Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, Hefajsto napisał:

Istotnie słabo troche. Z drugiej strony ja też robie słabe fotki, zdecydownie nie takie na reklame , wiec nie powonienem nic pisać :)

 

Nie przesadzaj. ;)

 

11 minut temu, cordi7 napisał:

A ja nawiążę nie do zdjęć a do samego zegarka. Patrzę na niego i koperta wydaje się zbyt długa, głównie przez te bardzo długie uszy i finalnie świetny projekt z genialnego robi się dobry bo wychodzi taki długi kadłub z mała dziurką na tarczę...

 

Na tym renderze rzeczywiście wydaje się "lekko rozciągnięty".


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fotki gościa, to przyznać trzeba,  że ten Spirit ma niezłą lumę , mój Conquest ma wręcz tragiczną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym zegarku jako EDC dla siebie i na początku wszystko mi się w nim podobało na zdjęciach. Na żywo nigdy go nie widziałem, więc biorę na to poprawkę. Ale po obejrzeniu pierdyliarda renderów i fotek, zauważyłem, że przeszkadza mi coś w okienku datownika (tak, znów to nieszczęsne okienko! 😄 ) Zauważcie, że wydaje się za bardzo oddalone od krawędzi tarczy, przez co z indeksami nad nim i pod nim tworzy prostą linię, zaburzającą łuk pozostałych indeksów. Brak obramowania okienka jeszcze bardziej to uwypukla. Po drugie cyfry na pierścieniu datownika są w kolorze, który nie występuje nigdzie na tarczy (coś jak brązowa luma?). Dodatkowo sam pierścień wydaje się czarny przy niebieskiej tarczy - bardzo dziwnie to wygląda. W LLD data w kolorze tarczy jest zrobiona super, ale tutaj nie mogę się do niej przekonać. Cały zegarek jest moim zdaniem super, ale ten jeden element wygląda trochę jak amatorska przeróbka.

 

1. oryginał

 

2. datownik (delikatnie) przesunięty w stronę krawędzi + ring daty w kolorze tarczy (o ton ciemniejszy)

 

3. pkt. 2 + cyfry w kolorze indeksów

 

4. pkt. 3 + obwoluta w kolorze indeksów

 

Oceńcie sami. 

 

date-Spirit.thumb.jpg.21f7c0da6b24f3d442884df0c2a4de27.jpg

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej na ten datownik nawet nie zwróciłbym uwagi,  ale teraz faktycznie widać tę linię prostą.  Zdecydowanie powinni dać go blizej krawędzi.  Byłaby zachowana symetria względem indeksów,  co całościowo dużo lepiej by wyglądało.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozycja datownika wynika z uzytego mechanizmu - okreslona srednica i pozycja kola daty, nie da sie tak po prostu jej zmienic niestety.

 

b80ea73af14596efc1b8c1e6dd387b56.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się @cordi7, tylko wtedy pytanie, czy rozmiar tarczy / koperty jest właściwie dobrany do mechanizmu i odwrotnie. Może wersja 39mm zamiast 40 byłaby strzałem w dziesiątkę? Ja nadal mam chrapkę na tego Spirita, ale raczej z czarną tarczą, gdzie czarny ring datownika przynajmniej pasuje do całości 😉 No i w wersji na brązowym pasku byłaby elegancka parka z "Oczkiem" 🤩

 

Spirit-BigEye.thumb.JPG.0556f2fc76a9041d9d96e41e3cec49fe.JPG

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde... istotnie czarne oko na niebieskiej tarczy troszkę razi... Pozycja okienka... przemilczę, mi aż tak nie przeszkadza.

Ale faktem jest, że im więcej osób na te zdjęcia patrzy tym więcej minusów znajdujemy. Przycięty index na 3, czarny ring daty, okienko daty w złym miejscu... a taki zachwyt był na początku.

Tymczasem....

