Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne koleżeństwo. Jestem nowy na forum więc nie jestem pewien czy jestem w odpowiednim miejscu na zadanie tego pytania , chodzi mianowicie o wystawiony na jednym z serwisów aukcyjnych zegarek marki Omega. Pragnąłbym dowiedzieć się od bardziej doświadczonych kolegów związanych z marką omega co sądzą o tym czasomierzu. Interesuje mnie czy model ten nie jest składakiem. Mechanizm cal. 751 jest jak widzę oryginalny lecz nigdzie w internecie nie znalazłem tego mechanizmu w zestawieniu z tą tarcza i kopertą. Jestem też zainteresowany (choć wiem doskonale że na forum nie dokonuje się wycen) czy zegarek ten wart jest ceny za jaka go wystawiono.

Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie informacje.

 

Poniżej przesyłam link do aukcji:

 

https://www.olx.pl/oferta/zegarek-omega-seamaster-orginal-automatik-CID87-IDviT5y.html#e9fc86cc61

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, po co to linkujesz?

Z dobrego serduszka :)

Obaj koledzy dobrze to wiedzą, nudzi im się to się czepiaja... wie czego licząc na kłótnie :)

Może uczą się, tak jak ja :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz moje intencje sa jak najlepsze. A człowiek uczy sie całe życie i z cięcia obejrzę ten filmowiec proszę mi tu nie imputować :)


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze o zulu trzeba poszukać filmu i będzie komplet.

Witam szanowne koleżeństwo. Jestem nowy na forum więc nie jestem pewien czy jestem w odpowiednim miejscu na zadanie tego pytania , chodzi mianowicie o wystawiony na jednym z serwisów aukcyjnych zegarek marki Omega. Pragnąłbym dowiedzieć się od bardziej doświadczonych kolegów związanych z marką omega co sądzą o tym czasomierzu. Interesuje mnie czy model ten nie jest składakiem. Mechanizm cal. 751 jest jak widzę oryginalny lecz nigdzie w internecie nie znalazłem tego mechanizmu w zestawieniu z tą tarcza i kopertą. Jestem też zainteresowany (choć wiem doskonale że na forum nie dokonuje się wycen) czy zegarek ten wart jest ceny za jaka go wystawiono.

Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie informacje.

 

Poniżej przesyłam link do aukcji:

 

https://www.olx.pl/oferta/zegarek-omega-seamaster-orginal-automatik-CID87-IDviT5y.html#e9fc86cc61

Daruj sobie tą ofertę.

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty też nie wiesz?

Czy awanturki szukacie?

Nic z tych rzeczy :)

Wydaje mi się, że nałożenie nato to żadna filozofia, więc jestem ciekawy jaki błąd o którym piszesz popełniają inni. Może też go popełniam i dlatego uważam, że nato to słaby pomysł do zegarka.

Witam szanowne koleżeństwo. Jestem nowy na forum więc nie jestem pewien czy jestem w odpowiednim miejscu na zadanie tego pytania , chodzi mianowicie o wystawiony na jednym z serwisów aukcyjnych zegarek marki Omega. Pragnąłbym dowiedzieć się od bardziej doświadczonych kolegów związanych z marką omega co sądzą o tym czasomierzu. Interesuje mnie czy model ten nie jest składakiem. Mechanizm cal. 751 jest jak widzę oryginalny lecz nigdzie w internecie nie znalazłem tego mechanizmu w zestawieniu z tą tarcza i kopertą. Jestem też zainteresowany (choć wiem doskonale że na forum nie dokonuje się wycen) czy zegarek ten wart jest ceny za jaka go wystawiono.

Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie informacje.

 

Poniżej przesyłam link do aukcji:

 

https://www.olx.pl/oferta/zegarek-omega-seamaster-orginal-automatik-CID87-IDviT5y.html#e9fc86cc61

Jak pisze Yoda, daruj sobie tę ofertę i olx w ogóle.

Ten zegarek to zbiór różności.

 

Jeśli chcesz coś kupić, a masz słabe rozeznanie to najlepiej coś upolować na naszym bazarku lub na którejś grupie FB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę chwilę czasu postaram się to wszystko zobrazować w osobnym temacie.

Zulu uważam za praktyczniejsze od NATO, mowa oczywiście o paskach jednoczesciowych.

P. S Tego typu paski(te że sztywnego włókna) przy pierwszym montażu zawsze namaczam w wodzie, i zakładam na rękę, układają się wtedy ładnie dostosowując do koperty i kształtu nadgarstka


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodę do tego używasz z Lichenia

 

 

 

 

 

:lol:


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

47f7eeb216c2d4b791e2eeb8adf5895d.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna jest ta tarcza.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się dziś jeszcze paskiem na rzep, który jest w komplecie, ale to już jest absolutna fanaberia. Ten pasek moim zdaniem może być przydatny tylko do opasania grubego kosmicznego kombinezonu na księżycu :)

 

Tak na ręku jest po prostu niewygodny i nie wiadomo jak go okręcić wokół nadgarstka (mój ma 18,5cm), spróbowałem trzech sposobów, żaden nie zapewnia komfortu noszenia, a całość wygląda dość dziwnie.

