Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Ech ..powiało staruszkami jak spod igły (że normalnie zazdrość) Dla równowagi zapodam trochę złomniaczków

Pierwszy to  - SIRO :

 

 

 

 

ale pewnie nie ostatni....

 

 

Rodzinka rośnie  :D

 

A tu złoty strzał w cenie przesyłki, niesprawny   ^_^  ... bo w środku zablokowała go luźna śrubka trzymająca werk w pierścieniu.

 

 

 

A co tam. Dawno mnie tu nie było to jescze jedno wrzytkę zrobię.

TAVANNES

 

 

 

Normalnie kręco mnie "poduszki" ...

 

 

 

co majom takie serduszki.

 

No nareszcie coś w moim stylu. Te Siro są genialne. Uwielbiam tę stylistykę i zbieram takie powoli, chociaż celuję w inne, również mało znane marki. Poduszki i cerkiewki rzondzom! :D

Same świetne strzały, zegarki o takich stylistykach bardzo mi pasują. Od końca lat '20 do początku lat '60, potem to już same nudy i dziwactwa.  :P  Gratuluję.

 

pozdrawiam

Narfas

Edytowane przez Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie coś w moim stylu. Te Siro są genialne. Uwielbiam tę stylistykę i zbieram takie powoli, chociaż celuję w inne, również mało znane marki. Poduszki i cerkiewki rzondzom! :D

Same świetne strzały, zegarki o takich stylistykach bardzo mi pasują. Od końca lat '20 do początku lat '60, potem to już same nudy i dziwactwa. :P Gratuluję.

 

pozdrawiam

Narfas

No to mamy podobny styl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek z tych jednych "króliczków" - jak to mawiał sneer :) .

Wojskowy brytyjski Timor.

Już sama nazwa dobrze mi się kojarzy , dwa lata ganiałem za tym zegarkiem , bo to panie stan do d... albo cena zaporowa.

Nabytek już nie taki nowy , bo jest u mnie z pół roku , ale dopiero teraz doprowadzony do pełnej użyteczności.

Swoją drogą w zegarkach wojskowych nie ma oddzielnego tematu o Brytyjczykach , są tylko raf-owskie.

Może wieczorkiem coś skrobnę .

A teraz "włala" 36 mm bez koronki , masywna koperta w środku modyfikowany AS 1203 na niebieskim włosku :rolleyes: .

Dekielek jest oczywiście podwójny ale wkleję inne zdjęcia w wojakach.

Całość dopełnił pasek od Stacha ze starej skórki.

Pozdrawiam

post-34994-0-43793600-1391253543_thumb.jpg

post-34994-0-63239500-1391253552.jpg

post-34994-0-63923000-1391253563.jpg

Edytowane przez lamwoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba nigdy nie pojme tej fascynacji wojakami, bo ja zawsze bardziej love niż war, ale najważniejsze, ze cel zrealizowany. Gratulacje :-)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacna sztuka a punce na uszach świadczą o kapitale zainwestowanym w zakup.

Niechaj cieszy i pociągnie za sobą następne do kolekcji. :)


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega, kupiona onegdaj okazyjnie okazała się odrobinę wymęczona. Nie mam pojęcia z jakich lat może być. Jest problem z kopertą, była kiedyś męczona. Wyskakuje tylna pokrywa. W związku z tym poszukuję dobrego złotnika, który by tę kopertę naprawił. Czy warto zająć się tarczą?

 

post-27317-0-51833900-1391267368_thumb.jpg

post-27317-0-70531100-1391267389_thumb.jpg

post-27317-0-11650900-1391267426_thumb.jpg


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze trochę wnętrza...

 

post-27317-0-87126500-1391267938_thumb.jpg

post-27317-0-18677600-1391267940_thumb.jpg

post-27317-0-41310100-1391267941_thumb.jpg


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta kostka jest fajna i napraw koniecznie kopertę. Masz w Poznaniu firmę jubilerską która pozłaca koperty i na pewno zrobi Ci z nią porządek.

Co do reszty to ta omega pochodzi z kolekcji 1967-72 co wynika z numeru referencyjnego na kopercie.

Dodaj ją także do Omeg niech piękne staruszki nadal rządzą!

 

Chciałem wkleić link potwierdzenia ze strony Omegi ale cuś nie wchodzi a może tylko ja jestem taki sierota. Skopiowałem stronę i spróbuję ją załączyć.

 

Ale chyba gucio wyszło?

omega kiniola.htm

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale problem z tą kopertą polega na tym, że ona nie jest pozłacana, ona jest z 18-tki. Tu trzeba naprawdę dobrego złotnika, który wyprowadzi krawędzie koperty.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest firma jubilerska i na pewno potrafią nadlać to co potrzeba i na nowo spasować.

Myślę, że wiesz gdzie ona się mieści. Podjedź pokaż w czym rzecz i na pewno coś poradzą.

To na nie jest chyba wielka filozofia, tylko pewnikiem upierdliwa aczkolwiek do zrobienia.


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tarcza jest po renowacji..?


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda że cały zegarek jest po dogłębnej :) renowacji....

Nie jestem pewien ,ale czy w oryginale koronka była logowana?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba widziałem ten zegarek na al..... Była nawet dyskusja na jego temat. Czy to ten z al...czy się mylę ?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek w tych modelach z tego co pamiętam była logowana


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek w tych modelach z tego co pamiętam była logowana

Na pewno tak , ta wersja była robiona na rynek amerykancki , jak koronka jest oryginalna to w środku siedzi pewnie 500-setka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek był na licytacji, ale kupiłem go poza nią ze znaczną obniżką. Zegarek przeszedł renowację. Ma na pewną nową oryginalną koronkę oraz nowe szkło. Kupiłem go raczej na użytek bieżący niż jako eksponat więc za bardzo się nie wczuwałem. Jak będę miał chwilę czasu to z ciekawości udam się z nim do jakiego zegarmistrza. W środku 501.

post-69048-0-42023700-1391342016_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na codzień do noszenia zrozumiem...ale taka cena ... za malowanke ..?

 

Choć z drugiej strony ceny zegarków vintage w ciagu ostatnich 6-9 miesięcy poleciały mocno do gory.


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.