Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Blunio

No masz rację, raczej nikt nie podejrzewa Filipa o ręczne robótki w stali. Widziałem to tak, ze eye_lip wyciąga spod maszyny wielkie pudło z klamerkami i dobiera wedle gustu i zamożności portfela inwestora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po polsku nie ma to sensu, bo to kalka z angielskiego epic co potocznie może oznaczać „świetny”, „fantastyczny”.

 

Właśnie po polsku nie ma to sensu, epicki pasek???  

 

Pasek w swoim założeniu miał być prosty,klasyczny,godny i pasujący do legendy jaką niewątpliwie jest Moon.Nie jakiś tam szykowny i przekozaczony.Kwiatkowy projekt wykonany przez Mistrza Filipa wyczerpuje wszelkie te założenia (chyba że się z tym nie zgadzasz) Ot tak zwykły pasek :)

Ja Ci odpowiedziałem.Teraz Ty mi odpowiedź skąd wiesz,co ja myślę i dlaczego błędnie wg. Ciebie interpretuję znaczenie określenia-epicki?

Zgadzam się prawie ze wszystkim, co napisałeś opisując ten pasek. Może  określenie godny tez słabo tu pasuje. Rozumiem Twoją fascynację posiadanym zegarkiem i zauroczenie paskiem, ale to wszystko jest mocno przesadzone. Twoja egzaltacja staje się męcząca, boję się otworzyć lodówki żeby nie zobaczyć Twojej ręki z moonem. Nie masz wrażenia, że przesadzasz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz rację, raczej nikt nie podejrzewa Filipa o ręczne robótki w stali. Widziałem to tak, ze eye_lip wyciąga spod maszyny wielkie pudło z klamerkami i dobiera wedle gustu i zamożności portfela inwestora :)

Być może tak jest.Tego nie wiem.Zależało mi na zwykłej,oryginalnej Omegi i się trafiła na bazarku.Na początku myślałem o zapięciu motylkowym ale kiedyś przerabiałem w Eposie i okazała się mega niewygodna.Pozatym miało być epicko,więc tylko zwykła klamra w tym epickim projekcie wchodziła w grę :)


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to tak, ze eye_lip wyciąga spod maszyny wielkie pudło z klamerkami i dobiera wedle gustu i zamożności portfela inwestora :)

Filip szyje ręcznie, a maszynę używa do robienia zdjęć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po polsku nie ma to sensu, epicki pasek???  

 

 

Zgadzam się prawie ze wszystkim, co napisałeś opisując ten pasek. Może  określenie godny tez słabo tu pasuje. Rozumiem Twoją fascynację posiadanym zegarkiem i zauroczenie paskiem, ale to wszystko jest mocno przesadzone. Twoja egzaltacja staje się męcząca, boję się otworzyć lodówki żeby nie zobaczyć Twojej ręki z moonem. Nie masz wrażenia, że przesadzasz?

 

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie ale o.k rozumiem ,troszkę się zaplątałeś :)

Natomiast będąc precyzyjnym to nie wrzucam wyłącznie zdjęć Omegi.Mam też Seiko Sumo i wydaje mi się,że częściej wrzucam jego foty ,bo to równie fajny zegar jest.Tak więc nie mam wrażenia o którym piszesz.Ponadto zawsze możesz sobie przewinąć moją rękę z moim Moonem i wzrok zatrzymać na dłużej na przykład na-Tisellu :)


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie należy zapominać, że pasek to tylko dodatek do czegoś więcej ;):D

 

 

Epic z angielskiego to również imponujący, epokowy.

A więc @macmac twój jest 'epic' a kolegi nie :D

Zdaje się że @Kwiatek też miał ten pasek z hesalitem.

Vintageowy pasek do vintage zegarka - wszystko jasne.

Moon z szafirem już nie jest taki vintage i tu chyba koledzy wyżej dobrze sugerują gada i bardziej elegancki pasek.

 

W każdym razie jak nigdy szafiru nie rozważałem tak utwierdzam się w tym przekonaniu jeszcze bardziej.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

esteta - rzygam tęczą :)

dosłownie i epicko ;)

Myślę że zanadto odbiegliśmy od tematu :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj po prostu wątki paskowe i tam znajdziesz Omegi na waranie i strusiu. Są również w czarnym kolorze m in. u Filipa i u Mirka. Zdjęcia Ci nie podrzucę w tej chwili bo nie są moją własnością. Lada moment będę miał czarnego krokodyla do mojej Omegi to pokażę.

Bardzo chętnie obejrzę.Wrzuć coś jak dojdzie.Co do szkła to trzeba mieć na uwadze,że nie każdy przełamie się do hesalitu.Należę właśnie do takich osób.Widziałem obydwie wersje równocześnie.Dla mnie różnica w tzw.odbiorze jest tak sublelna,że jest bez znaczenia.


