Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

kaido2

 

i wlasnie oczekiwalem, ze to wytlumaczysz :)

 

mnie w pleni przekonuja twoje wyjasnienia i przy okazji sie czegos ciekawego dowiedzialem

 

PS: sliczny zegarek i to moj ulubiony typ Atlanticow, tarcza z niebieskim ringiem w srodku. Niebawem odbiore swojego ze spa i zaprezentuje go w odpowiednim watku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Mnie z Atlanticów podobają się jedynie te wczesne wersje(dla wojska) gdzie nie tylko urzeka ring w oryginalnych nie odnawianych tarczach( błękit w odmianach Worldmastera i granacik w Milano), a też reszta mosieżnej, srebrzonej blaszanki na którą naniesione są napisy i znaczniki,pokryte jedynie prawie przeźroczystym lakiem o charakterystycznym odcieniu dla bezbarwniaków z tamtego okresu.Oprócz tego w tych wczesnych mamy do czynienia z porządną stalową kopertą(również wczesne Milano).

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Kaido zgadzam się z Twoim wytłumaczeniem :) Ale koronka niestety nie jest oryginalna. Jest to element, który zużywa się najszybciej i założona została taka jak widać. Cieżko jest i było pewnie dostać z literą "A" pisaną odręcznie. Ale tego jestem pewien na 99%. Koronki stylem dopasowane były do logo na tarczy. Jak pojawiło się logo "atlantic" weszły koronki z małym "a".

Edytowane przez victor86

Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2
:) Jeszcze szybciej się zużywa badziewna koperta.W sumie możesz mieć rację o szczegóły poprzedniego właściciela się nie pytałem i może rzeczywiście zmieniał koronkę, bądź cały klucz taką koronką.Kilka takich starych Atlanticów spotkałem właśnie z takimi wyjechanymi koronkami z mała "a" i nieuniknione że po czasie zostały zmienione nawet z całymi kluczami, gdyż Atlanticki na AS1188 produkowano dość długo.Wiem tylko że zegarek w latach 50-tych upadł(wyskoczyły incabloc`ki) i został trzepnięty do szuflady, a właściciel kupił sobie Kirova.Nikt go nie naprawiał itd. W takim razie aby wszystko w nim było ok nie pozostało mi nic innego jak zmienić tą koronkę na grzybka bez literki "A".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ja szukałem takiej koronki i niestety znaleźć nie mogłem. Wrzucam lepsze zdjęcie mojego Atlantica. Tak jak pisałem poprzednio. Porównałem dokładnie stan obecny z poprzednim. I stwierdzam, że jest identyczny jak przed renowacją. Fakt wyoblenia koperty no coż może wydaje się taka wyoblona przez zbrojone szkło.

 

 

Powiedz mi jeszcze jest jakaś szansa dostania takiej koperty stalowej??

post-32260-0-67361700-1315305284_thumb.jpg

Edytowane przez victor86

Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Odnośnie wskazówek dodam kawałek z ksiązki W.Kutermankiewicza.Ten składak po prawej ma wskazówki takie jak we wczesnych modelach( także są one w moim) serii Worldmasterów:post-23966-0-09791300-1315316205_thumb.jpg

 

Wracając do Twojego zegarka to na nowym foto wyobleń tej Pallasowskiej koperty tak nie widać,natomiast fajna jest ta sekunda z Wostoka 2409.lub Poljota 2614.2H,lub Rakety 2409H.W tarczy zachowano jedynie wzór i nawet logo jest przyzwoite, natomiast reszta grubo odbiega od oryginału.Tarcza była robiona w Chronostarze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to dzieło wykonane w chronostarze. Odbiega od oryginału ??


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Pod względem wykonania niestety odbiega.Tak jak wyżej pisałem oryginalna tarcza w tych zegarkach to srebrzona mosieżna blacha,gdzie cześć srodkowa ringu jest szlifowana pod kątem 90 stopnii wgledem zewnętrznej cześci ringu.Farba jest tu jedynie użyta do namalowania kolorowego ringu(najpierw biała potem niebieska lub złota,lub czerwona,lub czarna w zależności od modelu itd.),oraz do namalowania logo, znaczników , a na koniec jest to pryśnięte parwie bezbarwnym lakiem (zapewne żółknący werniks od słońca)dającym odcień tarczy taki a nie inny.Szlify na blaszy mają dawać tarczy dodatkowy efekt.Podczas padania swiatłą na nią pod różnymi kątami ring wewnetrzny i zewnetrzny zmieniają kolory(szary i srebrzysty ecru i odwrotnie).Pod lupką x4 już ładnie widać te szlify.U Ciebie po sciągnieciu starej tearczy poprostu położono natryskowo w farbę ecru i resztę co na tarczy się znajduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu przynaję Ci rację. Ale coż jeśli chodzi o renowację to myślę, że nie da się aż tak dobrze odtworzyć tarczy.


