Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

artme

Vacheron Constantin vs Audemars Piguet

VC czy AP?  

32 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

zarazony przez jednego kolege z forum - milosnika marki VC (nie powiem ktorego, bo za wielu ich nie ma B) ) - postawilem sobie takie marzenie aby moc do czego dazyc w nowym nadchodzacym 2011 roku :)

I tak bez ogrodek - jesli mielibyscie wybierac (budzet ten sam), to ktorego i dlaczego?

Pytam bardziej o strone techniczna, bo wizualnie, to wiadomo - kazdy ma swoj gust. Choc AP bardziej kontrowersyjny a VC bardziej stonowany, to jednak wyglad odpowiada mi i tego i tego.

No to walcie :)

 

Pozdrawiam

artme

 

post-25547-0-69511000-1331643354.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym "stonowanym" wyglądem to się uśmiałem B)

Nie kupiłbym żadnego z tych zegarków, ale gdybym już musiał to sam nie wiem. Chyba za większą wodoszczelność i rozmiar wybrałbym VC, chociaż rezerwa chodu dla mnie też jest ważna, a w tym wypadku wygrywa AP. Jednak ostatecznie VC.

Ogólnie dla mnie to oba zegarki są fatalne (pewnie nieźle mi się teraz dostanie) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie dla mnie to oba zegarki są fatalne (pewnie nieźle mi się teraz dostanie) :)

Pewnie tak B):)

Jak to fatalne - jak juz dajesz taka skrajna ocene, to chociaz bys to rozwinal :)

A co do bardziej stonowanego, to w porownaniu do AP, VC jest wg mnie bardziej.... klasyczny :)

 

ps

choc pisalem, :) zeby wyglad odstawic na 2 plan a skupic sie na mechanizmie, wykonaniu i historii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu do tej rywalizacji dołożyłbym jeszcze ten zegarek.

PP_nautilus5980-1A.jpg


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykonaniu i historii

Co do historii to poniżej fragment opracowania, które niebawem zamieszczę na forum.

W latach 70-tych, z pod ręki Genty wychodzą następne ?ikony? wzorów zegarków.

 

Pierwszy z nich, uważany jest za kamień milowy w historii zegarmistrzostwa i jest nim Audemars Piguet Royal Oak ref. 5402.

 

Następnym z ?Wielkiej trójki? jest Patek Philippe ?Nautilus?, który został zaprojektowany rzez Gentę w 1974 r. Trzeci to Vacheron Constantin 222 ref. 44018/4M, wprowadzony do sprzedaży w 1977 roku, na 222rocznicę powstania firmy.

 


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Pytam bardziej o strone techniczna, bo wizualnie, to wiadomo - kazdy ma swoj gust.

 

Jeżeli pytasz o stronę techniczną, to tak naprawdę nie ma znaczenia, który z tych zegarków wybierzesz. Tak naprawdę kupujesz znaczek na tarczy z mechanizmem Jaeger-LeCoultre. W obydwu zegarkach pracuje ten sam mechanizm. Nie wiem o co Krystkowi chodzi z rezerwą chodu. Te mechanizmy różnią się pierdołami typu niebieskie śrubki itp.. Konstrukcyjnie to jest właściwie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dodam jeszcze, że pomysł Rafała w kontekście Patek Philippe, to zupełnie inna bajka i inny poziom cenowy. Moim zdaniem, te zegarki nie są porównywalne (oczywiście mam tu na myśli PP vs. VC, AP).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1 Krystek - absolutnie nie podoba mi sie ani pierwszy ani druhi... B):)


SPINNERSTRAPy - szukaj na Instagranie lub FB po haśle "spinnerstraps"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pytasz o stronę techniczną, to tak naprawdę nie ma znaczenia, który z tych zegarków wybierzesz. Tak naprawdę kupujesz znaczek na tarczy z mechanizmem Jaeger-LeCoultre. W obydwu zegarkach pracuje ten sam mechanizm.

I o to mi chodzilo - dzieki :) choc myslalem, ze maja one wlasne werki a nie zapozyczone B)

Dodam jeszcze, że pomysł Rafała w kontekście Patek Philippe, to zupełnie inna bajka i inny poziom cenowy.

Szczegolnie cenowy :) ale rozumiem, ze kolega Rafal, jakbym sie zdecydowal na PP, to dolozy za kare "kilka setek" za nieczytanie postow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak B):)

Jak to fatalne - jak juz dajesz taka skrajna ocene, to chociaz bys to rozwinal :)

A co do bardziej stonowanego, to w porownaniu do AP, VC jest wg mnie bardziej.... klasyczny :)

 

ps

choc pisalem, :) zeby wyglad odstawic na 2 plan a skupic sie na mechanizmie, wykonaniu i historii

 

Ok rozwijam.

VC - rezerwa chodu 40h dla mnie to za mało jak na zegarek tej klasy.

AP - 50m?

Ps. Wygląd odstawiłem bo jeżeli byłby głównym wyznacznikiem, AP by wygrało.

 

Nie wiem o co Krystkowi chodzi z rezerwą chodu. Te mechanizmy różnią się pierdołami typu niebieskie śrubki itp.. Konstrukcyjnie to jest właściwie to samo.

 

Edit: Mój błąd. Pomyliłem się i myślałem, że AP ma większą rezerwę chodu. W takim razie AP prócz wyglądu nie ma żadnych plusów, a jedynie minus za wodoszczelność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że pomysł Rafała w kontekście Patek Philippe, to zupełnie inna bajka i inny poziom cenowy. Moim zdaniem, te zegarki nie są porównywalne (oczywiście mam tu na myśli PP vs. VC, AP).

