Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio

Konrad, jak mawiali starożytni Rzymianie, res ipsa loquitur  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to nie kwestia oświetlenia ale ta górna wygląda jakby szlif został spolerowany użytkowaniem... dolną aż szkoda nosić ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Tak, górna przed robotą jest mocno przetyrana. Szlif robiony od podstaw.


No i ogniwa małe mają szlif poprzeczny :D Wredne to :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

AP jest o tyle prostsza, że Royal Oak ma szlif na dużych i małych ogniwach w jedną stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Czyli zrobiłbym, byłoby łatwiej jak z tą z Omegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałeś dać jej na brązowy pasek? Wyczuwam hicior.

Pasek na pewno wypróbuję, może nawet nato z zestawu ale na razie cieszy bransoleta z mikroregulacja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki podyktowany koniecznością eksperyment, moim zdaniem wyszło całkiem nieźle.

post-93100-0-53693600-1539698921_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to niestety gorzej niż źle, ani kolor ani rodzaj paska nie pasują do niebieskiej SMPc. Rozumiem że konieczność ale jak najprędzej zmieniaj  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam specjalnie wyboru, uczulenie na wszystko ze stali (dowolnej), a znaleźć nato z tytanowym osprzętem naprawdę nie jest łatwo. Mam jeszcze czarny i bordowy na zmianę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam specjalnie wyboru, uczulenie na wszystko ze stali (dowolnej), a znaleźć nato z tytanowym osprzętem naprawdę nie jest łatwo. Mam jeszcze czarny i bordowy na zmianę :D

 

To nie szukaj Nato tylko kup tytanową klamrę albo sensowny pasek

 

https://www.watch-band-center.com/watchstrap-h380-With-Titanium-Buckle.html

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to było takie proste... Sama klamra nic mi nie da, nato izoluje kopertę od skóry i dzięki temu nie mam wysypki (przynajmniej na razie). Musiałbym zrobić przynajmniej single-passa z czegoś nie uczulającego mnie (np. skóra garbowana roślinnie albo jakieś tworzywo), ale skąd wziąć resztę osprzętu i kto się podejmie to wykonać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt, zapomniałem że jeszcze zegarek jest stalowy  :D 

No to może zmienić na jakąś tytanową Omegę w tej wielkości, z aktualnych PO 232.90.42.21.03.001 a ze starszych można czasem znaleźć czarny 2231.50 albo niebieski 2231.80 - piękne zegarki, kupiłbym gdybym znalazł ciekawą ofertę ( zadbany i kompletny ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi ją sprzedawać, jest ze mną 10 lat (uczulenie mam od ok. 3 lat), poza tym gdzieś posiałem karty, więc pewnie dużo bym za nią nie dostał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może właśnie czas na zmianę ? :)

Dotychczasowa ceramiczna nie wyszła chyba w tytanie poza limitowanym chronografem ENTZ ale obecna nowa jest dostępna w dość niesamowitej wersji tytan/tantal/sedna gold, ref. 210.60.42.20.99.001 - limitka 2500 sztuk ale może warto?

 

https://www.fratellowatches.com/omega-seamaster-300m-titanium-tantalum-sedna/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie mój styl ;) Ja wiem co nowego w tytanie bym u siebie widział i nie jest to Omega ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no chyba że tak, poza Omegą podobno też coś istnieje ( chociaż to ostatnia literka ) ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi ją sprzedawać, jest ze mną 10 lat (uczulenie mam od ok. 3 lat), poza tym gdzieś posiałem karty, więc pewnie dużo bym za nią nie dostał ;)

To może spróbuj paski Marine Nacionale od Ericas strap, podobno są super wygodne

 

https://erikasoriginals.com/mn-straps/blackops.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stalowy osprzęt - kolega nie doczytał w czym problem ;)

Doczytał, współczuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, można się wkurzyć, zwłaszcza że jakaś kolekcja przez lata się zebrała. Muszę się w końcu zmobilizować żeby chociaż część wystawić na bazarek ;)

 

Pozytyw jest taki, że 95% pokus zegarkowych mi odpada z przyczyn niezależnych, więc budżet domowy mniej cierpi ;)

 

A moja Omega na tym pasku na szczęście mi odpowiada, wiem że niecodzienne połączenie, ale ma swój urok i jakoś szczególnie nie razi. Żona twierdzi, że nawet ładniej niż na bransolecie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.