Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Najlepszy przyjaciel człowieka :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o weta i pieniądze to nie ma zmartwienia, jeśli pies nie zazyczy sobie operacji plastycznych to mogę wydawać na niego pieniądze :D Co do wychodzenia na dwór i zbierania kup... Problem polega na tym, że ja generalnie często sam w siebie nie wierzę I nie wiem, czy po dłuższym czasie mnie to nie zacznie męczyć :/ A może nie będzie? Tego właśnie nie jestem w stanie powiedzieć. Lubię psy i zawsze każdego glaszcze, więc pod tym względem pies miałby super

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Ależ nie ma problemu - może Cię to męczyć, tak jak męczy czasem mnie, bo ciężki dzień, bo się nie chce, bo coś tam - ważne żebyś się nie dawał zmęczeniu, brał psa i zaiwaniał na spacer na pocieszenie Ci powiem, że Szyszka też nie bardzo lubi długo łazić w deszczu lub w skwarze, wiec w niesprzyjających warunkach pies sam kończy spacer No ale też wszystko zależy od psa...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ile I na ile mniej więcej wychodzisz z Szyszka? :)

Ależ nie ma problemu - może Cię to męczyć, tak jak męczy czasem mnie, bo ciężki dzień, bo się nie chce, bo coś tam - ważne żebyś się nie dawał zmęczeniu, brał psa i zaiwaniał na spacer na pocieszenie Ci powiem, że Szyszka też nie bardzo lubi długo łazić w deszczu lub w skwarze, wiec w niesprzyjających warunkach pies sam kończy spacer No ale też wszystko zależy od psa...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc Szyszka jest idealnym psem prawie bezobsługowym, doskonale wpasowanym w nasz rytm życia - rano przed robotą spacer ok. 20 min plus po robocie spacer od 20 min do 2 godz - zależy. Jak jest potrzeba to jeszcze jeden spacer później. Ona zawsze daje znać, jak coś - w domu napaskudziła dwa razy - pierwszego dnia u nas i raz jeszcze, jak wpadłem na idiotyczny pomysł, żeby ją nakarmić domowym żarciem. Zdarza jej się za to rzygać, kiedy nażre się trawy.

 

A propos szczura, Szyszka dostała niedawno właśnie jednego takiego: post-97650-1533759812,8905_thumb.jpg

post-97650-1533759821,9047_thumb.jpg

 

PS

Na tym pierwszym zdjęciu mina niewiniątka, a już dwa razy odgryzła mu nos...

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Szyszkops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ile I na ile mniej więcej wychodzisz z Szyszka? :)

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Zależy od temperamentu i wieku psa. Im młodszy i bardziej chętny do wybiegania, tym częściej. Gucław ma 3,5 roku i wychodzimy z nim co najmniej 5 razy, w tym jeden ok 2 godz. (las). Teraz gorąco, to też mu sie trochę mniej chce, a że ma czarne umaszczenie, to szybciej łapie temperaturę.

 

Co do wzięcia psa. To ty musisz wiedzieć, czy jesteś na tyle odpowiedzialny i obowiązkowy, żeby mieć psa. To żywe, myślące i odczuwające stworzenie, którego nie da się odstawić w kąt. Obowiązków prawie tyle, co z dzieckiem. Gucław jest przy okazji przymilasem i wymagającym ciągłego zainteresowania, to zajęcia przy nim sporo.

 

Jak tylko masz cień wrażenia, że Ci się znudzi albo możesz przestać się poświęcać - odpuść. Szkoda zwierzaka, bo to jemu zrobisz krzywdę


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od temperamentu i wieku psa. Im młodszy i bardziej chętny do wybiegania, tym częściej. Gucław ma 3,5 roku i wychodzimy z nim co najmniej 5 razy, w tym jeden ok 2 godz. (las). Teraz gorąco, to też mu sie trochę mniej chce, a że ma czarne umaszczenie, to szybciej łapie temperaturę.

