Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, StaryWilk napisał(-a):

Np. te które opisałem - moon profesjonal 42 vs AquaTerra 41.

Stalowe ważą podobnie , złote też , a różnica w dopłatach to 112 tys vs 67 tys. Można to przeliczyć nieco dokładniej, ale w aquaterze wydaje się że jest nawet więcej gram złota.

 

Zdecydowanie obrobka koperty chronografu jest bardziej skomplikowana - dluzsza. Mysle, ze jakbys odliczyl VAT i przeliczyl roznice w % nie byloby az tak duzej roznicy.
Wez pod uwage, ze Chronoscope, ktora wrzuciles do porowania jest wykonana z 9K Bronze Gold, nie 18K Sedna Gold. Sedna, Canopus i Moonshine sa stopami opatentowanymi i teoretycznie robionym dla Omegi. Sedna zamiast srebra zawiera pallad. Mozliwe, ze dlatego ceny sa wyzsze, a obrobka dluzsza i trudniejsza niz w przypadku normalnego zlota.


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dlatego wspomniałem o 18k sedna (aqua) vs 18k moonshine (moon) jako przykład bardziej porównywalny. 

Chyba, że te materiały również mają znaczenie i na cenę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dlatego wspomniałem o 18k sedna (aqua) vs 18k moonshine (moon) jako przykład bardziej porównywalny. 
Chyba, że te materiały również mają znaczenie i na cenę. 

Speed i Auqua, ktore wskazales sa wykonane z Sedna.
Na cene koncowa sklada sie wiele rzeczy. Od kosztow wykonania poprzez pozycjonowanie modelu po jego popularnosc.
Speedmaster jest nie tylko pozycjonowany wyzej, ale zloty wariant jest popularniejszy niz zlota Aqua. Dlaczego tego nie wykorzystac?

Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aa tak dokładnie, oba z sedna. To tym lepiej do porównania. Wg mnie  różnica w cenie wynika zatem przede wszystkim z pozycjonowania modelu, popularności i możliwości, czyli nabitej marży. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, just_nobody07 napisał(-a):

Ale to źle,  czy dobrze?

 

Bardzo dobrze dla producenta, że może więcej zarobić dopóki ma zbyt. Czy dobrze dla kupującego? - każdy niech sobie sam odpowie. Ale uważam, że warto być przynajmniej bardziej świadomym co i jak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
15 godzin temu, StaryWilk napisał(-a):

Aa tak dokładnie, oba z sedna. To tym lepiej do porównania. Wg mnie  różnica w cenie wynika zatem przede wszystkim z pozycjonowania modelu, popularności i możliwości, czyli nabitej marży. 

 

Tak na szybko:
Speed Pro Sedna - 25900 CHF

Speed Pro SS - 6660 CHF

 

Aqua Sedna - 17390 CHF

Aqua SS - 4995 CHF
 

Speed Sedna kosztuje 3.88 razy wiecej niz SS

Aqua Sedna z kolei 3.48 razy wiecej niz SS

Edytowane

Edytowane przez SzefSzefow

Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.02.2024 o 19:34, BARTOLO napisał(-a):

 

40,3 k

 

 

Widziałem go kilka dni temu w Poznaniu (Stary Browar) na wyprzedaży za 30k PLN. Może jest jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Tak na szybko:
Speed Pro Sedna - 25900 CHF

Speed Pro SS - 6660 CHF

 

Aqua Sedna - 17390 CHF

Aqua SS - 4995 CHF
 

Speed Sedna kosztuje 2.88 razy wiecej niz SS

Aqua Sedna z kolei 2.48 razy wiecej niz SS

 

Dobrze policzyłeś? 🤔


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Tak na szybko:
Speed Pro Sedna - 25900 CHF

Speed Pro SS - 6660 CHF

 

Aqua Sedna - 17390 CHF

Aqua SS - 4995 CHF
 

Speed Sedna kosztuje 2.88 razy wiecej niz SS

Aqua Sedna z kolei 2.48 razy wiecej niz SS

 

 

Troszeczkę machnąłes się w przeliczeniu, ale to nie jest istotne. Bo iloraz nic tu nie wnosi. 

Weźmiesz tańsza markę np. longines to iloraz wyjdzie ci np 8 razy droższa złota wersja od stalowej, weźmiesz premium marke mnożnik może być 1.xx razy. 

 

Ważniejsza jest dopłata kwotowa do złotej wersji - więcej z tego wynika. Jeśli np. średnia dopłata do złotej koperty, zapinki paska i innych elementów typu np. rotor, wskazówki itp., które mogą różnić wersję złotą od stalowej przy zbliżonej "masywności" wynosi ok 50 tys zł - to dopłata zbliżona do średniej wydaje się uczciwa dla nabywcy, ale już np. dopłata > 100 tys zł to już bardziej dla fana marki.