 

No tak. Nie doczytałem o budżecie. Ale w końcu Nasze motto brzmi "Pomożemy zwiększyć budżet" :) A tak na serio to właśnie PP najkorzystniej z nich wygląda. Przynajmniej dla mnie B)


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROOOOOOOOSZE!!!!!! DAJCIE SPOKOJ Z PP NAUTILUSEM !!!!!!!!!!!

Kurcze - jakbym mial kase, to jest to jedyny zegarek na ktorym zatrzymalbym swoje marzenia na wiele, wiele lat. Ale to nie ten budzet B)

 

Dlatego prosze - skupcie sie TYLKO na tych 2 modelach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artme, sorry za off topa ale tak szczerze, co ci sie w tych zegarkach podoba?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artme, sorry za off topa ale tak szczerze, co ci sie w tych zegarkach podoba?

Historia, wykonanie, inhouse, nietuzinkowosc, prestiz, swietne dopasowanie bransolety do samego zegarka B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choc pisalem, B) zeby wyglad odstawic na 2 plan a skupic sie na mechanizmie, wykonaniu i historii

 

Mechanizm, wykonanie i historia ta sama, no może podobna. Jeżeli chodzi o wygląd to najlepiej byłoby założyć te zegarki na rękę i wtedy ocenić, który bardziej się Tobie podoba. Jeżeli chodzi jednak o Nasz osąd to ja wybrałbym AP.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli prócz wymienionych przez Ciebie rzeczy ogólny wygląd ci sie nie podoba?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

McIntosh mam pytanie odnośnie tych mechanizmów. Skoro to te same to dlaczego rezerwa jednak się różni w parametrach na stronach tych manufaktur?

 

Audemars Piguet

Base movement thickness [mm] : 3.3

Movement thickness with module [mm] : 4.9

Total diameter [mm] : 29.92

Total diameter [lignes] : 13 1/4

Casing diameter [mm] : 26.00

Casing diameter [lignes] : 11 2/4

Type of balance Variable : inertia

Cadence of the balance [vibrations/hour] : 28'800

Frequency [Hz] : 4

Type of balance-spring stud-holder : Mobile

Spiral : Plat

Balance-stop device : Yes

Direction of automatic winding : Unidirectional

Type of oscillating weight : 21-carat gold segment

Power reserve [hours] : 38

Number of jewels : 33

Shock-absorbing system : Kif Elastor

Angle of lift [°] : 48°

Number of parts : 261

 

Dual Time with second time zone, 24-hours, power reserve and date, automatic winding.

 

 

 

 

 

Vacheron Constantin

 

Reference: 1222 SC

Energy: automatic

Number of jewels: 38

Frequency: 4 Hz (28'800 v.p.h.)

Power-reserve (hours): 40 approx.

Indication: hours, minutes, central second, hand-type calendar, power-reserve, second time zone with day/night indicator

 

 

 

Pytam, bo już się pogubiłem B)

Błąd na stronie w parametrach, czy może jednak jakaś różnica jest, a może jednak świadome zawyżanie rezerwy przez producenta poprzez (approx)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oba piękne, oba na podobnym werku....ja bym wybrał AP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie VC , poniewaz bardziej mi sie podoba , jest wiekszy , ma niesamowicie wygodna bronzolete , W AP wyjatkowo nie podobaja mi sie wskazowki .

 

Irek


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krystian , słusznie zróciłeś uwagę ,że VC podaje rezerwę w przybliżeniu ( approx) na 40 h , a AP daje "twardą " liczbę 38 h , stąd może wynikać nieporozumienie.

 

Co do meritum , jednak AP ma trochę ładniejszą tarczę i zdecydowanie ładniejszą bransoletę , więc ja osobiście w tym pojedynku stawiam na AP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybralbym AP, poprostu bardziej mi sie podoba, a jak Darek wspomnial bransoleta to mistrzostwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie VC. Niestety design AP kompletnie do mnie nie przemawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupujesz wszystko tzn. historię, mechanizm, design itd. to tylko AP, ale nie ten, który pokazałeś, tylko RO ref. 15300 albo ewentualnie Jumbo.

W tych ze zdjęć werki są te same- baza JLC, nie zawiedziesz się, ale to nie in-house'y.

RO Jumbo to również nie "in-house", ale mechanizm wręcz legendarny i bajecznie piękny.

 

Jeśli jednak zdecydujesz wybierać pomiędzy tymi dwoma ze zdjęć, to i tak AP, za to, że- dla mnie- ładniejszy, no i za wspomnianą wcześniej bransoletę :rolleyes:

 

 

Pozdrawiam,

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia mechanizmów już została wyjaśniona. Mogę się jednak wypowiedzieć na temat moich subiektywnych odczuć

 

VC lepiej leży na ręku , przynajmniej moim. Podoba mi sie tez krzyż "na bezlu" Oba maja karbowane tarcze, przynajmniej w tej najprostszej wersji, bo przy opcjach dual time (tez werki JLC) VC ma gładką tarcze, co bardzo działa na jego niekorzyść.

 

VC ma też moim zdaniem znacznie słabszą bransoletę - jak dla mnie zbyt wyzywająca i świecąca. Bransoleta w AP to pierwsza klasa. Ta bransoleta i bransoleta w damskim CARTIER PASHA to najładniejsze bransolety jakie do tej pory widziałem

 

Moj wybór pada na AP właśnie ze względu na bransoletę ale z niewielka przewaga. "Z tych dwóch" wybrałbym jednak AP w wersji DUAL TIME z białą tarczą:-):-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.