Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

A to mój nowy nabytek, gdy zaczynałem poszukiwania to założenia były następujące: Omega, stalowa koperta, naciąg manualny, lata 50-60. A wyszło jak wyszło bo mi się spodobał. W środku cal. 2572 PC

post-55074-0-19587700-1443880155_thumb.jpg

post-55074-0-93779900-1443880166_thumb.jpg

post-55074-0-28695700-1443880177_thumb.jpg

post-55074-0-12049300-1443880192_thumb.jpg

post-55074-0-12186200-1443880205_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie cacko znalazłem :

 

Tissot Aquasport

cal. 27-3 1940-1949

 


Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolna sekunda, fajny. Daj zdjęcia tarczy bez szkiełka.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sie robi ;)

 

 


Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquasport to dość rzadko spotykany model Tissota, a ten jest w dobrym stanie, więc gratuluję. Oddaj go do czyszczenia i smarowania, odkurz tarczę, nowe szkiełko i będzie super Vintage. Gratuluję.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki....

własnie to robię.... :)


Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wczoraj na targowisku wpadła mi w ręce duża garniturowa Doxa z 1951. Średnica bez koronki około 36,5 mm.

W pierwszej chwili myślałem, że koperta jest stalowa, ale po bliższym przyjrzeniu się nabrałem wątpliwości. Może jest to jednak koperta chromowana (niklowana?). Nie wiem tylko co to za materiał (metal?) jest bazą, bo jest to bardzo lekkie, jak odłączyłem kopertę od reszty to czuło się to w palcach jak jakiś ... plastik (?) Tak czy owak, stan tej koperty jest na tyle dobry, że właśnie myślałem że to stal.

Sekundnik chyba od innej parafii?

Tarcza oryginalna, spatynowana upływem czasu. To najbardziej mi się podoba, w połączeniu z pięknymi ostrymi krawędziami koperty :)

Werk chyba etowski?

Pozdrawiam

Pawel :D

20151010_161954_zpswzlb2z3s.jpg

20151010_165604_zpsxcnbnq6d.jpg

20151010_161823_zpsddzx8y5o.jpg

20151010_132241_zpshjxe2cnb.jpg


Lubię stare zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Poza prawdopodobnie koronką wszystko w oryginale i to w bardzo dobrym stanie. Gratulacje.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Poza prawdopodobnie koronką wszystko w oryginale i to w bardzo dobrym stanie. Gratulacje.

Czy te Doxy miały takie wskazówki sekundnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł dopisał że sekundnik nieoryginalny - powinien być z taką malutką łezką jako przeciwwaga - koronka nieoryginalna powinna być większa i płaska , majstrowie mają takie można dopasować lepiej

Koperta jest chromowana i w naprawdę świetnym stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza i koperta bardzo ładne, to najważniejsze. Sekundnik i koronka majątku nie urwą. Jakoś fatalnie te zresztą nie są dobrane, więc jeśli nie jest się purystą, to można i z takimi latać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi i sugestie :)

Co do sekundnika, to cholera go wie, jednak.

Na przykład tutaj występuje Doxa z tego samego okresu z identycznie skrojonym sekundnikiem jak mój. Przypadek!? ;)

http://www.ebay.com/itm/DOXA-36mm-ANTIMAGNETIQUE-50th-VINTAGE-VERY-RARE-SWISS-WATCH-/221902066864?hash=item33aa64d4b0

Chociaż znowu, jest jedna identyczna jak moja (tylko nie wiedzieć czemu logo 'DOXA' na tarczy jest namalowane na płasko) z sekundnikiem o jakim chyba wszyscy od początku rozmawiamy. No i stan zachowania nawet lepszy od mojego (chociaż ma paskudną rysę na boku przy górnym lewym uchu, i nieco przetarty chrom na niektórych krawędziach). Ale też cena już konkretna... ;)

http://www.ebay.com/itm/DOXA-ANTIMAGNETIQUE-KLASSIKER-50ER-JAHRE-STAHL-HERREN-ARMBANDUHR-MIT-HANDAUFZUG-/230969155929?hash=item35c6d5a159

Ten zegarek, ma też chyba właściwą koronkę, czyli płaską i większą od mojej, tak jak Paweł Bury opisuje to wyżej.

Wezmę se zapiszę zdjęcie, będzie na wzór ;-)

Pozdrawiam!

 

EDIT: doczytałem opis tej Doxy. Średnica 'ohne Krone' 33,2 mm, czyli o jakieś 3,3 mm mniejsza od mojej. Może na mniejszych napis 'DOXA' na tarczy był właśnie malowany, a nie podniesiony jak u mnie...

 

EDIT 2: u mnie napis "antimagnetique" jest pisany jako jedno słowo, tutaj z myślnikiem "anti-magnetique", poza tym może mam kłopoty ze wzrokiem ale ostatnie litery '...ue' jakby mniejszą czcionką pisane niż początek tego słowa...? Poza tym dziwnie zmęczone wskazówki jak na tak zadbaną tarczę i kopertę...

Edytowane przez pawelmcstock

Lubię stare zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ta z drugiego linka jest koszerna jak to mawia Narfas i wskazówki i koronka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie zaglądałem bo i pracy było sporo ale w końcu jeden z najważniejszych moich projektów na finiszu kupiona w słabym stanie ale przez 6 miesięcy załatwiania części,zbierania kasy i oczekiwania na serwis efekt końcowy jak widać. Pełen serwis u Zbigniewa na Pięknej i zegarek chodzi jak nowy :)

 

5.jpg

21.jpg

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Zbyszek to jednak cudotwórca, ale obiekt wart był zachodu, bez dwóch zdań, gratulację końcowego efektu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moją Omegę TV też Zbigniew pieścił, to jest bardzo solidna robota. Gratulacje.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tani nie jest i sam serwis trwał około 2 miesięcy ale warto uwierzcie mi, że warto mu oddać pod opiekę taki zegarek, Robiłem u niego już drugi egzemplarz i powiem szczerze, że robota na wysokim poziomie. Niestety ma chłopina co robić i trzeba poczekać na swoją kolej. Wielki szacun dl Pana Zbigniewa !!!


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.