Oczywiście może być tak, że zegarek kupiony za mniej racjonalną kwotę / mniej "opłacalny" - patrząc na suche liczby - ilość złota itd. będzie z czasem lepszą inwestycją - ale to insza inszość. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minutes ago, pdb said:

Widziałem go kilka dni temu w Poznaniu (Stary Browar) na wyprzedaży za 30k PLN. Może jest jeszcze.

 

Dzięki.

W Kruku?

Widziałem na stronie Kruka ale z niebieską tarczą. 

Mają też tą jasną srebrno-bialą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, BARTOLO napisał(-a):

 

Dzięki.

W Kruku?

Widziałem na stronie Kruka ale z niebieską tarczą. 

Mają też tą jasną srebrno-bialą ?

W Kruku. Nie dam sobie ręki uciąć, ale chyba był biały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze policzyłeś? 

A gdzie popelnilem blad?

Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.02.2024 o 23:01, wojtek91 napisał(-a):

mam sporo pasków 18, 19, 20 i 22mm, i ani jednego 21 😉 Swoją drogą świetna ta wersja ze złotem!

 

Dzięki. Przy okazji, do tego zegarka lubię też perlon. Jeśli jest dobrej jakości, to w zupełności wystarcza szerokość 20 mm.

Chętnie nosiłem taki zestaw, aż w serwisie Swatch Group założyli mi ten perlon odwotnie (czyli spodem do góry🙁). Zauważyłem to dopiero w domu, więc musiałem zdjąć pasek, i wtedy dałem na próbę czarnego krokodyla. Na perlon pewnie znowu przyjdzie czas latem. 

 


- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 godzin temu, StaryWilk napisał(-a):
 
Troszeczkę machnąłes się w przeliczeniu, ale to nie jest istotne. Bo iloraz nic tu nie wnosi. 
Weźmiesz tańsza markę np. longines to iloraz wyjdzie ci np 8 razy droższa złota wersja od stalowej, weźmiesz premium marke mnożnik może być 1.xx razy. 
 
Ważniejsza jest dopłata kwotowa do złotej wersji - więcej z tego wynika. Jeśli np. średnia dopłata do złotej koperty, zapinki paska i innych elementów typu np. rotor, wskazówki itp., które mogą różnić wersję złotą od stalowej przy zbliżonej "masywności" wynosi ok 50 tys zł - to dopłata zbliżona do średniej wydaje się uczciwa dla nabywcy, ale już np. dopłata > 100 tys zł to już bardziej dla fana marki.
Oczywiście może być tak, że zegarek kupiony za mniej racjonalną kwotę / mniej "opłacalny" - patrząc na suche liczby - ilość złota itd. będzie z czasem lepszą inwestycją - ale to insza inszość. 
 

 


Ceny, ktore uzylem zostaly wziete z szwajcarskiego katalogu minus vat.

Nie sadze abys mogl porownywac Sedne do zwyklego zlota, bo podejrzewam, ze obrabia sie je trudniej.

Wezmy dla porownania Rolexa i model Daytona:

Daytona SS - 13320 CHF
Daytona yellow gold - 35060 CHF
Daytona everose - 37650 CHF
Daytona platinum - 68825 CHF

Wiec mamy tak:
SS - YG - 2.63
SS - ER - 2.82
SS - PT - 5.16

Czyli za Daytone Everose mozesz miec 2.82 stalowe, a za platynowa 5.16 stalowych. Dlaczego tak jest jesli cena materialu - platyna jest tansza od zlota? Ze wzgledu miedzy innymi na koszt obrobki.

 

Edytowane przez SzefSzefow

Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, SzefSzefow napisał(-a):


A gdzie popelnilem blad?

W obu przypadkach mamy ponad trzykrotność ceny SS. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

W obu przypadkach mamy ponad trzykrotność ceny SS. 

 

Odejmowalem cene samego SS


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Odejmowalem cene samego SS

Matematyka jest jedna dla wszystkich. Gdy mamy do czynienia ze stwierdzeniem "ile razy", to mamy do czynienia z mnożeniem/dzieleniem, w zależności od kontekstu zdania. W tym wypadku cenę wyższą (wyrób w złocie) dzielimy przez niższą (wyrób w stali) i mamy wynik. 🙂


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Tak na szybko:
Speed Pro Sedna - 25900 CHF

Speed Pro SS - 6660 CHF

 

Aqua Sedna - 17390 CHF

Aqua SS - 4995 CHF
 



 

 

6 godzin temu, SzefSzefow napisał(-a):

 


Ceny, ktore uzylem zostaly wziete z szwajcarskiego katalogu minus vat.

Nie sadze abys mogl porownywac Sedne do zwyklego zlota, bo podejrzewam, ze obrabia sie je trudniej.

