Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Tu jest ciekawa I skondensowana recenzja tego modelu: http://seiko.watchprosite.com/show-forumpost/fi-17/pi-5816638/ti-856143/t-/

 

Jesli informacje podane w tym opracowaniu sa prawidzie, to kaliber 7016A byl produkowany od 1972 do 1978 ...

 

ciekawe info o samym mechaniźmie: http://thewatchspotblog.com/?p=232

 

wiec mozesz miec Mosci Hrabio racje, i moje Monaco moze byc z 1975 a nie 1985 ....

 

musze dokladnie rozgryzc, jak sie odczytuje te daty produkcji SEIKO...

 

niemniej warto przeczytac recenzje powyzej, bo okazuje sie, ze to naprawde byl wyjatkowy model i wyjatkowy czasomierz...

 

Pozdrawiam

 

C

Edytowane przez Caliber 89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest świetny. Myślałem, że starszy, bo stylistyka taka właśnie z lat 70 ;). A to "ulubiony" okres Narfasa, więc się zdziwiłem, że mu się podoba.

 

Ej no, ja nie jestem jakimś nazifaszystą automatycznie odrzucającym wszystko co wyprodukowano w latach '70. Mam jedynie dość konserwatywny gust i nie pasują mi jarmarczne dziwactwa stylistyczne. To różnica. ;)

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze dokladnie rozgryzc, jak sie odczytuje te daty produkcji SEIKO...

 

Pierwsza cyferka numeru seryjnego oznacza rok produkcji (dokładniej: ostatnią cyferkę roku).

Druga cyfra lub literka seriala to oznaczenie miesiąca produkcji.

Następnie należy ustalić w jakich latach produkowano dany kaliber i poskładać te ustalenia w całość.

Sprawa się komplikuje, jeśli dany kaliber produkowano przez ponad 10 lat: potem się ludzie zastanawiają czy chodzi np. o rok 1968 czy 1978...

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caliber89

Dałeś linka do tej strony forum ;). A z datowaniem, to tak jak pisze Narfas - trzeba ustalić okres produkcji werku. Potem jest z reguły łatwo. I u Ciebie wychodzi na rok 1975. Fajny stan jak na 40-latka.

 

@Narfas

Indeksy, tarcza, kształt koperty... Wszystko takie "generic seventies" ;). Stąd zdziwiłem się, że podchodzi. Jak dla mnie bomba, ale wiesz, że te lata to moje klimaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za czujność - już poprawione :)

 

i dorzuciłem jeszcze link do ciekawej treści o samym mechanizmie.

 

C,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, czyli kawał historii zegarmistrzostwa rodem z Azji. To jeszcze dodaje smaczku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Caliber89 - do pary brakuje Ci Enicara Mantagraph :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie,! Ogólnie brakuje mi Enicara w kolekcji ;)

 

A Mantagraph to nic innego, jak moje SEIKO, tyle, ze w pod brand'em Enicar...

 

Mniejsze, szwajcarskie przedsiebiorstwa czesto korzystaly z japonskich werków, co ciekawsze, wydaje mi sie, iz przez to, ze czesci byly z japonii, ale zegarki skladane w szwajcarki...to niektóre mogly miec nawet napis SWISS MADE...tak czy siak, szwajcarzy tez "odgapiali" od Azjatyckich kolegów po fachu ;)

 

Pozdrawiam

 

C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to i ja się pochwalę moim nowym nabytkiem. Mimo, że postanowiłem kupować tylko NOSy to tym razem się złamałem i zakupiłem MINTusa (stan jak na 45 latka - miodzio).

Zdjęcie koszmarne - nie moje (obiecuję zrobić lepsze). Ale zegarek klasa sama w sobie, więc grzechem było go nie kupić.

W środku legendarny werk tamtych lat manufaktury GP czyli cal. 32A chronometer HF.

To już mój drugi GP w stadzie - chyba mam słabość do nich :)

 

 

post-40991-0-92261800-1404288903.jpg

post-40991-0-93476600-1404288912_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to i ja się pochwalę moim nowym nabytkiem. Mimo, że postanowiłem kupować tylko NOSy to tym razem się złamałem i zakupiłem MINTusa (stan jak na 45 latka - miodzio).

Zdjęcie koszmarne - nie moje (obiecuję zrobić lepsze). Ale zegarek klasa sama w sobie, więc grzechem było go nie kupić.

W środku legendarny werk tamtych lat manufaktury GP czyli cal. 32A chronometer HF.

To już mój drugi GP w stadzie - chyba mam słabość do nich :)

 

Zapomniałeś dodać, że mechanizm z płynącą sekundą, bardzo ładny egzemplarz, jakie wymiary ?


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać, że mechanizm z płynącą sekundą, bardzo ładny egzemplarz, jakie wymiary ?

 

HF - High Frequency 36000bph czyli pięknie płynąca wskazówka

Wymiary to 36mm bez koronki w komplecie jest jeszcze pudło z tamtych lat.

Tarcza ma ładną fakturę coś w stylu jasny len - brak skaz, bezel wewnętrzny także w perfekcyjnym staniem. Generalnie cała kopera i dekiel są super.

Jedynie bransoleta posiada trochę mikrorysek i nadaje się do lekkiej polerki.

Nie jestem na 100% pewien czy jest to oryginalna bransoleta. Sygnowana w dwóch miejscach z ciekawym mechanizmem skracania to na innym obrazku widać, że była mocnowana inna. Pytanie tylko czy GP nie dawał różnych bransolet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne lata '70 . Graty


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulator Pierce 134 z końca lat 40..Jak na te czasy to kawał zegara,aż 38 mm średnicy,

post-67292-0-04089300-1404341599_thumb.jpg

post-67292-0-93970000-1404341613_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajowy , ciężko o ten model w tak ładnym stanie .

Daj fotki werku , bo to w nim jest najciekawsze.

Gratki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ostatnie nabytki. Nic z górnej półki, ale cieszą :Dpost-46446-0-39058100-1404380261.jpg

Alpina na werku  586  post-46446-0-55947100-1404380056.jpg

Bifora 115 post-46446-0-22437500-1404380104.jpg

EPPOpost-46446-0-02946700-1404380243.jpg

Wszystko na stojaczkach własnej roboty ;)

Edytowane przez Tajtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Dawno nikt nie wklejał żadnego zegarka z alarmem.

Poniżej moja Favre-Leuba Sea Bird na AS 1475, którą kupiłem miesiąc temu. Zdjęcia z telefonu, pstrykane o różnych porach dniach.

Dla porządku napiszę, że zegarek nie widział Indii nawet na mapie :).

post-54231-0-97987900-1404381860_thumb.jpg

post-54231-0-35176300-1404381876_thumb.jpg

Edytowane przez norbie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F-L ma w sobie coś magicznego.

Uwielbiam tę manufakturę.

 

Gratulacje super zegar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na zatoce jest białe chrono favre tylko troche zdekompletowane


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Tarcza na 100% nie widziała indyjskiego pędzelka.W Indiach malarze szkolą się na podstawowych modelach, czyli na Sea Kingach i Sea Chiefach. :)

Mój Sea Bird jest w pełni oryginalny i sprawny.Kupiłem go w USA. Tutaj jest info o tym dlaczego niektóre modele F-L były tak popularne w Indiach:

http://forums.watchuseek.com/f71/how-come-all-favre-leuba-watches-seem-india-663881.html

 

gniewko - dzięki :) . Wydaje mi się, że jakoś mało F-L jest na forum. A szkoda.

Edytowane przez norbie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.