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to pojechałeś po bandzie. Jedni wybierają hesalit bo ogólnie lepiej to wygląda, inni szafir bo przesadnie boją się rys na szkle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Kolega @golumiasty- "cieszy skubaniec"- @esteta, najpierw masakrował nas zdjęciami Tisrela, wrzucanymi w każdym wątku, a teraz przerzucił się na Speedmastera i robi to samo... dobrze, że sprzedałem swojego, bo wyrzuciłbym go przez okno, tak mi obrzydł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Kolega @golumiasty- "cieszy skubaniec"- @esteta, najpierw masakrował nas zdjęciami Tisrela, wrzucanymi w każdym wątku, a teraz przerzucił się na Speedmastera i robi to samo... dobrze, że sprzedałem swojego, bo wyrzuciłbym go przez okno, tak mi obrzydł.

z Twoich słów wynika, że jest postęp. Był Tisell, jest Speede, jak mu się znudzi będzie "R". A co, wolałbyś takiego ?

post-93944-0-41540900-1512595407_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie grillujecie epicko. :D

No dobra. Mierzyłem wczoraj nową AT. W takim wesołym wydaniu. Całość robi bardzo dobre wrażenie. IMO Omega wyszła z założenia że musi podobać się wszystkim pod każdą szerokością geograficzną. Podobnie jak Heineken. ;)

 

 

post-89160-0-07512500-1512597725_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Golumiasty, na początku Twojej przygody z Moonem nawet Cię broniłem jak leciały na Ciebie gromy, że co chwila wklejasz zdjęcia Speediego. Byłem zdania, że to nic zdrożnego cieszyć się swoim wymarzonym zegarkiem, ale przyznam że ta fala onanizmu i mnie już się przejadła. Mam wrażenie, że tylko czekasz aż ktoś coś napisze aby wdawać się w uszczypliwe konwersacje.

Proszę, daruj już sobie, bo historia lubi się powtarzać...


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można, również o powściągliwość, kolego golumiasty, poproszę. Mimo mojego platonicznego uwielbienia dla Moonwatcha... odpuść. Nie zaczepiałem cię, nie zaczepiam i nie planuję zaczepiać. Więc nie obrzydzaj mi modelu, który tak bardzo lubię.


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie grillujecie epicko. :D

No dobra. Mierzyłem wczoraj nową AT. W takim wesołym wydaniu. Całość robi bardzo dobre wrażenie. IMO Omega wyszła z założenia że musi podobać się wszystkim pod każdą szerokością geograficzną. Podobnie jak Heineken. ;)

Bardzo ładna. Ja mierzyłem wersje 38,5 w bikolorze i była EPICKA! Tylko bi kolor z tarcza która mi sie podoba jest na pasku a wolałbym kauczuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam wrażenie,że nie ceni się na forum ludzi „stałych w uczuciach” Mam na myśli takich,którzy przerobili wiele zegarków i w poczuciu samospełnienia cieszą się tym,że złapali w końcu za jajca swoje zegarkowe marzenia i chcą się tym faktem podzielić z innymi.Nie na forum ogrodniczym,lecz zegarkowym.Bardziej pochwała się częste zmiany i czasem bezsensowne zakupy skazane z góry na porażkę, takie swoiste błądzenie we mgle.Taka postawa spotyka się z uznaniem i aprobatą tzw.„wirtualne klepanko po pleckach”.Ponadto są tu użytkownicy,którzy posiadają jeden zegarek i przedstawiają go notorycznie w różnych tematach z czego jeden z nich najgłośniej krzyczy,że rzyga moimi dwoma zegarkami :) Hipokryta pełną gębą (zarzyganą z tego co pisze).Tyle i aż tyle od mojej osoby.


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj z tymi "stałymi uczuciami". Doceniamy takie podejście, ale o stałych uczuciach będziesz mógł powiedzieć gdy co najmniej po kilku latach będziesz posiadał ten sam zegarek. Jeszcze trochę brakuje


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Tyle i aż tyle od mojej osoby.

Spoko kolego @golumiasty, prekursorzy nigdy nie mieli lekko. Stałość w uczuciach to dzisiaj anachronizm, wystarczy spojrzeć na prasę brukową, a w niej celebryci spółkujący wszyscy ze wszystkimi jak w jakimś amoku. Podobnie jest z zegarkami, ten co zmienia co tydzień jest poklepywany po plecach i zachęcany go dalszego poszukiwania świętego graala. Ten co znalazł jest obiektem zazdrości i odrzucenia. Takie czasy :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego @golumiasty. Nam chodzi tylko o to abyś nam Moona nie obrzydził bo to naprawdę jest świetny zegarek-ikona Omegi. Ale nie jedyny. To trochę jak pójść do cukierni i zamówić wiadro bitej śmietany. Na początku smakuje a później.....

94c1aa9c0978fada2395c1f26705bcc8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

pójść do cukierni i zamówić wiadro bitej śmietany. Na początku smakuje a później.....

Twoja instalacja artystyczna w postaci tuzina Omeg jest rozstrzygającym argumentem, aczkolwiek ... też zaczynałeś od jednej jak kolega @golumiasty :D

Ale nie byłbym sobą, gdybym nie zapytał dlaczego każda pokazuje inny czas ? Strefy czasowe? :wub:

Edytowane przez Blunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Wątpię, żeby Kolega nakręcał codziennie każdego manuala, więc pewnie każdy zatrzymał się na innej godzinie ;)

Piękna kolekcja Radku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.