Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Najlepszy przyjaciel człowieka :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Może się uda ;) Mama już coś tam nawet o niego pyta. Dużo sierści zostawiają? Pokaz swojego :D

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt z rodziny nie ma alergii?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiniol, ruska to nawet wódka nie jest dobra a Ty sierściucha proponujesz...,..

 

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt z rodziny nie ma alergii?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tego właśnie nie wiem, bo nigdy nie mieliśmy takiego futrzaka... Jeśli to coś oznacza, to wspomnę, że z świnka morska nikt nie miał problemu :)

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świnka to nie to samo ;)

Sierść kocia uczula bardziej.

Ale może nie was. :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tata powiedział, że nie jest chętny, ale jezcze poczyta...

Więc szansę na kota małe... Nigdy się nie uda w tym domu -_-

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świnka to nie to samo ;)

Sierść kocia uczula bardziej.

Ale może nie was. :)

 

SIERŚĆ KOTA NIE UCZULA!!!

 

 cyt;"Objawy skórne (np. wysypkę), katar, kichanie i inne przykre dolegliwości powoduje ślina i wydzielina z gruczołów na skórze, które są rozprowadzane po sierści kiedy futrzak się myje. Dokładniej mówiąc, w większości uczula ludzi białko zawarte w kociej ślinie i łoju – Fel d1."

 

Najmniej uczulajacymi rasami ALE NIE w OGÓLE są koty  syberyjski, balijski, sfinks i devon rex. W ich ślinie znajduje się dużo mniej enzymu Fel d1 niż u innych kotów. 

Tata powiedział, że nie jest chętny, ale jezcze poczyta...

Więc szansę na kota małe... Nigdy się nie uda w tym domu -_-

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

No i nad czym tu rozpaczać? Bedziesz miał swoj dom, swoją kasę na wetów i wyżywienie zwierzaka to sobie go sprawisz. I sam bedziesz się nim opiekował.

 

Ja się Twojemu ojcu nie dziwię, że nie chce kota skoro Ty chcesz, żeby zwierzaka ktoś jeszcze  w rodzinie chciał, bo wtedy odpowiedzilność za niego będzi dzielona na członków rodziny. A najlepiej jeszcze, zeby Oni kupili Ci kotka i sie nim opiekowali. Latali po wetach, po karme,  dziwgali do domu żwirek, sprzatali kuwete,  sierść w całym mieszkaniu, a Ty sobie go czasami poglaszczesz czy pobawisz się z kotkiem.

 

Znam to z autopsji.

Edytowane przez Lazur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SIERŚĆ KOTA NIE UCZULA!!!

 

cyt;"Objawy skórne (np. wysypkę), katar, kichanie i inne przykre dolegliwości powoduje ślina i wydzielina z gruczołów na skórze, które są rozprowadzane po sierści kiedy futrzak się myje. Dokładniej mówiąc, w większości uczula ludzi białko zawarte w kociej ślinie i łoju – Fel d1."

 

Najmniej uczulajacymi rasami ALE NIE w OGÓLE są koty syberyjski, balijski, sfinks i devon rex. W ich ślinie znajduje się dużo mniej enzymu Fel d1 niż u innych kotów.

 

 

No i nad czym tu rozpaczać? Bedziesz miał swoj dom, swoją kasę na wetów i wyżywienie zwierzaka to sobie go sprawisz. I sam bedziesz się nim opiekował.

 

Ja się Twojemu ojcu nie dziwię, że nie chce kota skoro Ty chcesz, żeby zwierzaka ktoś jeszcze w rodzinie chciał, bo wtedy odpowiedzilność za niego będzi dzielona na członków rodziny. A najlepiej jeszcze, zeby Oni kupili Ci kotka i sie nim opiekowali. Latali po wetach, po karme, dziwgali do domu żwirek, sprzatali kuwete, sierść w całym mieszkaniu, a Ty sobie go czasami poglaszczesz czy pobawisz się z kotkiem.

 

Znam to z autopsji.

Chłopie... Co Ty możesz o mnie wiedzieć? Serio wyciągasz takie wnioski po dwóch zdaniach? Śmieszne... Czemu chce żeby obowiązki były podzielone? Żeby kot nie sprawial problemu, jak każdy co jakiś czas posprząta, to damy rade. Ale to tylko i wyłącznie jeśli wszyscy będą tego kota chcieli. Widzę, że Ty za to wiedząc tylko jak mam na imię, jesteś w stanie wszystko już o mnie opowiedzieć. Wkurzyles mnie takim głupim gadaniem. A o moje i rodziców pieniądze się nie martw, lepiej pilnuj swoich ;)

Mam nadzieje, że zrozumiałeś co chciałem Ci przekazać. Wszystkie uwagi chętnie wysłucham, nawet te mówiące, że nie powiniem mieć kota, ale żeby to miało sens i nie atakowalo mnie. Nie jestem pięciolatkiem I wiem co to obowiązki, to, że Twoje dzieci, bądź ktoś inny (bo znasz to z autopsji) przestały się interesować, nie oznacza, że u mnie tak będzie. Kot będzie u mnie tylko jeśli wszyscy będą chcieli i podzielimy obowiązki

Jezcze jedno, kto Ci powiedział, że to rodzice kupią kota?

