Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładna kieszonka w srebrnej kopercie. Elegancki cyferblat w świetnym stanie. Śrubki w werku na moje oko ktoś pomalował (długopisem?). Kiedyś trafiłem ta kieszonkę, której ktoś tak "upiększył" kilka śrubek...

Takie były - faktycznie nawet w powiększeniu widać jak długopisem ale to fabryczna robota 

Jeden z moich zegarków niestety z uszkodzonym jednym czopem 

post-68206-0-11457800-1436797615_thumb.jpg

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś dla miłośników sci-fi. Interstellar nie był pierwszym firmem, w którym firma Hamilton była odpowiedzialna za zaprojektowanie i dostarczenie zegarków. Historia zaczęła się wcześniej. Modelem produkcyjnym opartym na rekwizycie fimowym był prezentowany poniżej zegarek a film ów to "2001 - Odyseja kosmiczna" Stanleya Kubricka. Ze względu na prawa do tytułu filmu, zegarek nosi nazwę Odyssee 2001. Koperta ma charakterystyczny asymetryczny kształt i rozmiar na dzisiejsze rzekłbym uniseks. Jeszcze przed spa

WP_20150713_0101_zpsmkguugli.jpg

Pozdrawiam,

Edytowane przez Wasyl

Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie były - faktycznie nawet w powiększeniu widać jak długopisem ale to fabryczna robota 

Jeden z moich zegarków niestety z uszkodzonym jednym czopem 

To już jest Lepine Caliber V kotwiczny, czyli trochę wyżej w hierarchii...

A śrubki widocznie zegarmistrz barwił każdą z osobna nad płomieniem lampki spirytusowej i mu to niezbyt równo wyszło.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wojskowy, c'nie?Kupiony od forumowicza. 

%25255BUNSET%25255D.jpg

%25255BUNSET%25255D.jpg

W środku Elgin 554, fotki później. Zegarek i mechanizm po przejściach, ma nawet wymienione jedno koło naciągu. Ale mnie i tak cieszy ;)

Edytowane przez mw75

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maras 68

mw75 - gratuluję !

Wintergreen niczym św.Mikołaj wysypał wór prezentów, spisał się chłopina, jeszcze parę sztuk do nabycia posiada  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem Piotrze, w świetle ostatnich dyskusji zapomniałem dać ";)" .


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja to pisałem dla ogólnej wiadomości, a nie konkretnie dla Ciebie, własnie z powodu tych ostatnich dyskusji. ;)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten też fajny, szyty na forum czy z allegro ?

Wiesz ja udzielam się też na innym forum zegarkowym i tam jest świetny :)) paskorób o nicku adrzejgp, podejrzewam że tutaj jest też obecny.

Jak coś to pisz na pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wywalacie mi zegarek z tematu o wojakach to znaczy że "fachowo" podeszliście do sprawy i dyskusja nie ma dalszego sensu.

Nie "wywalony' a przeniesiony ( nie ja:-) )

Dyskusja trwa dalej w tym temacie.

Jesli posiadasz jakieś argumenty 'za' to je podaj.

 

P.S Pisanie posta pod postem jest niezgodne z regulaminem.

Cytowanie zdjęc też.

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zakończmy , bo skończy to się dla mnie źle , dziękuję za ocenę wojskowości tego Remosa, poczekam jeszcze na uwagi kolegi Kaido , ponieważ jest on dla mnie najlepszym autorytetem od zegarków vintage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wojskowy, c'nie?

Wojskowy ale nie taktyczny.,Zegarki "US Army Ordnance Department watches" tak zwane "Garrison watches": (zegarki garnizonowe) byly przeznaczone dla personelu pomocniczego "Non Combat" wszędzie tam gdzie nie była potrzebna synchronizacja czasu i można było zastąpić A11.,Zegarki te byly produkowane w kilku wersjach zarówno  kieszonkowe jak i naręczne  OA,,OB,,OC,,OD,,OE,,OF,,OG,,  i  OFA, przez zakłady Bulova ,Elgin.Hamilton i Waltham wszystkie miały sub sekundę za wyjątkiem  wersji OFA 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiony juz miesiac temu ale tu sie nie chwalilem:)

 

94ab334c56d61f9c1b94972b3423d184.jpg

 

No i jest w koncu parka!

 

bb66d93d936f25eceebdec4229aff921.jpg

 

c9c5a32923e3067a150611fd1e9af211.jpg

 

Piękne. Gratulacje

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojskowy ale nie taktyczny.,Zegarki "US Army Ordnance Department watches" tak zwane "Garrison watches": (zegarki garnizonowe) byly przeznaczone dla personelu pomocniczego "Non Combat" wszędzie tam gdzie nie była potrzebna synchronizacja czasu i można było zastąpić A11.,Zegarki te byly produkowane w kilku wersjach zarówno  kieszonkowe jak i naręczne  OA,,OB,,OC,,OD,,OE,,OF,,OG,,  i  OFA, przez zakłady Bulova ,Elgin.Hamilton i Waltham wszystkie miały sub sekundę za wyjątkiem  wersji OFA 

Wyjaśnijmy skróty, może ktoś będzie zainteresowany, bo system oznaczeń (prefiksów do numeru) był ciekawy:

ORD-DEPT-MARKS-WWII.JPG


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, gdybym wiedział......?  :blink:

Jednak ludzie są dziwni.  :(


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm piękna... wskazówki jej ładnie wyblakły, kancerki jednak dodają charakteru.  :)


Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lamhub

Te Heuery na werkach Jkrg mają coś fajnego w sobie, zawsze mi sie podobała koronka na lewo a przyciski na prawo :) Gratuluje kolejnego świetnego zegarka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle w idealnym stanie. Pomijam fakt, że oba mechanizmy występowały również w Delbanach, to jeszcze koperta w tym mniejszym też taka sama jak w moich Delbanach. Podobny czas, podobni dostawcy podzespołów - różni składacze. :D  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Heuery na werkach Jkrg mają coś fajnego w sobie, zawsze mi sie podobała koronka na lewo a przyciski na prawo :) Gratuluje kolejnego świetnego zegarka :)

To jest werk Heuera. Inhouse opracowany z Hamiltonem, Breitlingiem i Burenem. JRGK jak i paru innych producentów - Bulova, Kelek, Junghans kupowali te werki czyste i znakowali po swojemu. Krótka historia mikrorotorów jest w wątku vintage.

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.