 

A może to ja robię coś źle?

post-98815-0-04527800-1557993062_thumb.jpg

post-98815-0-01471200-1557993070_thumb.jpg

post-98815-0-58662500-1557993078_thumb.jpg

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pasek to taka ozdoba, jak dekoracja z pietruszki na daniu głównym. Tego się nie je ;-)


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Pobawiłem się dziś jeszcze paskiem na rzep, który jest w komplecie, ale to już jest absolutna fanaberia. Ten pasek moim zdaniem może być przydatny tylko do opasania grubego kosmicznego kombinezonu na księżycu :)

 

Tak na ręku jest po prostu niewygodny i nie wiadomo jak go okręcić wokół nadgarstka (mój ma 18,5cm), spróbowałem trzech sposobów, żaden nie zapewnia komfortu noszenia, a całość wygląda dość dziwnie.

 

A może to ja robię coś źle?

 

Wszystko jest ok. Brakuje po prostu jednej drobnej rzeczy. Skafandra kosmicznego  ;) Wówczas taki eksperyment może mieć rację bytu  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się dziś jeszcze paskiem na rzep, który jest w komplecie, ale to już jest absolutna fanaberia. Ten pasek moim zdaniem może być przydatny tylko do opasania grubego kosmicznego kombinezonu na księżycu :)

 

Tak na ręku jest po prostu niewygodny i nie wiadomo jak go okręcić wokół nadgarstka (mój ma 18,5cm), spróbowałem trzech sposobów, żaden nie zapewnia komfortu noszenia, a całość wygląda dość dziwnie.

 

A może to ja robię coś źle?

 

no, źle - ten pasek pasuje tylko do wersji z hesalitem ;) Wtedy ręka puchnie, robi się biała jak skafander i pasuje jak ulał

Edytowane przez denver47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

no, źle - ten pasek pasuje tylko do wersji z hesalitem ;) Wtedy ręka puchnie, robi się biała jak skafander i pasuje jak ulał

 

Znaczy się, częściej Moona muszę nosić? I od tego nadgarstek może mi "urosnąć"?  :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się, częściej Moona muszę nosić? I od tego nadgarstek może mi "urosnąć"?  :)  

 

golonka lub siłka raczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

golonka lub siłka raczej

 

Już lecę i kupuję ściskacz do dłoni  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ok. Brakuje po prostu jednej drobnej rzeczy. Skafandra kosmicznego  ;) Wówczas taki eksperyment może mieć rację bytu  :D

 

No przeca pedziałech, że to tylko taka fanaberia i bez kombinezonu nie ma racji bytu :)

 

Ale eksperyment trzeba było przeprowadzić.

 

Co do porównania do pietruszki to różnie bywa, bo np. ja osobiście sypię jej na ziemniaki tyle co samych gruli i właściwie mógłbym się bez gruli obejść i chrupać samą trawę, MNIAM :)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jak to odpowiednio długie (nie sprawdzałem), to zawsze można spróbować z niego zrobić jakiś pasek do spodni  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to odpowiednio długie (nie sprawdzałem), to zawsze można spróbować z niego zrobić jakiś pasek do spodni  :D

 

Albo zegarek wiszący na szyi ;)

 

Tak czy siak jednak stary dobry bond nie rdzewieje i z tym modelem wygląda najlepiej.

 

Tak dla porządku - tutaj nieoryginalny, firmy Gecko (kupiony kiedyś do SKX013 mojego nastoletniego syna).

 

Z mojej strony obiecuję koniec spamowania munłoczem z różnymi paskami :D

post-98815-0-54370600-1558002411_thumb.jpg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dół zdjęcia, próbowałeś wywinąć pasek na zewnątrz i włożyć w szlufkę?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dół zdjęcia, próbowałeś wywinąć pasek na zewnątrz i włożyć w szlufkę?

 

Zdaję sobie sprawę iż istnieją 3 możliwości zawinięcia paska:

- odwinięcie do szlufki blisko zegarka na zewnątrz

- podwinięcie do szlufki blisko zegarka do wewnątrz

- zawinięcie do szlufki bliżej zapięcia na zewnątrz

 

Mnie osobiście, niezależnie od tego co jest prawidłowe, najbardziej od strony wizualnej odpowiada sposób środkowy.

post-98815-0-14044900-1558003969_thumb.jpg

post-98815-0-07045900-1558003977_thumb.jpg

post-98815-0-61979700-1558003986_thumb.jpg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to mi chodziło, na poprzednim zdjęciu nie zauważyłem :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to odpowiednio długie (nie sprawdzałem), to zawsze można spróbować z niego zrobić jakiś pasek do spodni  :D

Spróbuj jeszcze na udzie. Podobno tak zegarki mocowali piloci :huh:

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.