Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj sobie sprawiłem na rozpoczęcie roku.

Raczej nie co dzień widywany LC z K830/CW w środku.

Przy okazji pozdrawiam Piotrka ;)

 

O, a wiesz że nie wygląda mi to ekstrawagancko? Mocno mi się kojarzy ze starymi diverami z lat '60-'70, gdzie często-gęsto dawano taką przerośniętą, trójkątną wskazówkę godzinową. W garniturowcu to rzeczywiście rzadkość.

Podoba mi się, gratulacje!

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna to Omega! Gdzie ją znalazłeś? Ja takiej szukam juz kilka miesięcy :)

 

ps. Naprawdę bardzo ładna, gratuluje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się trafił taki oto Waltham Chrono na Valjoux 7733 (od jednego z klubowiczów ;-)

Trochę roboty MWatcha + pasek Pattini i taki jest efekt:

 

P1040209.JPG

 

P1040206.JPG

 

P1040208.JPG

 

P1040212.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No to Ci się standard życia poprawił ;)

To złotko?

Poza tym bardzo ładna tarcza - serdecznie gratuluję!

 

 

O, a wiesz że nie wygląda mi to ekstrawagancko? Mocno mi się kojarzy ze starymi diverami z lat '60-'70, gdzie często-gęsto dawano taką przerośniętą, trójkątną wskazówkę godzinową. W garniturowcu to rzeczywiście rzadkość.

Podoba mi się, gratulacje!

 

pozdrawiam

Narfas

 

Dzięki :)

W diverach to i owszem, ale w garniturowych to właśnie taki smaczek... A czy kazdemu smakuje, to już inna sprawa ;)

 

 

Mi się trafił taki oto Waltham Chrono na Valjoux 7733 (od jednego z klubowiczów ;-)

Trochę roboty MWatcha + pasek Pattini i taki jest efekt:

 

To ten od Roberta?

Świetny zegar - o ile lubi się ten dizajn. Fajnie to wszystko wygląda po spa. Gratulacje :)

Edytowane przez chronofil

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cook

Gratulacje, bardzo fajna tarcza, to ona nadaje charakter zegarkowi, a właściwie podnosi go na kolejny wyższy poziom klasyki. IMHO


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się trafił taki oto Waltham Chrono na Valjoux 7733 (od jednego z klubowiczów ;-)

Trochę roboty MWatcha + pasek Pattini i taki jest efekt:

 

GRATULUJĘ ! Super czasomierz, bardzo ładny model, fajna tarcza i porządny werk.

 

Mam Edoxa chrono na V7734, dość podobny styl...

 

 
Graty jeszcze raz ! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dziś zagościł taki Enicar :)

I co ważne - ktoś mnie uprzedził z polerką szkła :D

post-63245-0-34154800-1390125821_thumb.jpg

post-63245-0-49099100-1390125926_thumb.jpg

Edytowane przez OmegaDeVille

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dziś zagościł taki Enicar :)

I co ważne - ktoś mnie uprzedził z polerką szkła :D

 

Fajny, ale czy aby tarcza nie jest odnawiana?

Akurat mam maciupki ekranik i kiepsko widać, ale jakaś podejrzana lekko


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

GRATULUJĘ ! Super czasomierz, bardzo ładny model, fajna tarcza i porządny werk.

 

Mam Edoxa chrono na V7734, dość podobny styl...

 

 
 
Graty jeszcze raz ! Pozdrawiam

 

Edox tez niczego sobie. Rzeczywiście podobny klimat. Fajny pasek !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To ten od Roberta?

Świetny zegar - o ile lubi się ten dizajn. Fajnie to wszystko wygląda po spa. Gratulacje :)

 

 

 

Dokładnie - Od Roberta :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, ale czy aby tarcza nie jest odnawiana?

 

Moim zdaniem: tak.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza nie jest odnawiana. To kwestia zdjęcie - w rzeczywistości lakier jest taki jak powinien byc. Z resztą, zegarek kosztował 80 złotych, a renowacja przy takiej cenie byłaby nieco "smieciowym interesem" sprzedawcy :)

Na zdjęciu lakier wydaje się gruby i błyszczący, jednak w rzeczywistości jest taki jak w zegarkach zachowanych w oryginale z tego czasu - lat 50-60. Z resztą, po bokach posiada delikatną patynkę :)

 

Był tez na sprzedaż Atlantic Seilmaster, z pudełkiem i papierami w stanie prawie bardzo dobrym (jedynie kilka rys na kopercie i kilka paprochow na tarczy), ale funduszy nie starczyło.... :)

Edytowane przez OmegaDeVille

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żółty z rodowodem 14k nie jest zły ...a waga nie lekka 17g B)

 

u6z3.jpg

 

cxnw.jpg

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny komplecik i nie myślę tylko o świetnie dobranym pasku (IMHO), ale również o pudełku. Podnosisz jak zwykle poprzeczkę na poziom perfekcyjności stanu i otoczenia. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tarcza nie jest odnawiana. To kwestia zdjęcie - w rzeczywistości lakier jest taki jak powinien byc. Z resztą, zegarek kosztował 80 złotych, a renowacja przy takiej cenie byłaby nieco "smieciowym interesem" sprzedawcy :)

Na zdjęciu lakier wydaje się gruby i błyszczący, jednak w rzeczywistości jest taki jak w zegarkach zachowanych w oryginale z tego czasu - lat 50-60. Z resztą, po bokach posiada delikatną patynkę :)

 

Powiem Ci, że teraz oglądam fotki na normalnym kompie i gotów byłbym się "kłócić" o renowację. Przyjrzyj się napisom. Zwłaszcza "Seaperl" - a już szczególnie "S". Zobacz, jak zlewa się końcowe 'c' w Ultrasonic i w ogóle oceń na spokojnie napisy. A patyna ani cena o niczym nie świadczą - renowacja mogła być robiona dość dawno, a zegarek zdążył kilkakrotnie zmienić właściciela.

