Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba pamiętać ,że SMP300 jest jednym z najtańszych modeli Omegi i dość często występują „babolki” w pojedyńczych sztukach.

Kurczę a tak do mnie gada ten model. SMPC może i jest jednym z najtańszych zegarków Omegi ale uważam że takie zle spasowanie nie powinno mieć miejsca. Casio w zegarkach za 350zl robi to lepiej. PO niczego sobie ale jak dla mnie za gruby oczywiście bez obrazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko to zdaje się być droższym rozwiązaniem niż zakup „wysyłkowy”

Osobiście wolę troszkę dopłacić i nie kupować kota w worku

 

Kolego Xpovoc:

Kupowałeś zegarki u N.Nagiel? Nie było problemu żeby zamówił inny egzemplarz zegarka niż ten co aktualnie posiadał

Edytowane przez mariuszon1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiegoś pecha albo rozdmuchane zdanie na temat klasy tego zegarka. Miałem już kilka zegarków Omega, różnych, PO, smpc, moon, fois, limitki o nie limitki. Raz trafiłem babloa ale to był raz jak wziąlem z grey marketu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić ten zegarek, zobaczę jak będzie wyglądała sytuacja u AD w Gdyni jeśli ten spakowany egzemplarz będzie słaby jakościowo. Może przejadę się jeszcze do Poznania bo tam chyba mają od ręki Omegę. Jechać do Warszawy zapłacić pełną kwotę i istnieje możliwość że może coś nie grać i następny raz do Warszawy to już trochę przesada żeby taki problem był w kupieniu zegarka. Koledzy czy ktoś kupował smpc na placu 3+ i może powiedzieć że u nich nie ma do czego się przyczepić w spasowaniu endlinków?

 

Kolego Mikołaj N:

Problem polega na tym że zegarki u AD mają źle spasowane endlinki z kopertą (możliwe że to problem tego konkretnego modelu )a nie z grey marketu. Przy tej klasie zegarka takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. Casio za 350zl potrafi zrobić to lepiej. Wszystkie zegarki jakie do tej pory miałem nie miały takiego problemu a kupuję zegarki tylko na bransolecie nie noszę pasków, więc to dla mnie ważne.

Edytowane przez mariuszon1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega ma z tym problem od zawsze. Moonwatch po 2 latach ma już szpary 1mm przy kopercie. Smpc u mnie bylo i jest idealnie ale mysle że jak chcesz mieć super to poczekaj na nową smpc miesiąc. Nowe bransolety są lepiej spasowane.

Dodam tylko że słabo jest porównując do np Rolexa. Jest wiele gorszych pod tym wzgledem marek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jest to dla Ciebie duża różnica to w Omega Boutique przy Placu Trzech Krzyży w Warszawie nie dostaniesz żadnego rabatu, ale tam podejście powinno być jak najbardziej wyrozumiałe co do jakości ich produktów i wymagań klienta.

W tym Butiku na Pl Trzech Krzyży dają 10% rabatu - to oczywiście mało bo u naszych AD bez problemu można dostać 20% na egzemplarz z półki, a u AD w Europie nawet do 30% - sprawdzałem jak nosiłem się z zamiarem zakupu Omegi. Niestety Omega tak jak i wiele innych marek sama „generuje” taką polityką duży spadek wartości używanych zegarków - tutaj najlepiej wypada Rolex (nie widziałem obniżki większej niż 10-15%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież obecna ma raptem 0.5 mm mniej średnicy. To żadna różnica. Przez przeszklony dekiel inny mechanizm nowa SMP będzie za to grubsza i to zadecyduje głównie o jej odbiorze na ręku. Aczkolwiek na filmach nie widać aby poszła w kierunku PO 43.5 mm, więc nie jest źle i chyba możba być dobrej myśli co do grubości.

0,5mm na stronę co łącznie daje 1mm na średnicy więcej. Osobiście dla mnie 40-41mm to najlepszy rozmiar

 

Kolego Tusio:

Dzięki za info o tych rabatach, dobrze wiedzieć

Edytowane przez mariuszon1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wrzucę jeszcze tutaj, banan wciąż nie schodzi z gęby :)

post-98957-0-47251500-1532064865_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym Butiku na Pl Trzech Krzyży dają 10% rabatu - to oczywiście mało bo u naszych AD bez problemu można dostać 20% na egzemplarz z półki, a u AD w Europie nawet do 30% - sprawdzałem jak nosiłem się z zamiarem zakupu Omegi. Niestety Omega tak jak i wiele innych marek sama „generuje” taką polityką duży spadek wartości używanych zegarków - tutaj najlepiej wypada Rolex (nie widziałem obniżki większej niż 10-15%)

Jesteś pierwszą osobą od której słyszę o rabatach w butiku Omegi.

