Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

Guest fidelio

Właśnie dopiero dziś to zauważyłem jak mi stanął. Słabe to nakręcanie :wacko: zatem leci już na bazarek  :P

No to do biegu, gotowi, START  :lol:

...kończy trzy lata... :lol:

Pamietam zdjecia z porodowki jakby to bylo wczoraj... ;)

No w sumie moje maja 10 i 9

Niezle ten czas zapierdziela. Tzn. tutaj, bo pewnie w kryminale w Bangladeszu inaczej to odbieraja ;)

Też nie mam i nie będę mieć - 300m jako przedstawiciel "stajni" wystarczy :-)

Ja chciałbym mieć AT niebieską i PO pomarańczową. :)

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Ja chciałbym mieć AT niebieską i PO pomarańczową. :)

Gdybym nie mial 300m, to kupiłbym właśnie AT. Wiem, ze to zupełnie inne zegarki, ale ze nie jestem jednozegarkowcem, dałbym radę. :-) Coć wtedy miałbym kłopot, jakiego divera kupić ;-)

Gdybym nie mial 300m, to kupiłbym właśnie AT. ...

SMP miałem. Dlatego teraz czas na AT. :D

...

Wiem, ze to zupełnie inne zegarki, ale ze nie jestem jednozegarkowcem, dałbym radę. :-) Coć wtedy miałbym kłopot, jakiego divera kupić ;-)

Nurków ładnych jest bez liku. A jeśli chodzi o Omegę go tylko PO.

Guest fidelio

Dzięki, czasem się udają

Nie dość, że utalentowany, to jeszcze skromny ;-)

Super strzały.

Nie dość, że utalentowany, to jeszcze skromny ;-)

Jeszcze jakby ładny zegarek był na tych fotach. :D

Guest fidelio

Masz absolitnie rację, zegarek nawet nie jest ładny. Jest bardzo ładny ;-)

SMP miałem. Dlatego teraz czas na AT. :D

Nurków ładnych jest bez liku. A jeśli chodzi o Omegę go tylko PO.

Dla mnie PO jest za duża. Więc - jak pisałem - miałbym problem z wyborem. A tak moge skupić sie na poszukiwaniu garniturowca :-D

Gratulacje dopeman! :)

Dzięki :)

No to podziel się wrażeniami!

Ciężko mi coś składanego opowiedzieć bo jeszcze jestem nieco oszołomiony, zakup bardzo spontaniczny, nie powinienem tyle wydać na zegarek według wszelkich racjonalnych przesłanek, ale nie od tego jest życie żeby zawsze wszystko racjonalizować, lepiej żałować że coś się zrobiło niż że czegoś się nie zrobiło :)

Tak też, nauczony doświadczeniem na forum, nie czekałem sobie na bazarku, ale wyprowadziłem cios wyprzedzający - tuż po drobnej, mimochodem rzuconej na forum, sugestii kolegi desmo o rzekomej redukcji kolekcji. Napisałem tuż po a byłem DRUGI w kolejce! ;)

Kolega przede mną wybrał jednak szafir, no i jest w końcu u mnie 'legendary moonwatch'.

Co mogę napisać na gorąco, po ledno dniu noszenia.

Z papci mnie nie wywaliło, jak to często bywa w zetknięciu z 'legendą'. Ale poczytuję to za zaletę, jego konserwatywny, 'skromny' design ma cieszyć długo i taktownie, a nie krótko i intensywnie. Jest bardzo fotogeniczny, na żywo za to dość stonowany. Wiele razy łapie się na tym że częściej sięgam po te prostsze, bardziej czyste w formie zegarki niż te z efektem 'wow'.

Jest duży i masywny! :) Waży ledwie kilkanaście gram mniej niż monster i 20 kilka mniej niż sumo. (wszystkie ważone z już skróconymi bransoletami na nadgarstek 16,5) - ale ma przecież te swoje 42 mm.

Przy tym wszystkim jest tak fenomenalnie skonstruowany że potrafi ten rozmiar doskonale ukrywać. Nosi się jak mniejszy. Wygląda na nadgarstku jak mniejszy. Nie jest wysoki, ma przyjazny L2L. Koperta jest zgrabna, nie ma 'ściany' od bezela w dół, to nie jest klocek!

W zasadzie tylko z większej odległości, kiedy bezel i tarcza zalewają się ze sobą w czarne koło, wygląda na moim nadgarstku na dość duży, nieco zbyt duży jak na edc ;)

Omega zapewnia 2 dziurki mikroregulacji w zapięciu. Pewno to powód do radości że w ogóle są ;) No ale efekt taki że zdjęcie 4 ogniw ściska nadgarstek i dopływ krwi, zdjęcie 3 i skorzystanie z drugiego otworu mikroregulacji daje efekt nieco luzacko-cwaniacko założonego zegarka.. ta reglementacja porządnej regulacji w droższych zegarkach jest.. Słaba. Mówiąc dyplomatycznie.