Edytowane przez SzymonJestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale wracając do tematu - sprawdź kwestie z alergią, kupa ludzi ma teraz problemy z alergią na koty, a objawy są niefajne - ja np. nie mogę oddychać, swędzenie i takie inne, to nawet nie mówię...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga, będę musiał to sprawdzić ;)

No, ale wracając do tematu - sprawdź kwestie z alergią, kupa ludzi ma teraz problemy z alergią na koty, a objawy są niefajne - ja np. nie mogę oddychać, swędzenie i takie inne, to nawet nie mówię...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SIERŚĆ KOTA NIE UCZULA!!!

 

Wyluzuj @Lazur...

To tylko skrót myślowy. Nie musisz wrzeszczeć

 

Co do odpowiedzialności, to rzeczywiście nie ma co uogólniać. Znam chłopaka, który skończył w tym roku gimnazjum. Ma labradora od kilku lat. Pies był kupiony na jego prośbę. Chłopak zajmuje się psiakiem aż miło i bez stęknięcia.

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podział obowiązków da całej rodzinie to, że każdy będzie wykonywał czynności związane z kotem, a nikt nie będzie za nim ciągle latał i sprzątal ;) Ruski to kontaktowe koty, czy nie będzie mu przeszkadzać, że od 8:30 do 14 nikogo nie ma w domu?

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy nie będzie mu przeszkadzać, że od 8:30 do 14 nikogo nie ma w domu?

 

Nie, jeśli weźmiesz dwa ;)

I to wcale nie jest żart. Koty świetnie wychowują się w parach.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, jeśli weźmiesz dwa ;)

I to wcale nie jest żart. Koty świetnie wychowują się w parach.

Heh, na to na pewno nie ma szans Niestety, ale nie mamy doświadczenia w zwierzętach, które stają się członkami rodziny i 2 na raz byłyby wskoczeniem w głęboka wodę No chyba, że jest to konieczne, aczkolwiek od godziny 14 kotek będzie miał tyle pieszczot ile tylko zapragnie :D

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez SzymonJestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieeeeno nie jest konieczne. ;)

Kiedyś też długo broniłem się przed "zdublowaniem" kota w domu.

Ale w pewnym momencie przytargałem bidulkę porzuconą z ulicy, w momencie jak jedna kotka już była. Przez jakiś czas szukałem dla bidulki domu, ale zachęcony przez osoby z pewnego kociego forum, zostawiłem znajdę jednak u siebie. Od tamtej pory, zawsze w domu były przynajmniej dwa zwierzaki ;)

I naprawdę, uważam to za bardzo dobry pomysł i duże urozmaicenie życia dla samych zwierząt. Zdecydowanie lepiej znoszą nieobecność pana w domu.

Ale o kota sie nie martw. Kotom nie doskwiera tak samotność jak psom. Znoszą to zdecydowanie lepiej. Często nawet niezauważalnie.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to chcę zobaczyć jak będzie z jednym kotem, a potem...

Pewnie jak z zegarkami

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolekcja w gablocie?


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolekcja w gablocie?

Hahah, nie to miałem na myśli

Skończy się na ośmiu kotach :D

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieci jeszcze śpią... ;)

 

post-27317-0-47441100-1533968098_thumb.jpg

post-27317-0-72490300-1533968111_thumb.jpg

 

Kocur ma sierść, której nie gubi, co innego kocia... :rolleyes:

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, kocica ma swoją wagę...Ale pewnie w tym roku przeprowadzimy się poza miasto i wróci do linii... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo i nie. Bo oprócz michy bedzie miała jeszcze inne przysmaki ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już raz to było przerabiane... ;)  Było bieganko-latanko i kot schudł...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam posiadaczy i wielbicieli kotów. Mój nas nie uczula, ale gdyby co...c3f0f33032d9693ae88c9eaf40a80adf.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam posiadaczy i wielbicieli kotów. Mój nas nie uczula, ale gdyby co...c3f0f33032d9693ae88c9eaf40a80adf.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Jeśli sugerujesz ze kot bez siersci nie uczula to jestes daleko od prawdy ;)

Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.