Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tylko dotrze beda zdjecia - czeka mnie z 2 tygodnie czekania,

udalo sie z zatoki:)

 

pozdr

R

 

Krzysiu byl jakis stalowy futur na allegr??

Edytowane przez cytochrom

Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafal,futurematic wymiata :)

 

Jacek,ten Rolex jest dobrym przykladem jak piekne czasomierze produkowala kiedys ta firma.Nowsze jakos nie przypadaja mi do gustu (oprocz suba/deep sea i daytony)


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janku - wielkie dzieki - nie wierze memu szczesciu - chociaz czeka mnie sporo pracy z tym zegarkiem to jednak generalnie napewno bedzie dobrze - to totalny bialy kruk - stalowka europejska wersja z oryginalna tarcza - juz tlumacze - wersji GF zrobiono 60 tys z czego wiekszosc na usa - czyli lecoultre, to lata 50 te wiec jlc robi bardzo malo na europe a wiekszosc idzie do usa , stalowych zarowno lecoultre jak i jlc zrobiono moze kilkaset a ten ktory dorwalem to pierwsza wersja robiona glownie na Francje w 1952 a wiec w rok premiery zegarka - jak juz dostane zegarek podladuje zdjecie katalogowe z francuckiego dodatku, zaleta stalowek jest fakt iz byly to jedyne w teori wodoszczelne futury - ref E

 

Ja jestem fanem rolkow ale jeszcze wczesniejszych :rolleyes:

 

pozdr

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"post-514-0-88618200-1331592587.jpg/


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doxa Antimagnetique, werk 1147, rok produkcji = ?

 

antimagnetique1.jpg

 

antimagnetique2.jpg

 

antimagnetique3.jpg

 

antimagnetique4.jpg

 

antimagnetique5.jpg

 

antimagnetique6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Dzieki Rafale za zaangazowanie.Tez mi sie wydaje ze to bedzie 329. 348 i 356 sa nowsze. Narazie nie bede mu sciagal tarczy, ale jak bede musial znow w nim cos grzebnac to wtedy wkleje fote.Jeszcze raz dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co Marcinie - w koncu na cos mi sie ten katalog przydal :rolleyes:

 

 

pozdrawiam

Jak cos bedziesz z nim robil to sprawdz pod tarcza ;) i ewentualnie znajdzie sie na best fit z ktorymi innymi co mozna podmienic:)

 

pozdr

 

IMGP0001.JPGIMGP0003.JPGIMGP0004.JPGIMGP0005.JPGIMGP0006.JPGIMGP0007.JPG


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Alez jest za co,poswiecasz czas, udostepniasz materialy.Takie katalogi to swietna sprawa zwlaszcza jezeli zbiera sie takie kosteczki.Od pewnego czasu czesciej nabywam takie kosteczki jak inne zegarki.Patrzac na fronty tych kalibrow przypomina mi sie wyglad z pod tarczy mojego roamera i moge stwierdzic ze jest to tak jak pisales 310,311,329.Jak bede w nim cos znow grzebac to wtedy napewno cykne.Narazie zegarek sprawuje sie niezawodnie

 

Jeszcze raz dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą dotarła, zakupiona w Klubie Rodania (dzięki Sikkens :rolleyes:)

 

post-23302-0-43010900-1331592760.jpg

 

post-23302-0-60880500-1331592761.jpg

 

A w środku bardzo ładnie cykająca ETA900

 

post-23302-0-76373900-1331592762.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arturze - bardzo sympatyczna Rodania:) - gratuluje - widze ze kolekcja rozrasta sie nieustannie.

 

pozdr

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą dotarła, zakupiona w Klubie Rodania (dzięki Sikkens :rolleyes:)

A w środku bardzo ładnie cykająca ETA900

Czy dobrze widzę, że ona ma wojskowe numery nabite na deklu?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze widzę, że ona ma wojskowe numery nabite na deklu?

 

Piotrze, hmm... czy to są numery wojskowe - tego nie wiem, bo o wojakach wiem bardzo niewiele. Chętnie bym się dowiedział, czy to wojskowe numery. Dekiel jest oryginalny, sygnowany od wewnatrz i idealnie pasujący, więc o przekładce raczej nie ma mowy...