Cóż. Zima idzie. Czas na paski :)

PS. Ktoś mówił tu o nakręcaniu. To mój trzeci współczesny zegarek z ręcznym naciągiem. Lekko, gładko i przyjemnie, tak się nakręca moona :)

Edited by dopeman

Dla mnie PO jest za duża.

...

Poprzednia 42mm jest bardzo zbliżona do SMP. A nowa ma niecałe 40mm. ;)

Zdjęcia niby zwyczajne, proste aranżacje, a wywalają z kapci ;)

Dokładnie, niby nic nadzwyczajnego, ale chylę czoła

Mariusz

ST ma podział sekundy na 3 części a Moonwatch na 5 części. Bez sensu.

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

Guest fidelio

Dzięki :) Ciężko mi coś składanego opowiedzieć bo jeszcze jestem nieco oszołomiony, zakup bardzo spontaniczny, nie powinienem tyle wydać na zegarek według wszelkich racjonalnych przesłanek, ale nie od tego jest życie żeby zawsze wszystko racjonalizować, lepiej żałować że coś się zrobiło niż że czegoś się nie zrobiło :)

Tak też, nauczony doświadczeniem na forum, nie czekałem sobie na bazarku, ale wyprowadziłem cios wyprzedzający - tuż po drobnej, mimochodem rzuconej na forum, sugestii kolegi desmo o rzekomej redukcji kolekcji. Napisałem tuż po a byłem DRUGI w kolejce! ;)

Kolega przede mną wybrał jednak szafir, no i jest w końcu u mnie 'legendary moonwatch'.

Co mogę napisać na gorąco, po ledno dniu noszenia.

Z papci mnie nie wywaliło, jak to często bywa w zetknięciu z 'legendą'. Ale poczytuję to za zaletę, jego konserwatywny, 'skromny' design ma cieszyć długo i taktownie, a nie krótko i intensywnie. Jest bardzo fotogeniczny, na żywo za to dość stonowany. Wiele razy łapie się na tym że częściej sięgam po te prostsze, bardziej czyste w formie zegarki niż te z efektem 'wow'.

Jest duży i masywny! :) Waży ledwie kilkanaście gram mniej niż monster i 20 kilka mniej niż sumo. (wszystkie ważone z już skróconymi bransoletami na nadgarstek 16,5) - ale ma przecież te swoje 42 mm.

Przy tym wszystkim jest tak fenomenalnie skonstruowany że potrafi ten rozmiar doskonale ukrywać. Nosi się jak mniejszy. Wygląda na nadgarstku jak mniejszy. Nie jest wysoki, ma przyjazny L2L. Koperta jest zgrabna, nie ma 'ściany' od bezela w dół, to nie jest klocek!

W zasadzie tylko z większej odległości, kiedy bezel i tarcza zalewają się ze sobą w czarne koło, wygląda na moim nadgarstku na dość duży, nieco zbyt duży jak na edc ;)

Omega zapewnia 2 dziurki mikroregulacji w zapięciu. Pewno to powód do radości że w ogóle są ;) No ale efekt taki że zdjęcie 4 ogniw ściska nadgarstek i dopływ krwi, zdjęcie 3 i skorzystanie z drugiego otworu mikroregulacji daje efekt nieco luzacko-cwaniacko założonego zegarka.. ta reglementacja porządnej regulacji w droższych zegarkach jest.. Słaba. Mówiąc dyplomatycznie.

Cóż. Zima idzie. Czas na paski :)

PS. Ktoś mówił tu o nakręcaniu. To mój trzeci współczesny zegarek z ręcznym naciągiem. Lekko, gładko i przyjemnie, tak się nakręca moona :)

To mamy bardzo poodbne spostrzeżenia dotyczące Moona :-) Co do nakręcania to faktycznie jest gładko i przyjemnie, ale przyznasz chyba, że ciut niewygodnie :-) Tak czy inaczej widać, że zegarek cieszy, a w końcu o to właśnie chodzi :-) Gratki raz jeszcze!

ST ma podział sekundy na 3 części a Moonwatch na 5 części. Bez sensu.

ST to nie jedyny speedy pro ktory ma podział na 3, tak samo jest w apollo xiii Silver snoopy, ultramani, także w Twoim ck2998 Edited by orlis

Rezerwę chodu ma 48h ale najlepiej wyrobić sobie nawyk nakręcania codziennie rano wtedy nawet jak raz zapomnisz to zegarek powinien dalej chodzić