Daytona SS - 13320 CHF
Daytona yellow gold - 35060 CHF
Daytona everose - 37650 CHF
Daytona platinum - 68825 CHF

Czyli za Daytone Everose mozesz miec 2.82 stalowe, a za platynowa 5.16 stalowych. Dlaczego tak jest jesli cena materialu - platyna jest tansza od zlota? Ze wzgledu miedzy innymi na koszt obrobki.

 

 

Tak jak wspomniałem i wyjaśniłem - wskaźnik "iloraz - 1" nie jest wg mnie dobrym wskaźnikiem porównawczym, bo mocno zmienia się w zależności od marki. Choć często się zdarza, że im marka bardziej premium, tym cena dopłaty do złota - też bardziej premium :D . Zdarzają się oczywiście wyjątki - sztandarowym przykładem jest np. Moser - czy stalowy, czy złoty - klient decyduje, obowiązuje jedna cena. Producent żyłuje zatem marżę na stalowej wersji, ale przy okazji wysyła komunikat - "kupujesz zegarek - dzieło zegarmistrzowskie, a nie biżuterię" - wybierz ten "zegarek", który bardziej Ci się podoba i lepiej do Ciebie pasuje ;)

spacer.pngspacer.png

Oba warianty będą limitowane w liczbie 50 sztuk. Za złotą i stalową wersję trzeba zapłacić te same 33.500EUR (~143.900PLN).

H. Moser & Cie. Endeavour Perpetual Moon Concept [dostępność, cena] - CH24.PL

Ten schemat jest powielany też w innych modelach:

H. Moser & Cie. Endeavour Small Seconds Total Eclipse x The Armoury [dostępność, cena] - CH24.PL

Choć bywa, że dopłata do złotej kopery jest - ale "symboliczna" - 5000 CHF:

Oba powstaną w limitowanych seriach po 50 egzemplarzy każda. Za stalowy zapłacić trzeba 35 000 CHF (~138 000 PLN). Złoty kosztuje 39 900 CHF (~157 000 PLN).

H. Moser & Cie. Endeavour Perpetual Moon Concept Aventurine [dostępność, cena] - CH24.PL

 

Pozostając przy omedze bez VAT: 

Speed Pro Sedna - dopłata 19240 CHF

Aqua Sedna - dopłata 12395 CHF - masywność podobna co Speed Pro, a zostaje w kieszeni prawie 7000 CHF netto... Wg mnie różnica wynika przede wszystkim z wyższej marży na speedim...

 

Odnośnie platyny jeszcze taka uwaga - choć tańsza za 1g, przy tej samej objętości idzie jej też nieco więcej masowo, bo ma większą gęstość - (Platyna 21,45 g/cm³ ;  Złoto 19,3 g/cm³), ale to niewile powinno zmieniać, skoro są tak duże różnice w cenach tych materiałów - złoto jest aktualnie ponad 2,2 razy droższe. Uważam, że tutaj dopiero dochodzi narzut marży i wbicie w świadomość klienta, że to platyna jest bardziej premium (oczywiście przyjmuję jako fakt, że koszt obróbki platyny jest wyższy - tego dowiedziałem się od Ciebie już kiedyś, przy podobnej dyskusji), nie mam też wiedzy jaki dokładnie % ceny produktu stanowi sam materiał, a jaki koszt obróbki koperty w stosunku do innych składników ceny. Z analizy cen katalogowych, większości producentów wynika, że materiał kopery i bransolety jest decydującym składniem - nie mechanizm, tarcza, wskazówki itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te ceny są zupełnie arbitralne. Złoto jest łatwiejsze w obróbce a do tego odpad nie odzie do kosza tylko na ponowny przetop. Genta wszystkie prototypy robił w złocie bo jest łatwiej a nie trudniej.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Matematyka jest jedna dla wszystkich. Gdy mamy do czynienia ze stwierdzeniem "ile razy", to mamy do czynienia z mnożeniem/dzieleniem, w zależności od kontekstu zdania. W tym wypadku cenę wyższą (wyrób w złocie) dzielimy przez niższą (wyrób w stali) i mamy wynik. 🙂

 

Zgadzam się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Matematyka jest jedna dla wszystkich. Gdy mamy do czynienia ze stwierdzeniem "ile razy", to mamy do czynienia z mnożeniem/dzieleniem, w zależności od kontekstu zdania. W tym wypadku cenę wyższą (wyrób w złocie) dzielimy przez niższą (wyrób w stali) i mamy wynik. 🙂

 

masz racje, nie powinienem uzywac "razy". Dodalem ceny wyjsciowe, zeby nie powodowac zamieszania 👍

22 minuty temu, StaryWilk napisał(-a):

 

 

