Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Ale widziałeś je na żywo? faktycznie te od racing prawie niczym nie różnią się od klasycznego współczesnego moona - mnie bardziej podobała się klimatyczna 1125 ale to już trzeba z endlinkami kombinować. W sumie noszę go na sportowo - eleganckiej skórze i jest OK

 

Dużo jest zdjęć w sieci jak to wygląda. 1125 trzeba lekko podpiłować przy endlinkach ale ta od racinga wchodzi p&p. Nawiasem mówiąc myślałem, że pozbyłeś się FOISa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nato do Speedmastera pasuje, a do Daytony to tak bardzo średnio...

Dlaczego?

 

Mariusz, zaliczka dopiero więc czasu a czasu... Do terminu odbioru może zdążę się przeflancować na Casio ;)


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zegarek na NATO wygląda jak radziecki żołnierz z kałachem na sznurku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gustaw, to są chronografy trochę z dwóch różnych światów. Popatrz na cyferblat i bezel jednego i drugiego. Pasek NATO (niekoniecznie ten konkretny) do Speedmastera pasuje, bo Speedmaster jest bardziej "surowym" zegarkiem, nie błyszczy się jak psu jajca, ma więcej matowych elementów, szczególnie ta nowa limitka. Daytona jest zdecydowanie bardziej "biżuteryjna", moim zdaniem kompletnie nie pasuje do NATO.

 

Mnie szczerze mówiąc nawet do speedmastera to NATO nie pasuje, wygląda jak pasiak więzienny.

 

A dla mnie nie dość, że panda, to jeszcze zebra. Za dużo ZOO.

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

 

Mariusz, zaliczka dopiero więc czasu a czasu... Do terminu odbioru może zdążę się przeflancować na Casio ;)

Do czasu potencjalnego odbioru to hobby możesz całkiem zmienić

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, hodowlę gęsi wyścigowych, gołębi pocztowych itp ;)

 

Gustaw, to są chronografy trochę z dwóch różnych światów. Popatrz na cyferblat i bezel jednego i drugiego. Pasek NATO (niekoniecznie ten konkretny) do Speedmastera pasuje, bo Speedmaster jest bardziej "surowym" zegarkiem, nie błyszczy się jak psu jajca, ma więcej matowych elementów, szczególnie ta nowa limitka. Daytona jest zdecydowanie bardziej "biżuteryjna", moim zdaniem kompletnie nie pasuje do NATO.

No właśnie. Ja to odbieram tak, że jak np. mój Luminor 631 jest cały polerowany i błyszczy się jak samiec psa to pasek zamiast bransolety kompensuje tę cechę. Podobnie było z Carrerą. Air King też błyszczy mocniej niż powinien błyszczeć zegarek o sportowych konotacjach .

Ponadto Daytona ostatnio utraciła część biżuteryjnego blingu przez ceramikę. Cóż, pewnie spróbuję. O ile nie sprzedam jej natychmiast bo póki co jakoś nie wzdycham specjalnie do tego zegarka a i posiada pewne cechy które mnie od niego oddalają.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się jeszcze przed chwilą zarezerwować nr. 430;) 

Edytowane przez szymon__k

“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

 

Mariusz, zaliczka dopiero więc czasu a czasu... Do terminu odbioru może zdążę się przeflancować na Casio ;)

 

ja rozumiem, że Ty lubisz eksperymentować z paskami i ich doborem do zegarków, które posiadasz, ale według mnie są pewne... jakby to nazwać - kanony, których należałoby się trzymać :)

to jest tylko i wyłącznie moje zdanie

nie wyobrażam sobie Daytony na czymś innym niż bransoleta ( być może moja wyobraźnia nie sięga tak daleko :) )