 

20200814_115119.jpg

Edytowane przez Hefajsto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już chyba lepiej czarne okno daty na niebieskiej tarczy, niż to to klepią wszyscy - białe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba białe bardziej uniwersalne. Sprawdzi się na prawie każdej tarczy niezależnie od jej koloru. Mi osobiście czarne okienko na niebieskim tle nie podchodzi. Chociaż przyznaje, dopóki Rads o tym nie wspomniał... jakoś mi to nie przeszkadzało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie akurat bardziej razi białe okno daty na ciemnych tarczach. Ale fakt, ideałem byłoby okienko w kolorze tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hefajsto, pełna zgoda, dlatego z elegancką obwolutą w ogóle nie przeszkadza mi data we Flagshipie, czy niemal całkowicie ukryta w A-7 (btw. mega zdjęcie, właśnie o to chodzi! 😎) Dodałem wizualizację: #6309 - nie wiem co myślicie, ale już chyba każda wersja lepsza niż ta oryginalna. Cóż, c'est la vie 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, rads napisał:

@Hefajsto, pełna zgoda, dlatego z elegancką obwolutą w ogóle nie przeszkadza mi data we Flagshipie, czy niemal całkowicie ukryta w A-7 (btw. mega zdjęcie, właśnie o to chodzi! 😎) Dodałem wizualizację: #6309 - nie wiem co myślicie, ale już chyba każda wersja lepsza niż ta oryginalna. Cóż, c'est la vie 😂

 

Dzięki, trochę się staram ;) 

A wracając do datowników..

Czarne na czarnym...i białe na czarnym

Czy flagship wygląda lepiej? Wygląda rewelacyjnie ale czy lepiej od Conquesta?? IMO gdyby miał białe tło daty byłby łudząco podobny do Conquesta a tak... jest wciąż szansa, że go kupie :D 

Chociaż może jasny Conquest w rozmiaże 35

c1633546a7064785528dfde5b8082a54.jpg

L1.611.4.52.2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ploenes-BigEye.thumb.jpg.c3b6c90d492fca0df684945b064f1c5b.jpg

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Hefajsto napisał:

 

Czy flagship wygląda lepiej? Wygląda rewelacyjnie ale czy lepiej od Conquesta?? IMO gdyby miał białe tło daty byłby łudząco podobny do Conquesta a tak... jest wciąż szansa, że go kupie :D 

Chociaż może jasny Conquest w rozmiaże 35

 

 

W tych czarnych kolorach? Chyba bym stawiał na Conquesta ale tego mniejszego.

Heritage Flagship jak dla mnie to taki dziwny zegarek. Niby ogólnie rewelacja, patrząc z góry po prostu świetnie... ale ma sporo takich drobiazgów, które zaczynają denerwować jak się zaczynasz przyglądać. A to wskazówka za krótka, a to ta druga za długa, a to uszy dziwnie zgięte przez co pasek odstaje... Za to dekiel rewelacja :) No i datownik bez zarzutu.

Z kolei w Conqueście tylko pasek bym zmienił bo ten oryginalny jakoś mi nie pasuje. No i ten biały datownik...

 

 

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, fanfar19 napisał:

Heritage Flagship jak dla mnie to taki dziwny zegarek. Niby ogólnie rewelacja, patrząc z góry po prostu świetnie... ale ma sporo takich drobiazgów, które zaczynają denerwować jak się zaczynasz przyglądać. A to wskazówka za krótka, a to ta druga za długa, a to uszy dziwnie zgięte przez co pasek odstaje... Za to dekiel rewelacja :) No i datownik bez zarzutu.

 

No tak, ale popatrz na pierwowzór z '57-go: ma praktycznie wszystkie te same "wady", które wymieniłeś. Mi się zdaje, że te "wady" to bardziej kwestia indywidualnego gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wady Flagshipa, to cechy 🙂

No ale komuś mogą przeszkadzać.

Niemniej, ja z tych dwóch, które pokazałeś obecnie wybrałbym takiego:

 

l1832_fk.JPG

 

Generalnie, miałem tak jak @Hefajsto - parę razy do Heritage Flagship się przymierzałem. A skończyło się 1832 - choć tam biały datownik jest :( - teraz bym wziął z fazami księżyca.

