Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

Czasami mam wrażenie, że ich menedżerowie nie zaglądają na fora zegarkowe, a polityka produkcyjna nie odpowiada potrzebom rynku, lecz za wszelką cenę chce ją kształtować.

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Ciekawe czy projektant czymś się inspirował ? Znajomo wygląda.

post-55463-0-73447000-1532554362_thumb.jpg

Edited by wytrych

Witajcie,

Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytanie jaki to kaliber mechanizmu.

Pomożecie?

Dzięki i pozdrawiam :)

post-49421-0-03534900-1532611237_thumb.jpeg

Witam

5 stron temu śmiałem się z opcji kupna zegarka w towarzystwie rzeczoznawcy :) Teraz jednak nie jest mi już tak do śmiechu... 

Ale po kolei - Maskownice bransolety to problem rozdmuchany i trzeba o tym wiedzieć żeby to w ogóle zauważyć. Bezel owszem ma luzy ale trafia idealnie w indeksy i fenomenalnie "chodzi" w porównaniu do choćby Trasera Black Storm-a. Koperta jest świetna i idealna dla mojego dość szczupłego nadgarstka, a dokładność mechanizmu jest bardziej niż wystarczająca (1s/2 dni)

Jednakże po tygodniu w kocu wypatrzyłem wadę. Mianowicie wskazówka godzinowa o równych godzinach nie pokrywa się z indeksem godzinowym  :blink:  o dobre 10min, przy czym o 12-tej trafia prawie w indeks a o 18-tej ma spore przesunięcie. 

Mam oddać go do serwisu na regulację no ale sorry, w zegarku za 15000 zł coś takiego? sprawdziłem wszystkie swoje zegarki i począwszy od Certiny poprzez Trasera, Sectora i Sinna nic takiego nie występuje. Zegarek ma tydzień i już ma trafić do owianego złą sławą Swatch Serwis ?????? bo po tym co mnie spotkało oczywiście zacząłem wierzyć w złą reputację serwisu Omegi w Polsce.

Na koniec mam pytanie - co dalej? czy zostało mi oddać zegarek do serwisu do naprawy czy też istnieje opcja wymiany towaru na nowy wolny od wad? Nie znam się na przepisach w tej kwestii stąd moje może i lamerskie pytanie.

Jak godzinowa nie trafia w indeks godzinowy o 10 min??

Edycja: najpierw serwis później ew. wymiana niestety. Chyba, że pójdą na rękę, ale nie sądzę.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edited by Szyszkops

Jak godzinowa nie trafia w indeks godzinowy o 10 min??

Bardzo prosto, wskazówka minutowa jest dokładnie na równej godzinie czyli na 12stce, a godzinowa już wyprzedza indeks godziny np. 6-tą o 1-2 mm czyli jest w pozycji w jakiej powinna być o godz. 18.10 

Bardzo prosto, wskazówka minutowa jest dokładnie na równej godzinie czyli na 12stce, a godzinowa już wyprzedza indeks godziny np. 6-tą o 1-2 mm czyli jest w pozycji w jakiej powinna być o godz. 18.10

A ok bo w pierwszej chwili zrozumiałem coś absurdalnego

Guest

Przestańcie straszyć. Całą kolekcję Japończyków sprzedaję, żeby sobie tego wymarzonego moona kupić!

Zawsze miałem i mam podobny dylemat. Czy kilka ciekawych tańszych czy jeden wymarzony ale kosztem tamtych.

Wysłane z mojego HTC

A co innego ?

No właśnie.Czyli wychodzi na to ,że z tym modelem aktualnie trzeba mieć duże szczęście by trafić nienaganny egzemplarz.Niczym z skx-em od Seiko :)

Guest

Zawsze miałem i mam podobny dylemat. Czy kilka ciekawych tańszych czy jeden wymarzony ale kosztem tamtych.

Wysłane z mojego HTC

Długo się biłem z myślami. I długo nie chciałem, a może nie umiałem tych kilku tańszych się pozbyć. Tren moonwatch mi spać nie dawał, więc w końcu stało się. A jeszcze dwóch doświadczonych kolegów popchnęło w tę stronę ułatwiając decyzję :)

Guest

I to obok PO 2500 jedyny słuszny kierunek w przypadku Omegi, oczywiście to tylko moje zdanie.

Od tej PO zaczęły się moje marzenia o moonwatchu do kompletu :)

post-98957-0-86310600-1532623599_thumb.jpeg

I to obok PO 2500 jedyny słuszny kierunek w przypadku Omegi, oczywiście to tylko moje zdanie. Do rozważenia jest jest jeszcze nowa SMP 300. Cała reszta mogłaby dla mnie zniknąć z oferty :P

Bez przesady, jest jeszcze kilka ciekawych modeli jak globmaster, PO, AT, niektóre konstelacje.

, ale jak ktoś z półki zegarków za 1-2k wejdzie w półkę 4-8k czy z tej w półkę 15-30 k, czy jeszcze wyżej w 60-150k to powrót w dół jest raczej niemożliwy - człowiek zbyt szybko przyzwyczaja się do dobrego, tym bardziej jeśli mowa o czymś co stanowi jego hobby   :D

coś w tym jest, ale bywają sytuacje w życiu, że jesteśmy zmuszenie zejść niżej lub całkowicie z czegoś zrezygnować i nie mam tylko na myśli zegarków.

Szanowni Koledzy,

w końcu znalazłem Omegę Vintage, na którą tak długo polowałem.

Przedstawiam Wam Omegę Geneve Cal. 601, którą kupiłem od jednego z Forumowiczów:

post-44722-0-62536700-1532636028_thumb.jpg

post-44722-0-04048200-1532636037_thumb.jpg

post-44722-0-65497100-1532636043_thumb.jpg

post-44722-0-43705900-1532636051_thumb.jpg

post-44722-0-99614900-1532636067_thumb.jpg

Poszukuję do niej nowego paska. Co byście poradzili?

Bardzo spodobał mi się pasek z poniższego zdjęcia:

42-.jpg

Niestety nie jestem przekonany czy na pewno będzie pasował do pozłacanej omegi.
Wstępnie napisałem do skórnik styl i odpowiedzieli, że mogą zrobić taki za 80zł.

Założylem do niej prosty pasek od pattini, ale sądzę że jest za gruby (4mm) i chyba przytłacza zegarek:

post-44722-0-78301700-1532634623_thumb.jpg

Może bardziej pasowałby jakiś brązowy krokodyl?

Wszelkie sugestie mile widziane.