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Da się tak jak wszystko,tylko że to kosztuje i w przypadku takiego zegarka się to nie opłaca.Kiedyś nawet się na taką nabrałem i gdyby znajomy nie powiedział mi że robiona to nigdy bym nie wpadł.Tarcza była oryginalnie zrobiona taką samą techniką lecz pochodziła z zegarka z którego warto było coś takiego zrobić.W Polsce nie spotkałem się jeszcze z ządna firma która by w ten sposób (tak jak oryginał) odtworzyła tarcze,natomiast w Szwajcarii takich firemek jest kilka i robią to naparwdę świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie z Atlanticów podobają się jedynie te wczesne wersje(dla wojska) gdzie nie tylko urzeka ring w oryginalnych nie odnawianych tarczach( błękit w odmianach Worldmastera i granacik w Milano), a też reszta mosieżnej, srebrzonej blaszanki na którą naniesione są napisy i znaczniki,pokryte jedynie prawie przeźroczystym lakiem o charakterystycznym odcieniu dla bezbarwniaków z tamtego okresu.Oprócz tego w tych wczesnych mamy do czynienia z porządną stalową kopertą(również wczesne Milano).

 

i właśnie za ten ring, wskazówki, stalową kopertę i koronkę oraz tarczę z metalicznym połyskiem lubię mojego atlantika - noszonego zresztą dosyć często :)

środek tarczy ma jakieś delikatne plamki widozne pod kątem, ale to tak wlaśnie chyba wygląda upływ czasu na tarczy

 

zdjęcie niestety nie oddaje pełni piękna tego zegarka

atlanticd.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

niedawno na allegro sprzedawano takiego

http://allegro.pl/szufladowy-atlantic-varldsmastarur-17j-lata-50-te-i1781737810.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny jest. Coż muszę dostać taką kopertę.


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

 

niedawno na allegro sprzedawano takiegohttp://allegro.pl/szufladowy-atlantic-varldsmastarur-17j-lata-50-te-i1781737810.html

 

Tyle, że ten z Allegro miał chromowaną kopertę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ten z Allegro miał chromowaną kopertę :)

no właśnie zastanawiało mnie czy można wypolerować stal żeby tak lśniła .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Stal da rade tak wypolerować że ho ho.Dalw własnie o to chodzi,Twój zegarek to jest to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zegarek wygląda naprawde ładnie.

 

 

Porównałem dokładnie stan obecny z poprzednim. I stwierdzam, że jest identyczny jak przed renowacją. Fakt wyoblenia koperty no coż może wydaje się taka wyoblona przez zbrojone szkło.

 

Victor

 

Tej wersji się trzymaj.

Tylko że obiektywnie (tzn. porównując szczegół do szczegółu) rzecz biorąc, renowacja została spartolona.

Na pocieszenie dodam, że podobnie jak 99% pozostałych przypadków renowacji.

Nie chodzi o to, by zegarek wyglądał ładnie, ale by choć w pewnym stopniu przypominał oryginał.

Tu w ogólnym zarysie niby ok, ale jak już poprzednicy opisali, szczegóły miażdżą, niestety, na niekorzyść.

Za tę kasę pewnie dałoby się coś wygrzebać oryginalnego i nieodnawianego.

 

Pozdrawiamn

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety już wiem, że poprzednicy mieli abolutną rację. No coż nic na to teraz nie poradzę. Będzie taki jaki jest. Szukam teraz stalowej koperty, żeby chociaż to zmienić ale to będzie ciężka sprawa.

Dzięki za dobre słowo :)


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno najbardzij liczy się wnętrze. Mój dzisiejszy nabytek ma takie:

post-23302-0-38469600-1315426814_thumb.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mój Revue , robiłem malowanko i wypełnienie wskazowek. Wyszło super! Koperta sfatygowana tylko od spodu więc jej ie ruszam . Mechanicznie na dobrym chodzie , średnica bez koronki 33 mm. Ale cieszy pozdrawiam!

post-34994-0-33707100-1315655578_thumb.jpg

post-34994-0-04806100-1315655589_thumb.jpg

post-34994-0-42244800-1315655606_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Revue - bardzo dobry wybór, choć zegarki z takim designem mi się wogóle nie podobają.Mnie rajcują za to takie maszyny:

 

revue1.jpg

 

revuesport.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie! Mnie by też rajcowały! Jest tylko jeden problem , ciężko coś takiego w przyzwoitym stanie spotkać.

 

Ale jak już znajdę to!!!!!!!!!!!!!!>>>>>>>>>>>>>>>>............................. - na pewno się pochwalę! Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Tych pierwszych "Afrykanów artyleryjskich" jest nieiwiele, zaś "alinckich sportowców " w stali z lat 30-tych jeszcze trochę jest i co jakiś czas można na takiego trafić.W obu przypadkach trzeba bardzo uważnie sprawdzać zegarek przed nabyciem, ponieważ skladaków i różnych kombinacji jest masa na rynku wtórnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.