Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Paweł Bury. Niezla nabytki naprawde te twoje bazarki sa fajne jak tam to wszystko kupiles!

Kiedys bedzie sie trzeba tam wybrac ;):D Gratuluje!

 

adam4002 Fajna orfina i ta pomaranczowa wskazowka dodaje mu charakteru! Naprawde fajny nabytek!

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł Bury. Niezla nabytki naprawde te twoje bazarki sa fajne jak tam to wszystko kupiles!

Kiedys bedzie sie trzeba tam wybrac ;):D Gratuluje

Dzięki za uznanie - dzisaj przybyły dwie nowe kieszonki - tradycyjnie jeden Buraczek i kieszonkowy Gustav Becker 

post-68206-0-31626200-1427567731_thumb.jpg

post-68206-0-14633200-1427567740_thumb.jpg

post-68206-0-08867500-1427567760_thumb.jpg

post-68206-0-97496600-1427567776_thumb.jpg

post-68206-0-51343300-1427567788_thumb.jpg

post-68206-0-49702100-1427567798_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Becker mocno "taki se", ale ciągle zaskakuje mnie fenomen tej firmy. Jakoś niedawno obserwowałem aukcję budzika sygnowanego przez Beckera, bo mam taki sam, tylko sygnowany przez właściwego producenta - Junghansa. Swojego kupiłem za jakieś 40 zeta, sygnatura GB podniosła cenę do prawie 300 zeta. Zdumiewające.

 

pozdrawiam

Narfas

Edytowane przez Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Beckerem jest tak ponieważ utożsamiają się z nim ludzie dwóch narodowości - Polacy bo produkowany był w Świebodzicach więc niedaleko mnie a Niemcy bo firma należała do Niemca

Tego ze zdjęć kupiłem wczoraj w Niemczech - mniejszy problem niemiec miał z odsprzedażą kieszonkowego Schaffhausena niż tego Beckera - w oryginalnym niegrzebanym stanie i sprawne są dosyć rzadkie a cena wychodzi stąd że wyprodukowano ich bardzo mało 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Beckerem jest tak ponieważ utożsamiają się z nim ludzie dwóch narodowości - Polacy bo produkowany był w Świebodzicach więc niedaleko mnie a Niemcy bo firma należała do Niemca

Tego ze zdjęć kupiłem wczoraj w Niemczech - mniejszy problem niemiec miał z odsprzedażą kieszonkowego Schaffhausena niż tego Beckera - w oryginalnym niegrzebanym stanie i sprawne są dosyć rzadkie a cena wychodzi stąd że wyprodukowano ich bardzo mało 

Ja to wiem, ja to rozumiem, po prostu niektóre zakątki kolekcjonerstwa nie trafiają w żadną czułą strunę mej duszy i wtedy brew mi się unosi kiedy widzę co tam się wyprawia na aukcjach. Niemniej gratuluję - całe szczęście że nie zbieram wszystkiego. :D

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie - dzisiaj na giełdzie znalazłem kieszonkę Vulcain za 200 złotych. Nie kupiłem go, ponieważ werk był niesygnowany. Teraz zacząłem się zastanawiać, czy moja ostrożność uchroniła mnie od wpadki, czy pozbawiła okazji. W związku z tym, określcie proszę dla mnie, czy występowały Vulcainy z niesygnowanymi werkami i kopertami.

 

Z góry dziekuję!

Edytowane przez OmegaDeVille

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mówi wujek Google ?

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mówi wujek Google ?

Różne rzeczy... Może zachorował na schizofrenię, bo za każdym razem słyszę coś innego. Nie umiem się nim na tyle dobrze posłużyć (głownie przez nieznajomość języka angielskiego). Edytowane przez OmegaDeVille

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

dla mnie bomba! :wub:

czy to ,,wojak,,? poludniowi sasiedzi?

koniec lat 30?

bedziesz robil cos ze wskazowkami?

Edytowane przez Angelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezel uruchomiony. Nareszcie będę wiedział ile czasu lotu mi zostało... :)

 

A weź spadaj, bo tylko mnie tym drażnisz... Budzą się we mnie niskie emocje.

 

pozdrawiam (niechętnie)

Narfas  ;):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

Jedyne co będzie JESZCZE robione to podniszczanie paska :P

 

Wpisz w googlarce Longines Majetek i będziesz miał pełne info :)

to tak jak myslalem  :)

 

bardzo fajny jest  :)

Edytowane przez Angelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Kto wie, może Josef František nosił takiego Lonżina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Longines przepiekny aż serce szybciej mi zabilo jak go zobaczyłem! :wub:  Mam nadzieje, że kiedyś uda mi się takiego zdobyć! Gratiluję!  


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie trzy nurki vintage,.Dwa Poljoty lata 70 te -niestety tylko jeden ma bezel,I najciekawszy z tego zestawu "Baby Panerai" Nivada Grenchen Depthmaster 1000 z początku lat sześćdziesiątych jeden z pierwszych zegarków o wodoszczelności 3300 feet -1000 metrów.Mimo wieku 50 lat w dość dobrej kondycji,.Zegarek jest duży i masywny,ale ma doskonale proporcje i jest świetnie wykonany.,Jak otworzyłem dzisiaj paczkę to oczy przecierałem,gdyż nie mogłem uwierzyć ,że jest aż tak ładny.

post-67292-0-02110400-1427764401_thumb.jpg

post-67292-0-29419900-1427764424_thumb.jpg

post-67292-0-73995500-1427764444_thumb.jpg

post-67292-0-11609500-1427764464_thumb.jpg

post-67292-0-74709800-1427764474_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Chciałbym się pochwalić może nie nabytkiem co rodzinną pamiątką. Dostałem około 3 tygodniu temu zegarek, po nieżyjącym już dziadku. Był w tragicznym stanie, nie chodził, pęknięte szkoło, brak paska. Dziś nadszedł dzień odbioru i prezentuję wam zegarek niewyobrażalnie dla mnie ważny. Pamiątka która będzie moim oczkiem w głowie, i być może początkiem "zegarkowego bakcyla". Poniżej zdjęcia Atlantic'a z lat 50'

d10240c877fd7addmed.jpg

 

214bea518f4a9c7dmed.jpg

 

96d94d014574cb29med.jpg

 

e41e0800c4cb776emed.jpg

 

 

286229888466baabmed.jpg

Pozdrawiam - Michał ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tych rys od wskazówek na tarczy, ale poza tym stan bardzo ładny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się dzisiaj trafił taki dziarski staruszek. Mechanizm 1159H miedzy 1945 a 1948. Proszę o wszelkie info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śliczna eterna

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się dzisiaj trafił taki dziarski staruszek. Mechanizm 1159H miedzy 1945 a 1948. Proszę o wszelkie info.

Piękna Eterna tylko czy aby tarcza nie odnawiana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odnawiana. Światło troszkę przeklamuje. Ładna patyna na całości. Na zdjęciu nie widać ale na 7 ostre przetarcie na tarczy jest aż do metalu :( i ślad po wskazówce przy ośce. Często spotykany mechanizm? Jest śliczny tylko wahnik ma straszne luzy góra i dół i jutro do majstra idzie.

Edytowane przez karpikm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem z przeglądu u zegarmistrza, założyłem nowe paski i mam co nosić przez te święta. 
DSC_6474_zps8rqtb3jf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.