Speedmaster - paski skórzane, nato jak najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem, że Ty lubisz eksperymentować z paskami i ich doborem do zegarków, które posiadasz, ale według mnie są pewne... jakby to nazwać - kanony, których należałoby się trzymać :)

to jest tylko i wyłącznie moje zdanie

nie wyobrażam sobie Daytony na czymś innym niż bransoleta ( być może moja wyobraźnia nie sięga tak daleko :) )

 

Przecież Daytona fabrycznie wychodzi również na paskach, więc o co chodzi? Poza tym zegarek ma się podobać właścicielowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to o nic nie chodzi :)

napisałem, że to tylko moje zdanie

no chyba, że mówimy o np. poniższej wersji Daytony ( a'la cygan ;) ) to wtedy pasuje "idealnie" ;)

post-81121-0-82520400-1484147925_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem na myśli właśnie nowe Daytony w ceramice - dla mnie tylko bransoleta i tak jak nicon napisał reszta Rolexów z ceramicznymi bezelami to również bransoleta

ale to wątek Omegi więc ile można o Rolexie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ale według mnie są pewne... jakby to nazwać - kanony, których należałoby się trzymać :)

A jakie to są kanony?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie to są kanony?

 

Daytona z ceramiką - bransoleta

Daytona z ceramiką - nato - to jakby świni zaprząc siodło i do pługa...

wyczucie estetyki, dobrego smaku i takie tam pierdółki :)

ale to tylko moje skromne zdanie, nie przejmuj się nim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to tylko moje skromne zdanie, nie przejmuj się nim ;)

gallery_1441739730_500288.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O paskach i bransoletach dyskusje w wątkach:
-Seiko
-Rolex
-Omega
Wszystkich dyskutantów proszę o zapoznanie się z linkiem ponizej:




 

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daytona z ceramiką - bransoleta

Daytona z ceramiką - nato - to jakby świni zaprząc siodło i do pługa...

wyczucie estetyki, dobrego smaku i takie tam pierdółki :)

ale to tylko moje skromne zdanie, nie przejmuj się nim ;)

Ano musisz się zdecydować, czy Twoje zdanie jest skromne czy aspiruje do wytyczania kanonów.

 

Czyli nie żadne kanony tylko poczucie własnej estetyki, subiektywne. Ok.

 

Dla mnie zarówno ten Speedmaster jak i Daytona to dwa mechaniczne, quasi sportowe zegarki ze stoperem i bez datownika. Pełno jest fabrycznych przykładów zegarków na nato z ceramiką. Nie rozumiem dlaczego Speedmasterowi pasuje nato a z góry wiadomo, że Daytonie nie będzie pasować? Tylko dlatego, że Omega zrobiła taki komplet a Rolex nie?

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, myślę, że powód może być prosty i częściowo zgodny z tym co piszesz - bo Speedy jest sprzedawany m.in. z nato (i często na nim widywany), a Daytona nie...co nie znaczy oczywiście, że Daytona na nato będzie od razu be.

Chyba ostatnio udowodniłeś, że może być inaczej na przykładzie AK?


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gustaw i tak zrobisz jak zechcesz :)

ja juz sie nie udzielam w tym temacie bo sam widzisz ze "Sasiedzi" sie denerwuja a ja nie chcialbym sie narazac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gustaw i tak zrobisz jak zechcesz :)

ja juz sie nie udzielam w tym temacie....

W jakim temacie?!!

To watek Omegi, juz dwa razy podawalem link do dyskusji o paskach, podam raz trzeci

http://zegarkiclub.pl/forum/forum/70-paski-i-akcesoria-zegarkowe/

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma rację,jakościowo dzisiejsze zegarki omegi niszczą te z lat 80 tych..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gustaw i tak zrobisz jak zechcesz :)

 

W każdym razie Tuesday bardzo mi podchodzi na tym czarno- białej szmacie. Szkoda, że się nie załapałem.

 

Nicon, motorowe nie są Eco friendly - to pewnie przytyk w kierunku faktu, że Rolex się mocno udziela w F1.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.