Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio

A w Moonie fajne jest wszystko ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w Moonie fajne jest wszystko ;-)

Prawie wszystko- plastikowe wskazówki.

Niby wszystko a jednak różnica. ;-)

Reszta bez zarzutu.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Prawie wszystko- plastikowe wskazówki.

Niby wszystko a jednak różnica. ;-)

Reszta bez zarzutu.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

IMO do wersji ze szkłem hesalitowym pasują  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ale bez wątpienia takie sprawiają wrażenie  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszystko- plastikowe wskazówki.

...

Brak daty.

Tarcza z drukarki.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co oznacza stwierdzenie że tarcza z drukarki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Może, że indeksy jakieś takie nadrukowane, a nie nakładane?  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A totalizatory? Z drukarki 3D?


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważacie, że wskazówki wyglądają plastikowo? Bo są białe? :huh:
 
Moonwatch z datą, nakładanymi indeksami i polerowanymi wskazówkami? Takie coś istnieje w kilku postaciach, ale nie wygląda już tak klasycznie... Np. 323.32.40.40.06.001, nawet ma szlif na tarczy:
  
soldier-32332404006001.png


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko źe one nie są plastikowe.

I to jest sztuka, zrobić wskazówki stalowe tak, aby ludzie mieli o czym pisać :) Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może, że indeksy jakieś takie nadrukowane, a nie nakładane? :)

To widać że kolega „miał” moona.

A totalizatory? Z drukarki 3D?

O właśnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To widać że kolega „miał” moona.

 

 

A nawet ma  :) I po parunastu dniach obcowania z nim mam takie oto przemyślenie, że "efektu wow", rozumianego jako "klękajcie narody", w przypadku tego zegarka nie było (przynajmniej u mnie). Ale czy to źle? No właśnie nie, bo do zakupu Moona szykowałem się długo, oglądałem i czytałem recenzje, zastanawiałem się nad tym, jaką wersję wybrać (ach ten wspaniały dylemat hesalit czy szafir), a jak już zegarek u mnie się pojawił, w tej najbardziej klasycznej wersji (hesalit i pełen dekiel), to dość szybko pojawiła się refleksja, że on jest dokładnie taki, jaki być powinien  ;) Bo Moon, przynajmniej z mojej perspektywy, to typowy "tool watch" i dlatego jestem w stanie wybaczyć mu to wszystko, za co niektórzy go krytykują. Nie przeszkadza mi więc brak daty, koronka, którą operowanie nie należy do najwygodniejszych (BTW, w moim Rado pod tym względem i tak jest gorzej), choć sama jej praca jest rzekłbym, aksamitna czy wreszcie brak nakładanego logo (indeksów) i inne takie pomniejsze. Ja osobiście mam wrażenie obcowania z legendą i bardzo mi się to podoba. Życzę sobie, żeby mi się nie znudził i żeby hesalit jak najdłużej pozostał bez rys  :D A jak się porysuje, to dobrzy ludzie w razie czego pomogą  :lol: Amen. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę chyba przeze mnie zaczęła się ta mini g...burza.

Zabrzmiało jakbym dyskredytował Moona.

Absolutnie nie było to moją intencją, Jednak zauważam też dziwny trend, że nic złego o tym zegarku nie można powiedziedzić bo się od razu po głowie dostaje.  :D

Miałem Moonwatcha- może troche nietypowego ale zawsze- i jestem przkekonany, że do niego prędzej czy później wrócę. Zapewne do klasycznej wersji. To jest świetny o ile nie jeden z naświetniejszych zegarków. Sam nie wiem czy to zegarek sam w sobie czy też cała otoczka. Gdybym miał mieć jeden zegarek w życiu to jest duże prawdopodobieństwo, że byłby nim Speedmaster Professional.

Uwielbiam Moona i gdybym na siłę miał się do czegoś przyczepić to właśnie do wskazówkek. Jednak rozumiem, że ten model tak ma. Ze wszystkimi za i przeciw.

 

Edit: To też nie jest do końca taki zarzut w strone Moonwatcha. Jednak gdyby (gdybać zawsze można to nic nie kosztuje) miał min WR 10ATM to naprawdę mógłyby być moim jedynym zegarkiem. Bez efektu "wow!". Po prostu zegarek taki jak powinien być.

