Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

s3pp - jeśli dla Ciebie definicją nurka jest zegarek o jakiejś tam średnicy i grubości to wybacz, ale nie masz pojęcia co piszesz. Poczytaj może najpierw trochę zanim cokolwiek następnym razem napiszesz, bo wedle definicji ISO zegarek ten spełnia normy nurkowego. Nie mniej nikogo na siłę przekonywał nie będę. Jeśli uważasz, że białe jest czarne ok.

Kwestia druga, którą już poruszałem - gdyby Oris chciał, zrobiłby ten zegarek z wodoszczelnością 50atm tylko nie taki był zamysł. Zegarek miał w jak największym stopniu zachować wintydżowy charakter. I to się udało, co potwierdzają liczne recenzje tego zegarka na świecie i to jaką zrobił furorę. A to, że kilku osobom z polskiego KMZiZ zegarek się nie podoba, bo to i tamto nie jest żadną wyrocznią. Zegarek jest hitem i takie są fakty.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku, jaka jest cena detaliczna na bransolecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek nie rozumiem Twojego oburzenia...Co mają normy ISO do moich kryteriów wyboru nurka? Napisałem jasno, że to MOJA SUBIEKTYWNA OPINIA. Nie interesują mnie ochy i achy recenzentów. Mam takie, a nie inne kryteria przy wyborze i tyle, mam przecież do tego prawo bo wydaję własne pieniądze. Rozumiem za to Twoje stanowisko dalekie od obiektywizmu. Czy Twoim zdaniem wszystko co zrbi Oris musi być rewelacyjne? Nie staraj się tłumaczyć na siłe. Rozumiem, że jesteś nieoficjalnym przedstawicielem marki na forum, ale nie przesadzajmy.

Dla mnie osobiście akurat ta propozycja Orisa jest nieakceptowalna pod każdym względem.

Tak, wymiary są dla mnie jedną z wytycznych, ale chyba to kwestia tylko tego, że nie lubię zegarków poniżej 42mm. Czy to grzech?

Czy zegarek zachował vitydżowy charakter? Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem... Porównując go z LLD dla mnie nie ma porównania. Niebieska wersja, której jeszcze nie dodałeś jest super old schoolowa:), ale tak jak pisałem to tylko moja opinia:)

 

Rozumiem, że jest poniedziałek i człowiek jakiś podminowany, ale proponuję poluzowac pasek w spodniach:)

 

Istvan klasa, miałem i trochę tęsknie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jakiego oburzenia? Ja tylko stwierdzam fakty, że diver's watch to nie grubość, czy średnica, ale design i parametry techniczne. Normy ISO mają tu dużo do rzeczy. Czy zegarek, który utrzymany jest w stylistyce nurkowej, ale ma 3atm wodoszczelności nazwiesz nurkowym? Nie.

Pozwól, że Ci przypomnę co napisałeś:

"Rozumiem, że 65 jest wzorowana, ale dla mnie z diverem nie ma nic wspólnego" - co, przepraszam, ale jest kompletną bzdurą w myśl tego co napisałem wyżej.

Co do mojego obiektywizmu - nie wiem, czy zauważyłeś ale nie pieję nad każdym zegarkiem Orisa, więc nie wiem o czym piszesz. I nie tłumaczę nic na siłę, piszę jak jest, a to że jest to dalekie od Twoich poglądów to nie mój problem.

O porównaniu do LLD nie będę pisał, natomiast chciałbym, abyś rozwinął myśl "Porównując go z LLD dla mnie nie ma porównania".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale dla mnie to taki sam nurek jak Conchita Wurst mężczyzna. Niby wszystko ma ale ... .

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecna zagłębiam się w normach ISO i nie wiem czy mam czas;)

 

Łapiesz mnie za słówka czego nie lubię, ale ok.

 

Co mam drogi Jacku rozwinąć? Uważasz, że można/nie można te dwa zegarki porównać? Nurki, stylizowane na vintydż...

 

Poprawiam się: wszem i wobec 65-tka jest pełnoprawnym diverem, spełnia normy ISO:)

Nigdzie nie napisałem, że piejesz. Brobisz "swojego"? Wiesz chyba o co chodzi, jesteś inteligentnym facetem.

Nie lubię takiej dyskusji gdy obaj wiemy o czym mowa, ale jeden chce się doczepić do tego, co pisze drugi.

 

Edit: Brzoza pięknie powiedziane. Wybaczcie, ale mam dziś problem ze skupienem. Do tego wchodzę w dyskusję, w którą nie mam ochoty chyba wchodzić;)

Edytowane przez s3pp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego oburzenia? Ja tylko stwierdzam fakty, że diver's watch to nie grubość, czy średnica, ale design i parametry techniczne. Normy ISO mają tu dużo do rzeczy. Czy zegarek, który utrzymany jest w stylistyce nurkowej, ale ma 3atm wodoszczelności nazwiesz nurkowym? Nie.

Pozwól, że Ci przypomnę co napisałeś:

"Rozumiem, że 65 jest wzorowana, ale dla mnie z diverem nie ma nic wspólnego" - co, przepraszam, ale jest kompletną bzdurą w myśl tego co napisałem wyżej.

Co do mojego obiektywizmu - nie wiem, czy zauważyłeś ale nie pieję nad każdym zegarkiem Orisa, więc nie wiem o czym piszesz. I nie tłumaczę nic na siłę, piszę jak jest, a to że jest to dalekie od Twoich poglądów to nie mój problem.