 

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z flagshipem mam problem. Na zdjęciach podoba mi sie szalenie. Ale kilka razy szedłem do sklepu po flagshipa i wracałem z czymś zupełnie innym. 

Jakoś jak go mam w ręku to nie wytrzymuje konkurencji z innymi modelami. I nie , nie czepiam się niczego konkretnego, że wskazówka, że ucho , że pasek, zwyczajnie  jako całokształt u mnie przegrywa . A dekiel w Conquescie równie kozacki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fanfar19 napisał:

To nie wady Flagshipa, to cechy 🙂

 

O, to, to, to. Bardzo konstruktywna uwaga 😀

 

Godzinę temu, Hefajsto napisał:

A ja z flagshipem mam problem. Na zdjęciach podoba mi sie szalenie. Ale kilka razy szedłem do sklepu po flagshipa i wracałem z czymś zupełnie innym. 

Jakoś jak go mam w ręku to nie wytrzymuje konkurencji z innymi modelami. I nie , nie czepiam się niczego konkretnego, że wskazówka, że ucho , że pasek, zwyczajnie  jako całokształt u mnie przegrywa

 

Bo musi być chemia. Mi wypalił oczy i po zamknięciu powiek widziałem już tylko 2 wielkie Flagshipy 😎

 

Ploenes-Fl.thumb.jpg.5e363e3768f31ec1b744d8b501c7011a.jpg

 

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Hefajsto napisał:

A dekiel w Conquescie równie kozacki.

 

Dekiel, ach ten dekiel...

 

flagship-rads2.thumb.jpg.331ba89f3a986d339e2c42cbf7d4ced4.jpg

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. 

Gorąca prośba do miłośników marki Longines, ktoś potrafi rozpoznać kaliber mechanizmu? 

Centralna sekunda, myślę że przełom lat 40 i 50tych. 

Z góry dzięki za pomoc. 

IMG_20200815_162546.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Markiz1974 napisał:

Witam serdecznie. 

Gorąca prośba do miłośników marki Longines, ktoś potrafi rozpoznać kaliber mechanizmu? 

Centralna sekunda, myślę że przełom lat 40 i 50tych. 

Z góry dzięki za pomoc. 

 

@eye_lip Może Ty coś wiesz?  :)

 

U mnie dzisiaj nurek polno-wiejski. ;)

 

Brak dostępnego opisu zdjęcia.


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem tak sobie sącząc poranną kawkę, że raz na pewien czas można by wrzucić jakiś ciekawy materiał wideo lub par écrit z (luźnym) tłumaczeniem na polski, np. z tłumacza google z drobnymi poprawkami składniowo-stylistycznymi 😄. Może nie każdy z nas mówi lub czyta płynnie po angielsku, niemiecku czy francusku, a wiele ciekawostek i smaczków może nam w ten sposób przechodzić koło nosa 😉

 

Zachęcając do udziału w poszukiwaniach, wrzucam krótki wywiad nt. BigEye z legendarnym (byłym) prezesem Longines, którego brwi zawstydziłyby samego Gandalfa Szarego.

 

Time+Tide Watches: To bardzo ekscytujące! Proszę opowiedzieć mi o tym zegarku i o tym, co znaczy dla Longines wciąż zdobywać nagrody.

 

Walter Von Känel: BigEye… To dobra replika bardzo dobrego, oryginalnego zegarka. Dostaliśmy [za niego] w zeszłym tygodniu [2017] nagrodę w Genewie. Byłem bardzo zaskoczony, bo oni dają nagrody bardzo wyjątkowym wyrobom, szczególnie od topowych marek. Mamy [jako branża zegarkowa w Szwajcarii] tak zaawansowane tarcze, zaawansowane mechanizmy, a tutaj dali nagrodę czemuś, co nazwałbym „piechota” (😂😂). Ten zegarek został nam dostarczony przez kolekcjonera, nie mieliśmy go w naszym muzeum. Musieliśmy sprawdzić jego oryginalność i nasz zespół heritage przekonał mnie by go zrobić ponownie. To była dobra decyzja. Podoba mi się 🙂

 

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.