Próbowało wielu dostać rabat, ale nikt się nie pochwalił, że takowy dostał.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym Butiku na Pl Trzech Krzyży dają 10% rabatu - to oczywiście mało bo u naszych AD bez problemu można dostać 20% na egzemplarz z półki, a u AD w Europie nawet do 30% - sprawdzałem jak nosiłem się z zamiarem zakupu Omegi. Niestety Omega tak jak i wiele innych marek sama „generuje” taką polityką duży spadek wartości używanych zegarków - tutaj najlepiej wypada Rolex (nie widziałem obniżki większej niż 10-15%)

Co za bzdurny post. Na 3+ nie takiego pojęcia jak rabat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pierwszą osobą od której słyszę o rabatach w butiku Omegi.

Próbowało wielu dostać rabat, ale nikt się nie pochwalił, że takowy dostał.

Ja akurat pytałem o zegarek, który był dostępny od ręki i kosztował cennikowo prawie 40kPLN i może dlatego?

Oczywiście im podziękowałem bo 20% na taką Omegę „z półki” można dostać bez większego wysiłku.

 

Ostatecznie kupiłem IWC u AD w Brux i pomimo że ściągali dla mnie od producenta bo na stocku mieli tylko z białą tarczą (na ten pewnie bym dostał większy rabat) to w finale wycieczka nadal się opłaciła - tyle, że tam jest trzech AD IWC w promieniu 1000 m więc negocjacje nie są trudne ;-)

U nas również u AD dawali 20% rabatu od cennika PL przy opcji sprowadzenia na zamówienie.

Edytowane przez Tusio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam większość zegarków jest od ręki... ale rabatu nie dają :) Bujdy na resorach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20% żaden AD w Polsce też mi na SMPc nie chciał dać... Pomijając oczywiście mniej lub bardziej cykliczną akcję w Kruku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie martwi mnie jeszcze jedna rzecz mianowicie jakość spasowania maskownic bransolety do koperty. Była już o tym wzmianka na stronie 702. W egzemplarzach u AD nie wyglądało to dobrze i od tego czasu przejrzałem masę zdjęć aktualnych ofert sprzedaży i niestety ale często się to zdarza. Załączam zdjęcie jak to wyglądało, widać wyraźnie przez szpary teleskopy. Koledzy możecie pokazać jak to wygląda w waszych egzemplarzach i jakie pierwsze dwie cyfry z numeru seryjnego? Po wstawieniu zdjęcia niestety słabo widać chyba kompresuje zdjęcie bo u mnie na telefonie widać jak na dłoni

 

Kolego Xpovoc:

Tak byłem u N.Nagiel

Również próbowałem ustalić daty produkcji i ustaliłem (na podstawie dat sprzedaży)

Rok 2012 - 85

Rok 2013 - 86

Rok 2014 - 87

41f555cc78f16f477f7f172e612de785.jpg

 

Tak wygląda pudełko transportowe Omegi.

 

Co do numerów seryjnych i dat produkcji, to chyba nie do końca masz rację.

Moja PO na 8500, którą nową kupiłem w ub. roku ma nr. zaczynający się od 87, ale jest już z nowym drewnianym pudełkiem, a te weszły zdaje się w 2015, więc nie mogła być z 2014 roku.

Nowe, aktualne PO pojawiły się na Baselworld 2016.

Tak na marginesie, to nie ma co łapać schizy, że zegarek musi być prosto z fabryki i nie mógł leżeć ani chwili u AD, czy w magazynie.

Nawet jeśli zakończyli produkcję mojej PO w 2015, a ja kupiłem ofoliowaną nówkę w 2017 to i tak jest to jeden z najbardziej bezproblemowych zegarków jakie mam, zero niedoróbek, bardzo dokładny, i nadal z 5letnią gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam większość zegarków jest od ręki... ale rabatu nie dają :) Bujdy na resorach

Nic na to nie poradzę, że mi chcieli dać - niestety tak jak pisałem był na tyle marny, że wizja darmowego przekładania bransolety/paska i sprawdzania wodoszczelności przed wakacjami również mnie nie przekonała ;-)

 

Pamiętaj o tym że np. wybrani dealerzy samochodów również stosują specjalne rabaty dla wybranych grup zawodowych np. dyplomatów, aktorów, adwokatów, lekarzy etc. i często są bardziej atrakcyjne niż nawet „wyprzedaż rocznika”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Trzeba pamiętać ,że SMP300 jest jednym z najtańszych modeli Omegi i dość często występują „babolki” w pojedyńczych sztukach.

Czyli mamy jak zawsze przepłacać za słabej jakości towar bo to przecież wielka Omega ze Szwajcarii. W jakich modelach i od jakiej ceny Omega wszystko robi jak trzeba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20% żaden AD w Polsce też mi na SMPc nie chciał dać... Pomijając oczywiście mniej lub bardziej cykliczną akcję w Kruku.

