Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vitriol

Bardzo mi się to pudełko podoba !!!!

 

 

Piękny zestaw :)

Robi wrażenie :)

 

 

Jakby trzeba bylo ponosic jedna pomaranczowa zeby jej smutno nie bylo daj znac, 5 minut i jestem ;)

 

 Dziękuję za słowa i gotowość pomocy:)

 

Jest bardzo prosta rada żeby nie zostać ,,upośledzony" jednozegarkowo  :D ... Moon!

Dla mnie liczą się tylko nurki. Na starość może bi-kolor DJ :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, na chwilę obecną limituję swoją kolekcję do czterech ról: beater-diver, EDC, dress, Speedy ;)

Tak z ciekawości - czym się różni beater od EDC? Mam na myśli to, że dla mnie diver, np. Sub jest właśnie zegarkiem codziennym, bardzo uniwersalnym. Mógłbyś podać przykłady jakim dla Ciebie byłby beater a jakim EDC?

 

Samo założenie o 4 zegarkach jest super - też mocno chodzi mi taki ruch po głowie.

Edytowane przez Smycel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDC - everyday carry - jak nazwa mówi, zegarek na co dzień. Niekoniecznie zegarek do tyrania. Ja np. suba do pracy fizycznej bym nie założył bo by mi było go szkoda, ale do biura już jak najbardziej. Pracuję w biurze, więc EDC pełną gębą. Beater - Gshock czy choćby jakiś Tisell w moim przypadku, bo jeśli z zegarkiem coś się stanie to nie będzie tragedii. Niedrogi zegarek, którego założę na picie w plenerze czy choćby do koszenia trawy.

Edytowane przez Ceteth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa beatery - G-shocka Romana i Certine DS Action i dokladnie jak piszesz zakladam do picia, koszenia trawy, na moto ;)

Jako EDC - Moon i Planet Ocean sprawdzaja sie wszedzie, ale do powyzszych aktywnosci byloby mi szkoda ;)

Wszelka praca fizyczna czy jakies inne zajecia jak mycie auta, ja jednak wykonuje bez zegarka.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

Tak z ciekawości - czym się różni beater od EDC? Mam na myśli to, że dla mnie diver, np. Sub jest właśnie zegarkiem codziennym, bardzo uniwersalnym. Mógłbyś podać przykłady jakim dla Ciebie byłby beater a jakim EDC?

 

Samo założenie o 4 zegarkach jest super - też mocno chodzi mi taki ruch po głowie.

Wymagania dla EDC: wygodny, 100m WR, uniwersalny (i do casualu w weekend i do smarta w pracy) » Rolex Explorer 36mm

Wymagnia dla beater-diver: tani, 200mWR+, timing bezel, opcjonalna data na plus » Seiko SKX013

 

SKX013 zabiorę wszędzie, jak przydzwoni to bardzo płakać nie będę, pierwsze certyfikaty PADI już z nim zrobiłem, a i na wakacjach data się przydaje. W oczy się nie rzuca, więc nawet w mniej pewnych rejonach nie będę się o niego obawiał. Bezel jest super do mierzenia czasu np. przy zwiedzaniu czy czekaniu. Pełni u mnie rolę g-shocka.

 

Explorera jednak nie wszędzie bym zabrał, do nurkowania też się nie nada, ale za to jest znacznie mniejszy od SKXa (w szczególności - zauważalnie cieńszy), pasuje do koszuli i dżinsów, a i wciąż - jak córa mnie zachlapie albo pójdę na basen - da radę.

 

Edit: dzięki Ceteth ;)

Edytowane przez MateuszDabrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK - u mnie Sub jest bez wątpienia EDC. Spokojnie zakładam go do bluzy, t-shirta czy marynarki i koszuli (może nie do garnituru, ale w takim stroju nie chodzę codziennie). 

Jako typowy beater mam Żółwia PADI oraz Certinę DS1, przy czym stopniowo mam coraz mniejszą listę rzeczy, do których nie założyłbym Suba, więc w moim wypadku on też zbliża się do beatera i stąd moje pytanie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

OK - u mnie Sub jest bez wątpienia EDC. Spokojnie zakładam go do bluzy, t-shirta czy marynarki i koszuli (może nie do garnituru, ale w takim stroju nie chodzę codziennie). 

