzuciłeś tego Monstera... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś było na pomarańczowo ;)

 

Większego OT na forum jeszcze nie widziałem ;) ;) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większego OT na forum jeszcze nie widziałem ;) ;) ;)

A po czemu?

Teraz bedziemy wklejać zegarki, które kupiliśmy na forum, i dywagować bez końca, czy cena była słuszna czy nie słuszna :)

..czytać, nie czytać.. pooglądać można :)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.