Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Na właśnie - 300m na Twoim nadgarstku wygląda jak Fois na moim :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nowym pasku od Filipa. d*pa ze  mnie nie fotograf. Postaram się zrobić lepsze zdjęcia ale nie obiecuję.

Pasek cordowan racing green. Dopasowany wymiarowo w 100% na chudą łapę.

 

post-31778-0-67684000-1488962345_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to wygląda. A jak w użytkowaniu, czuć, że koperta się podniosła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na właśnie - 300m na Twoim nadgarstku wygląda jak Fois na moim :D

Po dużej PO raczej nie wrócę już do zegarków powyżej 42 mm. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to wygląda. A jak w użytkowaniu, czuć, że koperta się podniosła?

 

Przez to że pasek jest dość cienki koperta jest na miejscu i się nie podniosła. Pasek na razie sztywny ale troszkę go "zeszmacę" to będzie miękki i chyba lepiej troszkę będzie wyglądał. Ogólnie czekam aż troszkę popęka, przebarwi się naturalnie i będzie.....vintydż :-)

Baaardzo mi się podoba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybkie pytanie. Czy chronometry Omegi tez wymagają dotarcia? Mój SMPc robi mi równiutkie -8s co wykracza poza COSC. Tyle się naczytałem o Waszych modelach robiących po 1s, że też bym tyle chciał. Co prawda troche w gorącej wodzie jestem kąpany, bo chodzi on od niedzieli, ale taka mocna konsekwencja w tych -8s mnie zastanawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrójna kanapka

Śliczny sandwitch. :) A i zdjecie bardzo fajne wyszło.

 

 

UHREN%20JPEG_INSTA_REWATCH_170218_HATEOR

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj mu się rozruszać. Odkładaj w innej pozycji na noc. Mój się dotarł po pół roku i teraz chodzi na +2. A czasem robił -5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj mu się rozruszać. Odkładaj w innej pozycji na noc. Mój się dotarł po pół roku i teraz chodzi na +2. A czasem robił -5.

Dokładnie, daj jej trochę czasu i obserwuj :) Ja swoją na noc odkładam szkiełkiem w dół i gdyby leżała 24 h zrobi + 4 s. Co ciekawe, kiedy mam ją na nadgarstku trzyma czas idealnie (mierzone z Citizenem synchronizującym się radiowo). W praktyce noszę ja około 12 h dziennie i wtedy w ogólnym rozrachunku wychodzi + 2 s na dobę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zobaczymy, pierwszej nocy leżał szkłem w dół, drugą noc szkłem do góry, trzecią koronką w dół i robi równe -8s

zastanawiające są te pozycje, jeden z zegarków (ETA 2836) od dnia zakupu robił +14s. przez rok, dałem do regulacji i kolejne pół roku robił +4s., inny także nowy od dnia zakupu +8s (ETA 2824), SMPc ma dopiero parę dni i -8s. Dużo czytałem o tych pozycjach i  docieraniu się, ale nigdy tego jeszcze na swoich zegarkach nie zaobserwowałem. No może poza Claro888, który jest zegarkowym outsiderem i robi ile mu się chce i kiedy mu się chce ;-)

Edytowane przez mc9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Omega nie lubi kiedy w nocy sie ja opuszcza i kladzie na zimnym i twardym stoliku :)

Musisz ja caly czas miec na rece :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję, trochę mi paprochy na szkiełku zepsuły końcowy efekt, ale pierwsze koty za płoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez reduced sie podobaly i podobają. Naprawdę fajne i komfortowe zegarki. Gratuluje karolas- a skromniej bo???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo, powiem szczerze że zegarek urzekł mnie od pierwszego kontaktu, rozmiarowo okolice 40 mm jest dla mnie w punkt, bransoleta, mimo że nie wybitnej jakości bardzo do mnie przemawia i świetnie moim zdaniem komponuje się z wywijanymi uszami i ogólną linią koperty. A skromnie, bo mój post bezpośrednio poprzedziły trzy żywe definicje przedmiotów westchnień, w składzie PO, Master Co-Axial i Professional :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jeszcze będzie czas na realizację planów powyzej.teraz ciesz sie fajna omegą, ktora ma nie mniej uroku niż tez zegarki wymienione przez ciebie powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć czy mechanizm w wersji reduced jest bardziej awaryjny niż w normalnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawel007 absolutnie się zgadzam, jestem dumny ze swojego speediego i już wiem że zostanie ze mną na długo :)

 

ar3k3 na pewno lepiej by było żeby jeszcze ktoś bardziej kompetentny ode mnie zabrał głos, ale robiąc swój przedzakupowy reearch, nie natknąłem się na zbyt wiele informacji o usterkach w reduced, a przynajmniej nie jakichś powtarzających się. Pojawiały się natomiast głosy, że kombinacja ETY i Dubois Depaz lepiej znosi ciągłe załączenie chronografu niż Lemania. To według mojej najlepszej wiedzy, ale jeśli coś popitoliłem, to uprzejmie proszę o sprostowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Zdecydowanie.

I zdecydowanie tanszy w naprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wersję normalną Speed-iego mam za  wąski nadgarstek. Reduced konieczność żeby nie wyglądać śmiesznie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest taki problem z forami specjalistycznymi że doświadczeni użytkownicy ;-) po pewnym czasie w wyniku wypalenia/ znudzenia/ pastępujących z wiekiem zmian charakteru ;-) zaczynają udzielać trudnych do interpretacji albo prowadzących w mailiny odpowiedzi...

Modułowe chrono teoretycznie jest bardziej narażone na usterki ( z samej konstrukcji ) a jego naprawa bywa bardziej skomplikowana i kosztowna choćby z faktu że modułu DD się nie naprawia a po prostu wymienia. Ale mówimy tu albo o wielu latach użytkowania albo o nieostrożnym obchodzeniem się z zegarkiem . Bo normalnie to one działają bez zarzutu a są mniejszych rozmiarów ( grubość ) niż np Valjoux. Tak mnie przynajmniej kiedyś koledzy na tym forum uczyli ;-)

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.