No ale Ty widzisz go na żywo, wię pojedynkował się nie będę :D

A za 8 dyszek taki Enicar to jak za darmo, wię co tu wydziwiać...

Widzę, że nawet powłoka się nieźle zachowała, bo koperta w tym modelu to zdaje sie z duraluminium jest? Ja swojego gada obdarłem ze skóry celem przygotowania do złocenia i zostawiłem - nawet ten dural mniej dziadzieje, niż myślałem ;)

 

 

żółty z rodowodem 14k nie jest zły ...a waga nie lekka 17g B)

 

No, bogato, Piotrze, bogato... Ładny egzemplarz i komplecik - szczerze gratuluję.

No i cieszę się, że nie tylko ja liche fotki robię :lol:

Edytowane przez chronofil

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Nie zwróciłem na to uwagi, ale rzeczywiście Piotrze lepiej wyszło zdjęcie pudełek niż zegarka :D. Będę się czuł lepiej, a nawet usprawiedliwionym wklejając teraz moje bohomazy. :P


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Nie zwróciłem na to uwagi, ale rzeczywiście Piotrze lepiej wyszło zdjęcie pudełek niż zegarka :D. Będę się czuł lepiej, a nawet usprawiedliwionym wklejając teraz moje bohomazy. :P

 

Biorąc pod uwagę, że o pudełko jest trudniej, niż o zegarek, to Piotrek ma rację :D


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Powiem Ci, że teraz oglądam fotki na normalnym kompie i gotów byłbym się "kłócić" o renowację. Przyjrzyj się napisom. Zwłaszcza "Seaperl" - a już szczególnie "S". Zobacz, jak zlewa się końcowe 'c' w Ultrasonic i w ogóle oceń na spokojnie napisy. A patyna ani cena o niczym nie świadczą - renowacja mogła być robiona dość dawno, a zegarek zdążył kilkakrotnie zmienić właściciela.

No ale Ty widzisz go na żywo, wię pojedynkował się nie będę :D

A za 8 dyszek taki Enicar to jak za darmo, wię co tu wydziwiać...

Widzę, że nawet powłoka się nieźle zachowała, bo koperta w tym modelu to zdaje sie z duraluminium jest? Ja swojego gada obdarłem ze skóry celem przygotowania do złocenia i zostawiłem - nawet ten dural mniej dziadzieje, niż myślałem ;)

 

 

Powiem Ci szczerze, ze nie jestem specem od renowacji, więc wolę zdać się na Ciebie. Jezeli tak uważasz, to przyjmię to za fakt. Jednakże wydaje mi sie, ze jest to dobra renowacja - jak uważacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko, to też wygląda na malowaną. I logo, i "krzyż", no i napisy... Czy renowacja była dobra? Masz całkiem fajny zegarek, który będzie się przyjemnie prezentował na ręku. Nikt go przecież z lupą oglądać nie będzie, żeby doszukać się krzywej literki "C" i "krzyżaka" nachodzącego na napis "Seaperl". Jakby była naprawdę dobra, to byśmy się nie zorientowali ;). Ale do noszenia spoko, szczególnie za niewielki pieniądz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Chronofil, hrabia - Spostrzegawczość + doświadczenie. Wiecie jak patrzeć na zegarki. Szczerze gratuluję. :) 

Nie znam się w ogóle na wintydżach (ale zaczęły mi się podobać) i patrzyłem świeżym wzrokiem na tego Enicara przed waszymi komentarzami. Wydawał mi się ok. Teraz spojrzałem jeszcze raz i zacząłem widzieć więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę krechy pionowe i poziome na bardzo ładnej tarczy to już mi to wygląda podejżanie. Jeszcze w Atlanticach to norma i oryginał ale w innych firmach to zboczenie renowatorów :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, ze logo ENICAR jest nieco wypukłe, w przeciwieństwie do wszystkich innych napisów.

Czy to pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak popatrzyłem na zdjęcia zegarków na bank nieodnawianych, to logo bywało i zwyczajnie malowane i wypukłe, zdaje się. Tzn. bywało różnie. Jak jest oryginalne przetłoczenie i po nim pomalowano, albo pomalowano grubiej, to będzie wypukłe i tyle ;)

A w czym ma to pomagać? Malowanie było praktycznie na bank. Jeśli zegarek był skatowany, a tarcza kompletnie nieczytelna, to mu nie zaszkodziło. Wartość kolekcjonerską to obniża - użytkowej nie. Jak Ci to przeszkadza, to sprzedasz go z dobrymi zdjęciami na allegro drożej, niż zapłaciłes. Tylko napisz, że tarcza po renowacji ;). Niektórych to wręcz zachęca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako jeden ze szczegółów potwierdzających tezę o malowaniu. Proszę zwróćcie uwagę na niesymetryczne rozmieszczenie względem indeksu napisu "swiss"


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karatem go Panie! najlepiej 18-stoma :P

 

u65r.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.