Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Tak!


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie

 

Jestem tu nowy choc od pewnego czasu przegladam juz Wasze forum i bardzo mi sie tu podoba :lol:

Chcialbym wam przedstawic moj nabytek

Cristal Watch

33mm bez koronki,pozlacany

zloto troszke poprzecierane ale grubo galwanizowany.Zastanawiam sie czy odnawiac koperte a jesli tak to kto mi to porzadnie zrobi.tarcza jest oryginalna i ladna,moznaby ja jedynie podczyscic ale nie jest to bardzo konieczne.Obawiam sie tez zeby podczas mycia nie uszkodzono jej bo ma swoj charakter z ta lekka patynka.

W zasadzie bardzo niewiele znalazlem na temat tej marki...prawie nic...moze ktos z Was bedzie sie orientowal w temacie..

oto i zdjecia

 

post-32362-0-39042700-1331593952.jpg

na mojej rece

 

post-32362-0-85336600-1331593953.jpg

werk

 

pracuje slicznie,trzyma czas

 

Pozdrawiam

Edytowane przez miron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dłuuugo wyczekiwany i w końcu jest :) najpierw widziałem go na watchismo, ale gość przegiął z ceną, a dzisiaj od francuza leci do mnie kolejny LIP'ek w stali w super stanie (odbłyski od słońca paryskiego)

 

post-3565-0-38497200-1331594052.jpg

Edytowane przez Krzysiek_W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobaja mi sie twoje Lipy. Szczegolnie ten z bordowa tarcza. Ten powyzej tez sliczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki :) na tego polowałem długo aż w końcu się udało, zobaczymy tylko jak będzie szedł, bo francuzi mają w zwyczaju do zwykłych listów wrzucać :)

jakby Cię interesował to na ebay 110581639172 jest nówka jak mój bordo tylko granatowy, minimalnie inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za namiary na Lipa z ebayu. Niestety nie ma "tego czegos" w porownaniu do twojego z wisniowo-bordowa tarcza.

Po za tym Lipy zostawie Tobie. :) Moze oprocz jakiegos jednego. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie jest :D

post-3565-0-15732800-1331594206.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu - sliczny ten Lip

 

Ja dzisiaj przepalcilem ale co tam - strasznie mi sie podoba to 44 mm

 

Fullscreen%20capture%209152010%2013156%20AM.bmp.jpg


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna Bulova (kojarzy mi się ze starą aparaturą pomiarową ;)). Delbana też klimatyczna (bardzo fajna tarcza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bulova wypaśna i bardzo sympatyczna ;) a ta koronka!

Edytowane przez Krzysiek_W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bulova Patriotyczna - 70te model stars and stripes ;) - juz sie nie moge doczekac chociaz przeplacilem swiadomie - zegarek rzadko sie pojawia a jeszcze rzadziej z orginalna branzoleta - widzialem juz kilkakrotnie i zawsze mi ktos zwinal z przed nosa :) coz tym razem idzie do mnie

kawal bydlaka bo 44mm srednicy :)

 

Pozdrawiam

 

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...coz tym razem idzie do mnie kawal bydlaka bo 44mm srednicy ;)

Rafal

 

Swietny, wyjatkowy. Jak juz dojdzie daj zdjecie na rece.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyjechalem z urlopu, a w skrzynce czekal:

widokprzod.jpg

By ulan65 at 2010-09-16

 

Atlantic Florida, podwojny ruchomy benzel, mysle ze ciekawa (amerykanska?) sloneczna wersja.

 

W srodku kompletna, troche zaniedbana, do przegladu ETA 2783 (1969-1982) 21600A/h z rezerwa 47h. Mikro regulacja dobrze wrozy.

 

mechanizm2783.jpg

By ulan65 at 2010-09-16

 

Swietnie lezy na rece sr b/k 40mm w uszach 45mm. Na kopercie nie ma ubytkow chromu jedynie na gornej koronce. Tak zostaje.

Tarcza w dobrym stanie, szkielko juz wypolerowane

 

narece.jpg

By ulan65 at 2010-09-16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny Atlantic! Szukam w podobnym stylu, ostatnio mi umknął, ale ten dokładnie model jest przekozacki, gratuluje!


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rewelacyjny - rozumiem ze to ten z zatoki !!!;) gratuluje:)


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ydowanie

rewelacyjny - rozumiem ze to ten z zatoki !!!:huh: gratuluje:)

Ten, balem sie o koperte - na zdjeciu wygladalo ze sa ubytki a tu zdziwienie na +. Tylko ta stala koronka jest wytarta.

Kolory benzla i tarczy sa niesamowite, benzel ze strefami czasowymi jest zupelnie nie ruszony przez czas .

Na pewno nie jest malowany - to by sie starlo - wyglada to na oksydowanie ( nie wiem ?)

Szkielko jest grube - dalo sie super wypolerowac.

Bedzie wygladal wakacyjnie, na rece. Jasny/sloneczny brat blizniak tissota ktorego koncze renowacje i odtworzenie - pochwale sie jak bedzie gotowy.

 

Czy to model na rynek USA? Ile tego moglo byc wyprodukowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiele z tego co wiem - byli krotko i to weszli przed samym kryzysem - wiekszosc atlantikow w usa to 70 te i to jakis 3-4 letni okres - bardzo malo ich bylo - sadze iz jest bardzo rzadki - w przeciagu ostatnich 5 lat widzialem tylko 3

 

jeszcze raz gratuluje nabytku:)

 

pozdr

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sympatyczny, daje po oczach :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widowiskowy nabytek, nigdy takiego nie widziałem, nie w moim stylu ale naprawdę fajny. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.