Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

a propos małych nurków;)

 

Dziś, dzięki uprzejmości Jasha dodartł do mnie mój Aquis. 

Wersja mini;) 40 mm

Na razie na bransolecie.

 

 

 

 

 

 

To są wersje mini? Jak się układ na nadgrastku? Cenowo również wychodzi taniej?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Cenowo wychodzi tak samo. To jest mniejsza, męska wersja. Niestety ciężko dostępna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w nadgarstku 15,5 - 16 cm.   :)

Standardowy Aquis 43 mm wygląda niestety komicznie na mojej ręce. Szczególnie, że gumowy pasek zawija sie pod spód, wiec nie tylko koperta zegarka jest duża, ale tez sam pasek. 

Branosleta także jest dość masywna. 

 

Dlatego ja zdecydowałem sie na mniejsza wersję: 40 mm.

 

Ideałem pewnie byłamy 41;) ale 40 jest super i dla mnie lepsza od 43. 

 

Na szczęście 40mm jest wersji z wolframem, taką wlasnie wziałem.

 

oris2_resized.jpg

 

inf.jpg

Edytowane przez hylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mikrus

33lntsn.jpg

 

vngxmu.jpg

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hylu racja, na Twoim nadgarstku ta 40mm prezentuje się doskonale. Gratuluję zakupu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w nadgarstku 15,5 - 16 cm. :)

Skądś znam ten rozmiar. O mój :) Gratuluje nabytku pięknie się prezentuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hylu racja, na Twoim nadgarstku ta 40mm prezentuje się doskonale. Gratuluję zakupu:)

IMO prezentuje się świetnie.

Ja z kolei zrezygnowałem z Divers Date na rzecz Aquisa ze względu na 41 mm. Teraz 43 mm jest idealny.

Edytowane przez roback1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO prezentuje się świetnie.

Ja z kolei zrezygnowałem z Divers Date na rzecz Aquisa ze względu na 41 mm. Teraz 43 mm jest idealny.

 

Divers Date ma chyba 44mm

Aquis Date 'standard' 43 mm

 

A ten z Twojej fotki to chyba 43mm prawda? To chyba jedyny tak 'maly' Aquis z oddzielna tarcza sekundnika. Bardzo ładny. Szkoda tylko że dekielek nie jest szklany:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Divers Date ma 43 mm czy nawet 44 u dołu, a dzwon później się zwęża do 41 mm.

Tak 43 mm w tytanie. Też ubolewam nad tym że nie ma przeszklonego dekla;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DD, z tego co kojarzę, a miałem:), ma 44mm i zwęża sie do 40mm. Dla mnie, jeśli chodzi o charakter samego zegarka nie ma porównania. Aquis jest piekny, trochę dla mnie przesadzony cenowo, ale piękny. Każda wersja ma jakiś smaczek. Jednak DD był/jest jedyny i niepowtarzalny, zegarek z charakterem, rozpoznawalny na pierwszy rzut oka. Oczywiście to moja subiektywna opinia:) Podsumowując, jeśli chodzi o linię Diving, Oris ma potencjał i trafia w punkt. Mimo, że jeszcze całkiem niedawno obiecywłem sobie, że nie wrócę do tej marki, głównie przez stosunek cena, a to co mogą zaproponować oprócz mocengo marketingu i designu, to już dawno się z tego wycofalem.

Marka bezwzględnie przyciąga:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Zegarek będzie na początku 2016r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia słabe bo i światła brak, ale fun tak wielki z nabytku że postanowiłem wstawić, a co ..!  :D

Trzeci w domu, ale kocham wszystkie jednako  :P 2.jpg

3.jpg

I świecić też mu się zdarza 

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma klimat. Wykonanie również widać, że na solidnym poziomie. Niech się nosi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze to ta sama koperta i bezel co w moim challenge, gratki pięknego zegara!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zegar pikny...mi osobiście bezel jakoś nie pasuje, ale niech się nosi zacnie:)

 

Jacek wiem, wiem...widziałem już foty w sieci dlatego pytałem. Pierwsza wersja ma klimat chcociaż, tak jak pisałem wcześniej, nie przemawia do mnie. Tym niebieskim udupili projekt. Czarny robił jakiś klimat. Czuć było ten "witydż" i nawiązanie do tatusia. W nowej wersji jedyne co mi się podobało w tym zegarku zostało zabite...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to właśnie bezel robi ten zegar.... 

Zainspirowałem się i u mnie na ręce podobnie

 

5cfac91079506.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze to ta sama koperta i bezel co w moim challenge, gratki pięknego zegara!

Też mi się tak wydaje, dziękuję bardzo, wzajemnie gratuluje żwirki i wigury, to również piękny zegar.

Przyznam że miałem mieszane uczucia czy go kupić zdjęcia totalnie nie oddają piękna tego modelu (a widziałem go tylko na zdjęciach), natomiast live to zupełnie inna bajka.

Pierwsze wrażenie, wow 44mm a taki duży ?!  :D, i bransoleta świeci się jak psu ...., ale po chwili dostrzega się jak właśnie połyskliwość bransolety ładnie współgra z kopertą i tworzy naprawdę dobry duet, uzupełniając się wzajemnie, czego zdjęcia zupełnie nie oddają a wręcz wypaczają ten efekt.

Reasumując jestem bardzo zadowolony z zakupu, jakość jak w pozostałych modelach Orisa na naprawdę dobrym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Swiss Hunter, bezel jest uzupełnieniem połyskliwości bransolety i chyba taki zamysł przyświecał kreatorowi projektu. Bez tego sama bransoleta wyglądałaby kuriozalnie, a tak bezel+bransoleta+koronka, robią robotę.

Dodatkowo matowa szara tarcza jest doskonałą przeciwwagą dla połyskliwości, również dobra koncepcja moim zdaniem.

Jeśli byłaby czarna kontrast byłby znacznie bardziej widoczny ale przybliżyłby projekt do modeli które już funkcjonują na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz, zdjęcia nie robia roboty. Z drugiej strony są zegarki, które są mega fotogeniczne, a na żywo czar pryska. Jeszcze raz gratuluję zakupu. Lekko zazdraszczam samego uczucia bo takie prezenty, nawet robione przez samych siebie, cieszą:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz, zdjęcia nie robia roboty. Z drugiej strony są zegarki, które są mega fotogeniczne, a na żywo czar pryska. Jeszcze raz gratuluję zakupu. Lekko zazdraszczam samego uczucia bo takie prezenty, nawet robione przez samych siebie, cieszą:)

W 100% się zgadzam. Dziękuję również jeszcze raz i życzę Ci byś też robił sobie takie prezenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.