Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

 

Kolego @sneer - jak będziesz chciał się pozbyć Compressora daj znać :)

 

Nie ma sprawy odezwij sie na Priv jak bedziesz zainteresowany :)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy nabytek trochę niekompletny kupiłem z zamiarem przeznaczenia na części.Ale zegarek jest mechanicznie w doskonałym stanie ,wszystko działa ,a nawet dokładność -30s/dzień to doskonały wynik dla 60 letniego zegarka z niższej półki.Dodatkowo jest to drugi egzemplarz z VJ 92 w moim zbiorze,Teraz mam jeden bez zabezpieczenia a drugi z incablockiem wystarczy tylko znaleźć jeszcze Valjoux 92 z KIFem i będzie komplet.

post-67292-0-59132000-1427125651_thumb.jpg

post-67292-0-20219900-1427125663_thumb.jpg

post-67292-0-97205400-1427125674_thumb.jpg

post-67292-0-14151200-1427125689_thumb.jpg

post-67292-0-66265900-1427125701_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cudny ;)  jakoś wcześniej chrono Elgin jakoś mnie nie przekonywały ale ten ma w sobie to "coś" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cudny ;)  jakoś wcześniej chrono Elgin jakoś mnie nie przekonywały ale ten ma w sobie to "coś" ;)

 

Zdecydowanie ma to coś, gratuluję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku to "cos" to mocno powiększona średnica sub-tarcz .,Dzięki temu zegarek wygląda o wiele bogatszy niż jest w rzeczywistości. Na ostatnim zdjęciu obydwa zegarki Britix i Elgin maja dokładnie taki sam rozmiar,a mimo to Elgin wydaje się większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sub-tarcze, minimalizm tarczy i wielkość wskazówek. Mam dziś akurat na nadgarstku Striełkę na mechanizmie 3017 (Venus 150), zegarek wielkościowo zdaję się niemal identyczny, i właśnie różnice w wielkości wskazówek rzucają się pierwsze w oczy. Tak czy inaczej, chyba nie wyjdę daleko przed szereg mówiąc, że czekamy na więcej zdjęć po przywróceniu do pełnej krasy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywrócenie do pełnej krasy trochę potrwa.O ile zapasowe przyciski mam uporządkowane ,to wskazówki są wrzucone bezładnie do kontenerka i na samo dobranie wskazówek potrzeba pól dnia.,    W zamian pokażę Venusowe .Na gorze,Kalendarz Venus 222,Regulator V 170 Dolny rząd Venus 150,.ST-19 i 3017.Co ciekawe jeden z pokazanych mechanizmów ma podobną konstrukcje do Valjuoxa 92, a w zasadzie był bezpośrednią inspiracją dla inżynierów z VJ Ebauches przy tworzeniu cal..VJ 77 i VJ 92

post-67292-0-08078700-1427196707_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zestawik-gratuluję :)

no i dam coś swojego ;)

post-41915-0-02077700-1427218538_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek i pierwsze vintage

 

98ynog.jpg

 

Strasznie marzy mi się czarny pasek z białym przeszyciem do tego, ale te uszy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze i pewnie nie ostanie vintage! Fajny zegarek i w dobrym stanie! Gratuluje!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś o pasek, ale takie zegarki aż się proszą by pozostać na bransolecie. Gratuluję, ta Omega jest piękna.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

ladna...

zasadas ma racje niech zostanie na bransie... pasuje jej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z alle?


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje nowe nabytki to pudełko po monetach za 2 dychy zakupione od moneciarzy  i dwie dewizki z ludzkich włosów okute w patriotyczne motywy  :)

No i jescze  dwie koperty nowe nieużywane do starych zegarków mołnia i kultowego K-43 kirowa  :)

post-68206-0-45689300-1427358763_thumb.jpg

post-68206-0-84497800-1427358770_thumb.jpg

post-68206-0-67064500-1427358778_thumb.jpg

post-68206-0-30282700-1427358790_thumb.jpg

post-68206-0-11613500-1427358861_thumb.jpg

post-68206-0-87319500-1427358869_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Ta z tym zdjęciem też jest z ludzkich włosów?

Kurcze jak pomyślę to aż mnie ciarki przechodzą ale pięknie to wygląda. A zegarki patriotyczne są naprawdę niezłym kawałkiem naszej historii.

Gratuluję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też - była oglądana pod mikroskopem i 100% ludzkie kłaki - ona powinna mieć jeszcze jeden splot i mocniej skręcony ale pewnie przez lata sie wykruszył i jest jak jest - pewnie była tez dłuższa - lata ma za sobą a jak wiadomo nie było wtedy szamponów używanych przez Kszysztofa Ibisza  :D

 

Dodam że splot jest ciasny i wbrew pozorom nie są wcale takie delikatne - ta dłuższa ma w srodku tzw rdzeń z czegoś mocniejszego a ta na krótsza jest w środku pusta - są czyste nie śmierdzą , zapach neutralny , lekko czuć starością ale nie brudnymi włosami , wszy tez nie ma  :D

Te zegarki i dewizki to numer jeden moich zbiorów 

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Niezła robota i jaka precyzja wykonania!

Chciałbym kiedyś mieć coś tak pięknego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem takie dewizki na aukcjach ale mnie się z Auschwitz kojarzą... <_<

Czas ich powstania i okoliczności to zupełnie inna historia - one wiążą się z tęsknotą za wolnością i wolnym krajem bez zaborów - mordowania ludzi tylko za to jakiej są narodowości i jakim językiem mówią stąd motywy patriotyczne na okuciach i ogólne nazewnictwo takich przedmitów jako "Biżuteria żałobna" żałoba za utraconą ojczyzną.

Góry włosów w obozach mogą się z nimi kojarzyć ale to coś zupełnie innego nie mniej jednak wiem o czym mówisz i nie tylko ty masz takie skojarzenia więc chyba wszystko z Tobą w porządku Krzychu  :D  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega od Modro jest epicka, ale i tak ruszyły mnie nabytki Pawła...

Dewizki z włosów rzadko pojawiają się na Allegro, piękny zakup. W dodatku w takim stanie i z takimi okuciami...

Nieużywana koperta od Mołni mocno mnie ruszyła, ale taka nowa koperta do Kirowki... Przecież takie rzeczy nie istnieją...

A wal się w błocko za ten Twój ryneczek i te zakupy...

 

pozdrawiam

Narfas ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D  :D  :D  Podziękował za słowa uznania  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja nowa "parka"  :rolleyes:

 

IWC udało się przywrócić do życia i poprawić nieco "spaprane" elementy - teraz chodzi jak ta lala 

 

ale, żeby IWC nie było nudno w pudle wśród mechanicznych, zafundowałem mu w przegródce obok Eterne Quartz cal. 1556 (ESA 9181) - jak się nie mylę chyba od Rekiniastego.

 

I ot, tak w kolekcji vintage pojawiły się dwa elektroniczne zegarki z lat '71 - '73.

 

IWC

Eterna Quartz

IWC electronic & ETERNA electronic

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo!

pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mój nowy nabytek dopiero dotarł ale cieszy orfina porsche desing automatic na oryginalnej bransolecie nsa

arabski kalendarz na dokładnym chodzie trzeba jeszcze popracować nad jej wizualną stroną fota na szybko

post-44704-0-30359000-1427486633_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.