 

Rafale - dzięki :rolleyes: Tak, zbiorek ciągle rośnie - po prostu często ulegam pokusie i kupuję "oczami". Cóż - taka choroba...


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Arturze,Rodan(i)a zakupiona od Dawida( Sikkens) to byl do niedawna jeszcze moj zegarek.Pocieszylem sie nim zaledwie dzien i Dawid zwinal mi go z reki :rolleyes: Zegarek jest swietny i w 100% oryginalny jedynie zmienialem w nim szklo (bylo strzelone)na takie samo niskoprofilowe z epoki.Jedyny mankament jaki byl jak go mialem to 2 slady na tarczy(teraz widze ze ma wiecej ), ale i tak jest w swietnym stanie jak na przelom 45/46 r.Dodam ze ten krabik jest bardzo cieniutki.Mechanizmowi zdazylem zrobic czyszconko i smarowanko przed wizyta Dawida, wiec zegarek Ci troche pochodzi.Szkoda ze Dawid nie sprzedal Ci go z paskiem z ktorym wzial ode mnie ten zegarek.Pasior byl magazynowka z wczesnych lat 50-tych i naprawde fajnie to razem wygladalo.Jak chcesz to moge Ci dac drugiego takiego na werku fhf28,niekompletnego(brak dekla i pierscienia ze szklem,bez sekundnika-ulamana oska centralnej sekundy) na idealnym chodzie,mnie sie raczej nie przyda.Piotrze to nie jest zegarek wojskowy, a z przeznaczeniem na rynek brytyjski.Wszystkie swissy od 1945r na rynek brytyjski mialy wlasnie takie literki(G,D,H) na deklu.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym się dowiedział, czy to wojskowe numery.

 

Taa... Marcin właśnie nas uświadomił co nieco. :unsure:


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym się pochwalić swoimi niskobudżetowymi staruszkami.

Nie są to cuda techniki, ale może zechcecie na nie zerknąć.

 

Pierwszy to buksiak firmy Thiel:

 

post-31520-0-19830400-1331592904.jpg

 

post-31520-0-12027600-1331592906.jpg

 

post-31520-0-13842400-1331592908.jpg

 

post-31520-0-90446300-1331592909.jpg

 

post-31520-0-87246300-1331592911.jpg

 

Nie znam dokładnego okresu z jakiego pochodzi ten zegarek. Z tego co udało mi się na jego temat dowiedzieć wnioskuję, że będą to okolice połowy lat 40'tych XX wieku.

Jak na ten okres jest dość spory (bez koronki ma ok 33mm szerokości).

Mechanizm jest nadzwyczaj żywotny i co bardzo mnie zdziwiło - dokładny. Mam go ok. tygodnia i ani razu nie musiałem robić korekty.

Chodzi jak radziecki budzik. Teraz wiem czemu mówi się o tych cudakach "chrabąszcze". Po protestach Połowicy, na noc muszę chować go do szuflady z bielizną lub zostawiać w łazience, bo nie dawał nam spać :unsure: .

Muszę go jeszcze ubrać w jakiś zgrabny pasek. Zastanawiam się nad wymianą szkiełka. Jak widać oryginalne pokryło się pajęczynką i pożółkło. Choć z drugiej strony dodaje to trochę uroku i powagi wieku. Nie wiem czy gdy będzie wyglądał świeżo, nie stanie się zbyt banalny. Co o tym myślicie?

 

Drugi nieco starszy (choć nie wiekiem) nabytek to francuski Action:

 

post-31520-0-13915100-1331592913.jpg

 

post-31520-0-88765900-1331592914.jpg

 

post-31520-0-97242000-1331592916.jpg

 

Bardzo zgrabny, zadbany zegareczek. Niewiele znalazłem na jego temat, a chętnie bym się czegoś dowiedział.

Edytowane przez panstasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi nieco starszy (choć nie wiekiem) nabytek to francuski Action:

 

Bardzo zgrabny, zadbany zegareczek. Niewiele znalazłem na jego temat, a chętnie bym się czegoś dowiedział.

 

Zegarek na moje oko lata 50-te, albo nawet trochę wcześniej, mechanizm jakiś France Ebauches, może Cupillard (nie znalazłem dokładnie takiego)...