A i czytałem wcześniej o uciążliwym nakręcaniu. Zupełnie tego nie rozumiem.

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Kurczę chyba przeze mnie zaczęła się ta mini g...burza.

Zabrzmiało jakbym dyskredytował Moona.

Absolutnie nie było to moją intencją, Jednak zauważam też dziwny trend, że nic złego o tym zegarku nie można powiedziedzić bo się od razu po głowie dostaje.  :D

Miałem Moonwatcha- może troche nietypowego ale zawsze- i jestem przkekonany, że do niego prędzej czy później wrócę. Zapewne do klasycznej wersji. To jest świetny o ile nie jeden z naświetniejszych zegarków. Sam nie wiem czy to zegarek sam w sobie czy też cała otoczka. Gdybym miał mieć jeden zegarek w życiu to jest duże prawdopodobieństwo, że byłby nim Speedmaster Professional.

Uwielbiam Moona i gdybym na siłę miał się do czegoś przyczepić to właśnie do wskazówkek. Jednak rozumiem, że ten model tak ma. Ze wszystkimi za i przeciw.

Ja tam widzę pewne jego wady, bo w końcu o nich napisałem. Ale w generalnym rozrachunku, te wady w ogóle mi nie przeszkadzają  :) Z mojej perspektywy na pewno jest to najfajniejszy zegarek, jaki do tej pory miałem. Na tyle fajny, że nie wykluczam już zaprzestania pogoni za czymś droższym, bardziej prestiżowym, z wyższej półki, itp., cokolwiek te oklepane frazesy oznaczają  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Taki mam dylemat:

1. Seamaster 300 Master

2. Smpc

3. Nowe Smpc 2018

4. Kupić Tudora bo ludzie chwalą :-), no albo Rolniksa ostatecznie bo też niekiepski :-))

 

A poważnie, ma być na co dzień, ma się "godnie" starzeć (tzn. rysy mają mu dodawać charakteru a nie wołać o odświeżenie), ma być wygodny.

 

Ad 1. Podoba mi się - ma klimat vintydż co bardzo lubię, za x lat nadal będzie wyglądał dobrze, minusy - trochę klockowaty na ręku i 21 w uszach (why? :angry:). Miałem kiedyś PO 2500 42 i 300'tka to dla mnie taka lepsza wersja starej PO.

 

Ad 2. Wygoda, rozmiar, minusy - świeci się jak psu jajca, biżuteryjna bransoleta, bardzo mnie nie chwyta wizualnie - taki pragmatyczny wybór.

 

Ad 3. Podobne wrażenia jak w punkcie 2., ale widać lepszy wsad technologiczny. Na minus może większy rozmiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300tkę już wykluczyłeś , biżuteryjna, świeci sie, nie chwyta wizualnie wiec to nie jest zegarek dla Ciebie.


(300M)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

 Życzę sobie, żeby mi się nie znudził i żeby hesalit jak najdłużej pozostał bez rys  :D A jak się porysuje, to dobrzy ludzie w razie czego pomogą  :lol: Amen. 

 

W hesalicie najfajniejsze właśnie jest to, że się rysuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

W hesalicie najfajniejsze właśnie jest to, że się rysuje ;)

Ja tam raczej skupiam się na innych zaletach hesalitu  :) Ale nauczony doświadczeniem z vintage, jak jakaś rysa się pojawi, to rozpaczać z tego powodu na pewno nie będę   ;)

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) 

 

g76Om5Q.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy ten pasek? :)

 

Wygląda jak tropic od Cheapestnatostraps ale niech kolega potwierdzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda.

 

Dzięki  :) Nie sądziłem, że jakiś pasek będzie jej pasował.

 

Jakiej firmy ten pasek? :)

Wygląda jak tropic od Cheapestnatostraps ale niech kolega potwierdzi ;)

 

Dokładnie jak pisze @mat_44, to Vintage Tropic od CNS, przy czym jest to jeszcze stary wypust z twardej gumy :)

 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.