Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vitriol

W kwestii "kliku" i przeciwdziałaniu cofaniu się bezela, zarówno Omega i Seiko stosują bardzo podobny o-ring, więc praca będzie podobna, ale luzów góra-dół nie powinno być w nowym zegarku.

 

@raphael1215, to co w końcu kupiłeś?

Edytowane przez vitriol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Na chyba 5 zegarkow, ktore przewinely sie przez moje rece zaden nie chodzil podobnie. No ale Mikolaj pewnie zaraz napisze abym kupil oryginal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

W kwestii "kliku" i przeciwdziałaniu cofaniu się bezela, zarówno Omega i Seiko stosują bardzo podobny o-ring, więc praca będzie podobna, ale luzów góra-dół nie powinno być w nowym zegarku.

 

@raphael1215, to co w końcu kupiłeś?

Generalnie minimalny luz jest. Powiedzmy umownie tak na grubość kartki papieru. Nie jest on jednak jakoś specjalnie wyczuwalny. Ale bezel nie powinien tak "klekotać" jak w egzemplarzu który dostałem od firmy "A" coś ewidentnie było robione przy tym egzemplarzu. Ale sprawa zamknięta

 

Co do tego ci kupiłem to na razie Seiko :D ma być w połowie lub końcem tygodnia. Obecnie czekam jak rozwiąże się sprawa z firmą C. W zasadzie po tym jak mnie oskarżali o wyłudzenia to powinienem zamknąć z nimi temat. Ale chcę zobaczyć do końca jak załatwią sprawę. Na razie mieszają strasznie. Najpierw chcą wymienić bez problemu później zwrócić kasę bo twierdzą, że model bardzo poszukiwany i nie wiadomo kiedy będzie itp :D całkiem ciekawie wygląda u nich obsługa klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałeś żeby dać sobie spokój z Omegą tak na zawsze? Gdyby mnie spotkało tyle niepowodzeń to bym sobie na 100% dał spokój. Chyba że to jakaś misja albo skłonności SM ;).

Musiałby dać sobie spokój z każdą marką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałby dać sobie spokój z każdą marką.

Sluszna uwaga.

Precyzja wykonania, precyzja chodu to " mity " ktorymi my, pasjonaci sie karmimy, a producenci tą " karmę " nam serwują...

To tylko przedmioty i jako takie zawsze będą posiadać jakieś wady, wszystko zalezy od powiększenia i naszej dociekliwości. :)

Nawet obraz da Vinci " Dama z Łasiczką" posiada ślad po bucie, ale czy ktos przywiązuje do tego wagę?, nie, liczy sie dzieło jako całość.

 

Oczywiście nie do przyjecia są sytuację gdzie pani podaje z witryny zegarek ktory " usmazył " się na wystawie i tłumaczy ze maja awarię lamp i by chwilę odczekać bo mozna poparzyć nadgarstek... ( tak, sama go wyciągała w rękawiczkach).

Rodzimy salon firmowy Omegi.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Wtopy się zdarzają a powinny być minimalizowane. Przecież każda rzecz wytworzona przez człowieka nie jest doskonałą i nie oczekuje absolutnej doskonałości. Podczas zakupu zwracałem uwagę na to żeby ogólnie egzemplarz był dobrze wykonany. A to że sprzedawcy próbują w 1 kolejności pozbyć się kłopotliwych czy długo zalegających egzemplarzy to nie moja wina. Należy pamiętać, że u nas zegarek za 20k to luksus. Często na półkach można znaleźć egzemplarze które bardzo długo wiszą na wystawie i są nieźle zmaltretowane przymiarkami. A Januszy biznesu nie brakuje. Zegarek musi się przecież sprzedać nie ważne w jakim stanie jest. Byle by zarobić bo to jednak jest trochę kasy "zamrożonej" w towarze.

 

Co do precyzji są lepsi ode mnie; )post-56849-0-38679800-1517825781_thumb.png

 

Marek w sensie, że co ? Wbijasz do butiku a tam wszyscy tak ubrani i mówią, że była awaria lamp ? :D

post-56849-0-24496100-1517826725_thumb.jpg

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał, swiata nie zmienisz, odpuść bo sie " spalisz " .

"Praktyk" :)

P. S

Odpuść też żarty w moim kierunku, jest tu kilka osob ktore tylko na to czekają - i zaraz beda screnny wysyłać do administracji jak to " niszczę forum" i jestem bezczelny :)

 

Wierze ze zrozumiesz.

Dziękuje.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Rafał, swiata nie zmienisz, odpuść bo sie " spalisz " .

"Praktyk" :)P. S

Odpuść też żarty w moim kierunku, jest tu kilka osob ktore tylko na to czekają - i zaraz beda screnny wysyłać do administracji jak to " niszczę forum" i jestem bezczelny :)

Wierze ze zrozumiesz.

Dziękuje.

Ale ja się śmieje z sytuacji w butiku nie z Ciebie czy Twojego wpisu. Nie wiedziałem, że szczypta humoru może komuś zaszkodzić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj na filmiku widać (od.  min. 1.50) jaki luz jest na bezelu w 300.

po obejrzeniu tego zwróciłem na to uwagę i poszedłem przymierzyć 300 (2szt w dwóch różnych sklepach) z wystawy i potwierdzam, że luz jest i jak za zegarek za taki hajs to jakiś dramat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

tutaj na filmiku widać (od.  min. 1.50) jaki luz jest na bezelu w 300.

po obejrzeniu tego zwróciłem na to uwagę i poszedłem przymierzyć 300 (2szt w dwóch różnych sklepach) z wystawy i potwierdzam, że luz jest i jak za zegarek za taki hajs to jakiś dramat. 

 

Dokładnie tak jak piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał.