Tak jak wspomniałem i wyjaśniłem - wskaźnik "iloraz - 1" nie jest wg mnie dobrym wskaźnikiem porównawczym, bo mocno zmienia się w zależności od marki. Choć często się zdarza, że im marka bardziej premium, tym cena dopłaty do złota - też bardziej premium :D . Zdarzają się oczywiście wyjątki - sztandarowym przykładem jest np. Moser - czy stalowy, czy złoty - klient decyduje, obowiązuje jedna cena. Producent żyłuje zatem marżę na stalowej wersji, ale przy okazji wysyła komunikat - "kupujesz zegarek - dzieło zegarmistrzowskie, a nie biżuterię" - wybierz ten "zegarek", który bardziej Ci się podoba i lepiej do Ciebie pasuje ;)

spacer.pngspacer.png

Oba warianty będą limitowane w liczbie 50 sztuk. Za złotą i stalową wersję trzeba zapłacić te same 33.500EUR (~143.900PLN).

H. Moser & Cie. Endeavour Perpetual Moon Concept [dostępność, cena] - CH24.PL

Ten schemat jest powielany też w innych modelach:

H. Moser & Cie. Endeavour Small Seconds Total Eclipse x The Armoury [dostępność, cena] - CH24.PL

Choć bywa, że dopłata do złotej kopery jest - ale "symboliczna" - 5000 CHF:

Oba powstaną w limitowanych seriach po 50 egzemplarzy każda. Za stalowy zapłacić trzeba 35 000 CHF (~138 000 PLN). Złoty kosztuje 39 900 CHF (~157 000 PLN).

H. Moser & Cie. Endeavour Perpetual Moon Concept Aventurine [dostępność, cena] - CH24.PL

 

Pozostając przy omedze bez VAT: 

Speed Pro Sedna - dopłata 19240 CHF

Aqua Sedna - dopłata 12395 CHF - masywność podobna co Speed Pro, a zostaje w kieszeni prawie 7000 CHF netto... Wg mnie różnica wynika przede wszystkim z wyższej marży na speedim...

 

Odnośnie platyny jeszcze taka uwaga - choć tańsza za 1g, przy tej samej objętości idzie jej też nieco więcej masowo, bo ma większą gęstość - (Platyna 21,45 g/cm³ ;  Złoto 19,3 g/cm³), ale to niewile powinno zmieniać, skoro są tak duże różnice w cenach tych materiałów - złoto jest aktualnie ponad 2,2 razy droższe. Uważam, że tutaj dopiero dochodzi narzut marży i wbicie w świadomość klienta, że to platyna jest bardziej premium (oczywiście przyjmuję jako fakt, że koszt obróbki platyny jest wyższy - tego dowiedziałem się od Ciebie już kiedyś, przy podobnej dyskusji), nie mam też wiedzy jaki dokładnie % ceny produktu stanowi sam materiał, a jaki koszt obróbki koperty w stosunku do innych składników ceny. Z analizy cen katalogowych, większości producentów wynika, że materiał kopery i bransolety jest decydującym składniem - nie mechanizm, tarcza, wskazówki itd.

 

Przy pewnych (wysokich) zakresach cenowych koszt materialu przestaje miec znaczenie. Moser ma inna polityke cenowa, wykorzystuja to, ze stalowe modele sa popularniejsze, wiec moga wycenic go tak samo jak model wykonany ze zlota.


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Przy pewnych (wysokich) zakresach cenowych koszt materialu przestaje miec znaczenie. Moser ma inna polityke cenowa, wykorzystuja to, ze stalowe modele sa popularniejsze, wiec moga wycenic go tak samo jak model wykonany ze zlota.

 

przy jakich? 

 

Jak widać na powyższych przykładach przy poziomie cenowym rolexa, omegi materiał koperty i bransolety ma piekielne znaczenie w wycenie zegarka - cena idzie prawie x4 za ten sam produkt z punktu widzenia zegarmistrzostwa.

Podobnie jest w przypadku Patka - cena 5711A vs 5711R była kilkurotnie wyższa na korzyść tego złotego, a sama dopłata do bransolety ze złota (umówmy się, że złota bransoletka to ozdoba biżuternyjna) do nautilusa, jeśli porównało się ze złotą wersją na pasku, pozwalała na zakup kolejnego Patka... 

Moser ewidentnie przyszarżował z ceną stalówki i złotej wersji także (choć "trochę" mniej), ale to wyjątek od reguły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie, jeśli weźmiecie pod uwagę realne ceny złota (ok. 65 USD/gram) i platyny (ok. 30 USD/gram) i ile tego materiału jest w zegarku zobaczycie, że dywagacje na temat relacji cen wersji stalowej/złote/platynowej zegarka są lekko bez sensu, bo te różnice nie są oparte na żadnej realnej/mierzalnej podstawie. To tylko marketing/prestiż/wizerunek.

Edytowane przez pawelll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.