Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

... Przecież tych pierdół i farmazonów nie da się już czytać podobnie jak w temacie Rolexa o dacie przeskakującej 3min po albo przed. Przecież nie ma, aż takich upałów na udar ...

 

 

Tam wyjaśniłem przez pw koledze ( jest wzmianka w wątku), bo raz że temat omijam :), dwa ze część kolegow by epopeje napisała w temacie :)

 

 

 

 

Natomiast do technicznych nurkowań bierze się dokładnie to, co potrzeba. Ani więcej, ani mniej. Nadmiar też szkodzi

Albo to co sponsor da ;)

 

Rafal, co Ty tu Louis de Funèsa na wakacjach wstawiasz?

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Nie dość że na wakacjach to podczas nurkowania i to z zegarkiem mechanicznym :D

 

Reasumując temat. Jedni stwierdza ze od 10 lat nurkują na casio z WR 50 M i to jest najlepszy zegar inni że nie ma nic lepszego od PO a jeszcze inni powiedzą ze ani kajdan ani guma ani nato nie jest dobre. Ale w tym wszystkim chyba to jest waźne żeby sprzęt był przez nas sprawdzony i dla nas osobiście najlepszy. A najważniejsze jest to żeby podczas używania tych sprzętów było tyle samo wynurzen co zanurzeń. I tego życzę wszystkim którzy nurkują

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ile lat temu znany francuski komik nurkował na wakacjach? 50? Przypominam, że dzisiaj zegarek mechaniczny to jednak trochę relikt poprzedniej epoki i jakkolwiek fajny nie jest to jest trochę fanaberią gdy każdy ma komputer z internetem i GPS w kieszeni...przyjemną fanaberią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Zgadza się mamy lepsze, nowoczesne, bardziej precyzyjne narzędzia nurkowe. Co jednak nie wyklucza zegarka mechanicznego (divera) z tego grona instrumentów. Powiem więcej do dziś na super nowoczesnych jednostkach pływających używana jest wiedza z zakresu nawigacji sprzed kilku set/tyś lat . A gps i radary to tylko po prostu rozwiniecie tej wiedzy i oczywiście mega wygoda. Tak samo jak każdy marynarz powinien umieć wyznaczyć swoją pozycję za pomocą "starych" metod tak samo każdy nurek powinien potrafić dokonać obliczeń i pomiaru czasu np dekompresji za pomocą zegarka. Czy Omega to rasowy diver tylko z nazwy ? Może na 600m nie dał by rady, z resztą człowiek też. Cały ten wyścig WR jest dla mnie też śmieszny. Po co mi rasowy diver z WR 20000m jeśli w życiu byłem na głębokości max 18m ? Ale mówić, ze Omegi (PO czy 300m) to nie zegarki nurkowe według mnie jest przesadą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, nie mylcie tematu Omegi z Rolexem, bo tu już też nie ma co czytać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że dla Ciebie zegarek z WR30 to taki z którym możesz spokojnie nurkowac na 30 metrów ? :D

Proponuję trochę doczytać co znaczy WR50 WR100 itd. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pier**lę, chyba czas zamknąć temat na 2 tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ostatnio jakaś dziwna moda chociażby w dziale Omegi,że znajdzie się jakiś "Smerf Mądrala" i poprzez dołączanie do dyskusji innych użytkowników i "podkręcanie" owego Smerfa gdzieś zanika merytoryczna dyskusja.Taki trochę "folklor" się już z tego robi.


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Ja stosuję prosty podział to co pisze na zegarku dzielę na 3 mówimy tu o zegarkach oznaczonych jako scuba czy diver watch. WR 50 to można co najwyżej ręce myć lub pływać chociaż wiele osób w takich zegarkach snorklinguje i się sprawdzają przy małych zanurzeniach

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I możecie już przestać ciągnąć offtopa  kto i w czym się tapla?

post-40960-0-06040800-1468489423_thumb.jpg

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Rafał - Kończ Waść wstydu oszczędź...

a jak się nudzisz zapoznaj się z poniższym:

https://en.wikipedia.org/wiki/Water_Resistant_mark

A z czym mam się niby zapoznać. Przecież o tym piszę cały czas. Z doświadczenia mogę powiedzieć że śmigać na ABC można już z WR 50 natomiast nurkowanie saturacyjne to już WR 200 m i w zwyz chyba ze 100m 120m czy 150m ma oznaczenie scuba wtedy do rekreacyjnego z aparatem oddechowym wystarczy Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie cierpię zapięć motylkowych.

Jest to jedyna guma Omegi do PO z klamerką, więc u mnie tak:

post-13699-0-51738500-1468498984_thumb.jpg

Edytowane przez Mizu80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawianie fabryki ;)

 

 

 

 

 

Ja zrobiłem to samo - musiałem przełożyć bransoletę z 2254 bo mi tą Ulotny sprzątnął z bazarku ;) - i muszę przyznać że wygląda trochę dziwacznie ale nosi się to lepiej, bardziej mi też pasuje zapięcie starszego typu. Całość jest mniej błyszcząca co też mi się podoba, chociaż pewnie za jakiś czas oryginalna bransa wróci na miejsce bo lubię oryginalne komplety.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zmiany są bardzo dobre, potrafią odmienić oblicze zegarka co sprawia, że cieszy bardziej :-)


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się przywitać z Wami dzieląc się zdjęciem mojego dzisiejszego nabytku

post-68111-0-04576700-1468619121_thumb.jpg


"Co mi tam czas! Bywa, że i cały miesiąc odda się chętnie za pół rubla, a innym razem za żadne skarby nie sprzedałoby się nawet pół godzinki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć... NOS czy odnawiany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć... NOS czy odnawiany ?

NOS to nie jest, ale prezentuje się naprawdę godnie.


"Co mi tam czas! Bywa, że i cały miesiąc odda się chętnie za pół rubla, a innym razem za żadne skarby nie sprzedałoby się nawet pół godzinki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocne wejście :). Dziwnie to wygląda jakby indeks 12 był całkiem przesunięty względem nakładanego logo.

To efekt dużej grubości zegarka, przez co tarcza jest głęboko w stosunku do szkiełka.


"Co mi tam czas! Bywa, że i cały miesiąc odda się chętnie za pół rubla, a innym razem za żadne skarby nie sprzedałoby się nawet pół godzinki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skala stopera na zdjęciu wygląda na przesuniętą względem indeksów zegarka.

 

Gratuluję 125.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Skala stopera na zdjęciu wygląda na przesuniętą względem indeksów zegarka.

Gratuluję 125.

Może to zdjęcie rozwieje wątpliwości

post-68111-0-77678800-1468657968_thumb.jpg

Edytowane przez arekor

"Co mi tam czas! Bywa, że i cały miesiąc odda się chętnie za pół rubla, a innym razem za żadne skarby nie sprzedałoby się nawet pół godzinki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Efekt raphaela ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt raphaela ? :D

Nie idźmy tą drogą :)

 

Piękna sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.