 

Co do wzięcia psa. To ty musisz wiedzieć, czy jesteś na tyle odpowiedzialny i obowiązkowy, żeby mieć psa. To żywe, myślące i odczuwające stworzenie, którego nie da się odstawić w kąt. Obowiązków prawie tyle, co z dzieckiem. Gucław jest przy okazji przymilasem i wymagającym ciągłego zainteresowania, to zajęcia przy nim sporo.

 

Jak tylko masz cień wrażenia, że Ci się znudzi albo możesz przestać się poświęcać - odpuść. Szkoda zwierzaka, bo to jemu zrobisz krzywdę

Święte słowa...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cień wrażenia mam, ale jakbym wszystko tak odstawial, to bym nic nie robił w życiu, taki już jestem, że wszystkim się przejmuje Chłopaki dzięki za pomoc, przemyślę sprawę ;) Miło by było jezcze usłyszeć jakieś wypowiedzi ;)

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko prawda co piszecie.

Dodatkowo powiem, że jeśli ktoś nie miał nigdy psa, to nie bardzo też wie, na co się pisze. ;)

Wszystko wychodzi dopiero w praniu. Dlatego mamy tak wiele porzuceń, zwłaszcza w okresie poświątecznym, gdzie kupiło się pieska w amoku świątecznych zakupów ukochanemu syneczkowi czy córeczce pod choinkę, a potem okazało się, że to nie miś pluszowy.

Najgorsze co można zrobić zwierzęciu to znęcać się lub porzucić...

 

Ja miałem w młodości pieska i teraz nie za bardzo chciałem kolejnego. Ale rodzina (żona z córką) mnie przegłosowała. Co do córki, która obiecywała, że będzie się psem zajmować ponad wszystko, nie miałem złudzeń, że szybko skończy się zapał ;)

Oczywiście miałem rację. Bardziej bałem się, że skończy się też żonie, a ponieważ dużo pracuję w domu, to cały obowiązek spadnie na mnie. Na szczęście tak się nie stało. Żona, która nigdy nie była zagorzałym miłośnikiem psów, polubiła naszego psiaka niesłychanie. Zajmuje się nim z pasją i bez jęknięcia. Chętnie jej pomagam i najczęściej razem wychodzimy na długie spacery. Jak widać ma to też dobre strony dla scalania rodziny. :)

Żona ma plan, żeby przeszkolić psa do zadań specjalnych w terapii dzieci z autyzmem i innymi problemami. Wydaję mi się, że nada się do tego doskonale. Lubi dzieci i zabawę z nimi. Lubi też szkolenia i pracę.

 

Masz szczurki? :) Zastanawia mnie klatka, w internecie jest ich pełno I nie wiem czy iść na wysokość, czy długosc no i nie wiem jakie wymiary

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

W tej chwili mam tylko jednego kota i psiaka.

 

Pies na plaży w tym roku był w siódmym niebie

Kąpiele do woli... bieganie do woli... kopanie dołów bez konsekwencji... ;)

 

post-75614-0-04456900-1533762560_thumb.jpg

 

...tylko po całym dniu, najczęściej był rozjechany nieco :P

 

post-75614-0-06591000-1533762570_thumb.jpg

 

A tu wspólnie włączyli chłodzenie... Najzimniejsze miejsce w domu ;)

 

post-75614-0-07209300-1533762584_thumb.jpg

 

Jeśli chodzi o klatkę dla szczurków, to poczytaj tutaj:

https://www.elfiasfora.pl/klatka-szczura/


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz patrzę, Szyszka to naprawdę taki grzeczny Doberman

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź Loituma :) Co do klatki, to chyba najłatwiej będzie pójść do zoologa i na oko zobaczyć, która będzie pasować, bo cyferki mi mało mówią :D

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Myślę jezcze nad kotem, zapomniałem wspomnieć :D Ale ja lubię przytulasy, a koty chyba do takich w większości nie należą :D W dodatku rodzice zabija jak zniszczy meble Plus jest taki, że wychodzenie z nim na dwór to jakby mniejszy problem ;)

Edytowane przez SzymonJestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę jezcze nad kotem, zapomniałem wspomnieć :D Ale ja lubię przytulasy, a koty chyba do takich w większości nie należą :D W dodatku rodzice zabija jak zniszczy meble Plus jest taki, że wychodzenie z nim na dwór to jakby mniejszy problem ;)

 

A to wszystko zależy na jaki egzemplarz trafisz... ;)

Miałem kotkę, która była niesłychanie przymilniasta i przytulasta. Chodziła za mną krok w krok. Właziła na kolana jak tylko była okazja i domagała się głaskania. Teraz mam psa, który daje się głaskać chyba tylko dla tego, że wydaje mu się, że musi :D

Generalnie nie przepada za tym i zapewniam Cię, że nie jest to przypadek odosobniony. To się zdarza dość często.