Nie wiem jak to wyglądało w przypadku Twojego modelu, ale ja akurat sprawdzałem w Jubitom jakieś 2 miesiące temu i tam 15% dawali od ręki każdemu, a 20% też było do uzyskania na to co mieli akurat w salonie. Oczywiście wszystko zależy od „ciśnienia” i pewnie od konkretnego modelu - ja do ostatniego zegarka przymierzałem się od kwietnia, a kupiłem teraz, więc miałem sporo czasu, żeby „ponarzekać” na wysokość rabatu - nie twierdzę, że to jest od ręki i że sami wciskają rabat na siłę, ale jest to możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mamy jak zawsze przepłacać za słabej jakości towar bo to przecież wielka Omega ze Szwajcarii. W jakich modelach i od jakiej ceny Omega wszystko robi jak trzeba?

Przepłacać...? Gdyby maskownice były lepiej spasowane, to wtedy już byłby wart 15k ;)?

 

Nie wiem jak to wyglądało w przypadku Twojego modelu, ale ja akurat sprawdzałem w Jubitom jakieś 2 miesiące temu i tam 15% dawali od ręki każdemu, a 20% też było do uzyskania na to co mieli akurat w salonie. Oczywiście wszystko zależy od „ciśnienia” i pewnie od konkretnego modelu - ja do ostatniego zegarka przymierzałem się od kwietnia, a kupiłem teraz, więc miałem sporo czasu, żeby „ponarzekać” na wysokość rabatu - nie twierdzę, że to jest od ręki i że sami wciskają rabat na siłę, ale jest to możliwe.

Tak, 15% w zasadzie wszędzie na wejściu, bez proszenia się, ale propozycje, przynajmniej dla mnie, skończyły się na lekkim przekroczeniu 17%.

Edytowane przez Szyszkops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepłacać...? Gdyby maskownice były lepiej spasowane, to wtedy już byłby wart 15k ;)?Tak, 15% w zasadzie wszędzie na wejściu, bez proszenia się, ale propozycje, przynajmniej dla mnie, skończyły się na lekkim przekroczeniu 17%.

To i tak nieźle biorąc pod uwagę, że pewnie są tacy, którzy kupują w cenie „rekomendowanej” - ale kto bogatemu zabroni ;-)

 

Tylko potem zdziwienie jak chcą sprzedać używany, a tu się okazuje (oczywiście z pewnymi wyjątkami), że to nie była najlepsza lokata kapitału...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak nieźle biorąc pod uwagę, że pewnie są tacy, którzy kupują w cenie „rekomendowanej” - ale kto bogatemu zabroni ;-)

 

Tylko potem zdziwienie jak chcą sprzedać używany, a tu się okazuje (oczywiście z pewnymi wyjątkami), że to nie była najlepsza lokata kapitału...

Zakup zegarka (oczywiście z pewnymi wyjątkami ;)) chyba w ogóle trudno traktować jako lokatę kapitału...

 

A w kwestii niedoróbek, to może jestem wyjątkiem, ale nie zwracam uwagi na takie szczegóły, jak np. 0,5 mm szpary między maskownicą a uszami - oczywiście paprochy pod szkłem, czy inne ewidentne babole, to co innego, ale brak idealnego spasowania na takim poziomie?

 

Zegarki noszę, a nie oglądam pod mikroskopem. Wychodzę też z założenia, że cena zazwyczaj jest nieadekwatna do kosztów wyprodukowania i sprzedaży, więc nie ma co się napinać, że zegarek drogi, a coś tam nie jest idealne - rzadko kiedy coś jest naprawdę idealne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieadekwatna, ale jak ładujesz kilkanaście tys., to chyba możesz oczekiwać więcej niż od glycine za 4000?;p


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup zegarka (oczywiście z pewnymi wyjątkami ;)) chyba w ogóle trudno traktować jako lokatę kapitału...A w kwestii niedoróbek, to może jestem wyjątkiem, ale nie zwracam uwagi na takie szczegóły, jak np. 0,5 mm szpary między maskownicą a uszami - oczywiście paprochy pod szkłem, czy inne ewidentne babole, to co innego, ale brak idealnego spasowania na takim poziomie?Zegarki noszę, a nie oglądam pod mikroskopem. Wychodzę też z założenia, że cena zazwyczaj jest nieadekwatna do kosztów wyprodukowania i sprzedaży, więc nie ma co się napinać, że zegarek drogi, a coś tam nie jest idealne - rzadko kiedy coś jest naprawdę idealne :)

Dla mnie nie musi być idealne nie oglądam zegarków pod lupą ale gołym okiem nie powinno widać niedoróbek. Takie szpary to dla mnie przesada.

post-105431-0-66707400-1532072199_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.