Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziękuję jeszcze raz chłopaki za miłe słowa!

 

Przyznam, że trochę siedziałem i kombinowałem z tymi paskami. Chciałem, żeby wyszło dobrze. No to chyba się udało.  :)  A mam jeszcze parę kombinacji przygotowanych.

Pasek przy 1935 jest od Brown Strap. Szukałem czegoś co by wyglądało "jak po dziadku". Kupiłem na próbę i jestem bardzo zadowolony.  Zarówno jezeli chodzi o barwę, fakturę jak i jakość. Wziąłem już gotowy pasek bo nie chciałem czekać. Przeczuwałem, że rozmiar będzie na tak na granicy na moim nadgarstku. Udało się. Jest na granicy ale nie mogę przytyć.  ;)

Natomiast pasek od LLD to Morellato Boating. Na większości zdjęć w necie tego nie widać- tym bardziej byłem pozytywnie zaskoczony- ale jest on również delikatnie zrobiony na pasek, który był już noszony lub miał kontakt az wodą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna para. Brown strapa zamawiałeś na stronie czy gdzieś indziej? Nie widzę u niego listy dostępnych od ręki egzemplarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LLD bardzo ciekawie wygląda z nowym paskiem, a i ten Brown też fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekka zmiana tematu. Pasek oryginalny :)

 

post-92718-0-35761800-1542282851_thumb.jpg

 

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, warto brać Conquesta GMT? Chodzi za mną już jakiś czas model z niebieską tarczą, ale ciągle się zastanawiam czy nie jest jednak trochę za gruby przy swojej średnicy tarczy. Jak się nosi/wygląda na ręku? Jestem ciekawy opinii użytkowników :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku, jak Ci się podoba to brać. Tylko to jest "delikatny" zegarek.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie również brzmi brać. Osobiscie optowałbym za wersją srebrną ale jak jest zapotrzebowanie na niebieską tarczę to nie ma co dywagować. O użytkowaniu sie nie wypowiem bo tego modelu nie posiadam ale pamietam, że kiedyś podczas przymiarki bardzo mi podpasował. Mimo że to cięższy zawodnik niż zwykłay Conquest.

Sam od dawna rozważam Conquesta GMT ale najpierw były inne "priorytety" a potem pomyślałem, że poczekam na nowego ceramicznego Hydro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku, jak Ci się podoba to brać. Tylko to jest "delikatny" zegarek.

  

Moje zdanie również brzmi brać. Osobiscie optowałbym za wersją srebrną ale jak jest zapotrzebowanie na niebieską tarczę to nie ma co dywagować. O użytkowaniu sie nie wypowiem bo tego modelu nie posiadam ale pamietam, że kiedyś podczas przymiarki bardzo mi podpasował. Mimo że to cięższy zawodnik niż zwykłay Conquest.

Sam od dawna rozważam Conquesta GMT ale najpierw były inne "priorytety" a potem pomyślałem, że poczekam na nowego ceramicznego Hydro.

Dzięki Panowie za opinię. Nie ukrywam iż skłania mnie ona do zakupu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego GMT...? :D

 

 

No dokladnie takiego :) Edytowane przez traczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucałem na forum (tu i w "Jaki zegarek masz dzisiaj..." dosyć dużo fot tego Longinesa. Jak łatwo z tego wywnioskować, jestem z niego bardzo zadowolony. Prawdą jest, że na anoreksję on nie cierpi ;), ale przy moim nadgarstku (ok. 19,5) jest dla mnie dopasowany niemal idealnie. W zasadzie nie widzę wad. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucałem na forum (tu i w "Jaki zegarek masz dzisiaj..." dosyć dużo fot tego Longinesa. Jak łatwo z tego wywnioskować, jestem z niego bardzo zadowolony. Prawdą jest, że na anoreksję on nie cierpi ;), ale przy moim nadgarstku (ok. 19,5) jest dla mnie dopasowany niemal idealnie. W zasadzie nie widzę wad. :)

Dzięki za opinię. Liczne zdjęcia oczywiście widziałem :) ja nadgarstek mam mniejszy, ale w sumie lubię spore zegarki, więc to nie powinien być problem. Zastanawiam się też jeszcze tylko czy jednak nie będzie dla mnie zbyt elegancki, chociaż z drugiej strony chcę trochę urozmaicić kolekcję o coś innego niż kolejne divery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię. Liczne zdjęcia oczywiście widziałem :) ja nadgarstek mam mniejszy, ale w sumie lubię spore zegarki, więc to nie powinien być problem. Zastanawiam się też jeszcze tylko czy jednak nie będzie dla mnie zbyt elegancki, chociaż z drugiej strony chcę trochę urozmaicić kolekcję o coś innego niż kolejne divery.

 

Tego, że będzie "zbyt elegancki" absolutnie bym się nie obawiał. U mnie właściwie pełni rolę niemal EDC. Prezentuje się, moim zdaniem, świetnie prawie do wszystkiego. :) Ja nosiłem/noszę go do koszul (jak widać ;) ) casual, do prawie kibolskiej "flajerki", ale też i do casualowych marynarek. 

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przymierzałeś tego Conquesta?

Conquesty są ogólnie duże i masywne - do kategorii eleganckich zegarków, tak jak wskazywali koledzy powyżej raczej się nie zaliczają.

Ja mam takiego:

post-92718-0-69042400-1542355580_thumb.jpg

 

41 - ale poprzez masywne uszy i szeroki bezel optycznie dla mnie jest porównywalny z zegarkami nawet 43 mm. Nad GMT się zastanawiałem - ale jest jednak wyższy od zwykłego Conquesta i dla mnie był ciut za duży.

 

Mam też takiego (tak jakoś wyszło), ten z kolei ma 39 mm

post-92718-0-99929100-1542355707_thumb.jpg

Zdaje się jednak, że GMT w tym rozmiarze nie ma.

 

Innymi słowy, bez przymiarki się nie obędzie.

Acha, Conquest ma bransoletę z regulacją tylko na ogniwa i półogniwa. Może więc pojawić się sytuacja, że z półogniwem będzie trochę za luźno, bez półogniwa za ciasno.

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest do mnie pytanie..?

do mnie chyba :) nie, nie mierzylem. Byłem parę razy w sklepie z zamiarem przymiarki ale nigdy nie mieli akurat tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Oczywiście, do kolegi traczu się zwracałem. Może trochę niejasna moja wypowiedź była.

Niemniej, ja mam nadgarstek ca 17,5 i 41 Conquest jest niemalże zbyt duży (trochę to zależy od nastroju).

Jednak sam obwód nadgarstka to jedno, a jego kształt to drugie.

Ogólnie bardzo fajne to zegarki są, GMT szczególnie :)


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma 39 w kwarcu bo przy moim skromnym nadgarstku 41 raczej byłby za duży a na automat na razie mnie nie stać  :( Na żywo nie widziałem conquesta i nie bardzo mam możliwość zobaczyć / zmierzyć, a na zdjęciach bardzo mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx :) za jakiś czas muszę mu pasek zamówić u Filipa.

 

Polubimy się:

 

68869905e847b187f669e5bd37d99d32.jpg

Edytowane przez Tomaszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Tomaszek, gratulacje :) Moim zdaniem to najlepsza referencja od L ostatnich lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie oceniam, czy to najlepszy model od lat, ale bardzo mi się podoba i również gratuluję


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.