Mnie może.

 

Ostatnio " zarzucono" mi w jednym z tematów na forum ze mam nikłą wiedzę, a to co piszę wiem z internetu..... ( zapominając o bogatym ksiegozbiorze jaki posiadam w temacie - czesto oferowalem zdublowane egzemplarze na bazarku ) .

Tak gwoli informacji odpowiem ze większość materiałów jest nawet w archiwach instytucji państwowych zdygitalizowana, a tylko czesc materiałów jest w formie " papierowej" , oryginalnej.... Zreszta nie kazdy ma do nich dostęp.

Część jest na biezaco uzupełniana...a informacje o tym publikowane w internecie , wystarczy chciec poszukać.

Spedzam tam sporo czasu ( w archiwach) poświęcając czas i pieniadze na mozliwosc " wynalezienia" czegos ciekawego - by moc sie podzielić na forum z kolegami...

Wiec takie " zarzuty" nie tyle co denerwują, a irytują i świadczą o oderwaniu od rzeczywistości piszących...

Ale ja się śmieje z sytuacji w butiku nie z Ciebie czy Twojego wpisu. Nie wiedziałem, że szczypta humoru może komuś zaszkodzić :(

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Marek priv Ci napisałem czytałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogłem, forma, wyjatkowa, bana jakiego mi udzielono uniemożliwiała mi kontakt z forum w jakiegokolwiek formie, nawet strony nie moglem otworzyć...

Przy okazji przepraszam tez i innych kolegów, nie odpowiadałem bo blokada dotyczyła rowniez prywatnych wiadomości.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Nie dobrze bo sprawa pilna a pewnie masz wiedzę w temacie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dotyczy Omegi, i będę w stanie pomóc, chetnie to zrobię :)

Pisz na pw, juz jest ok :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Gold collection. I to juz jest o wiele lepszy kierunek niż wersja inspirowana stoperem.post-56849-0-21555900-1517844231_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz.

Mój też tak ma, uznałem za cechę typową dla modelu a ponieważ jestem z tych nielicznych którzy nie będą z nim nurkować to mi nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Mój ma mniej luzu, ale ogólnie bezel pracuje trochę poniżej tego czego można by oczekiwać. Podejście mam to samo, obróciłem go może ze 3 razy z ciekawości, mało mnie to przejmuje,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Ten luz przy próbie "cofania" nie jest niczym niezwykłym. Wcześniej rozmawialiśmy o innych rodzaju luzu. W PO którą miałem można było "podnieść" bezel. W tej płaszczyźnie miał luz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten luz przy próbie "cofania" nie jest niczym niezwykłym. Wcześniej rozmawialiśmy o innych rodzaju luzu. W PO którą miałem można było "podnieść" bezel. W tej płaszczyźnie miał luz.

W 300stkach które przymierzalem można było w kierunkach północ południe spokojnie przesuwać bezel a nie tylko cofać po osi pracy bezela...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam szczęście, bo w mojej 300 jest zero luzów i bezel stawia bardzo wyraźny opór.

Natomiast w PO brak luzów, ale bezel chodzi dość lekko.

Edytowane przez ASTRAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać każdy inaczej ;)

 

U mnie luz przy 'cofaniu' jest marginalny natomiast luz góra-dół (bezel dobijający do koperty) jest wyczuwalny i lekko denerwujący..

Centruje idealnie ale ogólnie praca bezela jest... 'tania'.

 

Na szczęście dla mnie to jedna z nielicznych wad tego zegarka dlatego nie planuję się z nim rozstawać.

 

10759019_IMG_20180205_175112.jpg

 

Takie małe szaleństwa na perlonach. Przygotowania do lata ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie zapominajcie ,że to najtańsza propozycja Omegi.

Aaaa, to dlatego taki dziadowski, faktycznie!

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj na filmiku widać (od. min. 1.50) jaki luz jest na bezelu w 300.

po obejrzeniu tego zwróciłem na to uwagę i poszedłem przymierzyć 300 (2szt w dwóch różnych sklepach) z wystawy i potwierdzam, że luz jest i jak za zegarek za taki hajs to jakiś dramat.

https://www.youtube.com/watch?v=M9KuB3ezYBQ

Zwykly luz technologiczny. Nie da sie inaczej. Kazdy bezel tak ma. Nawet najlepiej skonstruowany. Ja myslalem że piszecie o luzie góra dół. Takie coś kiedyś widziałem w Panerai. Ale każdy bezel jak chwyce to go minimalnie cofnę w granicy pracy blaszki. Dopóki nie jest to luz klekoczący czyli jakby bezel sam sie jie przeuwa przód tył to jest to poprawne. Jakby było na stałe to byś tego nie przekręcił.

Gold collection. I to juz jest o wiele lepszy kierunek niż wersja inspirowana stoperem. Omega_Seamaster_Olympic_Games_Gold_Collection_2018a_ch24pl-1400x932.jpg

Zrobili wiochę z limitki Venezia. Zmienili tylko logo.

Ten luz przy próbie "cofania" nie jest niczym niezwykłym. Wcześniej rozmawialiśmy o innych rodzaju luzu. W PO którą miałem można było "podnieść" bezel. W tej płaszczyźnie miał luz.

Taki luz też musi być. Zobaczcie filmiki jaka jest konstrukcja takiego bezela. Gdyby nie uginal sie delikatnie bezel to tarł by o koperte przeciez. Pooglądajcie więcej zegarków, porównajcie bo chyna macie zbyt wybójałe wyobrażenie o jakości. Omega czy nawet Rolex to w sumie nic wielkiego... Ale jak się ponosi Omegę czy Rolexa to trudno nie zauważyć różnicy jakości w stosunku do Certiny czy Longinesa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.