Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

 
" A to co zaproponowałem (czyli obrotowa tarcza i dodatkowe wskazanie 24h) jest banalne do zrealizowania - w werku 2416 (z datą gdzie są dłuzsze tuleje) w miejscu usunietego kalendarza dodajemy tak naprawde dwa dodatkowe koła zebate z czego jedno jest jednocześnie osią dodatkowerj wskazówki realizującej wskazanie 24h. Reszta to tylko powiekszona koperta z obrotowym pierscieniem obracanym dodatkowa koronką - identyczne rozwiazanie jak w rakietach z wiecznym kalendarzem czy orientach - potwierdza to fakt, ze tarcza jest wyrażnie dzielona - po co innego byłoby ja dzielić ? 

edyta - po zastanowieniu to nawet dodajemy jedno koło - drugie mamy juz w produkcji - jest to oś wskazówki kalendarza z kosmosa. Przypuszczam, że wzieli werk kosmosa, wywalili mechanikę kalendarza (zostawiając tylko oś wskazówki) a w miejsce usunietego mechanizmu dali jedno koło zebate realizujące przełożenie dla 24h wskazania. 

Podobna praktyka zastosowana była  pabiedzie ze strefami czasowymi - werk zapewne jest ten sam co w normalnej, po prostu zamiast wskazówki godzinowej jest tarcza z nazwami miast - banalna modyfikacja drastycznie zmieniająca odbiór zegarka "

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak.A gdzie budzik??Chyba tylko w zestawie z I-phonem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak.A gdzie budzik??Chyba tylko w zestawie z I-phonem

;) -pisałem póżno i zapomniałem znaku zapytania postawić...przy każdej [domniemanej] komplikacji.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzik i automat jest możliwy tylko w zegarkach z naciągiem typu bumper ,albo microrotor.Radzieckie automaty zawsze miały pełny rotor i w tym wypadku nie ma nawet teoretycznej szansy na zmodyfikowanie któregokolwiek na budzik. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mówiąc po chłopsku młoteczek budzika dzwoni uderzając w stalowy kołeczek przyspawany do dekla i jeśli wachnik kręcił by się dookoła to nie bylo by dostępu do tegoż kołeczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzik i automat jest możliwy tylko w zegarkach z naciągiem typu bumper ,albo microrotor.Radzieckie automaty zawsze miały pełny rotor i w tym wypadku nie ma nawet teoretycznej szansy na zmodyfikowanie któregokolwiek na budzik. 

 

No nie zgodziłbym się. W moim przedmiotowym JLC e875 tyka w pełni automatyczny kaliber 916. I dzwoni.... :)

 

http://www.watch-wiki.net/index.php?title=JLC_916

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzik i automat jest możliwy tylko w zegarkach z naciągiem typu bumper ,albo microrotor.

 

 

No nie zgodziłbym się. W moim przedmiotowym JLC e875 tyka w pełni automatyczny kaliber 916. I dzwoni.... :)

 

http://www.watch-wiki.net/index.php?title=JLC_916

 

A ja się zgodzę z @mayorem :)

Ze strony podanej przez Ciebie -

"It was the first ever automatic alarm watch with a free-rotating rotor, as opposed to the bumper movements produced previously."

 

jlc_image.840666.jpg

A jak już mowa o rotorach to ja się pochwalę ;)

Ciekawy ze względu na materiał :)

post-48316-0-08256300-1427586390.jpg

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu pisać? ;)

Microrotor zbudowany jest z 24 karatowego złota- podejrzewam że materiał użyty ze względu na masę własną  ma poprawić pracę rotora.

post-48316-0-60401500-1427586376_thumb.j


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, a ono jest na pewno 24k ?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo chodzi o to, że złoto 24k jest praktycznie nie obrabialne mechanicznie w sposób taki by powstał z niego jakiś sensowny wyrób.  Chyba, że przez sztancowanie? Ale monety też nie są bite z 24k, tam jest zawsze jakaś drobna domieszka zwiększająca plastyczność metalu.

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzik i automat jest możliwy tylko w zegarkach z naciągiem typu bumper ,albo microrotor.Radzieckie automaty zawsze miały pełny rotor i w tym wypadku nie ma nawet teoretycznej szansy na zmodyfikowanie któregokolwiek na budzik. 

post-859-0-93361700-1428833431.jpg

post-859-0-53750300-1428833447.jpg


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak w sprawie cal.916 zgodzę się za sobą :)

 

Ciebie poproszę o rozwinięcie opisu swojego zdjęcia. Interesujące...