O porównaniu do LLD nie będę pisał, natomiast chciałbym, abyś rozwinął myśl "Porównując go z LLD dla mnie nie ma porównania".

Potwierdzam jak pokazałem swoj nowy zegarek Oris WilliamsF1 Team Limited jakieś tydzień temu na tym forum to Jash nie piał z zachwytu w sumie nikt nic nie napisał, że ach czy och. W sumie mój zegarek wg ISO tez jest diverem bo ma 10 atm? Czy jak to w końcu jest?

post-89716-0-52210000-1457963715.png

Edytowane przez oldbanan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oris ma wszystkie zegarki za..biste tylko ludziska mają gusta do d..y!

A Williams jest super tak jak Team w F1 ! Oldbanan zegar zobowiązuje. Niedziela 6.00 widzę Cię przed tv.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już bez przesadyzmu. Temat chyba poruszany nie raz. Osobiście stylistyka orisowska, w 80% przypadków, do mego gusta mocno przemawia. Cały czas chcę wrócić do tych zegarków bo serce mówi... a rozum na to...stop:)

Jedyne co mnie mierwi co ceny jakie winduje Oris, ale to już inna inszość. Tak być musi i albo ktoś się z tym godzi, albo nie:)

 

Oldbanan wszedłeś w połowie dyskuscji, nie zrozumiałeś o czym mowa i jakoś tak słabo to brzmi;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super zegarek i ponadczasowy jest. Natomiast ja czekam z niecierpliwoscią dziecka na Oris Great Barrier Reef Limited Edition II mam na niego chrapkę al muszę zobaczyć na żywo i czy z wielkością nie będzie problemu.

 

Jash wiadomo kiedy będzie dostępny i w jakiej cenie?

 

Moim zdaniem oldbanan jest trochę podćmiknięty i powinno go tylko interesować HL, a nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oris ma wszystkie zegarki za..biste tylko ludziska mają gusta do d..y!

A Williams jest super tak jak Team w F1 ! Oldbanan zegar zobowiązuje. Niedziela 6.00 widzę Cię przed tv.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Brzoza2 chyba w sobotę bo eliminacje o 7:00 bedą, zegar zobowiązuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak idziemy pełną parą to 2.30 piątek pierwszy trening.

Pewno znów będzie pełno banerów pewnej bardzo pospolitej marki

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istvan klasa, miałem i trochę tęsknie:)

 

Dzięki. To ozdoba mojej skromnej kolekcji.

 

Istvan! Dołączam się.

 

A dołączaj. Twoja wersja też świetna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda, że Oris odszedł od kształtu kopert z Divers date i SS. Co jak co, ale to robiło różnicę co widać na powyszych zdjęciach.

 

Panowie ma ktoś na stanie małą sekundę w tym kształcie bo jakoś jej nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ciężko było :)

Cztery aparaty, dwa obiektywy plus LG V10 i tylko stałka F/1.4 zrobiła odpowiedni odcień niebieskiego. Na reszcie wychodzi fiolet...najlepiej odcień niebieskiego oddają dwa pierwsze zdjęcia.

 

IMGP9417_zpshtlyohwe.jpg

 

IMGP9419_zpsmcktpsxi.jpg

 

IMGP9422_zpskho50pd3.jpg

 

IMGP9423_zpsujcz3bps.jpg

 

IMGP9424_zps8wc9di1m.jpg

 

IMGP9426_zpsg8emf1gi.jpg

 

IMGP9428_zpskt8h8dp5.jpg

 

Jeśli chodzi o wrażenia. Jest fajny, ale dla mnie czarny ma fajniejszy klimat i gdybym miał wybierać to bez dwóch zdań czarny na bransolecie.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek piękny ale cena... :(


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny, ma coś w sobie. Trudno jednak powiedzieć, by w tej cenie był to zegarek pierwszego wyboru. Przy okazji, czym się różni orisowski Calibre 733 od bazowej SW 200?


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wyglada ten nurek ale osobiście uważam że lepsza propozycja to wyczekiwany Oris Great Barrier Reef Limited Edition II . Cena będzie na pewno podobna. Ale fakt to są dwa rożne style wiec dla każdego coś miłego be23ce6537e39efba4b17a6df78b4271.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko było :)

Cztery aparaty, dwa obiektywy plus LG V10 i tylko stałka F/1.4 zrobiła odpowiedni odcień niebieskiego. Na reszcie wychodzi fiolet...najlepiej odcień niebieskiego oddają dwa pierwsze zdjęcia.

 

 

 

 

 

Jeśli chodzi o wrażenia. Jest fajny, ale dla mnie czarny ma fajniejszy klimat i gdybym miał wybierać to bez dwóch zdań czarny na bransolecie.

Dzięki Jash za fotki i poświęcenie aby nas uraczyć nowościami .

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ładny, ma coś w sobie. Trudno jednak powiedzieć, by w tej cenie był to zegarek pierwszego wyboru. Przy okazji, czym się różni orisowski Calibre 733 od bazowej SW 200?

 

Oris nie kupuje gotowych werków tylko ébauche (definicje można znaleźć w sieci) a resztę dorabia sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle to wiedziałem przed zadaniem pytania :) Chodzi mi o to, czy Calibre 733 jest w związku z tym pod jakimiś względami zauważalnie lepszy od SW 200. Kupowanie blanka i samodzielne składanie reszty teoretycznie może sugerować lepszą dbałość o jakość poszczególnych elementów. Pytanie czy np. używają lepszych materiałów, jaki jest standard regulacji u Orisa itd.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.