 

Edit.

Tu jest podobny z lat 60-tych:

http://www.collector...net/watches.htm

Edytowane przez Piotr Ratyński

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arturze,Rodan(i)a zakupiona od Dawida( Sikkens) to byl do niedawna jeszcze moj zegarek.Pocieszylem sie nim zaledwie dzien i Dawid zwinal mi go z reki :unsure: Zegarek jest swietny i w 100% oryginalny jedynie zmienialem w nim szklo (bylo strzelone)na takie samo niskoprofilowe z epoki.Jedyny mankament jaki byl jak go mialem to 2 slady na tarczy(teraz widze ze ma wiecej ), ale i tak jest w swietnym stanie jak na przelom 45/46 r.Dodam ze ten krabik jest bardzo cieniutki.Mechanizmowi zdazylem zrobic czyszconko i smarowanko przed wizyta Dawida, wiec zegarek Ci troche pochodzi.Szkoda ze Dawid nie sprzedal Ci go z paskiem z ktorym wzial ode mnie ten zegarek.Pasior byl magazynowka z wczesnych lat 50-tych i naprawde fajnie to razem wygladalo.Jak chcesz to moge Ci dac drugiego takiego na werku fhf28,niekompletnego(brak dekla i pierscienia ze szklem,bez sekundnika-ulamana oska centralnej sekundy) na idealnym chodzie,mnie sie raczej nie przyda.Piotrze to nie jest zegarek wojskowy, a z przeznaczeniem na rynek brytyjski.Wszystkie swissy od 1945r na rynek brytyjski mialy wlasnie takie literki(G,D,H) na deklu.

 

Marcinie - dzięki za info. Zawsze miło wiedzieć więcej o swoim nabytku :D

zegarek jest rzeczywiscie bardzo cieniutki - 8mm ze szkiełkiem. Fajnie, że uwiadomiłeś mnie też o tych oznaczeniach z koperty.

Na razie idzie sobie dziarsko, tylko trochę mu się śpieszy - 90s/d. Podregulowałem i powinno być dobrze.

A tego drugiego, jesli Ci zbędny, chętnie wezmę. Odezwę się na maila.

Pozdrawiam


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to przypadkiem France Ebauches/Cupillard 233-68?

Cupillard_233_68.jpg

Edytowane przez Janek Sarnowski

Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal wymaga jeszcze pewnego nakladu pracy ale juz moge pokazac:)

 

gp_image.1885211.jpggp_image.1885261.jpg

gp_image.1885271.jpg

 

Pozdrawiam

 

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal wymaga jeszcze pewnego nakladu pracy ale juz moge pokazac:)

Masz co pokazywać! :unsure:

Zwracam uwagę oglądających na ciekawą regulacje chodu.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ożeszku Ty, super jest!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal wymaga jeszcze pewnego nakladu pracy ale juz moge pokazac:)

 

gp_image.1885211.jpggp_image.1885261.jpg

gp_image.1885271.jpg

 

Pozdrawiam

 

Rafal

Nie znalazłem jeszcze zegarka w twoim zbiorze, który nie przypadł by mi do gustu, zgadzam się z Piotrem już jest co pokazać a prezentuje się rewelacyjnie, widzę, że nic po za niewielkim czyszczeniem mu nie dolega, umyjesz łobuza i do gabloty :D:unsure:

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - serdecznie dziekuje -

 

Stary - zamowilem pare rzeczy ktorych mi brakowalo - zegarek juz fajnie wyglada - ale sadze ze dam rade go jeszcze dopiescic bez utraty oryginalnosci - bardzo zreszta lubie sie w to bawic:) wiec to troszke czepianie sie dla zasady - z wypelnieniem wskazowki minutowej bawilem sie 3 godziny ale udala sie idealnie wzgledem godzimy i tarczy:) - chce nalozyc emalie na bezel, jak i dobrac nowa korone, do tego jescze poprawic na kole dekiel - w sumie poza czyszczeniem werku (wersja 25 kamieniowa ) nic szczegolnego .

Ale strasznie dziekuje za dobre slowo i ciesze sie ze zegarki ktore mi sie bardzo podobaja znajduja tak pozytwny odbior:)

 

pozdr

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.