 

 

 

Teraz "doczytałem" :)

Oczywiście obaj panowie macie rację-cal 916 to pierwszy w historii zegarek z takim rozwiązaniem .

Jak rozumiem młoteczek alarmu uderza w "wypustkę" na dekielku ? [vide zdjęcie zaprezentowane przez Piotra]


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem młoteczek alarmu uderza w "wypustkę" na dekielku ? [vide zdjęcie zaprezentowane przez Piotra]

To jest kołek, podobnie jak w automacie bumper, albo Memovox bez automatu, tyle że w kształcie grzybka i umiejscowiony na środku dekla, tak żeby mógł wejść w otwór znajdujący się w środku łożyska rotora.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest kołek, podobnie jak w automacie bumper, albo Memovox bez automatu, tyle że w kształcie grzybka i umiejscowiony na środku dekla, tak żeby mógł wejść w otwór znajdujący się w środku łożyska rotora.

 

Doczytałem jeszcze że Jaeger Le Coultre cal. 916 był używany jako ebuche przez Girard Perregaux .[GP 080 Alarm Gyromatic. ]


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delban wszelkiego rodzaju jest wiele i nie są to zegarki z górnej półki szwajcarskiej produkcji, ale mocno związane z czasami powojennymi, gdy wraz z Atlanticami i Doxami stanowiły bastion szwajcarskości wśród radzieckiej dostępnej w naszym kraju produkcji. Pokazuje zegarek który najprawdopodobniej powstał na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, ale jako jeden z nielicznych ma dość ciekawe wzornictwo i jak na tamte czasy nowatorskie rozwiązanie z przeźroczystym dekielkiem.

post-57210-0-20037100-1428841181_thumb.jpg

post-57210-0-55439100-1428841191_thumb.jpg

post-57210-0-80030800-1428841200_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym kontekście muszę przyznać ,że nie miałem racji ,.Rzeczywiście istnieje teoretyczna szansa wykonania budzika z pełnym rotorem.Jednak według mnie nie ma praktycznej szansy na wykonanie takiego rozwiązania przez sowiecki przemysł zegarkowy.,JLC to Himalaje sztuki zegarmistrzowskiej,moskiewska fabryka to najwyżej Góry Świętokrzyskie.                                                                                                                                                                                   Edit/ Gratulacje dla kolegi @zasadas,.Świetna Delbana niesamowite wzornictwo.

Edytowane przez mayor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem jeszcze że Jaeger Le Coultre cal. 916 był używany jako ebuche przez Girard Perregaux .[GP 080 Alarm Gyromatic. ]

I Favre Leuba jako cal 917 i IWC, takoż 917

Pozdrawiam


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delban wszelkiego rodzaju jest wiele i nie są to zegarki z górnej półki szwajcarskiej produkcji, ale mocno związane z czasami powojennymi, gdy wraz z Atlanticami i Doxami stanowiły bastion szwajcarskości wśród radzieckiej dostępnej w naszym kraju produkcji. Pokazuje zegarek który najprawdopodobniej powstał na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, ale jako jeden z nielicznych ma dość ciekawe wzornictwo i jak na tamte czasy nowatorskie rozwiązanie z przeźroczystym dekielkiem.

Wydaje mi się, że ten zegarek jest starszy niż wydaje się Tobie ;) Ale dowodów na to nie mam, po prostu ta stylistyka to chyba dekada wcześniej (50/60).

Masę podobnych produkowali na tańszych werkach. Tu mój Agon, na EB, zdaje się (teraz nie sprawdzę).

agggg.jpg

Po przepolerowaniu szkła i założeniu normalniejszego paska niż na tym zdjęciu nie jest źle, choć twoja Delbana zachowała się oczywiście o niieeeebo lepiej :)

Gratuluję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, z Delbanami jest dużo niewiadomych, a katalogi podają tylko szczątkowe informacje. Pomocny może być czas występowania mechanizmów, ale ten z Delbany to dość duży przedział czasowy produkcji, a Twój? Pierścień wewnętrzny koperty z indeksami godzinowymi bardzo podobny w stylizacji.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie bardzo fajny patent na zużycie małych mechanizmów do męskich zegarków :)

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.