Więc różnie z tym bywa... :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz patrzę, Szyszka to naprawdę taki grzeczny Doberman

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź Loituma :) Co do klatki, to chyba najłatwiej będzie pójść do zoologa i na oko zobaczyć, która będzie pasować, bo cyferki mi mało mówią :D

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Myślę jezcze nad kotem, zapomniałem wspomnieć :D Ale ja lubię przytulasy, a koty chyba do takich w większości nie należą :D W dodatku rodzice zabija jak zniszczy meble Plus jest taki, że wychodzenie z nim na dwór to jakby mniejszy problem ;)

Polecam Ci tzw. ruska, rosyjski kot archangielski...to taki piesokot.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie jeszcze jesienią udało mi się pyknąć ;)

 

post-75614-0-49331300-1533800425_thumb.jpg


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde, fajne są! Zabieram się do czytania, dzięki ;)

Polecam Ci tzw. ruska, rosyjski kot archangielski...to taki piesokot.

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Takie jeszcze jesienią udało mi się pyknąć ;)IMGP1157.JPG

Perfekcyjne zdjęcie w idealnym momencie :D Chyba jakaś mucha chciała mu usiąść na nosie

 

 

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem o kotach i Ruski wydaje się być najlepsza opcja :D Ktos posiada i chce się wypowiedzieć?

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kot który jest prawdziwie psem to Ragdoll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goni patyki, sika na spacerach z podniesioną łapą, liże właściciela na przywitanie i tak dalej.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goni patyki, sika na spacerach z podniesioną łapą, liże właściciela na przywitanie i tak dalej.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Poza sikaniem z podniesiona łapą (mam kotkę) - tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kotka rasy Europejskiej (czyli dachowiec po naszemu), widoczna wyżej na zdjęciu, również z ogromną przyjemnością aportuje :)

Dodatkowo zieje jak pies i szuka chłodnych miejsc na przeżycie. No i nie odpuści żadnego spaceru z psem. Jak tylko zobaczy, lub usłyszy, że wychodzimy, leci w te pędy z nami i dumnie snuje się krok w krok za psem. Idzie oczywiście bez smyczy. :rolleyes:

Ludziska mają ubaw po pachi.

 

 

@Brzoza2 zmień ostrość albo temat... B):D


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha - ostatnio 2 razy wskoczyła do basenu !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ragdoll super, ale trzeba często sprawdzać stan zdrowia zębów, lapek, uszu itd. Rusek jest bardziej bezobsługowy :D

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mama już polubiła Ruskiego kota, teraz jezcze tylko tata, który chciał kiedyś kota :D

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu: właśnie wracamy ze spaceru, który trwał 5 minut - głównie dlatego ze czekaliśmy na windę - pies wyszedł, załatwił potrzeby, popatrzył na mnie... i zawrócił do domu

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu: właśnie wracamy ze spaceru, który trwał 5 minut - głównie dlatego ze czekaliśmy na windę - pies wyszedł, załatwił potrzeby, popatrzył na mnie... i zawrócił do domu

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Przynajmniej wie czego chce :D

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j9244n.jpg

 

znsc8z.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem o kotach i Ruski wydaje się być najlepsza opcja :D Ktos posiada i chce się wypowiedzieć?

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Ruski jest rasą naturalną, Ragdoll wyhodowany jest w latach 6o tych XX wieku... Polecam Ruska, bo mam :P  ... Bardzo inteligentny zwierz, wszystko co jest napisane w necie to prawda, więc nie ma sensu przepisywać...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.