Jako typowy beater mam Żółwia PADI oraz Certinę DS1, przy czym stopniowo mam coraz mniejszą listę rzeczy, do których nie założyłbym Suba, więc w moim wypadku on też zbliża się do beatera i stąd moje pytanie było.

 

Zastanawiałem się nad Subem (two-linerem 14060) zamiast Explorera właśnie w tej roli, a w moim przypadku przegrał z obecnym układem, gdyż: a) zbyt rozpoznawalny model by nosić go wszędzie b ) nie zastąpiłby SKXa jako beater, a byłby do niego funkcjonalnie zbyt podobny c) większy (w każdą stronę) od Explorera. 

Więc dla mnie to kwestia komfortu i różnorodności w kolekcji :)

Edytowane przez MateuszDabrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze BB58, albo skoro jesteśmy w temacie Omegi, to są Midsize-y SMPC :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

Bardzo fajną opcją są stare Seamastery 300m - 2252.50, 2254.50, 2262.50, 2264.50 (Auto/Quartz, Stadard/Mid). Do dostania w sensownych cenach, a dla mnie to wciąż jedne z najładniejszych 300m (najnowsza generacja też daje radę, ale wciąż brakuje jej równie wspaniałych wskazówek, a i wielkość niestety już bardzo konkretna).

Edytowane przez MateuszDabrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie zdecydowanie Skeletony zamiast Sword hands. Chociaż sam kilka stron wcześniej pisałem, że najchętniej bym przytulił właśnie starszego seamastera jeszcze z falami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, na chwilę obecną limituję swoją kolekcję do czterech ról: beater-diver, EDC, dress, Speedy ;)

A co nakładasz do zadań specjalnych, tj. rower, rąbanie drewna, koszenie trawy, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

A co nakładasz do zadań specjalnych, tj. rower, rąbanie drewna, koszenie trawy, itp.

 

Rąbanie i koszenie to na szczęście nie moja robota, jako że mieszczuch jestem, ale na rower i generalne tyranie - SKX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co nakładasz do zadań specjalnych, tj. rower, rąbanie drewna, koszenie trawy, itp.

Na takie okoliczności wypada całkiem zdjąć z ręki sikora. I jemu to wyjdzie na zdrowie i ręka mniej się poci. :unsure:

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strój luźny, bez zobowiązań :)post-107633-0-24241800-1557929374_thumb.jpeg

Garnitur(oficjalnie)

post-107633-0-01940500-1557929578_thumb.jpeg

Do picia i bicia :)post-107633-0-53256900-1557929739_thumb.jpeg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Fajny, uniwersalny zestaw ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś eksperymenty NATO:

- firmowy z pudełka - chyba za czarny, tym bardziej że bez AR tarcza wydaje się bardziej szara niż czarna, pewnie pasek a’la bond w paski byłby lepszy

- wojskowy (tak na prawdę „miltat” ze Strapcode, kupiony dla Syna do innego zegarka, tutaj założony z czystej ciekawości) - wygląda nieźle ale...

 

...no właśnie ale... NATO to chyba jednak nie moja bajka, nie czuję się w tym wygodnie, a zegarek i cała „opaska” robi się dość masywna.

 

Ale fajny byłby zwykły pasek tego typu, muszę poszukać.

post-98815-0-02521100-1557929686_thumb.jpeg

post-98815-0-36330300-1557929695_thumb.jpeg

post-98815-0-26267800-1557929706_thumb.jpeg

post-98815-0-59182900-1557929717_thumb.jpeg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat te zdjęcia miałem w telefonie to "wpisałem się w temat" :)

Dzięki Rafaello :)

 

 

 

 

Edit

 

Paski NATO, część kolegów źle je zakłada (zapina) i wyglądają jak bulwy... :)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

Speedy świetnie wygląda na OEM pasku do Snoopiego, tyle że:

a ) drogi

b ) co prawda z wierzchu canvas, ale od spodu skóra

Edytowane przez MateuszDabrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się zapina prawidłowo NATO? ;)

No jak Ty nie wiesz to kto ma wiedzieć? :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Paski NATO, część kolegów źle je zakłada (zapina) i wyglądają jak bulwy... :)

Daj przykład jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.